Koronavirüs Vakaları

Koronavirüs Vakaları

Son dakika koronavirüs vakaları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan koronavirüs vakaları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan koronavirüs vakaları haber sayfamızda...

Koronavirüs Vakaları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.201 koronavirus vakalari haberi bulunmuştur.
Son dakika... Nusaybin'de 2 mahalle karantinaya alındı
Son dakika... Nusaybin'de 2 mahalle karantinaya alındıMardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Bahçebaşı ve Çatalözü mahalleleri, artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ise karantina süresince aşı sırası gelenlere, mobil aşı ekiplerince aşılarının evlerinde yapılabileceğini duyurdu.
16.09.2021Gündem
Son dakika: Putin karantinaya girdi!
Son dakika: Putin karantinaya girdi!Son dakika haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yakın çevresinde tespit edilen koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya girdi.
14.09.2021Dünya
Darıca’da 2 okuldaki 2 sınıfta eğitime koronavirüs arası
Darıca’da 2 okuldaki 2 sınıfta eğitime koronavirüs arasıKocaeli'nin Darıca ilçesindeki 2 okulda görülen koronavirüs vakaları nedeniyle 2 sınıfta eğitime ara verildi.
13.09.2021Gündem
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...Koronavirüs pandemisi sonrası hem dünyada hem de Türkiye'de doğa ile iç içe yaşama özlemi duyanlar, şehirden köye doğru bir akım başlattı. Ancak bir süre sonra köy hayatına rağbetin artması, emlak piyasasını da etkiledi. Peki kendi evini yapan ve arsa alanlar nasıl bir hayat sürüyor, hangi zorluklarla karşılaşıyor? İşte tüm detaylarıyla şehirden köye göçte Türkiye gerçeği...
14.09.2021Emlak
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan önemli 3. doz ve test uyarısı! 'Rehavete kapılmayın'
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan önemli 3. doz ve test uyarısı! 'Rehavete kapılmayın'Koronavirüs vakaları tüm dünyada artarken, varyant tartışmaları üçüncü doz aşıya ihtiyacı da gündeme getirdi. Üçüncü doz aşının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Antikor testi yaptıranlar da rehavete kapılmasın" uyarısında bulundu.
14.09.2021Gündem
Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu
Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurduŞanlıurfa'da son günlerde yükselen koronavirüs vakaları tedirginlik yaratırken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de yoğunluk arttı. Hastane Başhekimi Caner Kaya, hastanenin yoğun bakım servislerinin son bir ay içerisinde tamamen dolduğunu belirterek, yoğun bakımda tedavi gören hastaların aşısız veya tek doz aşı yaptıran vatandaşlardan oluştuğunu söyledi.
8.09.2021Haberler
Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu! Kritik çağrı
Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu! Kritik çağrıŞanlıurfa'da son günlerde yükselen koronavirüs vakaları tedirginlik yaratırken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de yoğunluk arttı. Hastane Başhekimi Caner Kaya, hastanenin yoğun bakım servislerinin son bir ay içerisinde tamamen dolduğunu belirterek, yoğun bakımda tedavi gören hastaların aşısız veya tek doz aşı yaptıran vatandaşlardan oluştuğunu söyledi.
8.09.2021Gündem
Mardin'de iki mahalle karantinaya alındı
Mardin'de iki mahalle karantinaya alındıMardin'in Nusaybin ilçesinde artan Kovid-19 vakaları nedeniyle Duruca ve Girmeli kırsal mahalleleri karantinaya alındı.
7.09.2021Gündem
Fındık hasadı bitti, tersine göçle vakalar düştü
Fındık hasadı bitti, tersine göçle vakalar düştüOrdu'da fındık hasadı için kente gelen gurbetçiler ve mevsimlik tarım işçileri ile 1,5 milyona çıkan kent nüfusu ile birlikte koronavirüs vakaları da artış gösterdi. Kentte biten fındık hasadı sonrası nüfus yoğunluğunun azalmaya başlamasıyla vaka oranları da düşüşe geçti. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, “Ordu’da beklenildiği gibi fındık hasadının bitmesiyle birlikte vaka sayılarımız düşüyor, daha da düşecek” dedi.
7.09.2021Gündem
Son dakika - Arjantin'de tepki! Copa Amerika’nın intikamı
Son dakika - Arjantin'de tepki! Copa Amerika’nın intikamı2022 Dünya Kupası elemeleri maçında Brezilya’nın Arjantin’e karşı maç esnasında yaptığı davranış, ‘saldırı’ olarak kabul edildi. Arjantin tarafı, yaşananları ‘Copa America’ finalinin intikamı olarak değerlendirdi
7.09.2021Futbol
3 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
3 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 304 bin 530 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 850 kişinin testi pozitif çıktı, 276 kişi hayatını kaybetti.
3.09.2021Haberler
Rusya'da günlük en yüksek ölü sayısı kayıtlara geçti
Rusya'da günlük en yüksek ölü sayısı kayıtlara geçtiRusya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından bu yana son 24 saatte 820 ile "günlük en yüksek" can kaybı sayısı kaydedilirken, vakalarda düşüş yaşanıyor.
26.08.2021Dünya
En çok vaka görülen 3’üncü il aşıya koştu! Risk 'mavi'ye döndü
En çok vaka görülen 3’üncü il aşıya koştu! Risk 'mavi'ye döndüSağlık Bakanlığı verilerine göre; 7-13 Ağustos tarihlerinde en çok vaka görülen 3’üncü il olan bölgede aşı için vatandaşlar hastanelere koştu. Kent kısa sürede risk haritasında yüzde 77’i geçen aşılama oranı ile ‘mavi’ kategoriye girdi. İşte haberin ayrıntıları...
26.08.2021Gündem
İstiklal Caddesi pandemi öncesine dönüyor
İstiklal Caddesi pandemi öncesine dönüyor Türkiye'de son haftalarda artış gösteren koronavirüs vakaları ve ölümlere rağmen İstiklal Caddesi'nde maske ve mesafe kuralına uymayanlar artıyor. Her gün yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlayan caddede kimi maskelerini ellerinde taşırken, kimi de koluna takarak yürüyor. Maske takmayanların hepsinin bir mazereti var. Kimi maskenin korumayacağına, kimi de aşı olduğu için maskeye gerek duymadığını belirtiyor.
25.08.2021Gündem
Midyat'ta koronavirüs vakaları artan 10 kırsal mahalleye karantina
Midyat'ta koronavirüs vakaları artan 10 kırsal mahalleye karantinaMardin'in Midyat ilçesindeki 10 kırsal mahalle, koronavirüs vakalarının artması üzerine 14 gün süreyle karantinaya alındı.
24.08.2021Gündem
İngiltere'de antikor testi uygulamasına başlanıyor
İngiltere'de antikor testi uygulamasına başlanıyorBirleşik Krallık genelinde, pozitif koronavirüs vakalarında antikor düzeylerini izlemek ve ortaya çıkan verileri değerlendirmek için halka ilk kez koronavirüs antikor testleri sunulacak.
22.08.2021Dünya
'Önümüzdeki günlerde başka mutasyonları konuşacağız’
'Önümüzdeki günlerde başka mutasyonları konuşacağız’Rize'de artan koronavirüs vakaları nedeniyle, hastanelerde ek Covid-19 servisleri açılıyor. Doçent Doktor Ayşegül Çopur Çiçek, son günlerde İngiltere varyantını hiç görmez olduklarını belirterek, “Delta varyantı yüzde 35-40’lar seviyesinde. Virüs değişimlerini hızlı şekilde devam ettiriyor ve ileriki süreçlerde Delta'dan başka mutasyonları da konuşacağız” dedi.
22.08.2021Gündem
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,80 değer kazanarak 1.459,21 puana yükseldi.
16.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakanlık'tan yeni aşı kararı!
Son dakika: Bakanlık'tan yeni aşı kararı!Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı, alınan yeni aşı kararlarını duyurdu. 15 yaş ve 12 yaş üstüyle ilgili aşı hakları sisteme tanımlandı. Bakan Koca'dan da yeni düzenlemeyle ilgili açıklama geldi. İşte salgın ile mücadelenin seyrini belirleyecek son dakika gelişmesinin tüm detayları...
16.08.2021Gündem
Diyarbakır’da  aşı seferberliği
Diyarbakır’da aşı seferberliğiVaka sayısı artışında Siirt’ten sonra ikinci sıradaki Diyarbakır’da, salgına karşı sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Halkı aşı olmaya teşvik amacıyla iş dünyası da kampanya başlattı
16.08.2021Gündem
Güney Kore koronavirüs vakalarında rekor kırdı!
Güney Kore koronavirüs vakalarında rekor kırdı!Güney Kore'de, Kovid-19 salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi. Pozitif testlerin ilk kez 2 bin eşiğini aştığı ülkede, vakalar temmuz başından bu yana artıyor. En yüksek düzeyde sosyal mesafe tedbirleri uygulanmasına rağmen, Delta varyantı nedeniyle vaka artışının önüne geçilemiyor.
11.08.2021Dünya
Japonya'da bir koronavirüs hastasına 120 hastanede yatak bulunamadı
Japonya'da bir koronavirüs hastasına 120 hastanede yatak bulunamadıJaponya'da durumu ağırlaşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastasını, "yatak kapasitelerinin tamamına yakınının dolu olmasını" gerekçe gösteren yaklaşık 120 hastane kabul etmedi.
11.08.2021Dünya
‘Aşı yaşını 15’e indirme planı var’
‘Aşı yaşını 15’e indirme planı var’Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, okulların açılacağı 6 Eylül öncesi aşı yaşını 12-15 yaşa kadar indirme konusunda yakında karar alınacağını duyururken, ‘Hedefimiz okulları açmak. Bu konuda net karar alınacak yakın zamanda’ dedi
8.08.2021Gündem
Rize’de vakalar arttı, hastanelerde ilave servisler açılıyor
Rize’de vakalar arttı, hastanelerde ilave servisler açılıyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı güncel koronavirüs risk haritasında, en çok vaka görülen iller arasında 9’uncu sırada yer alan Rize’de ilave Covid-19 servisleri açılmaya başlandı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Demiral, “İki Covid-19 servisimiz dolduğu için hastane olarak üçüncü servisi de açma hazırlığına başladık” dedi.
6.08.2021Gündem
Son dakika... Tunceli'de 1 köy ve 1 mezra karantinaya alındı!
Son dakika... Tunceli'de 1 köy ve 1 mezra karantinaya alındı!Gelen bir son dakika haberine göre, Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Koyunuşağı köyü ve Hüseyinağa mezrası, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle 10 gün karantinaya alındı.
6.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıkoronavirüs vakalarıkarantinamardin

Koronavirüs Vakaları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.