Köy Evi

Köy Evi

Son dakika köy evi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan köy evi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan köy evi haber sayfamızda...

Köy Evi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.213 köy evi haberi bulunmuştur.
‘Bugüne dek ne söz verdiysek yaptık’
‘Bugüne dek ne söz verdiysek yaptık’İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6.6’lık depremin ardından yıkılan binaların yerine inşa edilen 7 proje alanında tamamlanan 596 konut ve 145 iş yerinin tapuları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle depremzedelere teslim edildi.
27.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşük
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşükİzmir'de deprem konutlarının teslimi töreninde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kira bedelinden bile düşük ödemelerle vatandaşlarımız yeni, konforlu, güvenli evlerine kavuşacak" ifadelerine yer verdi. Alsancak'ta inşaası tamamlanan yeni stadın ismini açıklayan Erdoğan, 'Adını "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" olarak belirlediğimiz bu stadımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum' dedi.
26.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
İzmir deprem konutlarında son durum nedir, ne zaman teslim edilecek? İzmir'deki deprem konut fiyatları ne kadar?
İzmir deprem konutlarında son durum nedir, ne zaman teslim edilecek? İzmir'deki deprem konut fiyatları ne kadar? 2020 İzmir depremi ile binlerce ev hasar gördü ve sayısız konut da kullanılamaz hale geldi. Depremin ardından TOKİ bölgede İzmir deprem konutlarının inşasına başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Kasım Kabine toplantısı ardından deprem konutlarının teslim tarihini ve fiyatlarını açıkladı. Peki, İzmir deprem konutları ne kadar, aylık kira bedeli kaç TL?
22.11.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğizSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir depreminin ardından yapımına başlanan konut ve dükkanlardan 741'ini 26 Kasım Cuma günü hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi.
22.11.2021Gündem
Aylık 10 bin TL'yi bıraktılar, haritada ilk gördükleri köye saptılar!
Aylık 10 bin TL'yi bıraktılar, haritada ilk gördükleri köye saptılar!Son yıllarda 'tersine göç' edenlerin sayısı sürekli artıyor. Kimileri kendi köyünde ve evinde, kimileri de daha önce hiç gitmedikleri yerlerde kendilerine yeni bir hayat kuruyorlar. Tıpkı haritadan önlerine çıkan köylere girerek, evlerini yollarda bulan Fulya ve Mesut Bozoğlu çifti gibi...
15.11.2021Emlak
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyor
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, mazlumun ve mağdurun yanında durarak, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını bildirdi. Bakan Kurum, "Türkiye Çevre Ajansımızla depozito yönetim sistemini kuruyoruz. Online merkezi veri sistemini ve internet bağlantılı depozito iade makinalarımızı hazırlıyoruz. Uygulamayı 2022 Ocak ayı itibariyle başlatacağız" dedi.
11.11.2021Ekonomi
Şehir yaşamını bıraktı... Sabah 5'te uyanıp tarlada çalışıyor
Şehir yaşamını bıraktı... Sabah 5'te uyanıp tarlada çalışıyorTolga Yalçın (38), 3 yıl kadar kurumsal işlerde çalıştıktan sonra kendine yeni bir yol haritası çizerek, önce ailesiyle birlikte İstanbul’dan Dalaman’a oradan da Muğla Ortaca’da bir köye göç etti. Pandemiyle birlikte şehirden köye göç edenlerin sayısındaki yaşanan ciddi artışı, beraberinde getirdiği barınma ve geçinme kaygısını, 3 yıldır yaşadığı köy hayatındaki deneyimleri ve önerilerini konuştuk.
1.11.2021Emlak
Şehir yaşamını bıraktı... Sabah 5'te uyanıp tarlada çalışıyor
Şehir yaşamını bıraktı... Sabah 5'te uyanıp tarlada çalışıyorTolga Yalçın (38), 3 yıl kadar kurumsal işlerde çalıştıktan sonra kendine yeni bir yol haritası çizerek, önce ailesiyle birlikte İstanbul’dan Dalaman’a oradan da Muğla Ortaca’da bir köye göç etti. Pandemiyle birlikte şehirden köye göç edenlerin sayısındaki yaşanan ciddi artışı, beraberinde getirdiği barınma ve geçinme kaygısını, 3 yıldır yaşadığı köy hayatındaki deneyimleri ve önerilerini konuştuk.
1.11.2021Emlak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Faiz lobileriyle geçmişte nasıl mücadele ettiysek, kangren haline gelen IMF borçlarını nasıl sıfırladıysak, küresel dünyada yaşanan emtia-enerji kaynaklı yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı en yüksek en etkin mücadeleyi vererek yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde biz başaracağız." dedi.
26.10.2021Ekonomi
Elektrik ve su bedava! 160 bin TL'ye hayallerine kavuştular
Elektrik ve su bedava! 160 bin TL'ye hayallerine kavuştularÖnce İstanbul’un karmaşasından sıyrılıp, kendilerine Trakya’da bir köy evi hayatı kuran Yeşim ve Tunç çifti, şimdi de karavanlarıyla 150 günlük bir Türkiye seyahatine çıktı. Yaklaşık 5000 – 6000 kilometre yol yapacak olan çifti seyahatlerinin 29.gününde Bergama’da yakaladık ve karavan hayatına dair merak ettiklerimizi sorduk.
9.10.2021Tatil
Muğla'da 50 bin liraya satın aldılar! Lüks bir eve dönüştürdüler
Muğla'da 50 bin liraya satın aldılar! Lüks bir eve dönüştürdülerYaklaşık 5 yıl önce Adana’dan tası tarağı toplayan Farah ve Koray Öztürk çifti önce Bodrum'a geldi. Ancak yüksek kira giderleri ve aşırı kalabalığın etkisiyle bu kez rotalarını Ege'de bir köye çevirdiler. Hayallerinin peşinde koşan çift, herkesin ‘bu adam olmaz’ dedikleri ve ahır olarak kullanılan taş binayı 50 bin liraya satın alıp muhteşem bir eve dönüştürdü. 1 yıldır Muğla Milas’ın Kargıcak köyünde yaşayan Farah ve Koray çiftinin hikayesi herkese ilham verecek türden…
6.10.2021Emlak
65 bin TL'ye kendine ev yaptı! Her şey bir maketle başladı
65 bin TL'ye kendine ev yaptı! Her şey bir maketle başladıEmre Yılmazer, 22 sene önce gelip gördüğü köye göç ederek burada kendine yeni bir yaşam kurdu. Önce yapacağı evi ölçeklendirerek bir maketini yaptı, sonra da gerçeğini! Arsa satın alıp hayalindeki evi kendi elleriyle inşa eden Yılmazer, arkadaşlarıyla konuşurken, "Bana, 'kaçalım buralardan, Ege’de bir köye yerleşelim, domates yetiştirir geçinir gideriz' diyorlardı" sözleriyle, şehirde yaşayan milyonlarca insandan biri olarak hayallerini nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü anlattı.
15.09.2021Emlak
'Deli cesareti, yapamazsınız' sözlerine aldırış etmediler! Sonuç hayran bıraktı
'Deli cesareti, yapamazsınız' sözlerine aldırış etmediler! Sonuç hayran bıraktıSon yıllarda büyükşehirlerde yaşayan herkesin dilinde 'köye, kırsala yerleşip, doğal hayat' yaşamak. Çoğu kez bu hayal konuşmadan öteye gitmez. Herkes şikayet etse de alışkanlıklar ağır basar ve rutin hayat devam eder. Herkesin konuşup rafa kaldırdığı bu hayali başaranlar da var. Onlardan biri Yeşim ve Tunç çifti. Arkadaşları 'deli cesareti, yapamazsınız' dedi ama onlar denemeye karar verdi. Kararlı duruş bu süreci hızlandırdı. İstanbul'un tüm karmaşasını geride bırakarak Trakya'da kendilerine yeni bir hayat kurdular. Bu aralar karavana atlayıp 150 günlük bir yolculuğa çıkan çift yaşadıkları süreci Milliyet Emlak'a anlattı.
13.09.2021Emlak
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...Koronavirüs pandemisi sonrası hem dünyada hem de Türkiye'de doğa ile iç içe yaşama özlemi duyanlar, şehirden köye doğru bir akım başlattı. Ancak bir süre sonra köy hayatına rağbetin artması, emlak piyasasını da etkiledi. Peki kendi evini yapan ve arsa alanlar nasıl bir hayat sürüyor, hangi zorluklarla karşılaşıyor? İşte tüm detaylarıyla şehirden köye göçte Türkiye gerçeği...
16.10.2021Emlak
250 bin TL'ye kendine ev yaptı... Görenler hayran kalıyor
250 bin TL'ye kendine ev yaptı... Görenler hayran kalıyorGökhan İlerigiden ve ailesi kendilerine yepyeni bir hayat kurdular. Önce Konya'da bir arsa satın alıp, sonra da kendi evlerini inşa ettiler. İnşaat anlarını, YouTube kanalları ve @kirsal_yasamm Instagram hesabı üzerinden de takipçileriyle paylaşıyorlar. Aile, bu süreçte başlarından geçenleri ve yeni yaşamlarını Milliyet Emlak'a anlattılar. İşte İlerigiden ailesinin dolandırılma hikayesi ile başlayan macerası...
14.09.2021Emlak
Bir gecede karar verip Muğla'ya göç ettiler
Bir gecede karar verip Muğla'ya göç ettilerSon zamanlarda herkes metropollerden kırsallara kaçmak için fırsat kolluyor. Ege’de bir köy evi hayali olanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bu hayallerini gerçekleştiren Esen ve Tarık çiftinin Muğla’daki yaşamlarına Milliyet Emlak ailesi olarak konuk oluyoruz ve göç hikayelerini dinliyoruz. Çift ‘Ah köyüm ah’ isimli Instagram hesaplarından ve YouTube kanallarından da takipçilerine köy hayatına dair paylaşımlar yapıyor ve gelmek isteyenleri de bilgilendiriyor.
1.09.2021Emlak
Mersin'deki orman yangınlarının zararı 27 milyon 509 bin TL
Mersin'deki orman yangınlarının zararı 27 milyon 509 bin TLMersin'in Silifke, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinde geçen ay çıkan orman yangınlarının zararı 27 milyon 509 bin TL olarak tespit edildi. Yangın nedeniyle 964 kişi mağdur olurken, 156 mesken de hasar gördü.
30.08.2021Ekonomi
Afet faturası 2.48 milyar TL
Afet faturası 2.48 milyar TLSon 1.5 ayda yaşanan yangın ve sel afetlerinin faturası belli oldu. Bakan Kurum AK Parti MKYK’da açıkladı: O bölgelerde “yeniden yapımın” maliyeti 2.48 milyar TL
25.08.2021Gündem
Kapadokya’daki eviniz!
Kapadokya’daki eviniz!Göreme’nin büyülü manzarası eşliğinde kayalara oyulmuş özel odalarıyla misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Village Cave House Hotel’in sahibi Onur Yurdakul, “Geçmişe sahip çıkıyor ve gelecek nesillere aktarıyoruz” diye konuştu
23.08.2021Ege
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 81 ilin 922 ilçesinde 300 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, bu konutların 100 bininin İstanbul'da olduğunu söyledi. Yatırım değerinin ise 90 milyar TL olduğu belirtildi.
18.08.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan, 17 Ağustos depremi mesajı
Bakan Kurum'dan, 17 Ağustos depremi mesajıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 1999 depreminden bugüne benzeri acıların tekrar etmemesi için vatandaşların daha sağlıklı, daha güvenli binalarda ve şehirlerde yaşamaları için devlet olarak var güçle çalıştıklarını bildirdi.
16.08.2021Siyaset
Yangın bölgesinde yanmaz malzemelerden köy evleri yapılıyor
Yangın bölgesinde yanmaz malzemelerden köy evleri yapılıyorAntalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve 10 günde söndürülen orman yangınının ardından yaralar sarılıyor. Bölgede yıkılan evlerin yenisi yapılmaya başlanırken, 4 günde yükselen inşaatlarda yanmaz malzeme kullanılıyor.
11.08.2021Emlak
Ne olur yamaçlara 5-10 kat bina yapmayın
Ne olur yamaçlara 5-10 kat bina yapmayınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün incelemelerde bulunmak üzere altı kişinin hayatını kaybettiği sel ve heyelan afetinin yaşandığı baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesine geldi. Güneysu Merkez Camisi’nde cuma namazını kılan Erdoğan, çıkışta vatandaşlarla selamlaştı, hayatını kaybeden bir vatandaş için kılınan gıyabi cenaze namazına da katıldı.
24.07.2021Siyaset
Şahan Gökbakar: Yasal bir iskele
Şahan Gökbakar: Yasal bir iskeleŞahan Gökbakar, Marmaris’te denize sıfar villasının önüne izinsiz iskele yaptırıp ‘Özel mülk girilmez’ tabelası asmasıyla başlayan yıkım kararıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.
15.07.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Köy Evi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.