Kral Selman Bin Abdulaziz

Kral Selman Bin Abdulaziz

Son dakika Kral Selman bin Abdulaziz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kral Selman bin Abdulaziz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kral Selman bin Abdulaziz haber sayfamızda...

Kral Selman Bin Abdulaziz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 316 kral selman bin abdulaziz haberi bulunmuştur.
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...Son dakika haberlere göre CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu dünyada ilk haber oldu, ABD 76 Suudi yetkiliye yaptırım ilan etti. Cinayetten sorumlu tutulan Veliaht Prens'in yaptırım listesinde bulunmaması üzerine ABD medyası Biden yönetimini hedef aldı. BBC ise, söz konusu raporun yeni bir dönemi başlatabileceğini bildiriyor.
27.02.2021Dünya
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...Trump döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA'in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor. Başkan Biden gece yarısı Suudi Kralı Selman'ı aradı, Amerikan medyası raporun doğrudan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı hedef aldığını yazıyor. Korkunç cinayetteki kilit isim ise, Veliaht Prens'in kardeşi ve dönemin Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman.
26.02.2021Dünya
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındı
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
25.01.2021Uzmanpara
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldı
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
24.01.2021Ekonomi
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajı
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajıABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki krizin çözümü konusunda iyimser olduğunu belirtti.
17.12.2020Dünya
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdı
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdıSuudi Arabistan, 2021 yılı mali bütçesinin yüzde 17,7'sine tekabül eden 46,7 milyar doları askeri harcamalara tahsis etti.
16.12.2020Ekonomi
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı Mısırlı Ayman Nour, duruşmada tanık olarak dinlendi. Nour, “Cemal, Kahtani ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi. Tehditleri anlatırken hıçkırıklarla ağlamaya başladı” dedi.
25.11.2020Gündem
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesaj
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesajTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G20'nin sorumluluğunu ve önemini artırdığına inandığını belirterek, "Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar, sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da belirleyici olacaktır." dedi.
21.11.2020Siyaset
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı!
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı!Gelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan'da 2017'de bazı iş adamları ve prenslerin yolsuzluk soruşturması kapsamında başkent Riyad'daki bir otelde tutulmasında görev verilen kişilerin, ertesi yıl gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde de yer aldığı, hatta Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ilk olaydan sıyrılmasının cinayete kapı araladığı belirtildi.
19.11.2020Dünya
Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman arasında İsrail krizi
Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman arasında İsrail kriziGelen son dakika haberine göre; Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den sonra ülkesinin de İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalamasını istediği ancak babası Kral Selman bin Abdulaziz'in buna karşı çıktığı iddia edildi.
18.09.2020Dünya
Trump'ın damadı Kushner: Suudi Arabistan hava sahasını İsrail uçuşlarına açacak
Trump'ın damadı Kushner: Suudi Arabistan hava sahasını İsrail uçuşlarına açacakİsrail-Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki skandal anlaşmanın mimarı olan ABD liderinin başdanışmanı, şimdi de Riyad yönetimi tarafından atılacak yeni adımı açıkladı.
10.09.2020Dünya
Son dakika: İttifak çatırdıyor... Veliaht Prens küplere bindi!
Son dakika: İttifak çatırdıyor... Veliaht Prens küplere bindi!Son dakika haberine göre, Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ülkesindeki müdahalelerinden şikayetçi olan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye öfke dolu mesajla tepki gösterdiği iddia edildi.
27.07.2020Dünya
Son dakika... Dünya şokta! Suudi Arabistan Kralı Selman hastaneye kaldırıldı
Son dakika... Dünya şokta! Suudi Arabistan Kralı Selman hastaneye kaldırıldı84 yaşındaki Kral'ın safra kesesindeki iltihap nedeniyle başkent Riyad'daki hastaneye yatırıldığı, uluslararası haber ajansları tarafından 'son dakika' koduyla duyurdu.
20.07.2020Dünya
Son dakika haberleri | Cemal Kaşıkçı'nın ailesi katilleri affettiklerini duyurdu
Son dakika haberleri | Cemal Kaşıkçı'nın ailesi katilleri affettiklerini duyurduGelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesi, cinayeti işleyenleri affettiklerini duyurdu.
22.05.2020Dünya
Tutuklu Suudi prenses, Kral ve Veliaht Prense serbest bırakılması için çağrıda bulundu
Tutuklu Suudi prenses, Kral ve Veliaht Prense serbest bırakılması için çağrıda bulunduSuudi Arabistan'da tutuklu bulunan Prenses Basmah (Besme) bint Suud bin Abdulaziz Al Suud, sağlık durumunun kötüleştiğini ileri sürerek amcası Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'dan (MbS) kendisini serbest bırakmalarını talep etti.
25.04.2020Dünya
Suudi Arabistan'da son 5 yılda idam cezaları yaklaşık iki kat arttı
Suudi Arabistan'da son 5 yılda idam cezaları yaklaşık iki kat arttıSuudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud'un yönetime geldiği 2015'ten bu yana idam edilen kişi sayısının 800'e ulaştığı belirtildi.
19.04.2020Dünya
Son dakika... Ve kabus sona eriyor! Avrupa'dan müjdeli haberler peş peşe
Son dakika... Ve kabus sona eriyor! Avrupa'dan müjdeli haberler peş peşeSon dakika haberlere göre, Avrupa'da Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nin ardından bugün de İtalya, Almanya ve Polonya'dan dünyanın beklediği haberler geldi. ABD'de bir günde 1940 ölüm gerçekleşti, ülkenin can kaybı sıralamasında birkaç gün içinde ilk sıraya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Rusya'da salgın hızla yayılıyor, bu hafta üst üste dört gün rekor kırıldı ve vakalar 10 bini geçti. Dünya, testleri pozitif çıkan herkesin iyileştiği bölgeyi konuşuyor.
9.04.2020Dünya
Suudi Arabistan'da corona virüsten ilk ölüm
Suudi Arabistan'da corona virüsten ilk ölümVaka sayısının 676'ya ulaştığı ülkede Afgan asıllı bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Suudi Arabistan, akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan etmiş durumda.
24.03.2020Dünya
Suudi Arabistan’da  sayı artıyor...
Suudi Arabistan’da sayı artıyor...Suudi Arabistan’da Veliaht Prens bin Selman’ın emriyle kraliyet ailesinden en az 20 kişinin daha gözaltına alındığı ya da tutuklandığı öne sürülüyor
9.03.2020Dünya
Son dakika: Suudi Arabistan Kralı Selman, öldüğü iddialarının ardından ilk defa görüntülendi
Son dakika: Suudi Arabistan Kralı Selman, öldüğü iddialarının ardından ilk defa görüntülendiSon dakika haberlere göre, basında hayatını kaybettiği yönünde haberler çıkan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan'ın Ukrayna ve Uruguay'a atanan büyükelçilerin yemin töreninde görüntülendi.
18.05.2020Dünya
Kızıldeniz kıyısındaki 8 ülkeden 'yeni ittifak'
Kızıldeniz kıyısındaki 8 ülkeden 'yeni ittifak'Kızıldeniz ve Aden Körfezi'nde kıyısı bulunan; Suudi Arabistan, Sudan, Cibuti, Somali, Eritre, Mısır, Yemen ve Ürdün'ün Dışişleri Bakanları, Riyad'da bir araya geldi. Suudi Arabistan, "Kızıldeniz ve Aden Körfezi Kıyısındaki Arap ve Afrika Ülkeleri Konseyi"nin kuruluş sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.
6.01.2020Dünya
Kral Selman Pakistan Başbakanı İmran Han'la görüştü
Kral Selman Pakistan Başbakanı İmran Han'la görüştüSuudi Arabistan Kralı Selman, Pakistan Başbakanı İmran Han ile bölgesel gelişmeleri görüştü.
16.10.2019Dünya
Suudi Arabistan ABD'nin o teklifini kabul etti
Suudi Arabistan ABD'nin o teklifini kabul ettiSuudi Arabistan yönetimi, ABD'nin "bölgesel risklere" ve "İran tehdidine" karşı göndermeyi planladığı askeri gücü ülkeye kabul etme kararı aldı.
12.10.2019Dünya
Erdoğan: Türkiye Kaşıkçı cinayetinin peşini bırakmayacak
Erdoğan: Türkiye Kaşıkçı cinayetinin peşini bırakmayacakThe Washington Post gazetesinde bir makale yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi, 11 Eylül terör saldırılarını saymazsak, 21. yüzyılın en büyük ve tartışmalı olayı sayılabilir. Böyle bir suçun bir daha dünyanın hiçbir yerinde işlenmemesi, hem Türkiye’nin hem de insanlığın çıkarınadır. Suçluların cezasız kalmaması için mücadele etmek, bunu sağlamanın en kolay yoludur. Bu, Cemal’in ailesine borcumuzdur" dedi.
30.09.2019Dünya
Suudi Arabistan'da Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Selman oldu
Suudi Arabistan'da Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Selman olduSuudi Arabistan'da, görevden alınan Enerji Bakanı Falih'in yerine Prens Abdülaziz bin Selman Al Suud getirildi.
8.09.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Suudi Arabistanson dakika haberleriKral Selman bin AbdulazizABDCemal Kaşıkçı

Kral Selman Bin Abdulaziz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.