Kültür Ve Turizm Bakanı

Kültür Ve Turizm Bakanı

Son dakika Kültür ve Turizm Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kültür ve Turizm Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kültür ve Turizm Bakanı haber sayfamızda...

Kültür Ve Turizm Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.944 kültür ve turizm bakanı haberi bulunmuştur.
Gençlere sanat kartı
Gençlere sanat kartı Gençlerin kültürel faaliyetlerden mahrum kalmaması için GençKart uygulaması başladı.
2.03.2024 Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antalya'da yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antalya'da yoğun diplomasi trafiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'da yoğun diplomasi trafiği sürdürdü. Antalya'da peş peşe görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan en son olarak Neçirvan Barzani’yi kabul etti.
1.03.2024 Gündem
Son dakika...Bakan Ersoy 'müjde' diyerek duyurdu: GençKart başvuruları başladı
Son dakika...Bakan Ersoy 'müjde' diyerek duyurdu: GençKart başvuruları başladı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, GençKart uygulamasının bugün başladığını duyurdu. Ersoy, 18 yaşındaki gençlerin bir yıl boyunca kullanabileceği bu kültür ve sanat projemiz ile Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerleri de ücretsiz olacak" dedi.
1.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Antalya Diplomasi Forumu münasebetiyle Antalya'ya geldi.
29.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Stratonikeia Antik Kenti Tanıtım Toplantısı’nın ardından Marmaris Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Buluşma Toplantısı'na katıldı.
27.02.2024 Haberler
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Stratonikeia Antik Kenti Tanıtım Toplantısı’nın ardından Marmaris Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Buluşma Toplantısı'na katıldı.
27.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2024 yılı 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağımız yıl olacak. İlk verileri biz görebiliyoruz, ocak verileri açıklandı. Şubat verileri de iyi gidiyor" dedi.
24.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy açıkladı! Antalya Müzesi'ne yeni proje
Bakan Ersoy açıkladı! Antalya Müzesi'ne yeni proje Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Dünyanın en önemli koleksiyonlarından birine sahip olan Antalya Arkeoloji Müzesi'nin yeniden yapımıyla ilgili proje çalışmalarına geçen haftadan itibaren başladık, müjdesini vermiş olayım. Mimari proje ekibimiz şu anda çalışmalarını yürütüyor. İnşallah projelerin tamamlanmasıyla birlikte Antalya Arkeoloji Müzesi'ni yine kendi yerinde en kısa sürede tamamlamayı arzuluyoruz" ifadelerini kullandı.
23.02.2024 Gündem
Bakan Bolat'ın acı günü
Bakan Bolat'ın acı günü Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat, Zeytinburnu Merkez Efendi Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cenazeye katılımın yoğun olduğu görüldü.
22.02.2024 Gündem
Bakanlıktan Bergama’ya 1 milyarlık yatırım
Bakanlıktan Bergama’ya 1 milyarlık yatırım Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti’nin ulusal ve uluslararası kültür-turizm vitrininde hak ettiği öncelikli yeri alması için 1 milyar TL yatırım yapılacağını açıkladı.
22.02.2024 Kültür Sanat
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'de
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Arnavutluk Başbakanı Rama'yı resmi törenle karşıladı.
20.02.2024 Gündem
Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım: Bu dönem Ümraniye olarak yıldızımız kentsel dönüşüm
Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım: Bu dönem Ümraniye olarak yıldızımız kentsel dönüşüm AK Parti’den yeniden aday gösterilen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Proje Tanıtım Programı düzenledi. Projelerini açıklayan Yıldırım, “Hazırlık sürecindeyiz. Her projeyi kendi bünyemizde yapma imkanımız var. Yalnız Kongre Merkezi’ni dışarıda yaptık. Onun dışında bütün projelerimizi kendi imkanımızla yapıyoruz. Bundan sonra projelere daha hız vereceğiz. Önce fikir projesi, sonra tatbikat projesi en son da ihaleler devam edecek. Temiz İstanbul, temiz Ümraniye ve yaşanabilir bir Ümraniye diyorum" diye konuştu.
19.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy turizmde hedefi açıkladı! '100 milyar dolar'
Bakan Ersoy turizmde hedefi açıkladı! '100 milyar dolar' Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) turizm ve otel işletmecileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin turizmdeki son başarılarını değerlendirirken, 2028'e yönelik büyük hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için atılacak adımları açıkladı. Bakan Ersoy, "2028’de 100 milyar dolar hedefimiz var. Bunu da aşama aşama bütün planları zamanında ve adımları yerinde atarak gerçekleştireceğiz." dedi.
17.02.2024 Gündem
Türkiye ve S. Arabistan için turizm, inşaat ve savunmada işbirliği fırsatı
Türkiye ve S. Arabistan için turizm, inşaat ve savunmada işbirliği fırsatı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Türkiye - Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, turizm, inşaat ve savunma sanayiinde iş birliği fırsatları olduğunu söyledi.
17.02.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy'dan Antalya'da sel felaketinde hayatını kaybeden sürücünün ailesine taziye ziyareti
Bakan Ersoy'dan Antalya'da sel felaketinde hayatını kaybeden sürücünün ailesine taziye ziyareti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da, sağanakta su dolan alt geçitte otomobilinde yaşamını yitiren Halil Yıldız'ın (47) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
16.02.2024 Gündem
‘Afrodisias rekor kıracak’
‘Afrodisias rekor kıracak’ Aydın’ın Karacasu ilçesinde bulunan Afrodisias Antik Kenti için 1 milyar 750 bin lira bütçe ayrıldı.
15.02.2024 Kültür Sanat
Bakan Ersoy açıkladı: Aphrodisias gece ziyaretine açılacak
Bakan Ersoy açıkladı: Aphrodisias gece ziyaretine açılacak Bakan Ersoy, Aydın'ın Karacasu ilçesindeki Aphrodisias Antik Kenti’ne 120 yıldır kazı çalışmalarının yürütüldüğünü ve ancak yüzde 12’sinin kazıldığını söyledi. Aphrodisias’a bu yıl içerisinde yapmayı planladıkları projeleri açıklayan Bakan Ersoy, projelere toplam 1 milyar 750 milyon TL bütçe ayırdıklarını duyurdu.
14.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy duyurdu: Yapay zeka destekli kütüphaneler geliyor
Bakan Ersoy duyurdu: Yapay zeka destekli kütüphaneler geliyor  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılı itibarıyla yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane açacaklarını söyledi.
13.02.2024 Gündem
Suudi devlerden Türkiye'ye yatırım çıkarması
Suudi devlerden Türkiye'ye yatırım çıkarması Enerjiden bankacılığa, savunmadan havacılığa 120’yi aşkın Suudi şirket yatırım fırsatlarını incelemek ve Türk şirketleriyle temas kurmak için İstanbul’a geliyor.
13.02.2024 Ekonomi
Turizmde hedef 60 milyar dolar
Turizmde hedef 60 milyar dolar Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl turizmde 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar gelir hedeflediklerini söyledi.
9.02.2024 Ekonomi
"2024 hedefimiz 60 milyon ziyaretçi, 60 milyar dolar"
"2024 hedefimiz 60 milyon ziyaretçi, 60 milyar dolar" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu sene için yeni ve daha büyük hedefler belirledik. 2024 hedefimiz 60 milyon ziyaretçi, 60 milyar dolar. Bunun için yeni hedef pazarlar üzerinde çalışıyoruz" dedi.
8.02.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy gözyaşlarıyla anlattı: Gece kendi kendinize ağlıyorsunuz
Bakan Ersoy gözyaşlarıyla anlattı: Gece kendi kendinize ağlıyorsunuz Depremin vurduğu Malatya'da 'Koordinatör bakan' olarak görevlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, o günleri gözyaşlarıyla anlattı.
6.02.2024 Haberler
Bakan Ersoy gözyaşlarıyla anlattı: Gece kendi kendinize ağlıyorsunuz
Bakan Ersoy gözyaşlarıyla anlattı: Gece kendi kendinize ağlıyorsunuz Depremin vurduğu Malatya'da 'Koordinatör bakan' olarak görevlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, o günleri gözyaşlarıyla anlattı.
6.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy depremde hayatını kaybedenleri mezarı başında andı
Bakan Ersoy depremde hayatını kaybedenleri mezarı başında andı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'asrın felaketi' olarak bilinen depremlerin 1. yıl dönümünde, Malatya'da depremzedelerin defnedildiği mezarlığı ziyaret ederek dua etti.
6.02.2024 Gündem
42 eser daha yurda döndü
42 eser daha yurda döndü Türkiye’den 1960’lı yıllarda ABD’ye kaçırılan 41, İngiltere’ye kaçırılan bir olmak üzere toplam 42 eser Türkiye’ye geri getirildi. Maddi değeri 61,9 milyon dolar olan eserler, Antalya Müzesi’nde ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile Antalya Valisi Hulusi Şahin’in yer aldığı törende eserler müzeye kazandırıldı.
3.02.2024 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Kültür Ve Turizm Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.