Kunduz

Kunduz

Son dakika kunduz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kunduz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kunduz haber sayfamızda...

Kunduz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 339 kunduz haberi bulunmuştur.
Taliban, intihar bombacılarının ailelerine para dağıtıp toprak sözü verdi
Taliban, intihar bombacılarının ailelerine para dağıtıp toprak sözü verdiİçişleri Bakanı Siraceddin Hakkani, intihar bombacılarını "İslamiyet'in ve ülkenin kahramanları" diye niteledi.
20.10.2021Dünya
Ornitorenk (Platypus) Nedir? Ornitorenk Nerede Yaşar, Özellikleri Nelerdir?
Ornitorenk (Platypus) Nedir? Ornitorenk Nerede Yaşar, Özellikleri Nelerdir?Diğer adları Platypus veya gagalı memeli olan Ornitorenk yarı-deniz memelisidir. Avustralya ve Tasmanya'ya özgü bir tür olan ornitorenk 1977 yılında keşfedilmiştir. Yumurtlayan bir memeli olma özelliği ile dikkat çeker. Ördek gagası, kunduz kuyruğu ve perdeli ayaklara sahiptir. Bilim insanları tarafından özellikleri nedeniyle ilgi gösterdiği bir hayvan türü olmuştur. Ornitorenk eşsiz yapıları nedeniyle Avustralya’nın en belirgin sembollerinden bir tanesi olmuştur. Ornitorenk nerede yaşar ve özellikleri nelerdir? “Ornitorenk (Platypus) Nedir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Doğa ve Çocuk
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları erkek isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında da özen gösteriyor. K harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Kandahar’da kanlı cuma
Kandahar’da kanlı cumaAfganistan’da Taliban’ın kalesi olarak bilinen Kandahar vilayetindeki Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi’ne Cuma namazı sırasında iki intihar bombacısının düzenlediği saldırıda en az 47 kişi hayatını kaybetti
16.10.2021Dünya
Terör örgütü DEAŞ, Afganistan’da düzenlenen terör saldırısını üstlendi
Terör örgütü DEAŞ, Afganistan’da düzenlenen terör saldırısını üstlendiTerör örgütü DEAŞ, Afganistan’ın Kandahar vilayetinde Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi'ne düzenlenen terör eylemini üstlendiğini açıkladı.
15.10.2021Dünya
BM'den Afganistan'da düzenlenen terör saldırısına kınama
BM'den Afganistan'da düzenlenen terör saldırısına kınamaBirleşmiş Milletler (BM), Afganistan’ın Kandahar vilayetinde bir camiye yönelik bombalı saldırıyı kınadı.
15.10.2021Dünya
Afganistan'da camiye bombalı saldırı
Afganistan'da camiye bombalı saldırıAfganistan'ın Kandahar kentinde Şii topluluğa ait bir camiye bombalı saldırı düzenlendi. İlk açıklamaya göre saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı.
15.10.2021Haberler
Son dakika: Afganistan'da camiye bombalı saldırı
Son dakika: Afganistan'da camiye bombalı saldırıAfganistan'da Taliban'ın kalesi olarak bilinen güneydeki Kandahar vilayetinde Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi'ne iki intihar bombacısının düzenlediği saldırıda 47 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
15.10.2021Dünya
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 5 soru
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 5 soruPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'na soruyorum, kıvırmadan cevap vermesini, kaçak güreşmemesini bekliyorum. Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarmayı düşünüyor musunuz? Anayasa'ya hakim olan Türk ismini tasfiye etmeyi planlıyor musunuz? Türk vatandaşlığı kavramı yerine 'Anayasal yurtseverlik', Türkiye yerine 'Ülke', Türkiye devleti yerine 'Cumhuriyet', Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yerine 'Türkiye Cumhuriyeti insanı' kavramlarının getirilmesini amaçlıyor musunuz? 'Demokratik muhalefet' diyerek TİP'i, HDP'yi yanınızda ve yörenizde görüyor, bunlara kucak açıyor musunuz? Terörist Demirtaş'ı hala savunuyor, ona elçiler yolluyor musunuz? Sayın Kılıçdaroğlu, bu sorularım gayet basittir. Ya 'evet' diyeceksin, ya da 'hayır.' Boş kağıt vermen halinde bütün sorulara evet dediğin anlaşılacaktır." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Haberler
Son dakika!  MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 5 soru
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 5 soruPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'na soruyorum, kıvırmadan cevap vermesini, kaçak güreşmemesini bekliyorum. Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarmayı düşünüyor musunuz? Anayasa'ya hakim olan Türk ismini tasfiye etmeyi planlıyor musunuz? Türk vatandaşlığı kavramı yerine 'Anayasal yurtseverlik', Türkiye yerine 'Ülke', Türkiye devleti yerine 'Cumhuriyet', Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yerine 'Türkiye Cumhuriyeti insanı' kavramlarının getirilmesini amaçlıyor musunuz? 'Demokratik muhalefet' diyerek TİP'i, HDP'yi yanınızda ve yörenizde görüyor, bunlara kucak açıyor musunuz? Terörist Demirtaş'ı hala savunuyor, ona elçiler yolluyor musunuz? Sayın Kılıçdaroğlu, bu sorularım gayet basittir. Ya 'evet' diyeceksin, ya da 'hayır.' Boş kağıt vermen halinde bütün sorulara evet dediğin anlaşılacaktır." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Siyaset
İran Cumhurbaşkanı Reisi: 'Terör saldırıları ABD'nin Afganistan'daki güvenlik planının bir parçasıdır'
İran Cumhurbaşkanı Reisi: 'Terör saldırıları ABD'nin Afganistan'daki güvenlik planının bir parçasıdır'İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Afganistan'ın Kunduz vilayetinde cuma namazı sırasında camiye düzenlenen terör saldırısı nedeniyle ABD'yi suçlayarak, "Terör saldırıları ABD'nin Afganistan'daki güvenlik planının bir parçasıdır." dedi.
9.10.2021Dünya
ABD ve Taliban'dan çekilmenin ardından ilk temas
ABD ve Taliban'dan çekilmenin ardından ilk temasÜst düzey Taliban ve ABD yetkililerinin, Afganistan’daki aşırılık yanlısı grupları kontrol altına alma ve yabancı vatandaşların ülkeden tahliyesini kolaylaştırma konularını görüşeceği bildirildi.
9.10.2021Dünya
Afganistan’da kanlı cuma: 46 ölü
Afganistan’da kanlı cuma: 46 ölüAfganistan’ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde Şii azınlığa ait Gozar-e-Sayed Abad Camii’ne dün Cuma namazı sırasında bombalı saldırı düzenlendi.
9.10.2021Dünya
Afganistan'daki cami saldırısını DEAŞ üstlendi
Afganistan'daki cami saldırısını DEAŞ üstlendiAfganistan'ın Kunduz vilayetindeki camiye düzenlenen bombalı terör saldırısını terör örgütü DEAŞ üstlendi.
8.10.2021Gündem
Türkiye, Afganistan'daki camiye düzenlenen terör saldırısını kınadı
Türkiye, Afganistan'daki camiye düzenlenen terör saldırısını kınadıDışişleri Bakanlığı, Afganistan'ın Kunduz vilayetindeki camiye düzenlenen bombalı terör saldırısını kınadı.
8.10.2021Gündem
Afganistan'da camide bombalı saldırı! İlk görüntüler
Afganistan'da camide bombalı saldırı! İlk görüntülerAfganistan'da cuma namazı kılınırken gerçekleşen saldırı ibadethaneyi kan gölüne çevirdi, en az 100 ölü ve yaralı olduğu bildiriliyor. Yerel medya, bir intihar saldırganının üstündeki patlayıcıları infilak ettirdiğini duyurdu.
8.10.2021Haberler
Son dakika haberler... Afganistan'da camide bombalı saldırı! İlk görüntüler
Son dakika haberler... Afganistan'da camide bombalı saldırı! İlk görüntülerAfganistan'da cuma namazı kılınırken gerçekleşen saldırı ibadethaneyi kan gölüne çevirdi, bombalı saldırıda 46 kişi öldü, 143'ü yaralandı. Yerel medya, bir intihar saldırganının üstündeki patlayıcıları infilak ettirdiğini duyurdu.
8.10.2021Dünya
Taliban'dan kaçan Ferzana: Çocuklarımla dağlarda 3 gün aç ve susuz kaldık
Taliban'dan kaçan Ferzana: Çocuklarımla dağlarda 3 gün aç ve susuz kaldıkAfganistan'daki iç karışıklık nedeniyle eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Avrupa ülkelerine gitmek için çıktığı yolda, İran sınırını geçince güvenlik güçlerince yakalanan Ferzana Muradi, "3 aylık bir yolculuk yaptık. Sınırda 3 gün dağlarda aç ve susuz kaldık. Yanımızda 3 genç vardı. Onlar çocuklarımı taşıdı. Sınırı geçtikten sonra arabayla gidiyorduk. Polisler bizi takip ediyordu. Sonra yakalandık ve geri gönderme merkezine getirdiler" dedi.
31.08.2021Gündem
Son dakika: Afganistan'da şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Son dakika: Afganistan'da şiddetli deprem! Büyüklüğü...Gelen son dakika haberine göre; Avrupa Deprem Ajansı Afganistan'ın Kunduz bölgesinde 4,2 büyüklüğünde şiddetli bir depremin meydana geldiğini açıkladı.
30.08.2021Dünya
Taliban’ın ilerleyişi durdurulamıyor
Taliban’ın ilerleyişi durdurulamıyorStratejik açıdan büyük önem taşıyan Gazne’yi de alan Taliban’ın ilerleyişi sürüyor. Bağlantı yolları üzerindeki Gazne’nin düşüşü, Taliban’ın Kabil’i alma olasılığını güçlendirdi
13.08.2021Dünya
Washington Post: ABD'li yetkililer Afganistan'daki savaşta gerçeği söylemediler
Washington Post: ABD'li yetkililer Afganistan'daki savaşta gerçeği söylemedilerABD'de, son 20 yılda gelen hükümetlerin Amerikan askerinin Afganistan'daki operasyonlarda elde ettiği sonuçlar hakkında halkı doğru bilgilendirmediği iddia edildi.
13.08.2021Dünya
Afganistan'da Taliban ilk kez bir kolordu komutanlığını ele geçirdi
Afganistan'da Taliban ilk kez bir kolordu komutanlığını ele geçirdiAfganistan'ın kuzey, kuzeydoğu ve batı vilayetlerinde saldırılarını artıran Taliban, ilk kez bir kolordu komutanlığını ele geçirdi.
12.08.2021Dünya
Afganistan'da Taliban bir vilayeti daha ele geçirdi
Afganistan'da Taliban bir vilayeti daha ele geçirdiAfganistan'da Taliban güçleri, başkent Kabil'in yaklaşık 150 kilometre güneybatısındaki stratejik açıdan önemli ve Gazni vilayetinin merkezi Gazne kentini de ele geçirdi. Böylece Taliban ülkede bir haftadan az bir sürede 10. vilayet merkezini ele geçirmiş oldu.
12.08.2021Dünya
‘Sonuna kadar savunacağız’
‘Sonuna kadar savunacağız’Taliban Afganistan’da iki vilayeti daha ele geçirirken, Cumhurbaşkanı Gani, tüm yerel güçlerden Taliban’a karşı mücadelede destek istedi. Yerel güçler Mezar-ı Şerif’i ‘sonuna kadar’ savunacaklarını açıklarken, ABD ise Afganistan’a yeni askeri destek verilmeyeceğini duyurdu
11.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

afganistantalibancamisaldırıson dakika haberler

Kunduz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.