Kur Korumalı

Kur Korumalı

Son dakika kur korumalı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kur korumalı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kur korumalı haber sayfamızda...

Kur Korumalı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 732 kur korumalı haberi bulunmuştur.
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizleri yükselir mi?
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizleri yükselir mi? Merkez Bankası, mevduat faizlerinde düşüşe yol açan likidite fazlasını önlemek için bazı adımları hayata geçirdi. Bu kapsamda zorunlu karşılık ve döviz kredisine sınır uygulamaya alındı. Merkez'in adımlarına piyasanın ilk tepkisi nasıl oldu? Mevduat faizlerinde yükseliş yaşanır mı?
24.05.2024 Ekonomi
TCMB'den zorunlu karşılık kararı
TCMB'den zorunlu karşılık kararı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sürdü
KKM hesaplarında düşüş sürdü Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş sürdü.
23.05.2024 Uzmanpara
BDDK açıkladı! KKM'de gerileme devam ediyor
BDDK açıkladı! KKM'de gerileme devam ediyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Kur Korumalı Mevduata ilişkin verileri açıkladı. Son haftalık verilere göre KKM'de düşüş devam ediyor.
23.05.2024 Ekonomi
'Reel kur oranları lehimize dönecek'
'Reel kur oranları lehimize dönecek' Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten Kur Korumalı ve CDS açıklaması: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor
Bakan Şimşek'ten Kur Korumalı ve CDS açıklaması: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Bakan Şimşek "Risk primini gösteren CDS geçen yıl mayıs ayına göre 435 baz puan azalarak 2020 yılı şubat ayından sonraki en düşük seviyesi olan 268 baz puana geriledi" açıklamasında bulundu.
16.05.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sürdü
KKM hesaplarında düşüş sürdü Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş yaşandı.
16.05.2024 Uzmanpara
KKM hesaplarında düşüş sürüyor
KKM hesaplarında düşüş sürüyor Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarında gerileme devam ediyor.
16.05.2024 Ekonomi
Özgür Özel: Meclis tasarruf genelgesi dışında değil
Özgür Özel: Meclis tasarruf genelgesi dışında değil CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Meclis tasarruf genelgesi dışında değildir, Meclis'e 'tasarruf et' deme yetkisi yürütmede değildir. Kendi genelgemizi hızla hazırlamalıyız. Yürütmenin ortaya koyduğundan çok daha kapsamlı bir tasarruf genelgesi için CHP olarak bütün gruplara ve Meclis Başkanı'na çağrıda bulunuyoruz. Başkanlık Divanı toplansın; millete, 'kemer sık' denilirken, milletin vekilleri tasarrufun dışında kalmasın" dedi.
14.05.2024 Gündem
KKM'de gerileme devam ediyor
KKM'de gerileme devam ediyor Kur Korumalı Mevduat 2 trilyon 257 milyar 680 milyon liradan 2 trilyon 232 milyar 825 milyon liraya düştü. Böylece bir haftada 24 milyar 855 milyon liralık düşüş yaşandı.
9.05.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sürüyor
KKM hesaplarında düşüş sürüyor Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarında düşüş yaşandı.
9.05.2024 Uzmanpara
KKM hesaplarında düşüş devam etti
KKM hesaplarında düşüş devam etti Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş yaşandı.
3.05.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sürüyor
KKM hesaplarında düşüş sürüyor Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş yaşandı.
3.05.2024 Uzmanpara
Mevduatta stopaja artış
Mevduatta stopaja artış Türk Lirası mevduatlara uygulanan gelir vergisi stopaj oranı artırıldı.
2.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan fahiş fiyatla mücadele, enflasyon ve kamuda tasarruf açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan fahiş fiyatla mücadele, enflasyon ve kamuda tasarruf açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Aylık bazda enflasyon oranımız giderek düşecek. Yıllık bazda ise yılın ikinci yarısında hızlı düşüşü göreceğiz. Enflasyon bizim temel önceliğimiz. Vatandaşın sorunu ne ise bizim de sorunumuz odur." dedi.
28.04.2024 Ekonomi
Mevduatta vade seçimine dikkat! Merkez Bankası'nın yeni adımı piyasayı nasıl etkiler? Ekonomist Bayram cevapladı
Mevduatta vade seçimine dikkat! Merkez Bankası'nın yeni adımı piyasayı nasıl etkiler? Ekonomist Bayram cevapladı Merkez Bankası politika faizini yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı. Karar sonrasında ise Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada Türk lirası mevduat payının artırılması ve Kur Korumalı Mevduat'tan (KKM) TL mevduata geçişin desteklenmesi amacıyla TL zorunlu karşılıklara uygulanacak faiz oranının yükseltildiği belirtildi. Peki Merkez Bankası’nın faiz kararı ve atılan yeni adım sonrasında bankalarda mevduat faizleri daha da yükselir mi?
27.04.2024 Ekonomi
CHP lideri Özel: İsrafa karşı tasarruf genelgesi yayınlayacağız
CHP lideri Özel: İsrafa karşı tasarruf genelgesi yayınlayacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Denizli programı kapsamında ilk olarak CHP Denizli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
26.04.2024 Gündem
KKM hesaplarında düşüş sürüyor
KKM hesaplarında düşüş sürüyor Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş yaşandı.
26.04.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık adımı
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık adımı Merkez Bankası (TCMB), TL zorunlu karşılıklara uygulanacak faiz oranını yükseltti.
25.04.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık adımı: TL mevduatı desteklenecek
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık adımı: TL mevduatı desteklenecek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara uygulanacak faiz oranını yükseltti.
25.04.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında sınırlı düşüş
KKM hesaplarında sınırlı düşüş Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutar Ramazan Bayramı tatilinin de araya girmesi nedeniyle geride kalan hafta sadece 4 milyar 141 milyon dolar gibi sınırlı bir düşüş gösterdi.
18.04.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sınırlı kaldı
KKM hesaplarında düşüş sınırlı kaldı Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutar Ramazan Bayramı tatilinin de araya girmesi nedeniyle geride kalan hafta sadece 4 milyar 141 milyon dolar gibi sınırlı bir düşüş gösterdi.
18.04.2024 Uzmanpara
KKM hesaplarında düşüş devam ediyor
KKM hesaplarında düşüş devam ediyor Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş yaşandı.
16.04.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kur Korumalı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.