Kuril Adaları

Kuril Adaları

Son dakika Kuril adaları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuril adaları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuril adaları haber sayfamızda...

Kuril Adaları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49 kuril adalari haberi bulunmuştur.
Suga'dan Moskova ile müzakereyi sürdüreceği mesajı
Suga'dan Moskova ile müzakereyi sürdüreceği mesajıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkenin kuzey komşusu Rusya ile Kuril Adaları'na ilişkin sorunun çözülmesi için müzakereyi sürdüreceğini belirtti.
8.02.2021Dünya
Japonya ve Rusya arasında füze kavgası
Japonya ve Rusya arasında füze kavgasıMoskova yönetimi tarihte ilk kez Kuril Adaları'na S-300 füzeleri konuşlandırdı, söz konusu adımı kabul edilemez bulan Tokyo protesto notası verdi.
3.12.2020Dünya
Rusya, Kuril Adaları'na ilk defa S-300 konuşlandırdı
Rusya, Kuril Adaları'na ilk defa S-300 konuşlandırdıRusya’nın, Japonya sınırına yakın Kuril Adaları'na ilk defa S-300 hava savunma sistemleri konuşlandırdığı bildirildi. Menzili 400 kilometreyi bulan S-300'ler doğrudan Japonya'ya mesaj veriyor.
1.12.2020Dünya
Milyonlarca deniz canlısı karaya vurdu!
Milyonlarca deniz canlısı karaya vurdu!Rusya’da bulunan Kamçatka bölgesinde kıyılara milyonlarca deniz canlısı vurunca Rus hükümeti doğal felaket üzerine araştırma başlattı.
3.10.2020Dünya
Rusya'daki Ebeko Yanardağı'nda patlama! Gökyüzünden kül yağdı
Rusya'daki Ebeko Yanardağı'nda patlama! Gökyüzünden kül yağdıRusya’nın Kuril Adaları’nda bulunan yanardağda patlama meydana geldi. Patlamanın ardından gökyüzüne dağılan küller, tüm kente yağdı.
29.04.2020Haberler
Rusya’da Ebeko yanardağında patlama sonrası kül yağmuru!
Rusya’da Ebeko yanardağında patlama sonrası kül yağmuru!Rusya’nın Kuril Adaları’nda bulunan yanardağda patlama meydana geldi. Patlamanın ardından gökyüzüne dağılan küller, tüm kente yağdı.
29.04.2020Dünya
Kuril Adaları nerede? | Kuril Adaları haritası | Rusya Kuril Adaları’nda 7,8 büyüklüğünde deprem oldu
Kuril Adaları nerede? | Kuril Adaları haritası | Rusya Kuril Adaları’nda 7,8 büyüklüğünde deprem olduKuril Adaları nerede? sorusunun cevabı gündemde aranan konular arasında yer alıyor. Kuril Adaları'nda 7.8 büyüklüğünde deprem oldu. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, ilk bilgilere göre, ölü ve yaralının bulunmadığını bildirdi. Peki Kuril Adaları nerede?
25.03.2020Gündem
Son dakika | Rusya'nın Kuril Adaları'nda 7.8 büyüklüğünde deprem! Tsunami alarmı verildi
Son dakika | Rusya'nın Kuril Adaları'nda 7.8 büyüklüğünde deprem! Tsunami alarmı verildiGelen son dakika bilgisine göre Japonya'nın kuzey doğusunda bulunan Kuril Adaları'nda 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası tsunami alarmı verildi
25.03.2020Dünya
Son dakika: Dev fay hattı kırıldı, 6.9'luk deprem oldu
Son dakika: Dev fay hattı kırıldı, 6.9'luk deprem olduUluslararası ajanslar tarafından son dakika koduyla duyurulan haberde Pasifik Ateş Çemberi'nin kıyısında yer alan Rusya'ya bağlı Kuril Adaları açıklarındaki sarsıntının en yakın yerleşim noktasına uzaklığı, 106 kilometre. Depremin ardından tsunami uyarısı verilmedi.
13.02.2020Dünya
Japonya'dan Rusya'ya protesto notası
Japonya'dan Rusya'ya protesto notasıTokyo yönetimi, iki ülke arasındaki en büyük sorun olan Kuril Adaları çevresinde tatbikat düzenlemeyi planlayan Moskova'ya protesto notası verdi.
5.08.2019Dünya
Rusya ile savaş çağrısı fırtına kopardı
Rusya ile savaş çağrısı fırtına kopardıJaponya'da bir milletvekili Kuril Adaları'nın Rusya'dan savaş yoluya geri alınması gerektiğini ima edince, siyasetçinin kınanması için meclise yasa teklifi verildi.
21.05.2019Dünya
Rusya ile Japonya Kuril Adaları'nda yine anlaşamadı
Rusya ile Japonya Kuril Adaları'nda yine anlaşamadıRusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "İki ülkenin çıkarlarını karşılayacak ve halk tarafından kabul edilecek bir barış anlaşması üzerinde müzakerelerde bulunduk. Bu görev kolay değil" dedi, Japon mevkidaşı Kono ise "Bugünkü görüşmelerin sonucunda farklılıklarımızın üstesinden gelebildiğimizi söyleyemeyiz" ifadesini kullandı.
10.05.2019Dünya
Rus uçağı, Japon Denizi üzerinde keşif uçuşu yaptı
Rus uçağı, Japon Denizi üzerinde keşif uçuşu yaptıTokyo yönetimi, jetlerin Japon Denizi'ne giren Rus IL-38 tipi uçağın önünü kestiğini duyurdu.
6.04.2019Dünya
Japonya Başbakanı Abe'den Rusya ile barış sözü
Japonya Başbakanı Abe'den Rusya ile barış sözüTokyo yönetimi, 2019'da Rusya ile 2. Dünya Savaşı'ndan kalma ihtilafları çözerek barış anlaşması imzalanmasını öncelik haline getirecek.
28.01.2019Dünya
Rusya ile Japonya yine anlaşamadı
Rusya ile Japonya yine anlaşamadıKuril Adaları'nı masaya yatıran iki ülkenin dışişleri bakanlarının toplantısından sonuç çıkmadı, Lavrov "Hala önemli anlaşmazlıklarımızın sürdüğünü saklamayacağım" dedi.
14.01.2019Dünya
Son dakika... Rusya ve Japonya birbirine girdi!
Son dakika... Rusya ve Japonya birbirine girdi!II. Dünya Savaşı'ndan bu yana paylaşılamayan adalara Moskova'nın asker sevk etmesi ve tatbikata girişmesiyle patlayan kriz, Japonya'da büyük tepkiye yol açtı. Moskova yönetimi, Tokyo'dan gelen protestoları reddetti.
10.10.2018Dünya
Putin'den 11 yıl sonra ilk ziyaret
Putin'den 11 yıl sonra ilk ziyaretRusya Devlet  Başkanı Putin 11 yıl sonra ilk kez Japonya'ya gitti.
15.12.2016Dünya
Putin'den 11 yıl sonra ilk ziyaret
Putin'den 11 yıl sonra ilk ziyaretRusya Devlet  Başkanı Putin 11 yıl sonra ilk kez Japonya'ya gitti.
15.12.2016Dünya
Köpek diplomasisinde Putin oyunu belirledi
Köpek diplomasisinde Putin oyunu belirlediYıllardır Kuril adaları konusunda anlaşamayan Rusya ve Japonya, aradaki buzların defalarca erimesine rağmen bir arpa boyu yol alamadı.
13.12.2016Dünya
Rusya bu kez de Japonya ile füze gerilimi yaşıyor
Rusya bu kez de Japonya ile füze gerilimi yaşıyorMoskova'nın Pasifik'teki Kuril Adaları'na iki ayrı füze sistemi yerleştirmesi, Tokyo'yu kızdırdı. Kremlin, iki ülkenin de hak iddia ettiği tartışmalı topraklara konulan füzelerin devam eden barış görüşmelerini zedelememesini istedi.
23.11.2016Dünya
Japonya'dan Rusya'ya tarihi çağrı
Japonya'dan Rusya'ya tarihi çağrıMoskova'da bulunan Başbakan Abe, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana imzalanmayan barış anlaşması için Putin'e "Biz seninle aynı neslin insanlarıyız. Gel cesaret gösterip sorumluluk alarak zorlukları aşalım ve 70 yıldır devam eden bu anormal duruma bir  nokta koyalım" sözleriyle seslendi.
3.09.2016Dünya
7,8'lik deprem ülkeyi yıktı! Ölü sayısı 233...
7,8'lik deprem ülkeyi yıktı! Ölü sayısı 233...Ekvador'da meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde 233 kişi yaşamını yitirdi.
17.04.2016Dünya
7,8'lik deprem ülkeyi yıktı! Ölü sayısı 233...
7,8'lik deprem ülkeyi yıktı! Ölü sayısı 233...Ekvador'da meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde 233 kişi yaşamını yitirdi.
17.04.2016Dünya
Rusya'nın kuzeydoğusunda 8.2 büyüklüğünde deprem...
Rusya'nın kuzeydoğusunda 8.2 büyüklüğünde deprem...Rusya'nın kuzeydoğusunda meydana gelen depremin büyüklüğünü Japonlar 8,2 diye açıklarken Ruslar 6.7 diye bildirdi. Tsunami alarmı verildi.
24.05.2013Dünya

Benzer Haber Etiketleri

RusyaJaponyaKuril Adalarıaskerordu

Kuril Adaları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.