Kurt Saldırısı

Kurt Saldırısı

Son dakika kurt saldırısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurt saldırısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurt saldırısı haber sayfamızda...

Kurt Saldırısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 822 kurt saldirisi haberi bulunmuştur.
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kamerada
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kameradaKayseri'nin Akkışla ilçesinde aç kalan kurdun, Özgür Koçak'a ait koyun sürüsüne saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinlerinin müdahalesi sonrası kurt uzaklaştırılırken, 2 koyun yaralandı.
7.02.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da kurtlar keçilere saldırdı! 5'ini parçaladı, 8'ini götürdü
Son dakika... Antalya'da kurtlar keçilere saldırdı! 5'ini parçaladı, 8'ini götürdüGelen son dakika haberine göre; Antalya'da keçilerini otlatan Yunus Kolak'ın sürüsüne kurtlar saldırdı. Sürüye saldıran kurtlar 5 keçiyi parçaladı 8 keçiyi de götürdü.
1.02.2021Gündem
Telefonunu kapan oraya koşuyor! 'Bu riski göze alıyoruz'
Telefonunu kapan oraya koşuyor! 'Bu riski göze alıyoruz'Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Uzungedik Mahallesi'nde yaşayanlar, telefonla konuşabilmek için bölgenin en yüksek noktalarına çıkmak zorunda kalıyor. GSM operatörlerinin şebekelerinin çekmemesi nedeniyle görüşme yapmak için tepeler çıkan mahalleli, 2 kilometre yürüyüş yaptıktan sonra telefonla görüşebiliyor.
20.01.2021Haberler
Son dakika: Telefonunu kapan oraya koşuyor! 'Bu riski göze alıyoruz'
Son dakika: Telefonunu kapan oraya koşuyor! 'Bu riski göze alıyoruz'Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Uzungedik Mahallesi'nde yaşayanlar, telefonla konuşabilmek için bölgenin en yüksek noktalarına çıkmak zorunda kalıyor. GSM operatörlerinin şebekelerinin çekmemesi nedeniyle görüşme yapmak için tepeler çıkan mahalleli, 2 kilometre yürüyüş yaptıktan sonra telefonla görüşebiliyor.
20.01.2021Gündem
Kurtlar köylere inince tüfekle nöbete başladılar
Kurtlar köylere inince tüfekle nöbete başladılarEdirne'de son günlerde köylere inen aç kurtlar, hayvanlara saldırıp, 29 koyun, 1 buzağı ile 3 köpeği telef etti. Kurtların saldırıları üzerine besiciler, ellerine tüfek alarak, gece ve gündüz hayvanlarının başında nöbet tutmaya başladı. Av tüfeğiyle gece hayvanlarının başında nöbet tutan Selçuk Sezgin, "Kurtlar köyde komşularımızın hayvanlarına saldırdı. Burası açık arazi, hayvanlarımıza zaten çok zor bakıyoruz. Bir de her gece böyle nöbet tutmak zorunda kalıyoruz" dedi.
16.10.2020Gündem
Koyunlarını kurtlardan kurtarmak isterken yere düştü! Tüfekle ablasını öldürdü
Koyunlarını kurtlardan kurtarmak isterken yere düştü! Tüfekle ablasını öldürdüTrabzon’un Maçka ilçesinde, yaylada otlayan küçükbaş hayvanlarını, kurt saldırısından kurtarmak için av tüfeğini alarak evden çıkan Hakan O. (17), kapının eşiğine ayağı takılınca yere düştü. Düşmenin etkisiyle Hakan O.’nun elindeki av tüfeği ateş aldı ve ablası Nurdane Kandemir’i (37) vurarak ağır yaraladı. 4 çocuk annesi Kandemir, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, gözaltına alınan kardeşi ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
8.09.2020Gündem
Kızını kurdun ağzından aldı! 'Poşet götürüyor sandık...'
Kızını kurdun ağzından aldı! 'Poşet götürüyor sandık...'Kayseri'de, parkta oyun oynarken kurt saldırısı sonucu yaralanan Eylül Saykaya hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Kızını kurttan kurtaran baba Rıfat Saykaya, "Hayvan ağzında poşet götürüyor sandık. Sonra dikkatli bakınca kızımı götürdüğünü gördük. Koştuk ve bağırdık, kurt kızımı bırakıp gitti" dedi.
19.06.2020Gündem
Köye inen kurtlar büyükbaş hayvanları telef etti
Köye inen kurtlar büyükbaş hayvanları telef ettiArdahan'da sürü halinde köye inen aç kurtlar, 4 büyükbaş hayvanı telef etti.
29.04.2020Gündem
Kurdun saldırdığı yaşlı kadından acı haber
Kurdun saldırdığı yaşlı kadından acı haberManisa'da kurt saldırısına uğrayan Alzheimer hastası Emine Yıldız (85), 8 günlük yaşam mücadelesini tedavi gördüğü hastanede kaybetti.
13.12.2019Gündem
Yer: Isparta... Sadece kemikleri kaldı
Yer: Isparta... Sadece kemikleri kaldıIsparta'nın Gelendost ilçesinde sürüden ayrılan 5 keçi, kurt saldırısı sonucu telef oldu.
17.10.2019Gündem
Antalya'da gizemli koyun katliamı bu kez ucuz atlatıldı
Antalya'da gizemli koyun katliamı bu kez ucuz atlatıldıAntalya’da 3 gün önce bir çiftçinin vahşice parçalanarak telef olan koyunlarının ardından aynı mahallede oturan komşusunun 2 koyunu bilinmeyen canlıların saldırısına uğradı. Koyunlar yaralanırken, o anlara şahit olan hayvan sahipleri ise, “Odun almaya bile çıkamıyoruz” diyerek korkularını dile getirdi.
11.09.2019Haberler
Bingöl'de hayvanlar bu halde bulundu
Bingöl'de hayvanlar bu halde bulunduBingöl'de bir ağıla gece saatlerinde kurt girmesi nedeniyle 24 hayvan telef oldu.
10.10.2018Gündem
İtalyanların 'kangal' aşkı bitmiyor... İnternetten videolar indirip...
İtalyanların 'kangal' aşkı bitmiyor... İnternetten videolar indirip...İtalya'nın Toskana Bölge Meclisi Üyesi  Roberto Salvini, bölgede hayvan sürülerine yönelik artan kurt saldırılarına karşı  alınabilecek en iyi önlemin Sivas Kangal köpeği olduğunu söyledi.
10.10.2018Gündem
İtalya'da kurt saldırılarına karşı Sivas Kangal alımı çağrısı
İtalya'da kurt saldırılarına karşı Sivas Kangal alımı çağrısıToskana'da kurtlar tarafından kırılan koyun sürülerine önlem arayan yetkililer, Türkiye'den Sivas Kangal köpeği ithal edilmesini istedi.
20.09.2018Dünya
Basılan kuyumcu DAEŞ’in ‘hawala’ bürosu çıktı
Basılan kuyumcu DAEŞ’in ‘hawala’ bürosu çıktıTerör örgütü DAEŞ’in Fatih’te ‘hawala’ bürosu olarak kullandığı kuyumcuya düzenlenen operasyonda 9 milyonluk döviz, altın ve ham gümüş ele geçirildi.
31.03.2018Gündem
Kurtların ağıldaki koyuna saldırısı güvenlik kamerasında
Kurtların ağıldaki koyuna saldırısı güvenlik kamerasındaKonya'nın Karapınar ilçesinde ağıla giren kurtların, 1 koyunu boğarak telef etmesi, güvenlik kameralarınca görüntülendi.Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Börcük Yaylası'nda ağılı bulunan Mehmet Kardeş, sabah yem vermeye gittiğinde koyunlarından birinin telef olduğunu gördü.Ağılın güvenlik kamerasını izleyen Kardeş, görüntülerde koyunun kurtların saldırısı sonucu telef olduğunu fark etti. Kardeş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah yem vermek için ağıla gittiğinde koyunun birinini yerde hareketsiz şekilde yattığını gördüğünü söyledi.Yanına gittiğinde koyunun telef olduğunu fark ettiğini anlatan Kardeş, şunları kaydetti: "Güvenlik kamerası görüntülerini izleyince kurt saldırısı olduğunu anladım. Ağılda 60 koyun vardı, 1 tanesini telef etmişler. Normalde bu aylarda kurt gelmezdi ama nasıl oldu anlamadım. Diğer koyunlara saldırmamaları teselli kaynağı. Büyük ihtimal aç değillerdi. Aç olsalar bütün koyunlarımı telef ederlerdi." Görüntülerde, ağıla giren 2 kurdun koyunlardan birine saldırması yer alıyor. Boğazından ısıran kurtlardan kurtulmaya çalışan koyunun, bir süre sonra yerde hareketsiz şekilde yattığı görülüyor. Kurtlar, daha sonra ağıldan çıkıyor.
11.09.2019Yaşam
Aç kurtlar 35 koyunu telef etti
Aç kurtlar 35 koyunu telef ettiSivas'ın Gürün ilçesinde aç kurtlar, sürüden ayrılan 35 koyunu telef etti.Edinilen bilgiye göre olay, geçtiğimiz gün Sivas’ın Gürün ilçesi Davulhüyük köyü kırsalında meydana geldi. Dursun Yıldız’a ait koyun sürüsü kar yağması ile yayladan köye indirilirken, sürüden ayrılan yaklaşık 125 koyun kayboldu. Kaybolan koyunların bulunması için köylülerin başlattığı arama neticesinde 35 koyun kurtlar tarafından boğularak telef edilmiş olarak bulundu. 45 koyuna ise sağ olarak ulaşıldı. Halen bulunamayan diğer koyunlar için arama çalışmaları sürdürülüyor.Sürü sahibi Dursun Yıldız, zararının büyük olduğunu belirtip, koyunların sürüden ayrılmasına çoban hatasının neden olduğunu söyledi.
11.09.2019Yaşam
Bakan çiftçileri uyardı! O borçlar...
Bakan çiftçileri uyardı! O borçlar...Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba "Türkiye genelindeki afetlerden etkilenen çiftçilerin borç ertelemesi imkanından faydalanabilmesi için il/ilçe hasar tespit komisyonlarına ve borçlu olunan Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaat etmeleri gerekiyor. Sene başından bugüne kadar ülke genelinde meydana gelen afetlerden toplam 70 ilde, 470 ilçede, 9 bin 146 köyde, 331 bin 604 çiftçiye ait 7 bin 525 dekar kapalı alan ile 12 milyon 805 bin 153 dekar açık alan etkilendi" derken Antalya'daki afet ile ilgili de "Çalışmalar neticesinde afetten zarar gören sigortalı çiftçilerimize 10 milyon liralık hasar tazminatı ödemesi yaptık" dedi.
29.11.2017Ekonomi
Kurtların saldırdığı 40 koyun telef oldu
Kurtların saldırdığı 40 koyun telef olduŞanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, etrafı taşlarla örülü avluya giren kurtlar, 40 koyunu telef etti.
5.10.2017Gündem
Kurtların saldırdığı 40 koyun telef oldu
Kurtların saldırdığı 40 koyun telef olduŞanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, etrafı taşlarla örülü avluya giren kurtlar, 40 koyunu telef etti.
5.10.2017Gündem
Kurtların saldırısında 70 koyun telef oldu
Kurtların saldırısında 70 koyun telef olduVan’ın Başkale ilçesinde merada otlatılan sürüye saldıran kurtlar, 70 koyunu telef etti.
2.06.2017Gündem
Kurtların saldırısında 70 koyun telef oldu
Kurtların saldırısında 70 koyun telef olduVan’ın Başkale ilçesinde merada otlatılan sürüye saldıran kurtlar, 70 koyunu telef etti.
2.06.2017Gündem
Ağıla giren Kurt, 150 hayvanı telef etti
Ağıla giren Kurt, 150 hayvanı telef ettiElazığ’da ağıla giren kurt 150 koyun ve kuzuyu telef ederken, 30’unu da yaraladı.
25.04.2017Gündem
Ağıla giren Kurt, 150 hayvanı telef etti
Ağıla giren Kurt, 150 hayvanı telef ettiElazığ’da ağıla giren kurt 150 koyun ve kuzuyu telef ederken, 30’unu da yaraladı.
25.04.2017Gündem
Kurt, 150 hayvanı telef etti
Kurt, 150 hayvanı telef ettiElazığ’da ağıla giren kurt 150 koyun ve kuzuyu telef ederken 30'unu da yaraladı. Olay, merkez Karşıyaka Mahallesinin üst taraflarında meydana geldi. Zafer Bingöl’e ait ağıllara giren kurt, 150 koyun ve kuzuyu telef ederken yaklaşık 30 koyunu da yaraladı. Yaklaşık 200 bin liralık zarara uğrayan aile, ağıldaki telef olan hayvanları topladı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de gelerek olay yerinde inceleme yaptığı öğrenildi.Kuzularla birlikte yaklaşık 350 koyun olduğunu belirten hayvan sahiplerinin akrabası Muhammet Akalın, “150 tanesi telef olan çadırdaydı ve diğerleri de başka çadırdaydı. Diğer çadırın içerisine girmemişti. Girdiği çadırdakilerin hepsini telef etti. Sadece 30 civarında yaralı koyun var. Hatıra ormanı içinde 10 taneye yakın topladık. Bazılarını da Yurtbaşı, Yazıkonak ve Doğukent’in üst taraflarında bulduk. 45 civarından da kayıp hayvan var, kayıpları ise bulamadık” dedi.Tahminen kurt saldırısı sonucu 200 bin liralık zarar oluştuğunu aktaran Akalın, durumu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bildirdiklerini ve onlarında gelerek gerekli incelemeyi yaptığını kaydetti.
11.09.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

kurt saldırısıkurtkoyunvansaldırı

Kurt Saldırısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.