Koyun

Koyun

Son dakika koyun haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan koyun gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan koyun haber sayfamızda...

Koyun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.036 koyun haberi bulunmuştur.
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kalın, Ermenistan'la normalleşmeye sıcak bakıldığını belirterek, "Barış anlaşması bütün bölgeye barış getirecek. Bu olumlu karşılıklı mesajlar son derece iyi. En kısa zamanda bu barış anlaşması da imzalanırsa, mayın haritası gibi teknik konular da çözülürse süreci hızlandırır" ifadelerini kullandı. Ayrıca Kalın, Suriye'de zamanında güvenli bölge oluşturulmuş olsaydı yollarda binlerce insanın ölmeyeceğini aktardı. Kalın, Aylan Kurdi bebeğin fotoğrafından bahsederken duygulanarak konuşmakta zorlandı.
29.09.2021Siyaset
İŞKUR'un desteğiyle hayvancılığa başlayan engellilerden aile bütçesine katkı
İŞKUR'un desteğiyle hayvancılığa başlayan engellilerden aile bütçesine katkıVan'da Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) engellilere yönelik hibe desteği projesinden yararlanan 47 yaşındaki Metin Kanber ve 21 yaşındaki Hatun Şahin, satın aldıkları hayvanlarla besicilik yaparak ailelerini geçindirmenin mutluluğunu yaşıyor.
28.09.2021Ekonomi
Mermer ocağı isyanı
Mermer ocağı isyanı103 mermer ocağının bulunduğu Isparta Sütçüler yöresi halkı içme sularını kirlettiği ve işletmelerin izinli alanların dışında faaliyet yürüttüğü şikâyetiyle TBMM’ye başvurdu... Köylülerin şikayetlerine milletvekilleri de destek verdi. Şikâyetleri değerlendiren TBMM Dilekçe Komisyonu, bölgede bakanlık müfettişlerince idari denetim yapılmasına karar verdi...
28.09.2021Gündem
Köylülerin sulama sıkıntısı güneş panelli sistemle sona erdi
Köylülerin sulama sıkıntısı güneş panelli sistemle sona erdiArtvin'in Yusufeli ilçesinde, tarım alanlarını sulamada sıkıntı yaşayan üreticilerin yüzü, Devlet Su İşlerinin (DSİ) kurduğu güneş panelli sulama sistemiyle güldü.
27.09.2021Ekonomi
Tehlike büyüyor! Derinliği ve uzunluğu korkutuyor
Tehlike büyüyor! Derinliği ve uzunluğu korkutuyorKonya Ovası'ndaki yüzey yarıkları yerleşim yerlerine ulaştı. Obruk oluşumunun sıklıkla görüldüğü Konya'da, yer altı su seviyesindeki azalmaya bağlı yüzeyde oluşan, kilometrece uzunlukta ve yer yer 50 santimetre açıklığındaki yarıklar, Tuzlukçu ilçesinde yerleşim yerlerini tehdit ediyor.
27.09.2021Gündem
İki tekerle masalsı köyler
İki tekerle masalsı köylerMidyat’a bağlı Elbeğendi köyünde kesin dönüş yapmak isteyen, yurt dışında yaşayan Süryani ailelerin yaptırdığı evleri gördüm. Onların dönüş hikâyeleri, bölgenin geçim kaynakları, Ezidi köyleri kâh hüzünlü, kâh sevinçli sohbetlerle gün geçti
26.09.2021Pazar
Kış sofralarına son hazırlıklar
Kış sofralarına son hazırlıklarEylül, derken ekim; kışa hazırlığın son anları: Turşular, salçalar, kuruluklar tatlı bir telaşa yol açar; özlemle beklenen kış sebzeleri ve meyveleri lezzetini hissettirir, ceviz ve kestanenin de saltanatı başlar.
26.09.2021Pazar
Köyün her yerine astılar! 150 yıldır hiç değişmedi
Köyün her yerine astılar! 150 yıldır hiç değişmediBilecik merkeze bağlı Çukurören köyünde 150 yıldır yetiştirilen, Türk Patent ve Marka Kurumu'nca coğrafi işaret belgesiyle tescillenen kırmızı biber, köyde hemen her alana asılarak kurutuluyor.
25.09.2021Yaşam
Köyün her yerine astılar! 150 yıldır hiç değişmedi
Köyün her yerine astılar! 150 yıldır hiç değişmediBilecik merkeze bağlı Çukurören köyünde 150 yıldır yetiştirilen, Türk Patent ve Marka Kurumu'nca coğrafi işaret belgesiyle tescillenen kırmızı biber, köyde hemen her alana asılarak kurutuluyor.
25.09.2021Ekonomi
Zamanla yarış! Donmak üzereyken bulundular
Zamanla yarış! Donmak üzereyken bulundularKars'ta aniden etkili olan kar nedeniyle Allahuekber Dağları'nda mahsur kalan 2 çobanı ekipler donmak üzereyken kurtardı.
24.09.2021Gündem
Köyün kadınlarını gören inanamıyor. Saç yıkamak saatlerce sürüyor
Köyün kadınlarını gören inanamıyor. Saç yıkamak saatlerce sürüyorDünyanın pek çok yerinde farklı etnik grup bulunuyor. Bunlardan belki de en ilginci 3 milyon üyesi bulunan ve Güney Çin dağlarında yaşayan Kızıl Yao grubu. Yapılan araştırmalar Çin’de yaklaşık 400 kadar etnik grup olduğunu ortaya koymuş. Gelin yaşam tarzları ve kültürleriyle dikkat çeken Kızıl Yao grubuna biraz daha yakından bakalım.
24.09.2021Tatil
Çoban o anları kaydetti! Anne ve yavru ayılar koyunlara saldırdı
Çoban o anları kaydetti! Anne ve yavru ayılar koyunlara saldırdıTunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı 2 bin rakımlı yaylada anne ve üç yavru ayı, koyun sürüsüne saldırdı. Sürüyü koruyan Kangal cinsi köpekler, ayı ile üç yavrusunu kovalayarak bölgeden uzaklaştırırken, çoban Fikret Ölmez, yaşanan bu anları cep telefonu ile kaydetti.
23.09.2021Eğitim
Koyunlara saldıran bozayıları Kangal köpekleri uzaklaştırdı
Koyunlara saldıran bozayıları Kangal köpekleri uzaklaştırdıTunceli'nin Ovacık ilçesinde Kangal köpeklerinin, yavrularıyla koyun sürüsüne saldıran bozayıyı bölgeden uzaklaştırması cep telefonu kamerasına yansıdı.
23.09.2021Yaşam
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Rohingaların gönüllü, güvenli, onurlu ve sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya devam edilmeli. Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.'' ifadesini kullandı.
22.09.2021Siyaset
Son dakika... Şile'de fabrika yangını! Felaketin kıyısından dönüldü
Son dakika... Şile'de fabrika yangını! Felaketin kıyısından dönüldüGelen son dakika haberine göre; Şile'de elektrik malzemeleri üreten fabrikada yangın çıktı. Hava destekli müdahale edilen fabrikanın depo kısmında çıkan yangın yaklaşık iki saatte kontrol altına alındı. Ekiplerin yoğun uğraşının ardından yangın ormana sıçramadan söndürüldü.
22.09.2021Gündem
Sultan Şeyhmus'un 40 gün tek başına kaldığı mağara restore edildi
Sultan Şeyhmus'un 40 gün tek başına kaldığı mağara restore edildiMARDİN'de Merkez Artuklu İlçesi Kırsal Yüce Mahallesinde bulunan Sultan Şeyhmus Hazretlerinin yalnız kalmak için girdiği mağaranın restorasyonu yapıldı. Mahalle Muhtarı Selahattin Gür, Sultan Şeyhmus Hazretlerinin 40 gün süreyle tek başına kaldığı mağaranın bakım ve onarımını gerçekleştiren Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı'na teşekkür etti.
22.09.2021Yaşam
Ücra bir köyde bulundu! Kim olduğunu hatırlamıyor...
Ücra bir köyde bulundu! Kim olduğunu hatırlamıyor...Hırvatistan'da polis ekipleri günler önce bulunan, kim olduğunu hatırlamayan ve "mükemmel derecede" İngilizce konuşan kadının kimliğini teşhis etmeye çalışıyor.
21.09.2021Dünya
Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişler
Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişlerVan’da, Urartu Kralı 2'nci Rusa tarafından 2 bin 700 yıl önce inşa edilen ve Urartu medeniyetinin son görkemli kalesi olarak bilinen Ayanis Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmalarında Urartuların çöplüğünde bulunan hayvan kemikleri incelemeye alındı. Kazı başkanı yardımcısı Uzman Arkeolog Vedat Sezer, "Şu anda elde ettiğimiz sonuçlar çok çarpıcı. Urartuların çok yoğun bir şekilde koyun ve keçi hatta buradaki göçmen kuşları bile tükettiklerini gördük" dedi.
21.09.2021Gündem
Van'da kazılarda ortaya çıktı! Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişler
Van'da kazılarda ortaya çıktı! Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişlerVan’da, Urartu Kralı 2'nci Rusa tarafından 2 bin 700 yıl önce inşa edilen ve Urartu medeniyetinin son görkemli kalesi olarak bilinen Ayanis Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmalarında Urartuların çöplüğünde bulunan hayvan kemikleri incelemeye alındı. Kazı başkanı yardımcısı Uzman Arkeolog Vedat Sezer, "Şu anda elde ettiğimiz sonuçlar çok çarpıcı. Urartuların çok yoğun bir şekilde koyun ve keçi hatta buradaki göçmen kuşları bile tükettiklerini gördük" dedi.
21.09.2021Gündem
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel, iyi ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Sosyalmedya
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildi
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildiİspanya'nın Kanarya Adaları'ndaki volkanik patlama evleri ve ormanları yok etti, yerel bir tur rehberi olan Jonas Perez sarsıntıları ve sesi "Sanki 20 jet uçağı aynı anda kalkıyor gibi… İnanılmaz bir ses" diyerek anlattı.
20.09.2021Dünya
Hayvan pazarına giren sokak köpekleri 40 hayvanı telef etti!
Hayvan pazarına giren sokak köpekleri 40 hayvanı telef etti!Mersin'in Akdeniz ilçesinde, hayvan pazarına giren sokak köpekleri, 40 küçükbaş hayvanı telef etti. Hayvanların 50'sini ise yaraladı.
19.09.2021Gündem
Doğurarak çoğalan hayvanlar
Doğurarak çoğalan hayvanlarYumurtlayarak çoğalan hayvanlar olduğu gibi insanlar gibi doğurarak çoğalan türler de varmış. Bakalım bu türler hangileriymiş?
19.09.2021Doğa ve Çocuk
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Alt yapıya ilişkin eksiklerimizi tamamladığımız için bundan sonra tüm imkanlarımızı eğitim öğretimin her kademesinde ve elbette üniversitelerde kalitenin yükseltilmesine teksif edeceğiz." dedi. Erdoğan, hemşirelik bölümünde okuyan bir gencin, "Sosyal Medya Yasası şu an gündemde. Bu yasa için kimler endişelenmeli, biz gençler olarak endişelenmeli miyiz?" sorusuna, "Hiç endişelenmeyin, çok rahat olun. Çünkü bizim sosyal medyayla ilgili attığımız adım, özellikle gençliğimizi çok daha huzurlu, rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerine vermesini sağlamak ve artık yarınlarda başhemşire olarak sizi görmek." cevabını verdi.
18.09.2021Siyaset
'Turşu göçü' köyde nüfusu ikiye katlıyor
'Turşu göçü' köyde nüfusu ikiye katlıyorBursa’da turşusuyla ünlenen Gedelek Mahallesi, 4 aylık turşu sezonunda ortaya çıkan iş gücü açığı nedeniyle göç alıyor. Turşu sezonunda köyün nüfusunun 2 katına çıktığını söyleyen muhtar Mehmet Dönmez, “Gedelek, turşu sayesinde göç veren değil göç alan bir köydür” dedi.
18.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

köyVanSON DAKİKA HABERLERbileciktunceli

Koyun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.