Kürtçe

Kürtçe

Son dakika Kürtçe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kürtçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kürtçe haber sayfamızda...

Kürtçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.666 kürtçe haberi bulunmuştur.
Bakan Göktaş nikah şahidi oldu! "Devlet mutlu gününde de elbette yanında olacaktı"
Bakan Göktaş nikah şahidi oldu! "Devlet mutlu gününde de elbette yanında olacaktı" Sabri Sidar yetiştirme yurdunda büyüdü, Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü oldu. Bakan Göktaş mutlu gününde yalnız bırakmadı.
20.04.2024 Gündem
Hollandalı gazeteciye Bayraktar'dan hem Türkçe hem Kürtçe yanıt! 'Burası Türkiye'
Hollandalı gazeteciye Bayraktar'dan hem Türkçe hem Kürtçe yanıt! 'Burası Türkiye' Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medyada Hakkari ziyaretini alıntılayan Hollandalı gazeteciye hem Türkçe hem Kürtçe yanıt verdi.
15.04.2024 Gündem
Ali Babacan'dan 'Her oy çok kıymetli' açıklaması
Ali Babacan'dan 'Her oy çok kıymetli' açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde oy kullanacak herkese seslendi.
30.03.2024 Gündem
Murat Kurum gazetecilerin sorularını yanıtladı
Murat Kurum gazetecilerin sorularını yanıtladı AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli’de katıldığı programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
28.03.2024 Gündem
Şanlıurfa'da nevruz kutlamalarında terör örgütü lehine slogan atanlara gözaltı
Şanlıurfa'da nevruz kutlamalarında terör örgütü lehine slogan atanlara gözaltı Şanlıurfa'daki DEM Parti'nin öncülüğünde düzenlenen nevruz kutlamalarında gözaltılar oldu. Terör örgütü lehine atılan sloganlar sonrası 15 kişi gözaltına alındı.
23.03.2024 Gündem
Memleketiniz adını nereden alıyor? Her şehrin farklı hikayesi var
Memleketiniz adını nereden alıyor? Her şehrin farklı hikayesi var Türkiye’de toplamda 81 il bulunuyor. Her biri farklı güzelliklere ve tarihi dokulara sahip olan bu şehirlerin isimlerinin de köklü bir geçmişi var. Peki memleketiniz adını nereden alıyor diye hiç düşündünüz mü? İşte yanıtı…
18.03.2024 Bilgi Rehberi
Referandumla Amed ismi verilebilir
Referandumla Amed ismi verilebilir DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Adayı Doğan Hatun, “Amed” adını belediye tabelasına tekrar asacaklarını, şehrin isminin referandumla Amed olarak değiştirebileceğini söyledi.
13.03.2024 Gündem
71 yaşındaki eşini öldürdü, pencereden etrafı izledi
71 yaşındaki eşini öldürdü, pencereden etrafı izledi Adıyaman’da, 71 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldüren şahıs, adliyeye sevk edilirken, yeni detaylar da ortaya çıktı.
12.03.2024 Gündem
Beyoğlu'nda 22. Feminist Gece Yürüyüşü yapıldı
Beyoğlu'nda 22. Feminist Gece Yürüyüşü yapıldı Beyoğlu’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, ‘22’nci Feminist Gece Yürüyüşü’ yapıldı. Eylem nedeniyle geniş güvenlik önlemi alan polis, Taksim Meydanı ile İstiklal Caddesi’ne çıkan sokakları bariyerlerle kapatarak girişe izin vermedi.
8.03.2024 Gündem
DEM Parti'nin Kadınlar Günü kutlamasında 3 kişi gözaltına alındı
DEM Parti'nin Kadınlar Günü kutlamasında 3 kişi gözaltına alındı Batman'da DEM Parti'nin düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitinginde 3 kişi gözaltına alındı.
8.03.2024 Gündem
Cennet’in çocukları
Cennet’in çocukları Köy okullarında görev yapan eğitim neferlerinden Cennet Öğretmen, Siirt Pervari Kocaçavuş Köyü’ndeki öğrencilerinin dezavantajlarını ortadan kaldırmak için canla başla çalışıyor.
28.02.2024 Eğitim
Murat Kurum Şirinevler'de vatandaşlarla sohbet etti! Dikkat çeken diyalog
Murat Kurum Şirinevler'de vatandaşlarla sohbet etti! Dikkat çeken diyalog İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şirinevler’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlarla sohbet etti.
21.02.2024 Gündem
Murat Kurum, Şirinevler’de esnafı ziyaret etti
Murat Kurum, Şirinevler’de esnafı ziyaret etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şirinevler’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlarla sohbet etti.
21.02.2024 Haberler
Burhan Sönmez’den ‘Franz K. Âşıkları’
Burhan Sönmez’den ‘Franz K. Âşıkları’ Romanları 48 dile çevrilen, Uluslararası PEN Başkanı yazar Burhan Sönmez’in yeni kitabı “Franz K. Âşıkları”, iki dilde okurla buluşuyor.
21.02.2024 Kültür Sanat
Mesajlar ortaya çıktı! Kişi başı 8 bin dolara göçmen kaçakçılığı
Mesajlar ortaya çıktı! Kişi başı 8 bin dolara göçmen kaçakçılığı İstanbul’da İranlı 4 kişinin silahlı örgüt kurup; sosyal medya hesapları üzerinden İran ve Ortadoğu'daki bazı ülkelerde yayınladıkları reklamlarla çoğunluğu Türkiye'ye kaçak yollarla giren göçmenleri, başta İtalya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine deniz yoluyla taşıdığı öne sürüldü. İranlı M.S. "Bunlar 20-25 kişi ben ise dördünü tanıyorum. İran'dan Afganistan'dan kaçaklar İstanbul'a geliyor. Çanakkale ve Muğla'dan İtalya'ya götürülüyorlar. Kişi başı 8 bin dolar alıyorlar. Sosyal medyada videoları var, orada görülen herkes kaçak" dedi.
30.01.2024 Haberler
Mesajlar ortaya çıktı! Kişi başı 8 bin dolara göçmen kaçakçılığı
Mesajlar ortaya çıktı! Kişi başı 8 bin dolara göçmen kaçakçılığı İstanbul’da İranlı 4 kişinin silahlı örgüt kurup; sosyal medya hesapları üzerinden İran ve Ortadoğu'daki bazı ülkelerde yayınladıkları reklamlarla çoğunluğu Türkiye'ye kaçak yollarla giren göçmenleri, başta İtalya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine deniz yoluyla taşıdığı öne sürüldü. İranlı M.S. "Bunlar 20-25 kişi ben ise dördünü tanıyorum. İran'dan Afganistan'dan kaçaklar İstanbul'a geliyor. Çanakkale ve Muğla'dan İtalya'ya götürülüyorlar. Kişi başı 8 bin dolar alıyorlar. Sosyal medyada videoları var, orada görülen herkes kaçak" dedi.
30.01.2024 Gündem
Z ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: Z Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Z ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: Z Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba adaylarının en çok kafasını kurcalayan konulardan birisi de isim seçme. Yeni doğacak bebeklerinin isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Bunun için ebeveynler derin bir araştırma içerisine girerler. Bazı aileler geleneksel isimleri vermek isterken bazıları da popüler, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan ve değişik isimler vermeyi tercih etmektedir. Anne ve baba adayları bunun dışında çocuklarının hayat boyu taşıyacağı isimlerin anlamlarına dikkat eder. Z harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “Z ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
İran Hakkında Bilgiler; İran Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İran Hakkında Bilgiler; İran Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı İran (İran İslam Cumhuriyeti), 1.648.000 kilometrekarelik alanıyla Asya Kıtasının en büyük ülkelerinden biridir. İran'a komşu olan ülkeler, Türkiye, Türkmenistan, Azerbaycan, Afganistan, Pakistan ve Irak'tır. İran hakkındaki tüm güncel bilgileri sizin için derledik.
3.01.2024 Dünya
Türkiye Hakkında Bilgiler; Türkiye Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Türkiye Hakkında Bilgiler; Türkiye Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan Türkiye'nin Asya ve Avrupa kıtasında toprakları bulunmaktadır. Toplamda 81 ilden oluşan ülke, 7 coğrafi bölgeden oluşuyor. Bu bölgelerin isimleri, Marmara, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Ege, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesidir. Türkiye hakkındaki bilgileri sizler için derledik.
2.01.2024 Tatil
HDP önündeki ailelere bir yenisi daha eklendi
HDP önündeki ailelere bir yenisi daha eklendi Diyarbakır'da HDP il binası önünde bekleyen ailelere bir yenisi daha eklendi. 2016 yılında henüz 15 yaşındayken kaçırılan Pınar için ailesi Mardin'den gelerek katılım sağladı ve sayı 372'ye çıktı.
30.12.2023 Gündem
Dünyaya mesaj
Dünyaya mesaj Aynur Aydın, Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Filistin’de yaşanan katliama dikkat çekmek için geliri oradaki çocuklara bağışlanacak bir konser düzenledi.
19.12.2023 Cadde
14 günlük bütçe maratonu başladı
14 günlük bütçe maratonu başladı Meclis’in bütçe mesaisi başladı. Özgür Özel, CHP Genel Başkanı olarak ilk kez kürsüde bütçe konuşması yaparken; Saadet Partisi, ilk defa grup olarak görüşmelerde yer aldı.
12.12.2023 Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den yerel seçimlerle ilgili açıklama
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den yerel seçimlerle ilgili açıklama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim hazırlıklarına ilişkin, AK Parti ve MHP'li kurmayların yer aldığı komisyonunun çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
11.12.2023 Gündem
‘Her tür insan hakkı Gazze’de çiğneniyor’
‘Her tür insan hakkı Gazze’de çiğneniyor’ İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 75 yıl önce kabul edildiğini, buna rağmen dünyanın pek çok yerinde insan haklarının ihlal edildiğini belirten Erdoğan, “Bugün İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin göz göre göre çiğnendiği yer Gazze” dedi.
10.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kürtçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.