Kurumsal

Kurumsal

Son dakika Kurumsal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kurumsal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kurumsal haber sayfamızda...

Kurumsal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.772 kurumsal haberi bulunmuştur.
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçtiTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.
14.05.2021Uzmanpara
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdular
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdularUzun yıllar özel sektörde çalışıp başarılı çalışmalara imza atan 4 girişimci kadın, parlak kariyerlerini geride bırakıp çiftçiliği seçti.
14.05.2021Gündem
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecek
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecekUygulanabilirliği endişesi nedeniyle daha önce cesaret edilemeyen uzaktan çalışma modeli, salgınla mecburiyete dönüşürken, rüştünü de ispat etmiş oldu.
13.05.2021Ekonomi
Demirören Medya Grubu'nda üst düzey atama
Demirören Medya Grubu'nda üst düzey atamaDemirören Medya Grubu'nda üst düzey bir atama gerçekleşti. Pazarlama ve iletişim faaliyetlerinin yeniden yapılandırılması ve yürütülmesi için kurulan Demirören Medya Pazarlama ve İletişim Grup Direktörlüğü'nün başına Demirören TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü olarak grupta görevlerini başarıyla yürütmekte olan Didem Koçak getirildi.
12.05.2021Ekonomi
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi ve bu süreç gösterdi ki yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak.
12.05.2021Advertorial
Vodafone Türkiye’de üst düzey atama var
Vodafone Türkiye’de üst düzey atama varVodafone Türkiye’de 2010’dan bu yana görev yapan Levent Gemici, şirketin Strateji, İş Geliştirme ve Toptan Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
12.05.2021Ekonomi
Serdar Acarhoroz: "Önce mali denge sonra başarı"
Serdar Acarhoroz: "Önce mali denge sonra başarı"Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Serdar Acarhoroz, gelir olmadan sportif başarı sağlanmasının imkansız olduğunu belirterek, "Öncelikle mali dengeleri sağlamak gerekiyor. Bununla ilgili de finansman olarak 200 milyon gibi bir rakamla finansman desteği alıp yönetim kadromuz olarak projelerimize başlamak üzere bir bütçe hazırladık" dedi.
11.05.20211.Lig
İngiliz hükümeti NatWest’ten kamu hissesi sattı
İngiliz hükümeti NatWest’ten kamu hissesi sattıİngiliz hükümeti, ülkenin önde gelen bankalarından NatWest’teki 1,1 milyar sterlin değerindeki kamu hissesinin satışının yapıldığını duyurdu.
11.05.2021Uzmanpara
Almanya'da ekonomiye güven zirvede
Almanya'da ekonomiye güven zirvedeAvrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi (ZEW) Ekonomik Güven Endeksi, Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasının yavaşlaması finansal piyasa uzmanlarını daha iyimser yaparken geçen aya göre 13,7 puan artarak 84,4 puana yükselerek 21 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
11.05.2021Uzmanpara
Almanya'da şirket iflasları şubatta azaldı
Almanya'da şirket iflasları şubatta azaldıAvrupa'nın lokomotif ülkesi Almanya'da iflas eden şirket sayısı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklanan birçok ekonomik sıkıntıya rağmen şubatta 2020'in aynı ayına göre yüzde 21,8 azalarak 1195 oldu.
11.05.2021Uzmanpara
Yaratıcılığı keşfetmenin özü
Yaratıcılığı keşfetmenin özüÖğrenme Tasarımcısı-Eğitmen Ömür Doğan’ın yaratıcılık ve yaratıcı düşünme üzerine kaleme aldığı “Bir Ömür Yaratıcılık-Yaratıcı Yaşam Rehberi”, sıradan dünyamızdan bahsedip okuyucusunu o sıradanlıktan çıkarmak için farklı bir bakış açısına davet ediyor. Sola Unitas Yayınevi tarafından yayımlanan ve 20 Mart’ta okuyucuları ile buluşan kitap; yaşamına yaratıcılık katmak isteyen üniversite öğrencisinden iş hayatındaki stajyere, üst düzey yöneticiden çocuğunun geleceğini düşünen ebeveyne kadar geniş bir kitleye hitap ediyor.
11.05.2021Kültür Sanat
Yeni uygulamalarla engelleri kaldırıyor
Yeni uygulamalarla engelleri kaldırıyorTürk Telekom, teknolojinin sunduğu imkânları seferber ederek engellilerin bilgiye, sanata eşit şartlarda erişebilmesi için çalışmaya devam ediyor. Toplumsal meselelere teknolojik çözümler üreten Türk Telekom, engelleri kaldıran projeleriyle Türkiye’ye değer katıyor.
11.05.2021Ekonomi
İnan’ın tasarım yaklaşımı
İnan’ın tasarım yaklaşımıBeste İnan, kurumsal firmalarda kazanmış olduğu tasarım ve uygulama deneyimlerini ilerleterek 2016 yılında Beste İnan Studio’yu kurdu.
11.05.2021Cadde
Her an güvende kalın
Her an güvende kalınPandemiyle birlikte ED Medikal bünyesinde kurulan Medface, üstün koruma sunan maskeleriyle kısa sürede önemli bir ihtiyaca yanıt verdi. “Doğru ürün kusursuz üretim” ilkesiyle çalıştıklarını belirten firma yetkilisi Harun Demir, “Küresel kalite standartlarındaki maskelerimiz 10 ülkede tercih ediliyor” dedi
10.05.2021Ege
Son dakika - Ergin Ataman: "NBA'den teklif olursa değerlendiririz"
Son dakika - Ergin Ataman: "NBA'den teklif olursa değerlendiririz"Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, video konferans yöntemiyle düzenlenen medya gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Uzmanpara
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendi
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Ekonomi
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'“Ülkemizin desteği olmadan AB’nin güçlü bir şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmek olduğunu ifade etti.
10.05.2021Siyaset
Bir gecede milyonerlik hayali hayat karartıyor!
Bir gecede milyonerlik hayali hayat karartıyor!Büyük hayallerle kripto para dünyasına girip varını yoğunu kaybeden çok... İşte kredi çekip borç harç içinde kalanların, boşanma aşamasına gelenlerin, ailesi dağılanların hikâyesi...
10.05.2021Gündem
Toplumsal Yapı Nedir? Toplumsal Yapıyı Oluşturan Öğeler Nelerdir?
Toplumsal Yapı Nedir? Toplumsal Yapıyı Oluşturan Öğeler Nelerdir?Yaşamın devam edebilmesi ve düzgün bir hayat elde edebilmek için toplumsal yapı büyük bir öneme sahiptir. Yüzyıllar içerisinde büyük bir çaba ile oluşmuş bir yapı olarak da öne çıkar. Peki toplumsal yapı nedir? Toplumsal yapıyı oluşturan öğeler nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilen bilgiler.
9.05.2021Eğitim
Beşik Ulemalığı Nedir? Osmanlı'da Beşik Ulemalığı Sistemi Nasıl Uygulanmıştır?
Beşik Ulemalığı Nedir? Osmanlı'da Beşik Ulemalığı Sistemi Nasıl Uygulanmıştır?Eski dönemlerdeki pek çok devletin temeli beşik ulemalığı üzerinden oluşturulmuştur. Bu sadece Türk toplumu değil aynı zamanda dünyanın birçok farklı toplumu için de öne çıkar. Peki Beşik ulemalığı nedir? Osmanlı'da beşik ulemalığı sistemi nasıl uygulanmıştır? İşte bu konuda merak edilen farklı bilgiler.
9.05.2021Eğitim
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net AB mesajı: Vizyon eksikliğidir!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net AB mesajı: Vizyon eksikliğidir!Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan, "AB'nin güçlü bir küresel aktör olmasının önündeki en büyük engel stratejik sabır ve vizyon eksikliğidir." dedi.
9.05.2021Siyaset
Kayseri'den 32 ülkeye Türk lokumu ihracatı
Kayseri'den 32 ülkeye Türk lokumu ihracatı Kayseri'deki fabrikalarında 3 kuşaktır lokum üretimi yapan 4 kuzen, yılın ilk çeyreğinde 32 ülkeye yaklaşık 300 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
8.05.2021Ekonomi
Anadolu müzelerine Avrupa’dan ödül
Anadolu müzelerine Avrupa’dan ödülAvrupa Müze Forumu tarafından verilen “Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri” yarışmasında Bayburt’un Beşpınar köyünde kurulan Kenan Yavuz Etnografya Müzesi “2021 Silletto Ödülü”ne layık görüldü. Troya Müzesi, “2020 Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü”nü alırken Odunpazarı Modern Müzesi ise “2021 Avrupa Yılın Müzesi Özel Takdir Ödülü”nün sahibi oldu
Dolandırıcılık mı geleceğin parası mı?
Dolandırıcılık mı geleceğin parası mı?Dünyada Bitcoin’le başlayıp çok çeşitli isimler altında piyasa oluşturan kripto para çılgınlığı yaşanıyor. Peki bu sanal paralar geleceğin para birimi mi, yoksa bir dolandırıcılık yöntemi mi? Yazı dizimizde bu çılgınlığı her yönüyle ele alacağız.
8.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

şirketalmanyavergismsnedir

Kurumsal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.