Kurutma

Kurutma

Son dakika Kurutma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kurutma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kurutma haber sayfamızda...

Kurutma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.458 kurutma haberi bulunmuştur.
Baş ağrısına ne iyi gelir? Sürekli zonklayıcı baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?
Baş ağrısına ne iyi gelir? Sürekli zonklayıcı baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?Sağlık problemi olarak sıkça karşımıza çıkan baş ağrısı insanların gündelik hayatını etkilemektedir. Çeşitlerine göre farklılık gösteren baş ağrısı birkaç saat veya birkaç gün devam edebilir. Baş arkası gibi belirli bölgelerde ortaya çıkan baş ağrısını ilaçsız geçirmek isteyenler evde bitkisel çözüm yollarını aramaktadır. Aşırı şiddetli ağrıları evde yapılabilecek doğal yöntemlerle çözmek mümkündür. Migren, hamilelik stres, yüksek tansiyon baş ağrısına neden olabilir. Ancak baş ağrısı geçmiyor ve bazı farklı semptomlarda eşlik ediyorsa derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı. Sürekli şiddetli ve zonklayıcı baş ağrısına ne iyi gelir? diyorsanız içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Sığınmaevinden yeni yaşama hazırlık
Sığınmaevinden yeni yaşama hazırlıkAile Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın AB ortaklığıyla 'Kadın Kooperatiflerinin Geliştirilmesi Projesi’ 24 ilde start alıyor. AB'nin 3.3 milyon euro'luk fon desteği ile hayata geçirilecek projeyle kadınların kendi ayakları üzerinde durması amaçlanıyor.
29.11.2021Gündem
Sındırgı, jeotermal  enerjiyle çağ atladı
Sındırgı, jeotermal enerjiyle çağ atladıÇevreci enerji ile beş bin konutun ısındığı, 1200 yatak kapasitesi ile dikkat çeken UNESCO’ya aday kent, şimdi de canlı dikitlerin olduğu jeopark alana ahşap yürüyüş yolu ve müze kuracak
29.11.2021Ege
Çeyiz Listesi 2021: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2021: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2021 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Yaşam
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Aydın'da jeotermal kaynak arama ruhsat sahaları ihale edilecek
Aydın'da jeotermal kaynak arama ruhsat sahaları ihale edilecekAydın'da 4 jeotermal kaynak arama ruhsat sahası ihaleye çıkarıldı.
18.11.2021Ekonomi
15 bin nüfuslu ilçeden 60 ülkeye kurutulmuş meyve ve sebze ihracatı
15 bin nüfuslu ilçeden 60 ülkeye kurutulmuş meyve ve sebze ihracatıAfyonkarahisar'ın 15 bin nüfuslu Çay ilçesindeki tesiste kurutulan 50'den fazla meyve ve sebze çeşidi, hem 60 ülkeye ihraç ediliyor hem de yurt içi piyasaya satılıyor.
17.11.2021Ekonomi
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklama
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklamaPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili, "Bu tartışma yersizdir, şu an için gereksizdir. Yüzde 50+1 oy sistemini eleştirenleri makul görmemiz mümkün değildir. Cemil Çiçek'in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Çiçek sizin dilinizin altında sakladığınız bir oran var mı? Varsa söyleyin de bilelim, niyetinizi görelim. FETÖ'cü Fehmi Koru ile aynı şeyleri söylüyorsunuz." dedi.
16.11.2021Haberler
Bilecik'te hasadı süren hurma serada kurutularak sofralara ulaştırılıyor
Bilecik'te hasadı süren hurma serada kurutularak sofralara ulaştırılıyorBilecik'te sonbaharda yetişen ve hasadı süren cennet hurması kurutularak tüketiciye ulaştırılıyor.
14.11.2021Ekonomi
Atıl tarım arazileri yeni projelerle ekonomiye kazandırılacak
Atıl tarım arazileri yeni projelerle ekonomiye kazandırılacakTarım ve Orman Bakanlığının bitkisel üretim alanında uyguladığı Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında atıl haldeki araziler üretime kazandırılarak ülke ekonomisine 2050'ye kadar 6 milyar 653 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor.
12.11.2021Ekonomi
Bahçesi küçük hikayesi büyük
Bahçesi küçük hikayesi büyükTarımsal üretim dünyada çok farklı noktalara doğru evriliyor. Özellikle yeni teknolojilerin üretime adapte edilerek, olası iklim krizine karşı doğru ve sürdürülebilir olması önem taşıyor. Topraksız tarım, organik gübreleme, suyun yeniden kazanımı, üretime yeni katılanların dikkat ettiği başlıca konular. Üretimini tüketiciye doğrudan ulaştıranların sayısı da artıyor.
10.11.2021Ekonomi
Üniversitede tıbbi ve aromatik bitkilerin yağı ve esansını çıkarıyorlar
Üniversitede tıbbi ve aromatik bitkilerin yağı ve esansını çıkarıyorlarAnadolu Üniversitesi (AÜ) Bitki, İlaç ve Bilimsel Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİBAM), birçok kentten getirilen lavanta, defne, ada çayı, kekik, nane, biberiye gibi tıbbi ve aromatik bitkilerden istenilen saflıkta yağ ve esans çıkartıp, firmaların bu konudaki üretimlerine katkı sağlıyor.
6.11.2021Teknoloji
TMO Genel Müdürü Güldal, fındık alım kampanyasını değerlendirdi
TMO Genel Müdürü Güldal, fındık alım kampanyasını değerlendirdiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, üreticilerin TMO'nun alım kampanyasından son derece memnun olduğunu, serbest piyasada oluşan rakamların hemen hemen TMO'nun fiyatlarına yaklaştığını belirterek, "Bu son derece olumlu bir gelişme." dedi.
4.11.2021Ekonomi
"Tescilli Kocaali hurma kurusu" genç çiftçilere yeni gelir kapısı oldu
"Tescilli Kocaali hurma kurusu" genç çiftçilere yeni gelir kapısı olduSakarya'nın Kocaali ilçesinde belediyenin girişimleriyle coğrafi işaret tescil belgesi alınan cennet hurması kurusu, genç çiftçilere yeni gelir imkanı kazandırdı.
2.11.2021Ekonomi
İnkübatör Nedir, Ne İşe Yarar? İnkübatör Nerelerde Kullanılır?
İnkübatör Nedir, Ne İşe Yarar? İnkübatör Nerelerde Kullanılır?İnkübatör, inkübasyonun yapıldığı ve sıcaklığı istendiği zaman ayarlanabilen kabinlerdir. Amaca göre karbondioksitli, soğutmalı, vakumlu olmak üzere farklı tipleri vardır. Standart inkübatörlere "havalı inkübatör" ismi de verilir. Hassas inkübasyonlar inkübatörde değil, su banyosunda gerçekleştirildiğinden dolayı su banyosu da bir çeşit inkübatör ortamı oluşturur. İnkübatör nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
30.10.2021Eğitim
Hidrolize Kolajen Nedir, Neye Yarar? Hidrolize Kolajen Nelerde Bulunur?
Hidrolize Kolajen Nedir, Neye Yarar? Hidrolize Kolajen Nelerde Bulunur?Kolajen, özellikle de son birkaç yıldır sağlıkla ilgili bir konu konuşulduğu zaman en çok duyduğumuz kelimeler arasında yer alır. Kolajenin, pek çok çeşidini bilir ve duyarız. Hidrolize kolajen peptid, kolajen gibi pek çok kolajen ismini bulunuyor. Bunlar ise, farklı formlardaki kolajen takviyeleridir. Hidrolize kolajen nedir, neye yarar sizler için derledik.
28.10.2021Eğitim
Eskişehir yatırımıyla 1600 kişiye istihdam
Eskişehir yatırımıyla 1600 kişiye istihdamHaier Europe CEO’su Yannick Fierling, Eskişehir’deki Haier Fabrikası’nın, Avrupa’daki en büyük fabrika olmasını  istediklerini söyledi. Fierling, fabrikada düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Çin’den sonra dünyada tedarik konusunda en büyük ikinci  ülke olduğunu dile getirdi. Eskişehir’deki fabrikanın ocak ayından bu yana hizmet verdiğini anlatan Fierling, “Buradaki fabrikanın, Avrupa’daki en büyük fabrika olmasını istiyoruz” dedi.
25.10.2021Ekonomi
Çöpe atmadı, kuruttu kendi serasını kurdu
Çöpe atmadı, kuruttu kendi serasını kurduManisa Alaşehir’in kırsal Kavaklıdere Mahallesi’nde yaşayan Melek Yılmaz (35), çöpe atmak yerine balkonunda kurutmaya 40 kilo ile başladığı cennet hurması ile 5 yılda 800 metrekarelik kurutma serasının sahibi oldu.
25.10.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' (Persona non grata) ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz Türkiye'yi hak ettiği yere getirmektir
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz Türkiye'yi hak ettiği yere getirmektirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haier Beyaz Eşya Fabrikası ve Eskişehir OSB’de Faaliyete Geçen 52 Yeni Fabrikanın Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Toplamda 1 milyar 617 milyon lira yatırım bedeline sahip bu fabrikalara ve alt yapılara büyük ve güçlü Türkiye için atılmış yeni adımlar gözüyle bakıyoruz. Hedefimiz Eskişehir ve Türkiye'yi hak ettiği yere getirmektir. Hedefimiz Türkiye'yi elektrikli araç ve batarya üssü haline getirmek. Hedefimiz "Made in Turkey" değil "Made in Türkiye" markasını hak ettiği yere ulaştırmaktır.' dedi.
23.10.2021Siyaset
Çöpe atmayıp kuruttu! 5 yılda ihracata başladı
Çöpe atmayıp kuruttu! 5 yılda ihracata başladıManisa'nın Alaşehir ilçesinde Melek Yılmaz (35), çöpe atmak yerine balkonunda kurutmaya 40 kilo ile başladığı cennet hurması ile 5 yılda 800 metrekarelik kurutma serasının sahibi olup, ihracata başladı. Geçen yıl İngiltere ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) toplam 800 kilogram cennet hurması ihraç eden Yılmaz, bu yıl yurt içinde ve dışında 60 ton satış hedeflediklerini söyledi.
23.10.2021Ekonomi
Vali ve başkandan jeotermal inceleme
Vali ve başkandan jeotermal incelemeİzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile birlikte, iki kurumun ortak olduğu İzmir Jeotermal A.Ş’nin Seferihisar’daki tesislerini inceledi.
22.10.2021Ege
Kaz Gölü Tokat'ta Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Kaz Gölü Tokat'ta Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiÜlkemizde yer alan Kaz Gölü pek çok özelliğe sahip göllerimizden birisidir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Kaz Gölü Tokat'ta nerede? Gölün özellikleri, oluşumu ve tarihçesi hakkında merak edilen bilgileri sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
Kadınlar çiçek açıyor
Kadınlar çiçek açıyorBursa’da ekinezya çiçeği üreten kadın çiftçilerin yakaladıkları büyük başarı, İzmir Menemen’de aynısefa projesine ilham oldu. 20 kadının el emeğiyle yoğrulan kooperatif, gıda üretimiyle köyde yaşayan kadınlara gelir sağlıyor.
19.10.2021Ekonomi
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyor
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyorKonya'nın Orta Toroslardaki Hadim ilçesinde yetiştirilen, hasat sonunda evlerin tavan araları ve gölgede kurutularak tüketiciye ulaştırılan "gök üzüm" için üreticilerin mesaisi sürüyor.
12.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kurutma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.