Kuş Gribi

Kuş Gribi

Son dakika Kuş gribi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuş gribi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuş gribi haber sayfamızda...

Kuş Gribi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 958 kus gribi haberi bulunmuştur.
Fransa'da kuş gribi alarmı
Fransa'da kuş gribi alarmı Fransa'nın kuzeydoğusundaki Ardennes ilinde kümes hayvanları çiftliğinde tavuklarda kuş gribi belirlendi.
10.09.2021Dünya
Fildişi Sahili'nde kuş gribi tespit edildi
Fildişi Sahili'nde kuş gribi tespit edildiFildişi Sahili'nin Grand-Bassam bölgesinde bir çiftlikte kuş gribine (H5N1) rastlandı.
16.08.2021Dünya
Çin'de bir kişide kuş gribine rastlandı
Çin'de bir kişide kuş gribine rastlandıÇin’in doğusundaki Ciangsu eyaletinde bir kişide kuş gribi tespit edildi.
1.06.2021Dünya
Kuş gribi yaşanan Kuveyt pazarı yumurta üreticileri için fırsat oldu
Kuş gribi yaşanan Kuveyt pazarı yumurta üreticileri için fırsat olduYumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı İbrahim Afyon, kuş gribi nedeniyle üretimi azalan Kuveyt'e yumurta ihraç etmeye başladıklarını belirterek, "Bu ülkeye yumurta ihracatının başlaması bizim için iyi bir fırsat ancak yetmez. Bizim yeni pazar arayışlarımız devam ediyor." dedi.
21.05.2021Ekonomi
İzmir'de 9 flamingo ölü olarak bulunmuştu! Nedeni belli oldu
İzmir'de 9 flamingo ölü olarak bulunmuştu! Nedeni belli olduİzmir’de, 27 Mart'ta ölü bulunan 9 flamingonun, parazitolojik ve toksikolojik testlerinde anlamlı bulguya rastlanılmazken, kuş gribi testleri de temiz çıktı. Flamingoların 'travmatik etkenlerle oluşan iç kanama'dan telef olduğu belirlendi.
13.04.2021Gündem
Kuş gribi Danimarka'da hindilere de sıçradı
Kuş gribi Danimarka'da hindilere de sıçradıDanimarka’da bir çiftlikte kuş gribi virüsü (H5N8) tespitinin ardından 4 bin hindinin itlaf edilmeye başlandığı bildirildi.
7.03.2021Dünya
Kuş gribinin H5N8 türü ilk kez insanlara sıçradı
Kuş gribinin H5N8 türü ilk kez insanlara sıçradıRusya, H5N8 tipi kuş gribi virüsünün kümes hayvanlarından insanlara geçen ilk vakasının tespit edildiğini açıkladı.
21.02.2021Dünya
Korkutan açıklama! Dünyada ilk kez tespit edildi
Korkutan açıklama! Dünyada ilk kez tespit edildiSon dakika haberlere göre, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, ülkede "A (H5N8)" kuş gribinin ilk kez insana bulaştığını tespit ettiklerini bildirdi.
20.02.2021Dünya
Kuş Gribi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuş Gribi Ne Zaman Çıktı?
Kuş Gribi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuş Gribi Ne Zaman Çıktı?Kuş gribi genellikle kuşlarda ortaya çıkan bir hastalık türüdür Bu infeksiyon kümes hayvanları yabani kuş topluluklarına yayılabilir. Bu da çok ciddi sorunlara neden olabilir. Bu hastalığın hayvanlardan insanlara geçmesi çok kolay olmasa da hastalığın insandan insana ve hayvandan hayvana bulaşması oldukça kolaydır. Kuş gribi nedir?, Belirtileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
16.02.2021Sağlık
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladı
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladıDünya Hayvan Sağlığı Örgütünün (OIE), Cezayir'in kuzeydoğusundaki bir çiftlikte kuş gribine rastlandığını duyurmasının ardından, ülkede sağlık alanında olağanüstü hal (OHAL) kararı alındı.
9.02.2021Dünya
Japonya'da 11 kişide daha mutasyonlu virüs tespit edildi
Japonya'da 11 kişide daha mutasyonlu virüs tespit edildiKoronavirüsün ilk olarak İngiltere'de görülen mutasyonlu varyantı, Japonya'da 11 kişide daha tespit edildi. Ülkede mutasyonlu virüs tespit edilenlerin sayısı 75'e ulaştı.
6.02.2021Dünya
Son dakika: Ülkede kuş gribi alarmı! 410 bin tavuk itlaf edilecek
Son dakika: Ülkede kuş gribi alarmı! 410 bin tavuk itlaf edilecekSon dakika haberlere göre, Japonya'nın Chiba bölgesinde görülen kuş gribinin insanlara bulaşma riski nedeniyle 410 bin tavuğun itlaf edileceği duyuruldu.
6.02.2021Dünya
Koronavirüsten sonra yeni salgın! Milyonlarcası itlaf edildi...
Koronavirüsten sonra yeni salgın! Milyonlarcası itlaf edildi...Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Fransa’da bir yandan da kuş gribi salgını etkisini sürdürüyor. Ülkede yaklaşık 2 milyon ördek kuş gribi nedeniyle itlaf edildi.
26.01.2021Dünya
Güney Kore'de kuş gribi! 21 milyon kanatlı itlaf edildi
Güney Kore'de kuş gribi! 21 milyon kanatlı itlaf edildiGüney Kore'de kuş gribi salgını nedeniyle Kasım 2020'den bu yana 2,7 milyon kanatlının itlaf edildiğini bildirildi.
25.01.2021Dünya
Kuş gribi vurdu! 2 ayda yaklaşık 22 milyon kümes hayvanı itlaf edildi
Kuş gribi vurdu! 2 ayda yaklaşık 22 milyon kümes hayvanı itlaf edildiGüney Kore’de kuş gribi salgını nedeniyle 2 ayda 21,7 milyon kümes hayvanının itlaf edildiği belirtildi. Güney Kore resmi haber ajansı, milyonlarca kümes hayvanının itlaf edilmesinin ardından hayvansal gıda fiyatlarında keskin bir artış yaşandığını açıkladı.
25.01.2021Dünya
Yumurtada fiyatlar arttı
Yumurtada fiyatlar arttıKoronavirüs salgınının etkileriyle yumurtada üretimin düşmesi, buna karşılık iç talebin artması fiyatlarda artışa yol açtı. Hatay’da bölgenin en büyük tavuk ve yumurta üretim tesisi işletmecisi Necmettin Çalışkan, koronavirüsle birlikte yumurta ihracatının da düştüğünü söyledi.
22.01.2021Ekonomi
Güney Kore şokta! Bu kez korona değil...
Güney Kore şokta! Bu kez korona değil...Güney Kore'de tavuk çiftliklerinde yeni bir kuş gribi vakası tespit edildi.
19.01.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Alarm verildi...
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Alarm verildi...Dünya koronavirüs salgınıyla başa çıkmaya çalışırken, ortaya çıkan yeni salgın paniğe neden oldu. H5N8 vakalarının görülmesinin ardından virüsün önüne geçmeye çalışan ülkede alarm verildi.
11.01.2021Dünya
Alarm verildi! İtlaf ediliyorlar
Alarm verildi! İtlaf ediliyorlarSon dakika haberlere göre, Hindistan'da kuş gribi (H5N8) salgınını önlemek için kümes hayvanları itlaf ediliyor.
9.01.2021Dünya
Küresel gıda fiyatları 3 yılın zirvesine çıktı
Küresel gıda fiyatları 3 yılın zirvesine çıktıKüresel gıda fiyat endeksi, 2020'de ortalama 97,9 puana ulaşarak son üç yılın en yüksek seviyesine çıktı.
7.01.2021Uzmanpara
Küresel gıda fiyatları 2020'de son 3 yılın zirvesine çıktı
Küresel gıda fiyatları 2020'de son 3 yılın zirvesine çıktıKüresel gıda fiyat endeksi, 2020'de ortalama 97,9 puana ulaşarak son üç yılın en yüksek seviyesine çıktı.
7.01.2021Ekonomi
Kuş gribi alarmı
Kuş gribi alarmıHindistan, Almanya ve Fransa’da kuş gribi alarmı verildi. Fransa Tarım Bakanlığı, ülkenin güneybatısındaki ördek sürüleri arasında yayılan kuş gribi virüsünü kontrol altına alabilmek için yaklaşık 600 bin kümes hayvanının itlaf edileceğini açıkladı.
7.01.2021Dünya
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!Çoğu Hint kazı olan yaklaşık bin 700 göçmen kuşun esrarengiz biçimlerde ölü bulunmasının ardından Hindistan'ın kuzeyindeki Himaçal Pradeş eyaletinin bazı kısımlarında turizm faaliyetleri durduruldu.
6.01.2021 Dünya
Japonya’da kuş gribi salgını durdurulamıyor!
Japonya’da kuş gribi salgını durdurulamıyor!Japonya’nın Gifu eyaletindeki bir tavuk çiftliğinde de kuş gribi salgını doğrulanmasıyla 68 bin tavuğun itlaf edileceği açıklandı. Ülkede salgından etkilenen eyalet sayısı 14'e yükseldi.
3.01.2021Dünya
Kuş gribi nedeniyle Danimarka'da binlerce kümes hayvanı öldürülecek
Kuş gribi nedeniyle Danimarka'da binlerce kümes hayvanı öldürülecekDanimarka’nın Jutland Yarımadası'ndaki Viborg Belediyesinin sınırlarında yer alan Lövel köyündeki çiftlikte kuş gribine rastlandı.
2.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kuş gribison dakika haberlerkoronavirüsyumurtaH5N8

Kuş Gribi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.