Kuzey Amerika

Kuzey Amerika

Son dakika Kuzey Amerika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Amerika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Amerika haber sayfamızda...

Kuzey Amerika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.964 kuzey amerika haberi bulunmuştur.
Nesli Tükenen Hayvanlar ve Nedenleri 2022: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir?
Nesli Tükenen Hayvanlar ve Nedenleri 2022: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir?Dünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayvanlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.01.2022Yaşam
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?Faydaları saymakla bitmeyen çarkıfelek meyvesi vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. Tropikal bir meyve olan çarkıfelek meyvesinin bir diğer adı “Passion Fruit” olarak bilinir. Türkiye’de de son zamanlarda tüketilen besinler arasında yer alır ancak ülkemizde yetiştiriciliğine pek rastlanmaz. Uykusuzluk, depresyon ve stres gibi sağlık problemlerine iyi geldiği bilinen çarkıfelek meyvesi passiflora bitkisinin meyvesidir. Çarkıfelek meyvesi ortadan ikiye bölünerek kaşık ile yenir. Çarkıfelek meyvesi faydaları nelerdir ve nasıl yenir? ‘Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir?’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.01.2022Sağlık
Vatandaşlara çağrı yapıldı! 24 saatte ikinci kez oldu
Vatandaşlara çağrı yapıldı! 24 saatte ikinci kez olduMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda son 24 saatte ikinci kez patlama meydana geldi.
14.01.2022Dünya
Popocatepetl Yanardağı’nda yeni patlama! 600 metreye ulaştı
Popocatepetl Yanardağı’nda yeni patlama! 600 metreye ulaştıMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı'nda yeni bir patlama yaşanırken, yetkililer yanardağdan düşen parçalar sebebiyle vatandaşlara uzak durma uyarısında bulundu.
13.01.2022Dünya
Popocatepetl Yanardağı’nda yeni patlama
Popocatepetl Yanardağı’nda yeni patlamaMeksika’daki Popocatépetl Yanardağı'nda yeni bir patlama yaşanırken, yetkililer yanardağdan düşen parçalar sebebiyle vatandaşlara uzak durma uyarısında bulundu.
13.01.2022Haberler
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldi
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldiRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı. Rus Bakan Şoygu da, çekilme takvimine ilişkin açıklamada bulundu.
13.01.2022Dünya
Mississippi Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?
Mississippi Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?Missisipi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu tarafı kuzey ve güney yönünde uzanan çok önemli bir nehirdir. Nehrin hemen hemen tamamı ise, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde yer alır. Nehrin sadece %1-2 oranında bulunan bir kısmı ise Kanada sınırları içinde kalır. Mississippi nehri nerede sizler için derledik.
12.01.2022Eğitim
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'Kazakistan'daki akaryakıt zammı protestolarını bastırmak üzere ülkeye davet edilen Rus askerleriyle ilgili, Moskova'dan çok kritik bir açıklama geldi. ABD'nin şüpheyle yaklaştığı asker sevkiyatına ilişkin yapılan açıklama, soru işaretlerini artırdı.
11.01.2022Dünya
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Dünya
Sert atışma!
Sert atışma!Rus askerinin Kazakistan'a girmesine tepki gösteren Blinken, 'Rusların ülkeden çıkmayacağını' ima ederken, açıklamalara Rusya'nın yanıtı da sert oldu.
9.01.2022Dünya
Rusya'dan ABD'ye çok sert Kazakistan yanıt!
Rusya'dan ABD'ye çok sert Kazakistan yanıt!ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Kazakistan'daki Rus askeri güçlerine yönelik açıklamalarına Rusya'dan tepki geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur" denildi.
8.01.2022Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
Jamaika Hakkında Bilgiler; Jamaika Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Jamaika Hakkında Bilgiler; Jamaika Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıUzun bir zaman dilimi boyunca kölelik ve kolonileşme problemleri ile mücadele eden Jamaika, küçük bir yerleşim birimi olmasına rağmen köklü bir kültürün sahibidir. Turistik seyahatlerde akala gelen ilk ülke olmasa da Jamaika da meraklıları tarafından oldukça dikkat çekmektedir. Peki, Jamaika nerede ve nüfusu ne kadar? Başkenti neresi ve para birimi olarak ne kullanıyor. Sizler detaylı bir Jamaika rehberi hazırladık.
6.01.2022Dünya
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hakkında Bilgiler; ABD Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hakkında Bilgiler; ABD Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 9.8 milyon kilometrekare yüz ölçümleriyle dünyanın toprak bakımından en büyük ülkeleri arasında yer alır. Dünyada en fazla göç alan ülke olan ABD, çok kültürlü yapıdadır. Dünyada en gelişmiş ülkeler arasında gösterilir. ABD nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, resmi dili hangisi gibi soruların yanıtlarını derledik.
5.01.2022Dünya
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKuzey Amerika'da yer alan Kanada, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Resmi adı Kanada Dominyonu olan ülke toplamda 9.98 milyon karelik yüz ölçümüne sahiptir. İklim şartlarından dolayı kuzeye gidildikçe nüfus yoğunluğu azalır. Kanada bayrağının anlamı nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
5.01.2022Tatil
Büyük Okyanus’ta tek başına yeni yıl
Büyük Okyanus’ta tek başına yeni yılDünyanın çevresini kendi gücüyle dolaşan ilk kişi olarak denizcilik tarihine geçen Erden Eruç, Büyük Okyanus'ta yol aldığı için 2022 yılına en erken giren Türk oldu.
3.01.2022Gündem
23 yıl sonra sırrı çözüldü! 246 milyon yaşında, kafatası insan boyunda…
23 yıl sonra sırrı çözüldü! 246 milyon yaşında, kafatası insan boyunda…İlk defa 1998'de fark edilen, tamamına ise ancak 2015 yılında ulaşılan fosil üzerindeki incelemeler tamamlandı. Bundan tam 246 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen, kafası insan boyunda olan deniz canlısının keşfi bilim dünyasında heyecan yaratmış durumda.
1.01.2022Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığına karşı dayanışmamızı daha da güçlendirmeliyiz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığına karşı dayanışmamızı daha da güçlendirmeliyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir taraftan salgın sebebiyle işi, aşı, düzeni bozulan kardeşlerimize sahip çıkarken, diğer taraftan da içinde yaşadığımız toplumun refahı ve esenliği için gösterdiğimiz çabaları artırmalıyız. Salgınla beraber, yükselen İslam düşmanlığı, yabancı karşıtlığı ve kültürel ırkçılık gibi akımlara karşı dayanışmamızı daha da güçlendirmeliyiz. Müslümanların dirliğe kavuşması ancak kendi aralarında bir ve beraber olmaları ile mümkündür" dedi.
28.12.2021Siyaset
Popocatepetl Yanardağı’nda patlama
Popocatepetl Yanardağı’nda patlamaMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda yeni bir patlama meydana geldi.
26.12.2021Haberler
Yetkililerden korkutan uyarı! Kapı ve pencereleri kapalı tutun
Yetkililerden korkutan uyarı! Kapı ve pencereleri kapalı tutunMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda yeni bir patlama meydana geldi. Meksika’nın Meksika eyaletinde yer alan ve Morelos ve Puebla kentlerinin sınırında bulunan Popocatepetl Yanardağı’nda patlamalar devam ediyor.
26.12.2021Dünya
Çin’de 66 milyon yıl öncesine ait dinozor embriyosu bulundu
Çin’de 66 milyon yıl öncesine ait dinozor embriyosu bulunduÇin’in Ganzhou şehrinde 66 milyon yıl öncesine ait mükemmel korunmuş bir dinozor embriyosu bulundu.
22.12.2021Haberler
Çin'de 'mükemmel bir şekilde korunmuş' bir dinozor embriyosu bulundu
Çin'de 'mükemmel bir şekilde korunmuş' bir dinozor embriyosu bulunduBilim insanları tıpkı tavuk gibi yumurtasından çıkmaya hazırlanan bir dinozorun mükemmel bir şekilde korunmuş embriyosunu bulduklarını duyurdu.
22.12.2021Dünya
1,5 aylık 'tam insan' büyük heyecan yarattı! Arkeoloji araştırmalarını tamamen değiştirecek
1,5 aylık 'tam insan' büyük heyecan yarattı! Arkeoloji araştırmalarını tamamen değiştirecekİnsan topluluklarının ölülerini gömme gelenekleriyle ilgili keşiflere bir yenisi daha eklendi. Avrupa'nın en eski mezarlarından biri İtalya'da ortaya çıkarıldı. 10 bin yıllık bebek mezarı, arkeoloji dünyasını heyecanlandırdı.
20.12.2021Dünya
Bitcoin madenciliği yasak etkilerinden kurtuldu
Bitcoin madenciliği yasak etkilerinden kurtulduBitcoin madenciliği Çin'in getirdiği yasağın etkilerini tamamen üzerinden attı.
13.12.2021Uzmanpara
Mastercard Türkiye ve BDT ona emanet
Mastercard Türkiye ve BDT ona emanet Mastercard; Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da uzun vadeli büyüme ve yenilenme için hayata geçirilen bir dizi yönetici değişikliklerini duyurdu.
13.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey Amerika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.