Linyit

Linyit

Son dakika linyit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan linyit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan linyit haber sayfamızda...

Linyit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 922 linyit haberi bulunmuştur.
CHP: Hızla harekete geçilmesi gerekiyor
CHP: Hızla harekete geçilmesi gerekiyor‘Paris İklim Anlaşması’na ilişkin rapor hazırlayan CHP MYK, kısa ve uzun vadede neler yapılması gerektiğini değerlendirdi
13.10.2021Siyaset
Avrupa’da kömür fiyatı 4’e katlandı
Avrupa’da kömür fiyatı 4’e katlandıAvrupa’daki doğalgaz arz sıkıntısı, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin düşmesi ve Avustralya ile Çin arasındaki gerginlik, kıtada kömür fiyatlarını yaklaşık 4 kat artırdı.
5.10.2021Ekonomi
Avrupa'daki gaz krizi kömür fiyatını 4 kat artırdı
Avrupa'daki gaz krizi kömür fiyatını 4 kat artırdıAvrupa'daki doğal gaz arz sıkıntısı, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin düşmesi ve Avustralya ile Çin arasındaki gerginlik kıtada kömür fiyatlarını yaklaşık 4 kat artırdı.
4.10.2021Ekonomi
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleştiKatı yakıtlarda temmuzda en fazla üretim ve teslimat linyit kömüründe yapıldı.
27.09.2021Ekonomi
Charcoal Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Charcoal Ne İçin Kullanılır?
Charcoal Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Charcoal Ne İçin Kullanılır?Charcoal, günlük yaşam içerisinde duyduğumuz kelimeler arasında bulunmaktadır. Özellikle de kullanım anlamı bakımından bir hayli önem barındıran bir kelime olma niteliği taşımaktadır. Bu yönüyle Charcoal sözcüğünün ne anlama geldiğini öğrenebilir ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Charcoal ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Charcoal ne için kullanılır sorularının yanıtlarını derledik.
13.09.2021Eğitim
Türkiye’nin uranyum kaynağı 3’e katlandı
Türkiye’nin uranyum kaynağı 3’e katlandıMaden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) son yıllarda yaptığı keşifler, stratejik anlamda önemli nadir toprak elementleri, altın ve uranyumu günyüzüne çıkardı.
4.09.2021Ekonomi
Türkiye'nin elektrik üretimi arttı
Türkiye'nin elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1 artışla 25 milyon 635 bin 231 megavatsaat oldu.
27.08.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi haziranda yüzde 15 arttı
Elektrik üretimi haziranda yüzde 15 arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1 artışla 25 milyon 635 bin 231 megavatsaat oldu.
27.08.2021Ekonomi
Turba Nedir, Ne İşe Yarar? Turba Kömürü Nerede Bulunur, Özellikleri Nelerdir?
Turba Nedir, Ne İşe Yarar? Turba Kömürü Nerede Bulunur, Özellikleri Nelerdir?Turba, çeşitli özelliklere sahip olan bir maddedir. Sizin için turbanın ne demek olduğunu, nerelerde kullanıldığını ve hani özelliklere sahip olduğunu derledik.
22.08.2021Eğitim
Kapıdan döndü!
Kapıdan döndü!Muğla’nın ilçelerinde günlerdir süren orman yangını, önceki gece, Türkiye’nin en büyük termik santrallerinden Kemerköy’ü tehdit etti. Santral sahasına giren alevler 11 saatte söndürüldü. Hasar tespiti yapılıyor
6.08.2021Ekonomi
Hendekleri aşıp santrale sıçradı
Hendekleri aşıp santrale sıçradıMilas’ta devam eden yangından yükselen alevler, kazılan hendek ve alınan önlemlere rağmen Kemerköy Termik Santrali’ne sıçradı. Santral ve bölgedeki 8 mahalle tahliye edilirken, bölgede elektrik kesintileri yaşandı
5.08.2021Gündem
Elektrik üretimi arttı
Elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,1 artışla 23 milyon 906 bin 215 megavatsaat oldu.
30.07.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi mayısta yükseldi
Elektrik üretimi mayısta yükseldiTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,1 artışla 23 milyon 906 bin 215 megavatsaat oldu.
30.07.2021Ekonomi
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleştiKatı yakıtlarda mayısta en fazla üretim ve teslimat linyit kömüründe yapıldı.
29.07.2021Ekonomi
Türkiye'de rüzgar elektriği yükselişini sürdürdü
Türkiye'de rüzgar elektriği yükselişini sürdürdüTürkiye'de ocak-haziran döneminde elektrik üretiminde rüzgar ve güneş enerjisinin payı artarken, hidroelektrik santrallerinin payı kuraklık nedeniyle son 7 yılın en düşük seviyesine geriledi.
28.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Türkiye'de son beş yılda 292 ton altın keşfedildi
Son dakika: Türkiye'de son beş yılda 292 ton altın keşfedildi Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) son yıllarda yaptığı sondajlar kapsamında altın, uranyum, bakır, linyit ve titanyum yatakları ortaya çıkarıldı.
22.07.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.
13.07.2021Ekonomi
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleştiKatı yakıtlarda nisanda en fazla üretim ve teslimat linyit kömüründe yapıldı.
30.06.2021Ekonomi
Elektriğe çifte sıcaklık baskısı
Elektriğe çifte sıcaklık baskısıSıcaklıklar arttı, vatandaş klimaya yüklendi. 25 Haziran’da elektrik tüketimi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Günlük fatura 580 milyon lirayı buldu.
29.06.2021Ekonomi
Elektrik üretimi nisanda yüzde 29,5 arttı
Elektrik üretimi nisanda yüzde 29,5 arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 29,5 artışla 25 milyon 13 bin 327 megavatsaat oldu.
28.06.2021Uzmanpara
AB ülkeleri yeşil dönüşüm için fonu onayladı
AB ülkeleri yeşil dönüşüm için fonu onayladıAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, çevre dostu dönüşümden en fazla etkilenecek sektör ve grupları desteklemeye yönelik 17,5 milyar euroluk fonun kurulmasına onay verdi.
7.06.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi martta yüzde 13,5 arttı
Elektrik üretimi martta yüzde 13,5 arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,5 artışla 27 milyon 71 bin 150 megavatsaat oldu.
28.05.2021Ekonomi
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleştiKatı yakıtlarda martta en fazla üretim ve teslimat linyit kömüründe yapıldı.
26.05.2021Ekonomi
Radyasyonu En Az Geçiren Ve Akü Yapımında Kullanılan Maden Nedir?
Radyasyonu En Az Geçiren Ve Akü Yapımında Kullanılan Maden Nedir?Madenler pek çok eşyanın yapımında kullanılmaktadır. Ülkemizde de çıkan pek çok farklı değerli maden bulunmaktadır. Madenler arasında en az radyasyon geçirenin hangisi olduğu merak edilmektedir. Radyasyonu en az geçiren ve akü yapımında kullanılan maden nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
21.05.2021Eğitim
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerDerslerde ve bazı yapılan etkinliklerde harf harf başlayan kelimelere ihtiyaç duyulmaktadır. Son zamanlarda oynanmakta olan kelime oyunlarının da buna katkısı büyük olmuştur. Bu bağlamda bir takım harfler ile başlayan kelimeler merak edilir durumdadır. Bunlardan bir tanesi de L harfidir. L harfi ile başlamakta olan kelimeler nelerdir? Bu kelimelerden kaç tane bulunmaktadır? İşte L harfi ile başlayan ve Türkçe de kullanılmakta olan kelimeler.
1.05.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

elektriküretimlinyitTürkiyekömür

Linyit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.