Elektrik Üretimi

Elektrik Üretimi

Son dakika Elektrik üretimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Elektrik üretimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Elektrik üretimi haber sayfamızda...

Elektrik Üretimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.776 elektrik üretimi haberi bulunmuştur.
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladı
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladıAydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Adm Elektrik Dağıtım ile Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.
21.01.2022Ege
Elektrik Nedir, Nasıl Üretilir? Elektrik Nasıl Bulundu?
Elektrik Nedir, Nasıl Üretilir? Elektrik Nasıl Bulundu?Yaşamın devam edebilmesi için vazgeçilmez en önemli unsurların başında şüphesiz elektrik gelir. En önemli yaşam kaynağı olarak öne çıkan elektrik nedir ve nasıl üretilir merak ediliyor. Peki, elektrik nedir ve nasıl üretilir? Aynı zamanda elektrik nasıl bulundu? Tüm detaylara yer vererek sizler için bilgileri hazırladık.
19.01.2022Teknoloji
Tekstilci çatıda bankalar sırada
Tekstilci çatıda bankalar sıradaEnerji Yatırımcıları Derneği Başkanı Cem Özkök, tekstil sektöründe çatı panelleri ile güneş enerjisinin kullanılmaya başlandığını belirterek bankacılık sektörünün de şube çatılarına kurulacak sistemlerle elektrik enerjisi üretebileceğini söyledi.
12.01.2022Ekonomi
Taş Kömürü Nedir? Nereden Çıkarılır Ve Nerelerde Kullanılır?
Taş Kömürü Nedir? Nereden Çıkarılır Ve Nerelerde Kullanılır?Özellikle başta ısınma olmak üzere kömür günümüzde birçok farklı alanda kullanılır. Bu yönüyle en önemli doğal kaynaklar içerisinde geldiğini ifade etmek mümkün. Peki taş kömürü nedir? Nereden çıkarılır ve nerelerde kullanılır tüm detayları ile derledik.
4.01.2022Eğitim
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacak
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacakÖnümüzdeki dönemde elektrikli otomobillerin şarj istasyonlarına yönelik kritik bir altyapı düzenlemesi yapılacak. Bu çalışmayla, şarjda altyapı tamamlanıyor, evlerden bayilere şarj istasyonları geliyor.
3.01.2022Vitrin
TRT payı nedir, kalktı mı? TRT payı ve enerji fonu ne kadar, neden alınıyor?
TRT payı nedir, kalktı mı? TRT payı ve enerji fonu ne kadar, neden alınıyor?TRT payı olarak bilinen kesinti, elektrik faturalarında yer alıyordu. Yüzde 2 oranında kesildiği bilinen TRT payı ile birlikte enerji fonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre artık kesilmeyecek. Peki, enerji fonu nedir, ne kadar?
21.12.2021Ekonomi
Hem büyümek hem de yeşillenmek mümkün
Hem büyümek hem de yeşillenmek mümkünDünyanın çok büyük iki derdi var, biri küresel ısınma, diğeri yoksulluk. Bunlardan birini çözerken, bu kez de öbür sorunun yükseleceğini dile getirenler var. Oysa ki iki sorunu aynı anda çözmek de mümkün...
24.11.2021Ekonomi
Çin 'borç verme mekanizması' oluşturacak
Çin 'borç verme mekanizması' oluşturacakÇin, ısınma ve elektrik üretimi için büyük oranda bağımlı olduğu kömürün temiz ve etkin kullanımını teşvik etmek için 200 milyar yuan (yaklaşık 31,36 milyar dolar) tutarında "yeniden borç verme mekanizması" oluşturacağını açıkladı.
18.11.2021Uzmanpara
ABD’de yenilenebilir enerji üretimi arttı
ABD’de yenilenebilir enerji üretimi arttıABD’nin 10 yıl içinde rüzgar ve güneş enerjisinden elde ettiği elektrik miktarının yaklaşık 4 kat arttığı ve mevcut büyüme oranının devam etmesi durumunda ülkenin Başkan Joe Biden’ın 2035 yılı hedeflerine ulaşılabileceği açıklandı.
10.11.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verdi
Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verdiRekabet Kurulu, bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verilmesini kararlaştırdı.
9.11.2021Ekonomi
TRT payı ve enerji fonu kesinti miktarı ne kadar? TRT ve enerji fonu kesintisi kaldırılınca yüzde kaç indirim olacak?
TRT payı ve enerji fonu kesinti miktarı ne kadar? TRT ve enerji fonu kesintisi kaldırılınca yüzde kaç indirim olacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından elektrik faturalarında alınan TRT payı ve enerji fonu kesintilerinin kaldırılacağı müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Peki TRT payı ve enerji fonu kesinti miktarı ne kadar?
9.11.2021Gündem
Rusya enerji krizine neden olmakla suçlanıyor
Rusya enerji krizine neden olmakla suçlanıyorRekor seviyelerde artan enerji fiyatları Avrupa ekonomilerini ve vatandaşlarını derinden etkilemeye devam ederken, Rusya söz konusu krizin baş sorumlularından olmakla suçlanıyor.
5.11.2021Uzmanpara
Yeşil enerjide rekor rüzgârı
Yeşil enerjide rekor rüzgârıYenilenebilir enerji kapasitesini artıran Türkiye, 25 Ekim’de rüzgârda üretim rekoru kırarak bir günlük elektrik üretiminin beşte birini rüzgârdan karşıladı.
1.11.2021Ekonomi
Türkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonlar 10 yılda yarıya indirilebilir
Türkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonlar 10 yılda yarıya indirilebilirTürkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonların gelecek 10 yılda yüzde 50 azaltılabileceği öngörülüyor.
27.10.2021Ekonomi
Elektrik üretimi yükseldi
Elektrik üretimi yükseldiTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 artışla 31 milyon 447 bin 77 megavatsaat oldu.
27.10.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi arttı
Elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 artışla 31 milyon 447 bin 77 megavatsaat oldu.
27.10.2021Ekonomi
Rüzgârdan elektrik  üretimi rekor kırdı
Rüzgârdan elektrik üretimi rekor kırdıTürkiye’nin rüzgâr enerjisinden sağladığı elektrik önceki gün 174 bin 542 megavatsaatle yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, rüzgârın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 20.2 oldu.
27.10.2021Ekonomi
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Meclisten geçen yeni Vergi Kanunu ile yıllık 240 bin liranın altında olan basit vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Tarımsal destek ödemelerindeki gelir vergisi kesintisi son bulacak. 4 kez verilen geçici vergi beyannameleri 3’e indirilecek. Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uygulanan kurumlar vergisi indirimi, artırılan sermayenin yurt dışından getirilmesi durumunda yüzde 75 olarak uygulanacak. Vergiye gönüllü uyum artacak.” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Enerji krizi emisyon krizine yol açabilir
Enerji krizi emisyon krizine yol açabilirAvrupa ve Çin başta olmak üzere birçok ülkede görülen arz kısıtları nedeniyle elektrik üretiminde kömürün payının büyümesinin, küresel karbon emisyonlarındaki artışı hızlandırabileceği öngörülüyor.
12.10.2021Uzmanpara
Enerji krizi dünyayı sarsıyor
Enerji krizi dünyayı sarsıyorİklim zirvesine sayılı günler kala, emisyonların en büyük sorumlusu olan fosil yakıt fiyatlarındaki rekor artışlar salgın döneminin etkilerini gidermekte zorlanan ekonomiler üzerinde fazladan yük oluşturuyor.
8.10.2021Uzmanpara
Küresel enerji tüketimi 2050'ye kadar yüzde 50 artacak
Küresel enerji tüketimi 2050'ye kadar yüzde 50 artacakKüresel enerji tüketiminin mevcut politika ve teknoloji eğilimlerinin devam etmesi durumunda 2020-2050 döneminde yaklaşık yüzde 50 artacağı tahmin ediliyor.
7.10.2021Ekonomi
Küresel enerji tüketimi yüzde 50 artacak
Küresel enerji tüketimi yüzde 50 artacakKüresel enerji tüketiminin mevcut politika ve teknoloji eğilimlerinin devam etmesi durumunda 2020-2050 döneminde yaklaşık yüzde 50 artacağı tahmin ediliyor.
7.10.2021Uzmanpara
5 ülkeden gaz fiyatlarına soruşturma çağrısı
5 ülkeden gaz fiyatlarına soruşturma çağrısıAvrupa Birliği (AB) üyesi 5 ülke, doğal gaz fiyatlarındaki artışın soruşturulmasını talep etti.
6.10.2021Uzmanpara
Avrupa'daki gaz krizi kömür fiyatını 4 kat artırdı
Avrupa'daki gaz krizi kömür fiyatını 4 kat artırdıAvrupa'daki doğal gaz arz sıkıntısı, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin düşmesi ve Avustralya ile Çin arasındaki gerginlik kıtada kömür fiyatlarını yaklaşık 4 kat artırdı.
4.10.2021Ekonomi
Doğal gaz ithalatı arttı
Doğal gaz ithalatı arttıTürkiye'nin doğal gaz ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30,1 artarak 4 milyar 47 milyon metreküp oldu.
1.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Elektrik Üretimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.