Liselere Geçiş Sistemi

Liselere Geçiş Sistemi

Son dakika Liselere geçiş sistemi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Liselere geçiş sistemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Liselere geçiş sistemi haber sayfamızda...

Liselere Geçiş Sistemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 491 liselere gecis sistemi haberi bulunmuştur.
Bakan Özer: 'Mesleki eğitim, artık yeniden Türkiye'nin umudu olmuştur'
Bakan Özer: 'Mesleki eğitim, artık yeniden Türkiye'nin umudu olmuştur'Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitimde artık sorunların değil, yeni açılımların konuşulduğunu belirterek, "Mesleki eğitim, artık yeniden Türkiye'nin umudu olmuştur." dedi
11.10.2021Siyaset
Demirören Medya’dan eğitime büyük katkı
Demirören Medya’dan eğitime büyük katkıMedya sektöründe çağı yakalayan, yeni nesil gazeteciler yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk adımı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Demirören Medya arasında imzalanan protokolle atıldı. İlk öğrencilerini 2022’de LGS ile almaya hazırlanan ve yabancı dille eğitim verecek olan lise, Demirören Medya Center’da yer alan binasında mesleğin deneyimli isimleriyle öğrencileri buluşturacak. Devlet lisesi statüsündeki okulda, başarılı öğrencilere burs ve okul sonrası istihdam olanakları da sağlanacak
8.10.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Her ayın ilk haftası açıklanacak
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Her ayın ilk haftası açıklanacakMilli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak için kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Bu kapsamda her ayın ilk haftası, 'destek paketi' açıklanacak. Paketin ilki, bugün 'yardimcikaynaklar.meb.gov.tr' üzerinden erişime açıldı.
4.10.2021Gündem
Kadıköy Anadolu’da ‘nakil krizi’ büyüyor
Kadıköy Anadolu’da ‘nakil krizi’ büyüyorTaban puanı 455 olan Kadıköy Anadolu Lisesi’ne, 405 puanlı bir öğrencinin kaydedilmesine tepkiler artarak devam ediyor
12.09.2021Gündem
Liselerde 2. nakil  sonuçları açıklandı
Liselerde 2. nakil sonuçları açıklandıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı.
10.08.2021Eğitim
Son dakika! Tercih yapan öğrencilerin yüzde 98'i istedikleri liseye yerleştirildi
Son dakika! Tercih yapan öğrencilerin yüzde 98'i istedikleri liseye yerleştirildiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 98'inin istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi. Adaylar sonuçlara "www.meb.gov.tr" adresinden ulaşabiliyor.
9.08.2021Gündem
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyor
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimle ilgili yeni bir video paylaşım yaptı. Yeni dönemin başladığını belirten Selçuk, 'Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık.' dedi.
5.08.2021Haberler
Son dakika... Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyor
Son dakika... Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyorGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimle ilgili yeni bir video paylaşım yaptı. Yeni dönemin başladığını belirten Selçuk, 'Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık.' dedi.
5.08.2021Gündem
Son dakika... MEB duyurdu! LGS 1. nakil sonuçları açıklandı
Son dakika... MEB duyurdu! LGS 1. nakil sonuçları açıklandıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, LGS 1. nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sonuçlar meb.gov.tr’de yayınlandı.
2.08.2021Gündem
Liselerde 2. nakil dönemi başlıyor
Liselerde 2. nakil dönemi başlıyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında liselerde 1. nakil dönemi sona erdi. Bugün liselerde boş kalan kontenjanlar ve taban puanlar açıklanacak.
2.08.2021Eğitim
Yüzde 35’i sınavla alan okulları seçti
Yüzde 35’i sınavla alan okulları seçtiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
27.07.2021Eğitim
Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Yüzde 93'ü ilk üç tercih...
Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Yüzde 93'ü ilk üç tercih...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin yüzde 93'ü ilk üç tercihinden birine yerleşerek 'liseye merhaba' diyor" dedi.
26.07.2021Gündem
Son dakika... Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıkladı
Son dakika... Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıkladıGelen son dakika haberine göre; LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları http://e-okul.meb.gov.tr üzerinden açıklandı.
26.07.2021Gündem
LGS'de öğrencilerin yaklaşık yüzde 35'i sınavla girilen liseleri tercih etti
LGS'de öğrencilerin yaklaşık yüzde 35'i sınavla girilen liseleri tercih ettiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açıklanan 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ilk yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınava 1 milyon 38 bin 492 öğrenci katıldı ve sınav sonuçlarına göre 358 bin 187 öğrenci (yüzde 34,5) sınavlı okul tercihinde bulundu.
26.07.2021Gündem
Son dakika! 2021 LGS sonuçlarını Mahmut Özer değerlendirdi: Memnuniyet verici
Son dakika! 2021 LGS sonuçlarını Mahmut Özer değerlendirdi: Memnuniyet vericiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi yerleştirme sonuçlarını açıkladı. LGS sürecinin koordinasyonunu sağlayan MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, tüm merak edilen sorulara cevap verdi. İşte detaylar...
26.07.2021Gündem
Lise kayıtları ne zaman 2021? MEB Liselere Geçiş Sistemi (LGS) lise kayıt tarihleri
Lise kayıtları ne zaman 2021? MEB Liselere Geçiş Sistemi (LGS) lise kayıt tarihleri2021 LGS sınavı tamamlandı ve sonuçlar da erişime açıldı. LGS tercih sonuçlarından sonra gözler lise kayıtlarına çevrildi. . Öğrenci ve veliler 2021 lise kayıt tarihlerini sorguluyor. MEB kayıt için takvimi paylaştı.
26.07.2021Gündem
Son dakika... 2021 LGS tercih sonuçları açıklandı!
Son dakika... 2021 LGS tercih sonuçları açıklandı!LGS kapsamındaki birinci yerleştirmenin sonuçları "http://meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS tercihlerine göre yapılan yerleştirmeler sonrası, sınavla girilen okulların yüzde 95'inde doluluk sağlandı.
26.07.2021Gündem
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyor
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin merakla beklediği tercih ve yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor.
25.07.2021Eğitim
LGS tercih sonuçları: Liselere Geçiş Sistemi tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
LGS tercih sonuçları: Liselere Geçiş Sistemi tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?LGS tercihleri geçen cuma sona erdi. Günler ilerledikçe tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih merak edilmeye başlandı. Binlerce öğrenci LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu yöneltiliyor. İşte sonuç ve nakil tarihleri...
19.07.2021Gündem
LGS’de sıra nakillerde
LGS’de sıra nakillerdeLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih ve kayıtlarda sona gelindi.
16.07.2021Eğitim
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyorSavunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Ankara'dan sonra Konya'da da açılan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yeni eğitim öğretim yılı için öğrencilerini bekliyor.
15.07.2021Teknoloji
‘LGS’de tercihlerinizi tamamlayın’ uyarısı
‘LGS’de tercihlerinizi tamamlayın’ uyarısı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alan ve yerel yerleştirmeyle kayıt yaptırılan devlet liselerine tercihler yarın sona eriyor.
15.07.2021Gündem
‘İyi gelecek’ bekleyişi!
‘İyi gelecek’ bekleyişi!Özel kolejlerde sabah asil listedeki öğrenciler kayıtlarını yaptırdı, yedek listedekiler ise sıranın kendilerine gelmesini bekledi...
10.07.2021Eğitim
Lise nakil işlemleri 2021! LGS Lise 1. ve 2. nakiller ne zaman başlıyor?
Lise nakil işlemleri 2021! LGS Lise 1. ve 2. nakiller ne zaman başlıyor? LGS tercihleri 5 Temmuz itibariyle başladı. Liselere Geçiş Sistemi tercihleri 16 Temmuz'da sonlanacak ve öğrenciler lise nakil işlemlerine başlayacak. Yerleştirme sonuçları sonucunda boş kontenjanlar açıklanacak ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. ve 2. nakil işlemleri yapılacak. Peki, lise nakil işlemleri ne zaman başlıyor?
8.07.2021Gündem
2021 LGS taban puanları ve lise yüzdelik dilimleri | Okul kontenjanları neler?
2021 LGS taban puanları ve lise yüzdelik dilimleri | Okul kontenjanları neler? LGS tercihleri yarın başlıyor. Tercihlerin nasıl yapılacağı araştırma konusu olurken lise taban, yüzdelik dilimleri ve okul kontenjanları da sorgulanıyor. İşte ayrıntılar...
8.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

lgseğitimtercihmilli eğitim bakanılise

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.