Lohusa

Lohusa

Son dakika lohusa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lohusa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lohusa haber sayfamızda...

Lohusa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 185 lohusa haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Tokat’ta yoğun bakım servislerinde Covid-19 hastası kalmadı
Tokat’ta yoğun bakım servislerinde Covid-19 hastası kalmadıTokat il genelinde hastanelerin Covid-19 yoğun bakım servislerinde yatan hasta kalmadığı bildirildi.
14.04.2022Gündem
Ayetel Kürsi Ne Zaman Okunur? Adetliyken Ve Abdestsiz İken Ayetel Kürsi Okunur Mu?
Ayetel Kürsi Ne Zaman Okunur? Adetliyken Ve Abdestsiz İken Ayetel Kürsi Okunur Mu? Ayetel Kürsi duası okunduğunda şeytanın oradan hemen uzaklaşacağı ve gece uykudan önce okunduğunda ise kişinin şeytanın şerrinden muhafaza olunduğu hadislerde haber verilmektedir. Ayetel Kürsi duasının faziletlerinden yaralanabilmek ve ezberlemek her inanan için büyük büyük öneme sahiptir. Sizin için Adetliyken ve abdestsiz iken Ayetel Kürsi okunur mu şeklindeki soruların yanıtlarını derledik.
6.03.2022Dini Bilgiler
Kimseye söyleyemiyorlar! Doğumdan sonra babalara dikkat
Kimseye söyleyemiyorlar! Doğumdan sonra babalara dikkatİskoçya’da yapılan bir araştırma, yeni baba olan erkeklerle ilgili şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Her 10 babadan biri, bebek sahibi olduktan sonraki yıl içinde depresyon geçiriyor. Türkiye'de de durum farklı değil.
2.03.2022Gündem
30 günlük bebeğe Covid-19 aşısı yapan sağlık ekibine soruşturma izni verilmedi
30 günlük bebeğe Covid-19 aşısı yapan sağlık ekibine soruşturma izni verilmediİzmir'de geçen yılın temmuz ayında  30 günlük bir bebeğe Hepatit-B yerine Covid-19 aşısı yapılmasıyla ilgili ailenin yaptığı suç duyurusunun ardından, Bornova Kaymakamlığı tarafından hemşire ve sağlık ekibi hakkında art niyet ve bebekte yan etki olmadığı gerekçesiyle soruşturma izni verilmediği ortaya çıktı. Ailenin avukatı Dilek Güzel, karara itiraz ettiklerini söyledi.
16.02.2022Gündem
Bergüzar Korel'den Han ve Leyla paylaşımı
Bergüzar Korel'den Han ve Leyla paylaşımı2020 yılında dünyaya gelen oğlu Han ile geçtiğimiz kasım ayında doğan kızı Leyla'yla verdiği pozları art arda paylaşan oyuncu Bergüzar Korel, hayranlarını heyecanlandırdı.
15.01.2022Cadde
Anne sütünü arttıran besinler
Anne sütünü arttıran besinlerBebeğin günlük süt ihtiyacını karşılayan sağlıklı bir anne günde 700-800 ml kadar süt salgılayabiliyor. Süt salgısının devamlılığının bebeğin büyüme-gelişmesi açısından önemli olduğunu ve bunun için vücudun günde fazladan 750 kaloriye ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın, “Emzirme döneminde fazladan harcanan 750 kalorinin 500 kalorisi yediğimiz yemeklerden sağlanırken, 250 kalorisi annenin gebelik döneminde depoladığı yağlardan karşılanıyor. Bu dönem depolardan enerji oluşturulduğu için annenin gebelikten kalan fazla kilolarını vermesine de büyük ölçüde katkı sağlayan bir dönemdir” diyerek konu hakkında bilgi verdi.
6.01.2022 Genel Sağlık
Bergüzar Korel: Sabah makyajla uyanmayan lohusa da ne bileyim!
Bergüzar Korel: Sabah makyajla uyanmayan lohusa da ne bileyim!Geçtiğimiz ay kızı Leyla'yı kucağına alarak üçüncü kez anne olmanın sevincini yaşayan Bergüzar Korel, sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Güzel oyuncu, yeni fotoğraflarını takipçilerinin beğenisine sundu.
26.12.2021Cadde
Kefir tüketmenin bilinmeyen faydaları
Kefir tüketmenin bilinmeyen faydalarıKefirin besin içeriği; Süt içindeki tüm besin ögelerini içerdiğinden besin değeri son derece fazladır. Fosfor ve Kalsiyum başta olmak üzere, mineraller ve esansiyel amino asitler bakımından fazlaca zengindir. Uzman Diyetisyen Zülal Yalçın, kefirin faydaları hakkında bilgi verdi.
Bu 'canavarlar' yüzyıllardır aramızda yaşıyorlar! Hepsini tek tek anlattı
Bu 'canavarlar' yüzyıllardır aramızda yaşıyorlar! Hepsini tek tek anlattıTürklerin İslamiyet öncesi ve sonrası tabiatüstü varlıklara karşı bakış açısı oldukça çarpıcı. İşte hayatımızın her alanında varlıklarını farkında olmadan kabul ettiğimiz, toplumsal hafızamızın derinliklerinde yatan o 'korkunç' canavarlar.
20.03.2022Gündem
Umay Ana etkisi! Efsane onunla başladı...
Umay Ana etkisi! Efsane onunla başladı...Türk tarihinde destanlarda, mitlerde ve halk anlatılarında karşımıza sayısız kadın kahraman çıkıyor. “Genel olarak avcı-toplayıcılarda, ana soylu bir akrabalık ilişkisi gözleniyor” diyen Prof. Dr. Muharrem Kaya, “Çünkü erkek av peşinde uzaklara gidiyor, bazen başarılı olamıyor. Çocuğun soyu anneye bakılarak takip ediliyor” sözleriyle, Türk mitolojisinde kadın kahramanların önemine dikkat çekti.
22.11.2021Gündem
Türklerin 'albız' ile imtihanı! Bin yıldır böyle korkutuyor
Türklerin 'albız' ile imtihanı! Bin yıldır böyle korkutuyorTürk kültüründe yaygın olarak bilinen 'albasması' inanışının altında çok ilginç detaylar yatıyor. Binlerce yıldır halk arasında kötü ruhlardan korunmak için yapılan ritüellerin sebebi, Erlik Han’ın 'albız'larına dayanıyor. Peki nedir bu albızlar? Geçmişten bu yana kırmızı renkler kullanarak bebeklerimizi, genç kızlarımızı koruduğumuz 'albız' günümüz dünyasında neye karşılık geliyor? İşte albızların gizemi ve modern bilimin mitolojiye verdiği yanıt...
20.03.2022Gündem
6 bin yıllık gizem! Aramızda yaşıyorlar... Türk şaman tek tek anlattı
6 bin yıllık gizem! Aramızda yaşıyorlar... Türk şaman tek tek anlattıGünümüzden 6 bin yıl önce başladığı tahmin edilen şaman inancı, hâlâ etkilerini gösteriyor. Hemen her gün korktuğumuzda ya da sevindiğimizde farkında olmadan şaman geleneklerindeki ritüelleri uyguluyoruz. Peki, binlerce yıldır ayakta kalmayı başaran bu inanışın sırrı ne? Doç. Dr. Ali Faik Demir, "Şaman kavramı yalnızca Orta Asya’ya özgü değil. Latin Amerika, Sibirya, Orta Asya, Afrika’da her yerde yerel rehber diyebileceğimiz şamanlar var. Bunların ortak yönü ise her birinin ritminin olması” diyor. Bir şaman olarak doğduğunu söyleyen Zeynep Deniz Özden ise duyunca çok şaşıracağınız, gizemli şaman adetlerini ve uygulamalarını anlattı.
20.03.2022Gündem
Farz Olan İbadetler Nelerdir? Maddeler Halinde Farzlar
Farz Olan İbadetler Nelerdir? Maddeler Halinde FarzlarFarz olan ibadetler sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan konular arasındadır. Bu bakımdan farz ibadetler nelerdir öğrenebilir ve buna göre uygulayabilirsiniz. Sizin için Farz ibadetler nelerdir, nasıl uygulanır detaylarıyla derledik.
17.02.2022Dini Bilgiler
Fulya'yı öldüren eski eşe ağırlaştırılmış müebbet istemi
Fulya'yı öldüren eski eşe ağırlaştırılmış müebbet istemiİzmir’in Karabağlar ilçesinde, birlikte yaşadığı eski eşi Fulya Öztürk'ü (35) çalıştığı pastanede tabancayla öldüren Hasan Ozan Baştosun (32) hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Baştosun'un, eski eşini yeniden ayrılmak istemesi üzerine öldürdüğü ortaya çıktı.
15.09.2021Gündem
Hamileyken koronavirüse yakalandı! Bebeğini ilk kez böyle izledi
Hamileyken koronavirüse yakalandı! Bebeğini ilk kez böyle izlediEskişehir’de, 29 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan Duygu Yetgin Akgün, İpek adını verdikleri kız bebeğini erken doğumla dünyaya getirdi. Akgün, kuvözdeki bebeğini ilk kez hemşirelerin tabletten görüntülü görüşmeyle izledi.
10.09.2021Gündem
Hayz (Hayız) Nedir? Hayz TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?
Hayz (Hayız) Nedir? Hayz TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?Günlük hayatta kullanılan bazı kelimeler sadece kadınları ya da sadece erkeleri ilgilendiriyor olabilmektedir. Bu kelimeler her iki cinse özgü olan özel bir durumu ifade edebilmektedir. Kadınlar için özel olan bazı günler bulunmaktadır. Hayz kelimesi de bu durumlardan birini anlatan bir kelime olarak ele alınmaktadır. Peki, Hayz kelimesi anlam olarak ne demektir? Hayz kelimesi TDK sözlük anlamı olarak ne anlama gelmektedir? İşte, hayz kelimesi hakkında tüm detayları derledik.
24.08.2021Sözlük
'Morgdaki çığlıklardan odama gitmek istemiyorum'
'Morgdaki çığlıklardan odama gitmek istemiyorum'Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi Sorumlusu Doç. Dr. Hakan Akelma, hastanedeki yoğun bakım doluluk oranının yüzde 70 olduğunu söyledi. Aşılanmanın önemine dikkat çeken ve aşısız hastalarda yaş sınırının düştüğünü belirten Doç. Dr. Akelma, "Odam morga yakın ve o odaya gitmek istemiyorum. Çünkü her gün neredeyse 15- 20'ye yakın cenaze çıkıyor ve oradaki feryatlar beni çok etkiliyor" dedi.
21.08.2021Gündem
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni
Yeni babalara 14 haftalık babalık izniTürkiye’de yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleriyle dikkat çeken Novartis, yeni baba olacaklara 14 haftalık babalık izni veriyor. Uygulama kapsamında yeni babalar, bir yıl boyunca istedikleri zaman 14 haftalık bu izni tercih ettikleri gibi planlıyor ve ister toplu olarak ister bölerek ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.
26.07.2021Ekonomi
Lohusa Otu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Lohusa Otu Yanıtları
Lohusa Otu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Lohusa Otu YanıtlarıBilimsel adı Aristolochia Clematitis olan lohusa otu başta nefes darlığı ve gribal enfeksiyon olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen, doğal bir şifa kaynağıdır. Yeni doğum yapmış kadınlar tarafından sıklıkla tüketildiği için bu ismi alan lohusa otu, çengel ve kare bulmacalarda en sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Lohusa Otu bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada lohusa otu yanıtlarını sizin için derledik.
30.06.2021Bulmacalar
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriGünlük şıklıkSuwen, zarif tasarımlarıyla kadınlara önemli anlarında ayrıcalıklı bir yaşam tarzı sunuyor...
15.05.2021Cadde
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerDerslerde ve bazı yapılan etkinliklerde harf harf başlayan kelimelere ihtiyaç duyulmaktadır. Son zamanlarda oynanmakta olan kelime oyunlarının da buna katkısı büyük olmuştur. Bu bağlamda bir takım harfler ile başlayan kelimeler merak edilir durumdadır. Bunlardan bir tanesi de L harfidir. L harfi ile başlamakta olan kelimeler nelerdir? Bu kelimelerden kaç tane bulunmaktadır? İşte L harfi ile başlayan ve Türkçe de kullanılmakta olan kelimeler.
1.05.2021Eğitim
Doğum Sonrası Annenin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler Nelerdir?
Doğum Sonrası Annenin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler Nelerdir?Anneler doğum sonrasında ne yapması gerektiğini bilmesi gerekir? Doğum sonrasında sağlık açısından yapılması gerekenler anne ve bebek sağlığı için önemlidir. Doğum sonrasında annede meydana gelen değişikliklerin nedeni nedir? Vücutta meydana gelen bu değişikliklerin tedavisi nasıl gerçekleşir? Her anneni doğum sonrası sağlıklı bir yaşam için bilmesi gereken önemli konuları derledik...
20.03.2021Sağlık
Emziren annelerin tüketmesi gereken olmazsa olmaz 11 besin
Emziren annelerin tüketmesi gereken olmazsa olmaz 11 besinBebeklerin yüzde 75 ila 80'inde gaz problemi görülüyor. Özellikle kolik bebekleri olan anneler ne yiyeceği ne yemeyeceği konusunda oldukça kararsız kalıyor. "Emziren annelerin beslenmesiyle kolik bebekler arasında bir ilişki var" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşegül Parlak, gaz yapması nedeniyle uzak durulması gereken ve emziren bir annenin beslenmesi düzeninde yer alması gereken 11 besini açıkladı
16.03.2021Doğum Sonrası
Doğum Çantası Listesi... Hastane Doğum Çantasında Neler Bulunmalıdır?
Doğum Çantası Listesi... Hastane Doğum Çantasında Neler Bulunmalıdır?Her anne için doğum eşsiz ve çok özel bir andır. Yeni bir birey dünyaya getirirken ona en iyi şartlarda ve eksiksiz olarak bakmak ister. Doğuma giden bir annenin hastanede her şeyi yanında eksiksiz olmalıdır. Bu durumda hastane çantası önceden hazırlanmalıdır. Çantada neler bulunmalı, doğuma giderken lazım olacak eşyalar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar...
13.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Lohusa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.