Lojistik

Lojistik

Son dakika Lojistik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lojistik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lojistik haber sayfamızda...

Lojistik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.212 lojistik haberi bulunmuştur.
KKTC açıkladı: İkmal sağlayacak konvoy Rum tarafınca engellendi
KKTC açıkladı: İkmal sağlayacak konvoy Rum tarafınca engellendiKKTC Dışişleri Bakanlığı, Yeşilırmak Mutabakatı uyarınca, Erenköy'de konuşlu askeri birliklerine lojistik ikmal sağlayacak konvoyun Yeşilırmak Kara Sınır Kapısı'ndan gerçekleştirilmesi öngörülen düzenli geçişinin, dün Kıbrıs Rum tarafınca engellendiğini bildirdi.
3.03.2021Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabiliriz
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabilirizGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, 'İlişkilerimizin seyrine göre biz de Mısır'la deniz yetki alanlarını müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz' dedi.
3.03.2021Siyaset
Nahçıvan Koridoru elimizi güçlendirecek
Nahçıvan Koridoru elimizi güçlendirecekDağlık Karabağ’da 44 gün süren çatışmayı sona erdiren ateşkes anlaşmasının, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının kurtarılmasının yanı sıra en önemli kazanımlarından birini Nahçıvan koridorunun açılması oluşturuyor.
3.03.2021Gündem
İtalya'dan korkutan mutasyonlu virüs açıklaması: Gençler üzerinde...
İtalya'dan korkutan mutasyonlu virüs açıklaması: Gençler üzerinde...İtalya'da Başbakan Mario Draghi hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve daha bulaşıcı türleriyle mücadele için çıkardığı yeni kararnameyle, halihazırdaki sıkı tedbirleri ek önlemlerle güncelleyerek bunların uygulanma süresini 6 Nisan'a kadar uzattı.
2.03.2021Dünya
İlk yerli kargo İHA'sı Albatros video ile görücüye çıktı!
İlk yerli kargo İHA'sı Albatros video ile görücüye çıktı!Daha önce tanıtılan ancak resmi olarak görücüye çıkmayan ilk yerli kargo İHA’sı Albatros için DASAL tarafından bir video paylaşıldı. Videoda aracın kabiliyetleri gösteriliyor ve özellikleri de bu noktada gözler önüne seriliyor.
2.03.2021Teknoloji
Aşı kampanyası yavaş giden İtalya'da komiser görevden alındı
Aşı kampanyası yavaş giden İtalya'da komiser görevden alındıİtalya'da yeni kurulan Mario Draghi hükümeti, koronavirüsle mücadele kampanyasında değişiklik işareti vererek pandemi krizini yönetmekten sorumlu Kovid-19 Özel Komiseri Domenico Arcuri'yi görevden aldı. Yaklaşık bir yıldır bu görevde olan Arcuri'nin yerine General Francesco Paolo Figliuolo getirildi.
2.03.2021Dünya
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 2021 yılının ilk iki ayında ihracatta rekor tazelemenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “İyi başladığımız bu dönemde yıl sonu ihracat hedefimiz olan 184 milyar dolar ve üzerini gerçekleştireceğimize ihracat ailesi olarak yürekten inanıyoruz.” dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı düştü
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı düştüAlmanya'nın İngiltere’ye ihracatı Brexit ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesinden sonra ocakta bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 30 düştü.
2.03.2021Uzmanpara
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı ocakta sert düştü
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı ocakta sert düştüAlmanya'nın İngiltere’ye ihracatı Brexit ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesinden sonra ocakta bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 30 düştü.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu'dan olası İstanbul depremine ilişkin flaş açıklama
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu'dan olası İstanbul depremine ilişkin flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı Toplantısı'nda konuşma yaptı. Olası İstanbul depremine ilişkin Bakan Soylu, 'Yapılan tüm bilimsel veriler, İstanbul civarında büyük ve yıkıcı bir depremin uzak olmadığını gösteriyor. 1 yıl sonra, 5 yıl sonra olabilir. Büyük bir İstanbul depreminde ayazda kalmamak, milletimize mahcup olmamak. Bütün derdimiz bu. Allah şahit, bu benim gece uykumu alan bir konu. Ne zaman olacağını bilmiyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset
Sigorta şirketi evden çalışmayı kalıcı hale getirdi
Sigorta şirketi evden çalışmayı kalıcı hale getirdiSigorta şirketi Allianz Türkiye, 18 Aralık’ta tüm çalışanlarına duyurduğu yeni çalışma modeliyle kalıcı olarak evden çalışmaya geçtiğini duyurdu. Böylece, saha ekibi haftada 1 gün evde, diğer günler sahada olacak, çağrı merkezinde görev yapan müşteri ilişkileri temsilcileri ise haftanın 5 günü evden çalışacak. Diğer çalışanlar ise haftanın 2 günü ofise gelerek, kalan günlerde evden çalışmaya devam edecek.
2.03.2021Sigorta
Pandemide Kentten Kırsala Göç
Pandemide Kentten Kırsala GöçÜlkemizde kırsal nüfus, yaşam standartlarını yükseltmek ve sanayileşen kentlerin iş gücü açığını kapatmak hedefiyle uzun yıllardır büyük kentlere göç ediyor. Ancak dünya genelinde, özellikle son yıllarda, kentlerle ilgili fiziksel, ekonomik ve sosyal endişelerle gerçekleşen, tersi yönde bir göç hareketinden de bahsetmek mümkün.
4.03.2021Ekonomi
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelik
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelikAzerbaycan’ın işgalden kurtardığı ve büyük çoğunluğu, ‘hayalet şehir’leri andıran yerleşim yerleri yeniden imar edilecek. Türk firmaları yeniden inşada büyük roller üstlenecek.
1.03.2021Siyaset
Yatırımcı gayrimenkul fonlarına yöneldi
Yatırımcı gayrimenkul fonlarına yöneldiRe-Pie Portföy Yönetimi A.Ş tarafından hazırlanan ‘Gayrimenkul Sektör Raporu’ sektörün pandemi sürecindeki performansının yanı sıra geleceğe dönük beklentilere ilişkin önemli verileri ortaya koydu.
1.03.2021Ekonomi
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyor
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyorTürkiye'de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz, kaliteli işçilik, eğitimli profesyoneller ve kolay ticaret imkanlarının Türkiye'yi cazip kıldığını kaydetti.
28.02.2021Ekonomi
Son dakika: Fiyatı yüzde 50 arttı! Çözüm aranıyor...
Son dakika: Fiyatı yüzde 50 arttı! Çözüm aranıyor...Dünyada artan hammadde fiyatları pek çok üründe ambalaj fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Gıda ürünlerinde de paket maliyetinin arttığı hesaplanıyor. Sektör temsilcileri önerilerini bakanlıklar ile paylaşıyor, plastikteki ‘suni balona’ çözüm aranıyor
28.02.2021Ekonomi
Big Data Nedir, Ne İşe Arar? Big Data Örnekleri Nelerdir?
Big Data Nedir, Ne İşe Arar? Big Data Örnekleri Nelerdir?Big Data, Türkçede Büyük veri anlamına gelmektedir. Bu durum aslında diskte tutulan veri topluluğu şeklinde açıklanabilir. Ancak bundan biraz daha farklı bir durum vardır. Big Data, çeşitli fotoğraflar, kayıt dosyaları ya da sosyal medya paylaşımlarının işlenmeye dönüştürülmüş haline verilen isimdir. Big data nedir, ne işe yarar? Big Data örnekleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
28.02.2021Teknoloji
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracak
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracakHollanda ve Türkiye Ticaret Odası Derneği (CNNT) Başkan Yardımcısı Peter Wolters, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sağlam, dayanıklı ve kısa tedarik zincirlerinin gerekliliğini artırdığını belirterek, "Özellikle yakında üretim (nearshoring), Türkiye ve Hollanda arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişiminde yeni bir teşvik oluşturacak. 2021'de insan kaynağı noktasında Türk yetenekleri ile Hollandalı girişimcilerin yakın olması bekleniyor." dedi.
27.02.2021Ekonomi
Gayrimenkul yatırım fonlarının büyüklüğü 8,5 milyar lira seviyesine ulaştı
Gayrimenkul yatırım fonlarının büyüklüğü 8,5 milyar lira seviyesine ulaştıGayrimenkul yatırım fonlarının büyüklüğü 2020'nin son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 20 artarak 8,5 milyar lira seviyesine ulaştı.
26.02.2021Ekonomi
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulundu
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık olarak Türkiye'de ulaşım ve haberleşme hizmetleri için hükümetleri döneminde yaptıkları harcamanın 914 milyar liraya yaklaştığını belirterek, "Bu bütçe aslında, Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasına girmesine temel teşkil edecek bir altyapının oluşturulması, dünya ve bölgesi ile her anlamda bağlarının sağlamlaştırılması yolunda değerlendirilmiştir." dedi.
26.02.2021Ekonomi
Sainsbury's çalışanlarına ikramiye ödeyecek
Sainsbury's çalışanlarına ikramiye ödeyecekİngiltere'nin ikinci büyük süpermarket zinciri Sainsbury's çalışanlarına pandemi ikramiyesi ödeyecek.
26.02.2021 Uzmanpara
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak kıyılarında yükselen Filyos Limanı'nın, bir liman olmanın ötesinde hem bölgeyi hem de ülkeye lojistik alanında bir adım daha ileriye taşıyacak "dev bir lojistik merkez" projesi olduğunu söyledi.
26.02.2021Ekonomi
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktı
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktıSağlık Bakanı Koca, İngiltere’de tespit edilen mutasyonun Doğu Karadeniz’de Samsun ve Ordu gibi illerde artış gösterdiğini açıkladı. Mayıs sonuna kadar 52.5 milyon kişiyi aşılamak istediklerini belirten Koca, Bilim Kurulu’nun normalleşmeyle ilgili önerilerini Kabine’ye sunacağını söyledi.
26.02.2021Gündem
Torbalı’da parlayan yıldız: İzmir Pancar OSB
Torbalı’da parlayan yıldız: İzmir Pancar OSBHavalimanı, liman ve demiryoluna olan yakınlığıyla lojistik açıdan önemli bir noktada bulunan İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin kişi istihdam ediliyor
26.02.2021Ege
‘İzmir, yerelde globalleşmeli’
‘İzmir, yerelde globalleşmeli’Büyükşehir, odalar ve STK’lar arasında uyum olduğunu belirten EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan, “İzmir, bir dış ticaret kenti olarak entelektüel birikimiyle global adımları atmaya yerelden başlamalı” dedi
26.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereson dakika haberleritalyaihracatalmanya

Lojistik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.