Lüksemburg

Lüksemburg

Son dakika lüksemburg haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lüksemburg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lüksemburg haber sayfamızda...

Lüksemburg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.248 lüksemburg haberi bulunmuştur.
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!Kinder çikolatalarında ortaya çıkan bakteri nedeniyle Belçika makamları, Ferrero fabrikasını mühürlemişti. Belçikalı yetkililer, fabrikanın kapatılmasının, "boşuna alınmış bir karar olmadığını" vurguladı. Kinder'den konuyla ilgili dikkat çeken bir hamle geldi.
14.05.2022Ekonomi
Avrupa Ekonomi Topluluğu Nedir? Aet Hangi Ülkelerden Oluşur, Amacı Nedir?
Avrupa Ekonomi Topluluğu Nedir? Aet Hangi Ülkelerden Oluşur, Amacı Nedir?Genel kültür alanında çalışma ve araştırma gerçekleştiren kişiler birbirinden farklı konular hakkında bilgi öğrenmektedir. Son dönemde Avrupa hakkında merak edilen pek çok konu ön plana çıkmaktadır. Özellikle ekonomi ile ilgilenen kişiler Avrupa Ekonomi Topluluğu hakkında pek çok konuyu araştırmaya başlamaktadır. Bu araştırmalar sonucunda detaylı bilgi akışı sağlanmaktadır. Avrupa Ekonomi Topluluğu nedir ve AET hangi ülkelerden oluşur, amacı nedir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.
11.04.2022Eğitim
AB doğal gaz için alternatifi buldu! 'Yaptırımlar konusunda tabumuz yok'
AB doğal gaz için alternatifi buldu! 'Yaptırımlar konusunda tabumuz yok'Dışişleri Konseyi Toplantısı’nın ardından konuşan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB tarafından Rus petrol ve doğal gazına ilişkin yeni yaptırımların sinyalini vererek, "Yaptırımlar konusunda tabumuz yok, buna Rus petrol ve gazı da dahil’’ dedi.
11.04.2022Ekonomi
AB, Moldova ve Gürcistan’ın üyelik sürecini başlattı
AB, Moldova ve Gürcistan’ın üyelik sürecini başlattıAvrupa Komisyonu’nun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Avrupa Komisyonu Üyesi Oliver Varhelyi, Ukrayna’nın ardından Moldova ve Gürcistan’ın da Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik sürecinin başlatıldığını açıkladı.
11.04.2022Dünya
Rusya için kritik hafta
Rusya için kritik haftaUkrayna'yı işgal harekatı yürüten, bu nedenle ağır yaptırımlara maruz kalan Rusya için bu hafta kritik olacak. Rusya'nın dolar cinsinden borcunu ödeyip ödeyemeyeceği belli olacak, AB de, 6. yaptırım paketini tartışacak.
11.04.2022Dünya
U17 Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu
U17 Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli olduTürkiye U17 Milli Takımı'nın UEFA U17 Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri İsrail'de yapılan kura çekiminde belli oldu.
6.04.2022Milli Takım
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.04.2022Dünya
Son dakika... Düşen ABD uçağından ilk fotoğraflar!
Son dakika... Düşen ABD uçağından ilk fotoğraflar!Rusya ile sınırı bulunan Norveç'te 30 bin asker ve 220 jetin yer aldığı NATO tatbikatında düşen uçağın fotoğrafları, tam 18 gün sonra yayınlandı. Sarp bir vadinin yamacındaki enkaz olduğu gibi duruyor ve karla kaplı.
5.04.2022Dünya
FIFA dünya sıralamasında Türkiye 43. sıraya geriledi
FIFA dünya sıralamasında Türkiye 43. sıraya gerilediDünya futbolunun patronu FIFA, Mart ayı dünya sıralamasını açıkladı. İlk sırada bin 832 puanla Brezilya yer alırken, Türkiye 43. sıraya geriledi.
31.03.2022Süper Lig
Polisan Holding’in yeni CFO’su Tolga Üzümcü
Polisan Holding’in yeni CFO’su Tolga ÜzümcüPolisan Holding, uluslararası şirketlerde 17 yıl finans pozisyonlarında görev yapmış, Tolga Üzümcü’yü CFO görevine getirdi. Üzümcü boya, kimya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan’da, CEO’ya bağlı olarak holdingin finans yönetiminden sorumlu olacak.
17.03.2022Ekonomi
Putin imzaladı! Kiralık uçaklara 'Rusya' damgası
Putin imzaladı! Kiralık uçaklara 'Rusya' damgasıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus hava yolu şirketleri tarafından kiralanan yabancı uçakların, söz konusu şirketlerin malı olarak Rusya'da tescil edilebilmesine izin verildi.
14.03.2022Ekonomi
A Milli Takım'ın UEFA Uluslar Ligi maçlarını oynayacağı stadyumlar açıklandı
A Milli Takım'ın UEFA Uluslar Ligi maçlarını oynayacağı stadyumlar açıklandıA Milli Takım'ın UEFA Uluslar C Ligi'nde 4-14 Haziran 2022 tarihleri arasında oynayacağı dört karşılaşmanın stadyumları belli oldu.
9.03.2022Milli Takım
Belçika hakkında bilmeniz gerekenler
Belçika hakkında bilmeniz gerekenlerBelçika'yı yakından tanımak için bir fırsat! Bir gün yolunuz Belçika'ya düşerse diye sizler için hem bilgilendirici hem de ilgi çekici özellikleri sıraladık. İşte Belçika'ya dair bilinmeyenler! Belçika'ya Molatik oluyoruz.
8.03.2022Dünya
Elektrikli araç şarjı ihraç edecek
Elektrikli araç şarjı ihraç edecekVestel, Benelüks ülkeleri ve Almanya’nın en önemli elektrik şarj hizmeti sağlayıcılarından Eneco eMobilitiy ile anlaşma yaptı.
4.03.2022Ekonomi
Almanya Başbakanı Scholz: 'Savaş daha da tırmanacak'
Almanya Başbakanı Scholz: 'Savaş daha da tırmanacak'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna’daki saldırıların daha da tırmanmasını beklediğini belirtirken, "Dökülen kan sona ermeli. Vladimir Putin Ukrayna halkını taciz ediyor. Dramatik bir duruma geldik. Ukrayna hayatta kalmak için savaşıyor" dedi.
1.03.2022Dünya
Rusya’dan 36 ülkeye uçuş kısıtlaması
Rusya’dan 36 ülkeye uçuş kısıtlamasıRusya Federal Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada, 36 ülkeye uçuş kısıtlaması uygulanacağı belirtildi.
28.02.2022Dünya
Son dakika: Rusya'dan yaptırımlara misilleme geldi
Son dakika: Rusya'dan yaptırımlara misilleme geldiBatı ülkelerinin kendi hava sahalarını Rus uçaklarına kapatmasının ardından Rusya'dan bir misilleme geldi. Rusya Federal Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada, 36 ülkeye uçuş kısıtlaması uygulanacağı belirtildi.
28.02.2022Ekonomi
Ukrayna NATO üyesi mi, NATO ülkeleri hangileri? NATO açılımı nedir, üye ülkeler nedir?
Ukrayna NATO üyesi mi, NATO ülkeleri hangileri? NATO açılımı nedir, üye ülkeler nedir?NATO ülkeleri araştırılıyor. Rusya - Ukrayna gerilimi dünyanın gündeminde yer alıyor. Rus lider Putin Ukrayna'yı işgale başladıklarını açıkladı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise açıklama yaptı. NATO ülkeleri ise gündemde araştırılıyor. Peki NATO ülkeleri hangileri, Ukrayna NATO üyesi mi?
25.02.2022Cadde
Fenerbahçe Opet ve VakıfBank’ın çeyrek finaldeki rakipleri belli oldu
Fenerbahçe Opet ve VakıfBank’ın çeyrek finaldeki rakipleri belli olduAvrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Opet ve VakıfBank’ın çeyrek finaldeki rakipleri belli oldu.
18.02.2022Voleybol
Avrupa ülkeleri kısıtlamaları gevşetiyor
Avrupa ülkeleri kısıtlamaları gevşetiyorİtalya gece kulüplerini açıyor, İspanya’da maske zorunluluğu açık alanlarda kalkıyor… Hollanda'da kısıtlamalar büyük oranda devre dışı kalacak. Avrupa‘da kısıtlamalar adım adım devre dışı bırakılıyor.
12.02.2022Dünya
Adlar İsimler Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Adlar İsimler Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacadaİsimler, dil bilgisinde birçok türe ayrılır. Sadece bir kişiye ya da bir yere mahsus olan isimlere ''özel isim'' denir. Örneğin: Eskişehir, Lüksemburg, Hatice. Cins isimler ise sayısı birden çok olan şeyleri tanımlamak için kullanılır. Örneğin: Makas, tahta, masa. Bunun dışında isimler aldıkları eklere göre, tekil, çoğul, basit, türemiş ve birleşik isim gibi türlere ayrılır. Adlar isimler bulmaca cevabı nedir tüm detayları ile derledik.
11.02.2022Bulmacalar
Almanya Para Birimi Nedir? Kısaca Tarihçesi Ve Sembolü
Almanya Para Birimi Nedir? Kısaca Tarihçesi Ve SembolüOrta Avrupa'da bulunan Almanya ya da resmi adı ile Almanya Federal Cumhuriyeti; hakkında pek çok araştırma yapılan ülkeler içerisinde bulunmaktadır. Almanya'nın doğusunda; Çek Cumhuriyeti ve Polonya, kuzeyinde; Kuzey Denizi, Baltık Denizi, Danimarka, güneyinde; İsviçre ve Avusturya, batısında ise; Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Fransa bulunmaktadır. Peki Almanya para birimi nedir? Kısaca tarihçesi ve sembolü nedir tüm detayları ile derledik.
9.02.2022Eğitim
İş dünyası 2022’ye çok hızlı başladı
İş dünyası 2022’ye çok hızlı başladıİş dünyası, 2022 yılına önemli transferlerle başladı. Türkiye’nin perakende, gıda, bankacılık - finans ve ilaç sektörlerinde faaliyet gösteren büyük şirketleri, yönetim, IT, pazarlama ve insan kaynakları alanındaki yöneticilerinin atamalarını duyurdu. Türkiye’nin önde gelen şirketleri, yılın ilk ayında C-Level yöneticilerini rotasyon ve transfer yöntemiyle kadrolarına dahil etti. Yöneticiler, ocak ayında ağırlıkla mevcut şirketlerinde yeni yönetim pozisyonlarına transfer olurken, farklı şirketlere de transferler gerçekleşti. Yılın ilk ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde:
Pedallar iklim değişikliği farkındalığı için dönecek
Pedallar iklim değişikliği farkındalığı için dönecekUluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.1 kategori yarışlarından biri olan ve küresel bisiklet ekosisteminin en önemli profesyonel yol bisikleti yarışlarından biri haline gelen Tour of Antalya, 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
25.01.2022Diğer
Yunanistan Ankara’ya ‘taş koymuş!’
Yunanistan Ankara’ya ‘taş koymuş!’İngiltere hükümetinin 1997-1998 yıllarına ait iç yazışmalarını içeren arşivin gizliliğinin kaldırılmasıyla, Yunanistan’ın, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini engelleme çalışmaları da ortaya çıktı.
25.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Lüksemburg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.