Mahmut Özer

Mahmut Özer

Son dakika mahmut özer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mahmut özer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mahmut özer haber sayfamızda...

Mahmut Özer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.245 mahmut özer haberi bulunmuştur.
Ordu şehidi Sözleşmeli Er Murat Atar gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı
Ordu şehidi Sözleşmeli Er Murat Atar gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyinde şehir düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar, memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.
14.01.2024 Haberler
2 ay önce göreve başlamıştı! Şehit Atar, memleketi Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı
2 ay önce göreve başlamıştı! Şehit Atar, memleketi Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın (22) cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi.
14.01.2024 Gündem
LGS 2024 Ne Zaman, Hangi Gün? LGS Başvuruları ve Sınav Tarihleri
LGS 2024 Ne Zaman, Hangi Gün? LGS Başvuruları ve Sınav Tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl uygulanan LGS liselere geçiş sınavıdır. Her yıl binlerce öğrencinin girdiği bu merkezi sınav sistemine göre öğrenciler aldıklarını puan türü üzerinden liselere yerleşir. TEOG sınavı yerini alan LGS’nin uygulanma tarihi yıldan yıla değişir. Sınava hazırlanmakta olan öğrenciler için sınav başvuru tarihleri ve sınav tarihleri önemlidir. ‘LGS 2024 ne zaman, hangi gün?’ diyorsanız işte detaylar...
5.01.2024 Eğitim
LGS Konuları 2024: LGS Türkçe, Matematik, Fen, İnkılap, İngilizce 1. Dönem Konuları Nelerdir?
LGS Konuları 2024: LGS Türkçe, Matematik, Fen, İnkılap, İngilizce 1. Dönem Konuları Nelerdir? LGS ortaokul öğrencilerinin liseye geçiş sürecinde girdikleri sınavdır. MEB tarafından uygulamaya alınan LGS’de öğrenciler Türkçe, Fen Bilgisi, Matematik, İngilizce, İnkılap ve Din Bilgisi alanlarındaki konulardan sorumlu olmaktadır. Sınav hazırlığı sürecindeki öğrencilerin akıllarını kurcalayan başlıklardan birisi de LGS konularıdır. LGS Türkçe, matematik, fen konuları ve soru dağılımı nasıldır? 2024 LGS konuları ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Eğitim
AYT Konuları 2024: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2024: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları AYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2024 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
TYT Konuları 2024: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı
TYT Konuları 2024: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı TYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2024 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.01.2024 Eğitim
2023’te de eğitim çok konuşuldu
2023’te de eğitim çok konuşuldu Eğitimde yaşanan gelişmeler yıla damgasını vurdu. Milli Eğitim Bakanı değişti. Liselerde sınıfta kalma geri geldi. İlkokullarda sınav kaldırıldı. Akran zorbalığı müfredata girdi. Açık liseye geçişler sınırlandırıldı. Üniversiteye girişte 34 yaş üstü kadınlara özel kontenjan ayrıldı...
29.12.2023 Eğitim
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Eğer bu vahşet önlenmezse hiçbir insan emniyet altında olamaz
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Eğer bu vahşet önlenmezse hiçbir insan emniyet altında olamaz "Eğer burada bu vahşet, kötülüğün şahikası, kötülüğün başyapıtı olan bu İsrail zulmü önlenemezse dünyada hiçbir insan emniyet altında olamaz" diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu.
7.11.2023 Gündem
Pençe-Kilit Operasyonu şehidi Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı
Pençe-Kilit Operasyonu şehidi Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı Pençe-Kilit Operasyonu’nda bölücü terör örgütü tarafından açılan taciz ateşinde doğum gününe 3 gün kala şehit olan Ordu’nun Akkuş ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Ali Demir, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.
25.08.2023 Haberler
Doğum gününe 3 gün kala şehit oldu! Gözyaşlarıyla veda
Doğum gününe 3 gün kala şehit oldu! Gözyaşlarıyla veda Pençe-Kilit Operasyonu’nda bölücü terör örgütü tarafından açılan taciz ateşinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Demir, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.
25.08.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu'nda, 28'inci Dönemde komisyonlarda görev alan başkan, başkanvekili, sözcü ve katip üyelerin isimleri okundu.
15.06.2023 Gündem
Eski bakanlar ihtisas komisyon başkanı oldu
Eski bakanlar ihtisas komisyon başkanı oldu 14 Mayıs seçimlerinin ardından oluşan yeni Meclis tablosuyla birlikte, 28. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının üyelerinin kimler olacağı merak ediliyordu. Komisyon başkanlıklarını kazanacak çoğunluğa sahip olan AK Parti’de bu kapsamda günlerdir hummalı bir çalışma yürütüldü.
15.06.2023 Gündem
TBMM Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi
TBMM Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi TBMM Genel Kurulunda, 28'inci dönemde Meclis'te görev alacak Başkanlık Divanı üyeleri seçildi.
14.06.2023 Gündem
AK Parti, TBMM Başkanlık Divanı üyelerini belirledi
AK Parti, TBMM Başkanlık Divanı üyelerini belirledi TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ oldu. İbrahim Eyüpoğlu, Alpay Özalan ve Hasan Turan İdare Amiri olurken Katip Üyeleri ise Havva Söylemez, Kurtcan Çelebi, Rümeysa Kadak, Ali Biçer, Muhammed Adak ve Mahmut Atilla Kaya getirildi.
14.06.2023 Gündem
İlk Kabine toplantısı bugün mü, ne zaman, saat kaçta? Yeni dönemin ilk kabinesinde gündem konuları
İlk Kabine toplantısı bugün mü, ne zaman, saat kaçta? Yeni dönemin ilk kabinesinde gündem konuları Cumhubaşkanlığı Kabinesi netleşti ve yeni Kabine ile ilk toplantı yapılıyor! 14 Mayıs seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kabine'yi belirlemişti. Peki, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ne zaman toplanıyor, Kabine toplantısı gündeminde neler olacak?
6.06.2023 Bilgi Rehberi
LGS Matematik Konuları 2023: LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı
LGS Matematik Konuları 2023: LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı LGS sınavı ilkokuldan liseye geçiş döneminde öğrencilerin girdiği sınavdır. Bu sınavda aldıkları puan türüne göre liselere yerleşen öğrencilerin aklına takılan sorulardan birisi de LGS konularıdır. MEB tarafından her yıl düzenlenen LGS’de öğrencilerin sorumlu olduğu bazı konu ve dersler bulunur. Bunlardan bir tanesi de Matematik alanıdır. Sınava hazırlık sürecindeki öğrenciler 2023 LGS matematik konuları hakkında araştırma içerisine girer. LGS matematik konuları ve soru dağılımı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.06.2023 Eğitim
Yusuf Tekin, görevi  devraldı
Yusuf Tekin, görevi devraldı Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) atanan Yusuf Tekin, dün Bakanlıkta gerçekleştirilen törenle görevi Mahmut Özer’den devraldı.
5.06.2023 Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim
Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, görevi törenle Mahmut Özer'den devraldı.
4.06.2023 Haberler
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim Milli Eğitim Bakanlığına atanan Yusuf Tekin, devir teslim töreniyle görevi Mahmut Özer’den devraldı. Bakan Tekin, “Türk eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartmak için hep birlikte mücadele edeceğiz“ dedi.
4.06.2023 Gündem
LGS’ye geri sayım başladı
LGS’ye geri sayım başladı LGS’de son dönemece girildi. Kalan bir günlük sürede dinlenmek ve motivasyonu yüksek tutmak çok önemli. Uzmanlar artık ders çalışmayı ve test çözmeyi önermiyor; “Ancak öğrenci kendini iyi hissedecekse ders notlarına son defa bakılabilir” diyor.
2.06.2023 Eğitim
MEB ve Baykar’dan mesleki eğitimde iş birliği
MEB ve Baykar’dan mesleki eğitimde iş birliği Milli Eğitim Bakanlığı ile Baykar Teknoloji arasında havacılık ve savunma sanayi alanında faaliyet gösterecek Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılmasına yönelik Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar tarafından imzalanan protokole göre ilk kez okulda her bir öğrenci asgari ücret kadar burs alacak.
1.06.2023 Eğitim
Bakan Özer: Kimsenin gençlerimizi 'z kuşağı' şu, bu kuşağı olarak nitelemeye hakkı yok
Bakan Özer: Kimsenin gençlerimizi 'z kuşağı' şu, bu kuşağı olarak nitelemeye hakkı yok Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Özellikle belli kesimler tarafından işte gençlerimizle ilgili o kullanılan ifadeleri de bu vesileyle bir reddini yapmış olalım. Çocuklarımız işte muhafız değerlerden koptu, deist oldu, şu oldu, bu oldu, şeklinde gençlerimizle ilgili çok fazla şikayet var. Tam tersine onu diyenler deist oldu, benim gözlemlediğim. Kimsenin bu gençlerimizi böyle devletini milletini de önceliklerini öncelemeyen insan grubu olarak işte Z kuşağı şu kuşağı bu kuşağı olarak nitelemeye hakkı yok. Hakkı olmadığını da yakın zamanlarda gördük zaten" dedi.
31.05.2023 Gündem
MEB ile Baykar arasında imzalar atıldı! Başarılı öğrencilere 'Baykar Bursu'
MEB ile Baykar arasında imzalar atıldı! Başarılı öğrencilere 'Baykar Bursu' Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için protokol imzalandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Baykar CEO'su Haluk Bayraktar'dan açklama geldi.
31.05.2023 Ekonomi
LGS'ye kaç gün kaldı, sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2023 LGS'ye nerede gireceğim? LGS sınav yeri öğrenme...
LGS'ye kaç gün kaldı, sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2023 LGS'ye nerede gireceğim? LGS sınav yeri öğrenme... LGS tarihi! Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2023 yılında haziran ayında yapılacak. Sınava dair yayımlanan kılavuza göre LGS iki oturumda gerçekleşecek ve toplamda 90 soru sorulacak. Liseye gidecek binlerce öğrenci LGS ne zaman, LGS'ye ne kadar kaldı? sorularını yöneltiyor. LGS sonuçları tarihi ne zaman?
30.05.2023 Bilgi Rehberi
Bakan Özer: 5 yaşındaki okullaşma oranı şu anda yüzde 99.9
Bakan Özer: 5 yaşındaki okullaşma oranı şu anda yüzde 99.9 Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Ben göreve geldiğim zaman 5 yaşındaki okullaşma oranı yüzde 65'ti. Şu anda yüzde 99.9. 5 yaştaki okullaşma oranını çözmeyi Allah bana nasip etti" dedi.
30.05.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mahmut Özer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.