Malcolm X

Malcolm X

Son dakika Malcolm X haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Malcolm X gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Malcolm X haber sayfamızda...

Malcolm X

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 113 malcolm x haberi bulunmuştur.
‘Mansur Yavaş artık CHP’nin ev kölesi olmuştur’
‘Mansur Yavaş artık CHP’nin ev kölesi olmuştur’ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik, “O artık CHP Genel Merkezi’nin ev kölesi olmuştur” ifadesini kullandı.
29.03.2024 Gündem
Meral Akşener'den Mansur Yavaş'a tepki: Artık CHP'nin ev kölesi olmuştur
Meral Akşener'den Mansur Yavaş'a tepki: Artık CHP'nin ev kölesi olmuştur İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçime iki gün kala Ankara’da katıldığı iftar programında açıklamalarda bulundu. Akşener'in hedefinde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu vardı.
28.03.2024 Gündem
Emine Erdoğan ABD'de lider eşleriyle bir araya gelecek
Emine Erdoğan ABD'de lider eşleriyle bir araya gelecek Birleşmiş Millletler'in 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden eşi Emine Erdoğan, katılımcı ülke liderlerinin eşleriyle bir araya gelecek.
16.09.2023 Gündem
Emine Erdoğan, Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile bir araya geldi
Emine Erdoğan, Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile görüştü.
16.09.2023 Haberler
Emine Erdoğan Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile bir araya geldi
Emine Erdoğan Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz ile görüştü.
16.09.2023 Gündem
Malcolm X’in kızı Shabazz’ı ağırladı
Malcolm X’in kızı Shabazz’ı ağırladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Amerikalı insan hakları savunucusu Malcolm X’in kızı Ilyasah Shabazz’ı kabul etti.
16.09.2023 Gündem
‘X’, neden İngilizce'deki en güçlü harf olabilir?
‘X’, neden İngilizce'deki en güçlü harf olabilir? Oxford İngilizce Sözlüğü’nde toplamda 308 bin kelime olmasına rağmen, yalnızca 366 kelime “x” harfiyle başlıyor. Bunlardan çok azı insanların kelime dağarcığında yer alıyor. Ancak bu birbaşınalığına rağmen 'x' belki de İngilizce’nin en güçlü ve cazibeli harfi.
9.08.2023 Dünya
Futbol sahalarında bitmeyen kabus: Irkçılık!
Futbol sahalarında bitmeyen kabus: Irkçılık! Futbol sahaları senelerdir tüm proje ve çalışmalara rağmen ırkçılık kabusundan kurtulamadı. Son olarak İspanya’da Valencia-Real Madrid maçında hortlayan insanlık dışı hareketlerin hedefinde bu kez Vinicius Junior vardı.
28.05.2023 Dünyadan Futbol
Suikasttan aklananlara 36 milyon $ tazminat
Suikasttan aklananlara 36 milyon $ tazminat ABD’de New York belediyesinin 1965’te öldürülen insan hakları savunucusu Malcolm X cinayetinden aklanan Muhammed Aziz ve Halil İslam’ın ailelerine 36 milyon dolar tazminat ödeyeceği açıklandı.
1.11.2022 Dünya
Sahibinden büyükelçilik!
Sahibinden büyükelçilik! ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, 1954 yılından bu yana faaliyet yürüttüğü Ayrancı’daki binasından son yıllarda başkentin cazibe bölgesi haline gelen Söğütözü’nde inşa edilen yeni binasına taşınıyor. 29 Ağustos’ta tamamen boşaltılacak eski binanın ise satışa çıkarılması ihtimali bulunuyor. ABD’nin Atatürk Bulvarı üzerindeki büyükelçilik binası; 1954’te faaliyete geçmişti.
25.08.2022 Siyaset
Malcolm X suikastinde ömür boyu hapis cezaları iptal ediliyor
Malcolm X suikastinde ömür boyu hapis cezaları iptal ediliyor 1965'te ABD'de ırkçılığa karşı mücadelenin önde gelen isimlerinden Malcolm X'i öldürmekten hüküm giyen Muhammed Aziz ve Halil İslam hakkındaki suçlamaların düşürüleceği ve ömür boyu hapis cezalarının iptal edileceği açıklandı.
18.11.2021 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021 Haberler
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021 Siyaset
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasi
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasi Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran'ın nükleer anlaşma koşullarını yerine getirmekten uzak olduğunu söyledi.
22.02.2021 Dünya
Malcolm X'i arkadaşları anlattı: Mücadele ruhu hepimizi derinden etkiledi
Malcolm X'i arkadaşları anlattı: Mücadele ruhu hepimizi derinden etkiledi Amerikan-İslami İlişkiler Konseyinin (CAIR) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çevrim içi düzenlediği panele katılan konuşmacılar, ABD'li siyahi Müslüman lider El Hac Malik el Shabazz'ın (Malcolm X) Müslümanlara bıraktığı manevi mirasını onun hayatından kesitler sunarak anlattı.
22.02.2021 Dünya
Malcolm X'in avukatları, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşıldığını iddia etti
Malcolm X'in avukatları, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşıldığını iddia etti ABD’de sivil haklar alanında ve ırkçılığa karşı verdiği mücadele ile hatırlanan siyahi Müslüman aktivist Malcolm X'in avukatları, 56 yıl önce gerçekleşen suikastın azmettiricilerine yönelik yeni deliler olduğunu öne sürdü.
21.02.2021 Dünya
‘Röportajın Muhammed Ali’si’ koronavirüse yenildi
‘Röportajın Muhammed Ali’si’ koronavirüse yenildi ABD’nin en iyi röportajcısı ve sunucusu olarak bilinen efsane televizyoncu Larry King 87 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
24.01.2021 Dünya
‘İslam’ın kadına verdiği haklar hâlâ anlaşılamadı’
‘İslam’ın kadına verdiği haklar hâlâ anlaşılamadı’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından Mihrişah Valide Sultan İmareti’nde düzenlenen Şule Yüksel Şenler’in Vefatının 1. Yılı Anma ve Vakıf Yönetimi Tanışma Programı’na katıldı.
29.08.2020 Siyaset
Emine Erdoğan, yazar Şule Yüksel Şenler'in vefatının 1. yılı anma programında konuştu
Emine Erdoğan, yazar Şule Yüksel Şenler'in vefatının 1. yılı anma programında konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Nasıl Rosa Parks, Malcolm X, Muhammed Ali gibi büyük şahsiyetler hak arayışında evrensel semboller haline geldiyse, Şule Yüksel hanımın da mutlaka uluslararası tanınırlığa kavuşmalıdır." dedi.
28.08.2020 Gündem
Son dakika I Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e tepki
Son dakika I Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e tepki Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail kırmızı çizgiyi geçerse, İslam ülkeleri olarak bunun sonuçları olacağını İsrail'e göstermek gerektiğini belirterek, "(İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planı) Orta Doğu'da kalıcı bir barış için tüm umutları yok edecektir." ifadelerini kullandı.
10.06.2020 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan karantina dönemini nasıl geçirdi? İbrahim Kalın anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan karantina dönemini nasıl geçirdi? İbrahim Kalın anlattı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve yakın çalışma ekibinin salgın dolayısıyla yaşanan karantina dönemini nasıl geçirdiğine ilişkin soru üzerine Kalın, Erdoğan'ın nasıl bir iş disiplinine sahip olduğunu herkesin yakından bildiğine dikkati çekti.
31.05.2020 Siyaset
Kitaplık
Kitaplık BİR KADIN YÜREĞİMaya Angelou / Çev: Doğacan Dilcun Doğan / Everest Yayınları / 32 liraŞair, romancı, müzisyen ve aktivist Maya Angelou, otobiyografik romanı “Bir Kadının Yüreği” ile okurunu ‘50’lerin, ‘60’ların Amerikası’na götürüyor ve ırkçılık gerçeğinin ortasında bırakıyor...
29.02.2020 Cumartesi
Emine Erdoğan, ABD'li Müslüman toplumun kadın temsilcileriyle buluştu
Emine Erdoğan, ABD'li Müslüman toplumun kadın temsilcileriyle buluştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bizler, İslam'ın altın çağında kadınların, 'öncüler' ve 'önderler' olarak hayatın her alanında yer aldıklarını biliyoruz. Bunu hem yeni nesillere hem de dünyaya iyi anlatabilmeliyiz. Bu ayak izlerini takip etmeliyiz." dedi.
22.09.2019 Gündem
ABD Büyükelçiliği’nin olduğu caddeye ‘Malcolm X’ tabelası
ABD Büyükelçiliği’nin olduğu caddeye ‘Malcolm X’ tabelası ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin yeni binasının önündeki caddenin, “Malcolm X” olarak değiştirilen ismine ait tabela asıldı.
30.11.2018 Gündem
ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddeye 'Malcolm X' tabelası asıldı
ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddeye 'Malcolm X' tabelası asıldı Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara  Büyükelçiliği'nin yeni binasının önündeki caddenin "Malcolm X" olarak değiştirilen  ismine ait tabela asıldı.
29.11.2018 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Malcolm X ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.