Mali Destek

Mali Destek

Son dakika mali destek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mali destek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mali destek haber sayfamızda...

Mali Destek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.295 mali destek haberi bulunmuştur.
IMF'den 'ayrışma genişliyor' uyarısı
IMF'den 'ayrışma genişliyor' uyarısı Uluslararası Para Fonu (IMF) Başekonomisti Gita Gopinath, küresel ekonomik toparlanmanın devam ettiğini ancak gelişmiş ekonomiler ile birçok gelişmekte olan ekonomi arasındaki farkın açıldığını ifade etti.
27.07.2021Ekonomi
KOP bölgesine 2 milyar liranın üzerinde mali destek sağlandı
KOP bölgesine 2 milyar liranın üzerinde mali destek sağlandıKonya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, 2011-2021 arasında bölge illerine güncellenen rakamlarla 2 milyar liranın üzerinde mali destek sağlandığını söyledi.
27.07.2021Ekonomi
AB’de Afgan göçmen alarmı
AB’de Afgan göçmen alarmıAvrupa Birliği, Taliban baskısı ve ekonomik nedenlerle ülkelerinden kaçan Afgan göçmenleri durdurmak amacıyla kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor. AB, bu amaçla Afganistan ve komşu ülkeler Pakistan ile İran’a mali destek yapmayı düşünüyor
24.07.2021Dünya
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!Yeni yasaya göre hayvanlar mal, eşya olmaktan çıkarılıp canlı statüsüne getirilecek. Sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilmeyecek. Hayvanlara cinsel saldırıda bulunan kişiye 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası, dövüştürenlere ise 2 yıla kadar hapis cezası uygulanacak. Ayrıca terk fiili yasak kapsamına alınacak. Ev hayvanını terk etmek fiili ilk kez kabahat olarak düzenlenerek idari para cezası, hayvan başına 2 bin TL olarak öngörüldü.
10.07.2021Gündem
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildi
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Hayvanlara eziyet, işkence, cinsel saldırı ve kötü muamele edenlere hapis cezası geliyor. Hayvanat bahçeleri, yunus parkları, kara ve su sirkleri kapatılıyor.
7.07.2021Gündem
Son dakika - Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Okan Kocuk'u duyurdu!
Son dakika - Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Okan Kocuk'u duyurdu!Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet Galatasaray'dan Okan Kocuk ile de sözleşme imzalama aşamasına gelindiğini belirtti.
5.07.2021Galatasaray
'Çocuk asker kullanıldı' iddiası! ABD’den Türkiye’ye skandal suçlama
'Çocuk asker kullanıldı' iddiası! ABD’den Türkiye’ye skandal suçlamaABD Dışişleri Bakanlığı, 2021 İnsan Ticareti Raporu'nu açıkladı. Raporda, Türkiye'nin çocuk asker yetiştiren ülkeler listesine eklendiği de belirtildi. Türkiye muhalif gruba operasyonel, ekipman ve mali destek sağlamakla suçlandı.
2.07.2021Dünya
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklama
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti "Hayvanları Koruma Kanunu" teklifini Meclis'e sundu. Hayvanlar mal olmaktan çıkarılıp, canlı statüsüne getiriliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı "Hayvanları Koruma Kanun" teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Petshoplarda kedi ve köpek satışının önüne geçilecek" dedi.
1.07.2021Siyaset
'PKK gelirinin %90’ı uyuşturucu kazancı'
'PKK gelirinin %90’ı uyuşturucu kazancı'Narkotik birimlerinin verilerine göre Türkiye’de yakalanan skunk, esrar ve metamfetamin gibi uyuşturucu türlerinde patlama yaşanıyor. Uzmanlar uyuşturucu tacirleri ile terör örgütleri arasındaki bağlantıya vurgu yapıyor...
29.06.2021Gündem
Korona sürecinde 50 milyon liralık proje desteği
Korona sürecinde 50 milyon liralık proje desteğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde 50 milyon liralık Mali Destek Programı kapsamında uygun görülen projeler için sözleşme imzaladı.
27.06.2021Uzmanpara
ABD'de çikolata üreticilerine açılan 'çocuk köleliği' davası reddedildi
ABD'de çikolata üreticilerine açılan 'çocuk köleliği' davası reddedildiABD Yüksek Mahkemesi, Batı Afrika'da çocukların zorla çalıştırıldığı çiftliklerden kakao satın aldıkları gerekçesiyle gıda şirketleri Nestle ve Cargill'e açılan davayı reddetti.
18.06.2021Dünya
Nasser Al-Khelaifi yönetimindeki İlk Avrupa Kulüpler Birliği yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti
Nasser Al-Khelaifi yönetimindeki İlk Avrupa Kulüpler Birliği yönetim kurulu toplantısı gerçekleştiAvrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Nasser Al-Khelaifi'nin önderliğinde ve UEFA Başkanı Aleksander Čeferin'in katılımıyla Şubat 2020'den bu yana ilk yüz yüze toplantısını bugün Münih’te gerçekleştirdi. Aynı zamanda beIN MEDIA GROUP Yönetim Kurulu Başkanı da olan Nasser Al-Khelaifi’nin ilk kez başkan olarak katıldığı toplantıda, Avrupa futbolunun toparlanması ve gelişimini destekleme konuları ön planda tutuldu.
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalar
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Şuşa'da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ve Aliyev, baş başa görüşmelerinin ardından Şuşa Valiliği bahçesinde imzaladıkları beyannamede, Azerbaycan'ın ve bir bütün olarak Türk dünyasının eski kültür beşiği Şuşa görüşmesinin tarihi önemine vurgu yapıldı.
16.06.2021Siyaset
AB aday ülkelere 14,1 milyar euro destek verecek
AB aday ülkelere 14,1 milyar euro destek verecekAvrupa Birliği (AB) kurumları, Türkiye gibi aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın 2021-2027 yıllarını kapsayan üçüncü dönemi (IPA III) için toplam bütçeyi 14 milyar 162 milyon euro olarak belirledi.
2.06.2021Ekonomi
AB'den 4 ülkeye mali destek
AB'den 4 ülkeye mali destekAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Tunus, Kosova, Karadağ ve Kuzey Makedonya'ya toplam 460 milyon euro makro finansal destek sağlandığını bildirdi.
1.06.2021Uzmanpara
Fransızlar vaatleri beğenmedi
Fransızlar vaatleri beğenmediFransa’daki sanat çalışanlarının pandemi tedbirleri kapsamında kültür mekânlarının kapatılmasını protesto amacıyla başlattığı işgal devam ediyor.
29.05.2021Kültür Sanat
Almanya Namibya'da yaptığı katliamları 'soykırım' olarak tanıdı
Almanya Namibya'da yaptığı katliamları 'soykırım' olarak tanıdıBerlin yönetimi, sömürgecilik döneminde Namibya'da 100 bin kişinin öldürülmesini ilk defa 'soykırım' olarak tanıdığını duyurdu. Almanya ülkeye yardım projeleri için bir milyar euro'dan fazla mali destek sözü verdi.
28.05.2021Dünya
Fırsat eşitliği için burs desteği veriyor
Fırsat eşitliği için burs desteği veriyorBaşarılı nesiller yetiştirmek hedefiyle eğitimde fırsat eşitliğini destekleyen Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), öğrencilerine farklı burs imkânları sunuyor.
28.05.2021Eğitim
Son dakika... NATO: Afganistan'da hükümet ayakları üzerinde durabilir
Son dakika... NATO: Afganistan'da hükümet ayakları üzerinde durabilirNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan’da hükümet ve silahlı kuvvetlerin, kendilerine destek verecek uluslararası birlikler olmadan da kendi ayakları üzerinde durabilecek kadar güçlü olduğunu belirtti.
27.05.2021Dünya
Yeşilay nedir, neler yapar?
Yeşilay nedir, neler yapar?Kızılay ne iş yapar sorusunun yanıtını geçen gün birlikte bulmuştuk. Şimdi sıra bir başka kuruluş olan Yeşilay’ı tanımakta.
AB, Polonya'nın vereceği desteği onayladı
AB, Polonya'nın vereceği desteği onayladı Avrupa Birliği (AB), Polonya'nın rüzgar enerjisinden elektrik üretimine yönelik sağlayacağı 22,5 milyar euroluk kamu desteğini onayladı.
20.05.2021Uzmanpara
AB, Polonya'nın rüzgar santrallerine vereceği desteği onayladı
AB, Polonya'nın rüzgar santrallerine vereceği desteği onayladıAvrupa Birliği (AB), Polonya'nın rüzgar enerjisinden elektrik üretimine yönelik sağlayacağı 22,5 milyar euroluk kamu desteğini onayladı.
20.05.2021Ekonomi
Avrupa Birliği, BioNTech/Pfizer'dan 1,8 milyar doz aşı alacak
Avrupa Birliği, BioNTech/Pfizer'dan 1,8 milyar doz aşı alacakAvrupa Birliği BioNTech-Pfizer'la 1 milyar 800 milyon doz ilave aşı alınması konusunda anlaşma sağladı.
8.05.2021Dünya
AB'den firmaları yabancı alımlardan koruma adımı
AB'den firmaları yabancı alımlardan koruma adımıAvrupa Birliği (AB), ülkesinden devlet desteği alan yabancı şirketlerin Avrupa firmalarını satın almalarını ve büyük ölçekli kamu ihalelerine katılmalarını engellemeye hazırlanıyor.
5.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

abdestekafganistanhayvan haklarıMeclis

Mali Destek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.