Marmara Depremi

Marmara Depremi

Son dakika Marmara depremi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Marmara depremi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Marmara depremi haber sayfamızda...

Marmara Depremi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.907 marmara depremi haberi bulunmuştur.
Mudanya’da deniz çekildi acı hatıralar canlandı
Mudanya’da deniz çekildi acı hatıralar canlandıMarmara Denizi’nde bu mevsimlerde zaman zaman yaşanan gelgitler bu sefer Mudanya'da da yaşandı. Denizin çekilmesi sonrası 17 Ağustos 1999 yılındaki depremde yıkılan Denizatı Restoranın deniz içindeki kalıntıları ortaya çıktı.
25.03.2022Gündem
Yalova’da kentsel dönüşüm hamlesi
Yalova’da kentsel dönüşüm hamlesiMarmara Depremi’nde yitirdiği 2 bin 504 canla acılarını yaşayan Yalova’da, yine aynı senaryonun yaşanmaması için kentsel dönüşüm hamlesi Bağlarbaşı Mahallesi’nden başlatılıyor.
24.03.2022Emlak
Kandilli Müdürü Özener'den deprem açıklaması: Biriken enerji arttıkça büyüklük artacak
Kandilli Müdürü Özener'den deprem açıklaması: Biriken enerji arttıkça büyüklük artacakDeprem Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Türkiye’nin her yerinin deprem tehlikesine maruz olduğunu belirterek, "Marmara Depremi için vakit geldi mi bilmiyoruz. Biriken enerji arttıkça depremin büyüklüğü de artar. Marmara için tahminim 7’nin üzerinde bir deprem ama ne zaman açığa çıkacağını bilmiyoruz" dedi.
2.03.2022Gündem
Marmara'da deniz suyu çekilmesi endişe yarattı! Uzmanlardan açıklama
Marmara'da deniz suyu çekilmesi endişe yarattı! Uzmanlardan açıklamaBalıkesir'in Bandırma ilçesinde bir aydır devam eden deniz çekilmesini yorumlayan Jeoloji Mühendisi Aysun Aykan, deniz çekilmesinin depremin habercisi olmadığını söyledi.
11.02.2022Gündem
Deprem uyarısı! '10 kat fazla' deyip açıkladı
Deprem uyarısı! '10 kat fazla' deyip açıkladıOlası büyük İstanbul depremi endişeyle takip edilen konuların başında geliyor. Prof. Dr. Naci Görür, "Deprem beklediğimiz fayın güney alanları neredeyse 10 kat daha fazla stres biriktiriyor" derken, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ve Prof. Dr. Erçin Kasapoğlu ise çarpıcı uyarılarda bulundu.
10.02.2022Haberler
Doç. Dr. Irmak: Türkiye'de 1 ayda 1497 deprem oldu
Doç. Dr. Irmak: Türkiye'de 1 ayda 1497 deprem olduKocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nde görevli Doç. Dr. Serkan Irmak, 2022 yılının ocak ayında Türkiye'de 1'den büyük 1497 deprem olduğunu söyledi. Doç. Dr. Irmak, "Bunlar zaten Kuzey Anadolu Fayı'nın üretmesi gereken depremler. Şu an görünen itibarıyla meydana gelen depremlerin Marmara Bölgesi'nde meydana gelebilecek olan depremlerin üzerinde herhangi bir etkisi yok. Bölgede sistem kendi depremlerini üretiyor" dedi.
5.02.2022Gündem
Gazeteci Sefa Özkaya, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Sefa Özkaya, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandıHürriyet Gazetesi başta olmak üzere, ulusal basının çeşitli kuruluşlarında uzun yıllar foto muhabirliği yapan, 2016 yılında emekli olmasının ardından yerleştiği İzmir'in Dikili ilçesinde pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden gazeteci Sefa Özkaya (54), gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
24.11.2021 Gündem
Büyük deprem bekleniyor mu? Canlı yayında korkutan uyarı
Büyük deprem bekleniyor mu? Canlı yayında korkutan uyarıDeprem hareketliliği neden arttı? Bu büyüklükteki depremlerin devamı gelir mi? Fay hatları harekete mi geçti? Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Süleyman Pampal CNN Türk'ten Tunç Arslanalp'e önemli açıklamalarda bulundu.
20.11.2021Haberler
Büyük deprem bekleniyor mu? Canlı yayında korkutan uyarı
Büyük deprem bekleniyor mu? Canlı yayında korkutan uyarıDeprem hareketliliği neden arttı? Bu büyüklükteki depremlerin devamı gelir mi? Fay hatları harekete mi geçti? Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Süleyman Pampal CNN Türk'ten Tunç Arslanalp'e önemli açıklamalarda bulundu.
20.11.2021Gündem
Düzce'deki deprem Marmara depremini tetikler mi? Uzman isim açıkladı
Düzce'deki deprem Marmara depremini tetikler mi? Uzman isim açıkladıDüzce'de, bugün meydana gelen düzce depremine ilişkin açıklama yapan Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, " Bu deprem Marmara depremini tetiklemez. Çünkü arada Kocaeli depreminin olduğu koca bir fayzonu var. Zaten Kocaeli depremi Marmara'ya bir gerilim yüklemişti. Düzce depreminin yüklemesi mümkün değil" dedi.
17.11.2021Gündem
Düzce'de depreme karşı "yatay kentleşme" modeli kararlılıkla sürdürülüyor
Düzce'de depreme karşı "yatay kentleşme" modeli kararlılıkla sürdürülüyor17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremleriyle sarsılan Düzce'de uygulanan "yatay kentleşme" modeliyle yüksek katlı yapılaşmaların önüne geçiliyor.
12.11.2021Emlak
Rengin Gürdeniz’den yaşanmışlık kitabı
Rengin Gürdeniz’den yaşanmışlık kitabıBalyoz Davası’nın 10 numaralı sanığı olarak sahte delillerle konulduğu cezaevinde 3,5 yıl kalan emekli Amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, 40 yıllık evlilik yaşamını ve Balyoz davası sürecinde yaşadıkları zorlukları ‘Mutabıkız’ adlı kitabında kaleme aldı.
6.09.2021Gündem
Dönüşüm konutları teslim edildi
Dönüşüm konutları teslim edildi17 Ağustos Marmara Depremi’nin 22’nci yılında Esenler’de kentsel dönüşüm konutları için kura çekilişi yapıldı.
20.08.2021Ekonomi
Bergama unutmadı
Bergama unutmadıMarmara Depremi’nin 22. yıldönümünde Bergama Belediyesi, İzmir Afet Derneği (İZAD) işbirliği ile ilçede bir dizi farkındalık programı gerçekleştirildi.
18.08.2021Ege
Marmara Depremi'nde şehit olan polis memuru mezarı başında anıldı
Marmara Depremi'nde şehit olan polis memuru mezarı başında anıldıKocaeli'nin Gölcük ilçesinde 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nde şehit olan polis memuru Ali Öztürk için Amasya'nın Taşova ilçesindeki mezarı başında anma töreni düzenlendi.
18.08.2021Gündem
Kandilli 7.2 dedi
Kandilli 7.2 dediTürkiye’de son 121 yılda 4 ve üzeri 11 bin 209 deprem meydana gediğine dikkat çeken Prof. Dr. Özener “Hesaplama ve öngörülerimiz 7.2 olacağını gösteriyor. Bu tek parçalı kırık olabilir, iki ya da üç parçalı kırık olabilir” dedi
18.08.2021Gündem
Yıl dönümünde deprem tatbikatı
Yıl dönümünde deprem tatbikatı17 Ağustos Marmara Depremi’nin 22. Yıl dönümü vesilesiyle Beşiktaş Belediyesi, İstanbul itifaiyesi, AKOM ve Toplumsal Afet Platformu iş birliğinde gerçeği aratmayan deprem tatbikatı gerçekleştirildi.
18.08.2021Gündem
17 Ağustos depreminin şiddeti kaçtı, kaç kişi öldü? 17 Ağustos 1999 depremi saat kaçta, nerede oldu, kaç saniye sürdü?
17 Ağustos depreminin şiddeti kaçtı, kaç kişi öldü? 17 Ağustos 1999 depremi saat kaçta, nerede oldu, kaç saniye sürdü?Ülkemizde unutulmayan acı olaylardan biri de 17 Ağustos depremi...Gölcük depremi, İzmit depremi, Marmara depremi veya 17 Ağustos depremi olarak bilinir. Türkiye'nin yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biridir. Deprem gerek büyüklük, gerek etkilediği alanın genişliği, gerekse sebep olduğu maddî kayıplar açısından son yüzyılın en büyük depremlerinden biridir. Peki 17 Ağustos depremi şiddeti kaçtı, hangi yılda, saat kaçta oldu? 17 Ağustos depremi nerede, neden oldu?
17.08.2021Gündem
Bakan Muş, 34. DEİK Olağan Mali Genel Kurulu'na katıldı
Bakan Muş, 34. DEİK Olağan Mali Genel Kurulu'na katıldıTicaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, "2021 yılı ikinci çeyreğinde yüzde 20, 2021 geneli itibarıyla ise potansiyel büyüme oranımızın üzerine çıkarak yüzde 6'lar seviyesinde bir ekonomik büyümeyi hedefliyoruz fakat bu büyüme tahminlerinin artarak yukarı yönlü revize edildiğini de ifade etmek isterim." dedi.
17.08.2021Ekonomi
Fuat Oktay'dan 17 Ağustos Marmara Depremi paylaşımı
Fuat Oktay'dan 17 Ağustos Marmara Depremi paylaşımıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nin 22'nci yılında hayatını kaybedenleri rahmetle andı.
17.08.2021Siyaset
İmamoğlu: Her üç binadan biri depreme dayanıksız
İmamoğlu: Her üç binadan biri depreme dayanıksızİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,  "İstanbul'da her üç binadan biri ne yazık ki depreme dayanıksız" dedi.
17.08.2021Gündem
Tevfik Göksu: İstanbul’da dönüşmesi gereken yaklaşık 1,5 milyon konut var
Tevfik Göksu: İstanbul’da dönüşmesi gereken yaklaşık 1,5 milyon konut var Esenler’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında 531 konutun hak sahipleri kura çekilerek belirlendi. Kura çekilişinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “İstanbul’da acilen 300 bin, normalde de 1,5 milyon dönüşmesi gereken konut var” dedi.
17.08.2021Emlak
Hitit Üniversitesi 'Çok Amaçlı Doğal Afet Çantası' geliştirdi
Hitit Üniversitesi 'Çok Amaçlı Doğal Afet Çantası' geliştirdiÇorum Hitit Üniversitesi, depremzedelerin yaşam şansını artırmak için yüzde 90 öz kaynakla "Çok Amaçlı Doğal Afet Çantası" geliştirdi.
17.08.2021Teknoloji
'İstanbul’da dönüşmesi gereken yaklaşık 1,5 milyon konut var'
'İstanbul’da dönüşmesi gereken yaklaşık 1,5 milyon konut var' Esenler’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında 531 konutun hak sahipleri kura çekilerek belirlendi. Kura çekilişinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “İstanbul’da acilen 300 bin, normalde de 1,5 milyon dönüşmesi gereken konut var” dedi.
17.08.2021Gündem
Son dakika... Karot laboratuvarında ürküten sonuç! 2000 öncesi yapılarda tahta ve deniz kabuğu çıktı
Son dakika... Karot laboratuvarında ürküten sonuç! 2000 öncesi yapılarda tahta ve deniz kabuğu çıktıİstanbul’daki binalardan alınan karot örneklerinin incelendiği laboratuvarda 2000 yılından önce yapılan binalarda tahta ve deniz kabuğuna rastlandı. Öte yandan 2000 yılından önce yapılmış binaların yarısından fazlasında risk olduğu ortaya çıktı.
17.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Marmara Depremi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.