Matbaa

Matbaa

Son dakika matbaa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan matbaa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan matbaa haber sayfamızda...

Matbaa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 866 matbaa haberi bulunmuştur.
Yer: Tekirdağ! Sahte dolar operasyonu
Yer: Tekirdağ! Sahte dolar operasyonu Tekirdağ merkezli 3 ilde düzenlenen sahte para operasyonunda örgüt lideri dahil 6 kişi tutuklanırken, operasyonda 3 milyon 204 bin 300 ABD Doları değerinde sahte para ele geçirildi.
14.05.2024 Gündem
40 gün dış dünya ile iletişim kurmaları yasak! Faraday kafesi ve Jammer'la korunuyorlar
40 gün dış dünya ile iletişim kurmaları yasak! Faraday kafesi ve Jammer'la korunuyorlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 8-9 Haziran'da uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) soru kitapçıklarının basımı, paketlenmesi, kontrolü ve sevkinde görev alan çalışanlar, yaklaşık 40 gün dış dünyadan izole yaşayacaklar.
3.05.2024 Eğitim
Özgür Özel: Başımızın üstündeki cam tavanı kırdık
Özgür Özel: Başımızın üstündeki cam tavanı kırdık CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Siyasetin başarı kapısı bizim partiye kapalıydı. Başımızın üstünde bir cam tavan vardı. Yüzde 25’lik, kıramıyorduk, kıramayacağız diye artık zıplamıyorduk da. Artık siyasetin başarı kapısı açıldı" dedi.
18.04.2024 Gündem
Azasının lakabı, bin 570 oy alan adayı muhtarlıktan etti!
Azasının lakabı, bin 570 oy alan adayı muhtarlıktan etti! Bursa'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Hürriyet Mahallesi’ne muhtar seçilen Fatma Tunçezer'in (69) muhtarlığı, azalarından birinin lakabı oy pusulasında isminin yanına yazıldığı için İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.
7.04.2024 Gündem
CHP İstanbul İl Başkanı Çelik'ten seçim açıklaması! "Masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz"
CHP İstanbul İl Başkanı Çelik'ten seçim açıklaması! "Masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz" CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik "Seçmen iradesinin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz" dedi.
2.04.2024 Gündem
Teknik liselerin eğitim- öğretim desteği ödemelerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı
Teknik liselerin eğitim- öğretim desteği ödemelerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 2023- 2024 Eğitim ve Öğretim Yılında Organize Sanayi Bölgeleri içinde veya dışında açılan Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrenciler için verilecek olan eğitim- öğretim desteğinde değişiklik yapıldı.
19.03.2024 Eğitim
Promosyon sektörü fuara hazırlanıyor
Promosyon sektörü fuara hazırlanıyor Informa Markets tarafından PROMASİAD’ın destekleriyle düzenlenen PROMOGIFT İstanbul’un yeni tarihleri açıklandı. Firmalara tanıtım ve promosyon çözümleri sunan fuar, 31 Ekim 3 Kasım tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.
19.03.2024 Kobi
İsviçreli medya şirketi 3 matbaasını satıyor
İsviçreli medya şirketi 3 matbaasını satıyor İsviçreli medya şirketi TX Group, 3 matbaasını satıyor.
26.02.2024 Uzmanpara
İzmir'de bir kişi yanlışlıkla kuzenini öldürdü
İzmir'de bir kişi yanlışlıkla kuzenini öldürdü İzmir'de kuzeni tarafından tabancayla yanlışlıkla vurulan matbaa dükkanı sahibi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
14.02.2024 Gündem
Türk pamuğuna DNA’lı takip yolda
Türk pamuğuna DNA’lı takip yolda Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı taslak tebliğle pamukta DNA barkodlu kimliklendirme yapılacak. Tekstilde Türkiye’nin rekabet gücünün artırılması için pamuk üretiminde standartlaşma sağlanacak.
29.01.2024 Ekonomi
Bir dönemin bilgi ve irfan kaynağı: Üsküdar Matbaası
Bir dönemin bilgi ve irfan kaynağı: Üsküdar Matbaası Matbuat tarihimizdeki birçok ilkler Üsküdar Matbaası’nda gerçekleşti. İlk dini kitap, ilk harekeli kitap, ilk atlas kitabı, ilk tıp kitabı, talik hattı harflerle basılan ilk kitap, ilk matbaa cildi ve cilt üzerinde tuğra uygulaması...
28.01.2024 Gündem
Osmanlı’nın zirve hattatlarından: Nabluslu Abdullah Zühdi Efendi
Osmanlı’nın zirve hattatlarından: Nabluslu Abdullah Zühdi Efendi 19. Yüzyıl’ın değerli hattatı Abdullah Zühdi Efendi çok değerli bir sanatkârdı ve son derece mütevazı bir zat idi. AutoCad ile Mescid-i Haram yazısı yazıp, melamet hırkası altında kibir dağları barındıran tipler gibi değildi.
7.01.2024 Gündem
220 yıllık matbaanın tarihi baskısı
220 yıllık matbaanın tarihi baskısı Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği “220. Yılında Üsküdar Matbaası” sergisi Üsküdar Sahaflar Çarşısı ve Mimar Sinan Galerisi’nde ziyarete açıldı.
2.01.2024 Kültür Sanat
Kütüphanelerin Evrimi
Kütüphanelerin Evrimi Kitaplar ve onlar için tasarlanan yapılar tarih süresince birbirlerine çok yakın bir gelişim sergiledi. Kitapların üretimi, korunması, saklanması ve okurla buluşması teknolojinin olanaklarıyla birlikte sürekli biçim değiştirirken, kütüphane yapıları da bu gelişime ayak uydurarak evrimini sürdürdü. Günümüzde kütüphane yapıları insanları bir araya getiren kamusal bir mekan ve kültürel bir simge olarak eskisinden çok daha büyük bir önem taşıyor.
1.01.2024 Mimarlık
Kartpostaldan doğan kırtasiye devi
Kartpostaldan doğan kırtasiye devi Hikâyesi 1960'lı yıllarda kartpostal koleksiyonlarıyla başlayan Keskin Color, şimdi defter imalatıyla adeta bir kırtasiye devi oldu...
9.12.2023 Milliyet Executive
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi Şair Özdemir Asaf, hayatı boyunca kendisini imtihan edecek bir problem yaşıyordu. Şiirleri ince ruhlu şairliğinden geliyorsa şayet bu adam dünyanın en güzel kalpli insanlarından biri belki de... Öylesine temiz kalpliydi ki taksici üzülmesin, şiirler küsmesin diye harfleri bile dışlayacaktı...
5.12.2023 Yaşam
Almanya'da ihracatçı beklentileri iyileşti
Almanya'da ihracatçı beklentileri iyileşti Almanya'da ihracatçıların hissiyatında ekim ayından sonra kasım ayında da bir miktar iyileşme yaşandı.
27.11.2023 Uzmanpara
İHALE İLANI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İHALE İLANI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İHALE İLANI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İstanbul genelinde 13 lokasyonda toplam 2016 m²’lik parapet tipi reklam ünitelerinin kurulması ve işletmeye verilmesi işinin ihalesi yapılacaktır...
15.11.2023 Resmi İlanlar
BASIM HİZMETİ ALINACAKTIR
BASIM HİZMETİ ALINACAKTIR BASIM HİZMETİ ALINACAKTIR ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ 2024 YILI MUHTELİF MATBAA BASKI hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır...
12.11.2023 Resmi İlanlar
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi Şair Özdemir Asaf, hayatı boyunca kendisini imtihan edecek bir problem yaşıyordu. Şiirleri ince ruhlu şairliğinden geliyorsa şayet bu adam dünyanın en güzel kalpli insanlarından biri belki de... Öylesine temiz kalpliydi ki taksici üzülmesin, şiirler küsmesin diye harfleri bile dışlayacaktı...
30.11.2023 Yaşam
Almanya'da ihracatçıların beklentisi iyileşti
Almanya'da ihracatçıların beklentisi iyileşti Almanya'da ihracatçıların hissiyatında bir miktar iyileşme yaşandı.
26.10.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Matbaa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.