Matbaa

Matbaa

Son dakika matbaa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan matbaa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan matbaa haber sayfamızda...

Matbaa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 796 matbaa haberi bulunmuştur.
Lüks rezidansa operasyon! Sahte 3 milyon dolar ele geçirildi
Lüks rezidansa operasyon! Sahte 3 milyon dolar ele geçirildiİstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Esenyurt’ta lüks bir rezidansa düzenlenen operasyonda, sahte doları imal ederek yurtdışına gönderme hazırlığında bulunan 1 şüpheli yakalandı. Operasyonda sahte 3 milyon dolar ele geçirildi.
23.06.2022Haberler
Lüks rezidansa operasyon! Sahte 3 milyon dolar ele geçirildi
Lüks rezidansa operasyon! Sahte 3 milyon dolar ele geçirildiİstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Esenyurt’ta lüks bir rezidansa düzenlenen operasyonda, sahte doları imal ederek yurtdışına gönderme hazırlığında bulunan 1 şüpheli yakalandı. Operasyonda sahte 3 milyon dolar ele geçirildi.
23.06.2022Gündem
Şehri bırakıp köye yerleştiler! Gereken para şaşırttı
Şehri bırakıp köye yerleştiler! Gereken para şaşırttıBüyükşehrin karmaşasından ve stresinden uzaklaşmak isteyen Cesurdura ailesi, 4 yıl önce yerleştikleri Muğla Ortaca’da kendilerine yeni bir hayat kurdu. Bahçe içindeki evlerinde yaşamlarını sürdüren aile, büyük emeklerle buralara geldiklerini vurguluyor ve radikal bir karar olan köye yerleşme konusunda planlı olunması uyarısında bulunuyor.
22.06.2022Gündem
Matbaa sektörünün geleceği masada
Matbaa sektörünün geleceği masadaİzmir Matbaacılar Esnaf Odası ve Matbaacılar Federasyonu’nun İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) katkılarıyla düzenlediği ‘Matbaa sektörü, geleceğini arıyor’ adlı çalıştay 81 ilin katılımıyla İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda 25 Haziran cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.
21.06.2022Ege
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Meslek lisesinden ilk ihracat TIR'ı yola çıktı
Meslek lisesinden ilk ihracat TIR'ı yola çıktıOkul Sanayi İş Birliği Modeli Kapsamında İlk İhracat TIR'ını Uğurlama Programı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2021 yılında meslek liseleri tüm Türkiye'de 1 milyar 162 milyonluk gelir elde ettiler. 2022 yılındaki hedefimiz 1,5 milyarlık bir gelir. İlk 5 aydaki gelirimiz 2021yılındaki gelirden yüzde 231 artarak 560 milyona ulaştı. Yani 2022 yılında ben inanıyorum ki 2 milyarın üzerinde bir gelirle kapatacağız" dedi.
17.06.2022Gündem
Ford Futgolf heyecanı Kemer Country'de yaşanıyor
Ford Futgolf heyecanı Kemer Country'de yaşanıyorFord Futgolf Şampiyonası'nda dördüncü etap 11-12 Haziran tarihlerinde Kemer Country Golf Kulübü sahasında düzenleniyor. Futgolf Gençlik ve Spor Derneği (FGSD) tarafından düzenlenen turnuvaya 120 oyuncu katılacak. İki farklı 18 delikli sahada oynanacak bu turnuva yine heyecanlı bir mücadeleye sahne olacak.
11.06.2022Diğer
‘Bir plan dahilinde plağa ilgi yaratıldı’
‘Bir plan dahilinde plağa ilgi yaratıldı’Zihni Müzik’in sahibi Zihni Şahin, son yıllarda plağa ilginin artmasını şöyle değerlendirdi: “Bu ilgi kendiliğinden olmadı. Satışların canlandırılmasına karar verilmesiyle çok sayıda filmde plak ve pikap görünür oldu, plak çok iyidir diye tanıtımlar yapıldı”
23.05.2022Gündem
Moskova'da matbaa deposunda yangın
Moskova'da matbaa deposunda yangınRusya’nın başkenti Moskova’da matbaa deposunda çıkan yangında yaklaşık 34 bin metrekarelik alan küle döndü.
3.05.2022Dünya
Spor basınının duayen ismi Nezih Alkış törenle son yolculuğuna uğurlandı
Spor basınının duayen ismi Nezih Alkış törenle son yolculuğuna uğurlandıTürkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski başkanlarından gazeteci Nezih Alkış, törenle son yolculuğuna uğurlandı.
4.04.2022Skorer
Karınca Asidi Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Elde Edilir Ve Nerelerde Kullanılır?
Karınca Asidi Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Elde Edilir Ve Nerelerde Kullanılır?Karınca asidinin diğer adı formik asittir. Formik asit doğada saf halde bulunabildiği gibi laboratuvar ortamında da üretilebilmektedir. Kullanım miktarına göre yararları ve zararları bulunmaktadır. Peki, Karınca asidi nedir, ne işe yarar? Nasıl elde edilir ve nerelerde kullanılır sizin için tüm detayları ile derledik.
24.03.2022Eğitim
Uygurlar Kimdir? Uygur Devleti Kuruluşu, Hükümdarları, Özellikleri Ve Yıkılışı
Uygurlar Kimdir? Uygur Devleti Kuruluşu, Hükümdarları, Özellikleri Ve YıkılışıUygurlar, sıklıkla merak edilen devletlerden biridir. Özellikle kullanım alanı açısından da önem taşıyan devletler arasındadır. Bu bakımdan Uygurlar kimdir öğrenebilir ve devlet hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygurlar kimdir? Uygur Devleti kuruluşu, hükümdarları, özellikleri ve yıkılışı tüm detaylarıyla derledik.
21.03.2022Eğitim
Titanik'ten kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın'a ait eser yayınlandı
Titanik'ten kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın'a ait eser yayınlandıTürkiye Cumhuriyeti’nin ilk dönem hekimlerinden olan Dr. Besim Ömer Akalın’ ait “Doğururken ve Doğurduktan Sonra” adlı eseri bir asır sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Stj. Dr. Rümeysa Çalışkan tarafından yayınlandı.
21.02.2022Kültür Sanat
İstanbul’da 1 ayda 6 marketi soyan çete üyeleri yakalandı
İstanbul’da 1 ayda 6 marketi soyan çete üyeleri yakalandıİstanbul’da maske ve motosiklet kaskı takarak girdikleri market ve benzincilerde çalışanları silah tehdidi ile etkisiz hale getirerek soygun yapan biri kadın 8 kişilik çete yakalandı. Şüphelilerden birinin motosikletli kurye, birinin ise matbaa işçisi olduğu belirlendi.
20.02.2022Gündem
Harfler Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Harfler Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBir kelimeyi ya da söz grubunu oluşturan seslerden her birine harf denir. Harfler, sesli ve sessiz olmak üzere ikiye ayrılır. Sesli harfler de yapılarına göre, kalın, ince, sert ve yumuşak olmak üzere dört ana başlıkta toplanır. Eski dilde, harf kelimesi, söz anlamında kullanılır. Harf atmak ise, birini kızdırmak için laf atmak manasına gelir. Bulmacada harfler sorusunun cevaplarını sizler için derledik.
13.02.2022Bulmacalar
İstanbul'da sahtecilik operasyonu!
İstanbul'da sahtecilik operasyonu!İstanbul'da  düzenlenen sahtecilik operasyonlarında çeşitli kamu kurumlarının mühürlerinin sahtesini yapan, sahte kimlik ve ehliyet düzenleyen ve sahte ilaç kutusu basan şüpheliler yakalandı.
2.02.2022Gündem
Laminasyon Nedir, Nasıl Yapılır? Laminasyon Kullanım Alanları Nelerdir?
Laminasyon Nedir, Nasıl Yapılır? Laminasyon Kullanım Alanları Nelerdir?Laminasyon kelimesi oldukça fazla kullanılan kelimeler arasında yer almasa bile duyduğunuz zaman anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz. Laminasyon nedir, nasıl yapılır? Laminasyon kullanım alanları nelerdir? Laminasyonun ne olduğu ve hangi alanlarda kullanıldığı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.
7.01.2022Eğitim
En güzel hediye
En güzel hediyeYedi yıl çocuk özlemi çeken Öztaş çifti, yeni yılda 3’ü erkek, 1’i kız dördüz bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı. Aile, şimdi bebeklerinin bakımı için destek bekliyor
3.01.2022Ege
Etiket fiyatı çok hızlı yükseldi
Etiket fiyatı çok hızlı yükseldiDöviz kurundaki artış etikete de yansıdı. Haftalık fiyat artışı esnafın da maliyetini artırdı. Esnaf, sürekli etiket değiştirmek zorunda kalınca matbaalarda yoğunluk arttı. İstanbul Matbaacılar Sitesi'nde kasım ayında bin 500 adet etiketin fiyatı 600 lirayken, aralık ayında 2 bin lira oldu.
26.12.2021Ekonomi
Kağıt 3'e katlandı kitap basımı durdu!
Kağıt 3'e katlandı kitap basımı durdu!Dövizdeki hızlı yükselişe bağlı olarak kağıt fiyatlarının üç kat arttığını belirten İmge Kitabevi Sahibi Refik Tabakçı, "Bu süreçte kitap fiyatlarını artırmadık ama kitap üretimini durdurduk. Bu durumun bedelini yayınevi emekçileri ödüyor" dedi
26.12.2021Ekonomi
Stok isyanı! Fiyatı 600 liradan 2 bin liraya çıktı
Stok isyanı! Fiyatı 600 liradan 2 bin liraya çıktıStokçulukla mücadele kapsamında yaşanacak mağduriyetleri önlemek adına kişilerin stokçu işletmelere dava açma hakkı olduğuna değinen hukukçular  sadece tüketiciler tarafından değil, mağdur olan rakip işletmeler tarafından da stokçuluk yapan işletmelere maddi tazminat davası açılabileceğini söyledi. İstanbul Matbaacılar Sitesi'nde kasım ayında bin 500 adet etiketin fiyatı 600 lirayken, aralık ayında 2 bin lira oldu. Kimi esnaf ise etiket almayı bırakarak fiyatları kendisi yazmaya başladı. Matbaacılar ise hammadde bulamadıklarını bazı firmaların stok yaptığını belirterek duruma tepki gösterdi.
25.12.2021Ekonomi
Kitapta kur baskısı
Kitapta kur baskısıDöviz kurundaki dalgalanma yayıncılık sektörünü vurdu. Kağıt fiyatları yüzde 200 zamlandı. Yeni kitap basımı neredeyse durma noktasına geldi. Kağıt fiyatlarındaki artış kitap fiyatlarına yansırken ikinci el kitap pazarı hareketlendi
25.12.2021Ekonomi
Tan gazetesi binasına yine siyah bayrak asıldı
Tan gazetesi binasına yine siyah bayrak asıldıTürk basın tarihinin unutulmaz olayları arasında yer alan Tan gazetesi baskınının 76'ncı yılı nedeniyle gazetenin Sirkeci'deki binasına siyah bayrak asıldı.
5.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Matbaa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.