Maymun Çiçeği

Maymun Çiçeği

Son dakika Maymun çiçeği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Maymun çiçeği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Maymun çiçeği haber sayfamızda...

Maymun Çiçeği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 92 maymun çiçeği haberi bulunmuştur.
Yeni salgın alarmı... Kanalizasyondan yayıldı!
Yeni salgın alarmı... Kanalizasyondan yayıldı!Koronavirüs ve maymun çiçeği virüsünün ardından yetkilileri paniğe sevk eden yeni salgın ihtimali nedeniyle alarm verildi. Kanalizasyondan alınan örneklerde yüksek oranda bulunan virüsle ilgili ilk belirtiler açıklandı.
24.06.2022Dünya
Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiriyor! Bakan Koca duyurdu: Resmi Gazete'de yayımlandı
Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiriyor! Bakan Koca duyurdu: Resmi Gazete'de yayımlandıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarının soruşturma izninin verilmesi ve tazminat konularında yetkili Mesleki Sorumluluk Kurulu kurulmuştur" dedi.
15.06.2022Gündem
DSÖ duyurdu! Maymun çiçeği virüsünün adı değişiyor
DSÖ duyurdu! Maymun çiçeği virüsünün adı değişiyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), maymun çiçeği virüsünün ismini ırkçılık risklerini en aza indirmek için yeniden adlandıracağını açıkladı.
14.06.2022Dünya
AB, 110 bin doz maymun çiçeği aşısı alıyor
AB, 110 bin doz maymun çiçeği aşısı alıyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, maymun çiçeği virüsüne karşı 110 bin doz aşı temini için biyoteknoloji şirketi Bavarian Nordic ile bugün anlaşma imzalanacağını duyurdu.
14.06.2022Dünya
Brezilya'da ilk maymun çiçeği vakası
Brezilya'da ilk maymun çiçeği vakasıBrezilya'nın Sao Paulo kentinde, 41 yaşındaki bir erkekte maymun çiçeği virüsü tespit edildi.
10.06.2022Dünya
Antalya'da Kuran-ı Kerim’e saygısızlık! MEB'den açıklama geldi
Antalya'da Kuran-ı Kerim’e saygısızlık! MEB'den açıklama geldiAntalya’nın Serik ilçesinde bir lisede gençlerin sınıfta Kur-anı Kerim'i top yerine kullanıp oyun oynamasının görüntüleri, sosyal medyada büyük tepki çekti. Gençler disipline sevk edilirken, görüntülerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı.
7.06.2022Gündem
Türkiye'de vaka var mı? Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklaması
Türkiye'de vaka var mı? Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklamasıTürkiye'de maymun çiçeği vakası görüldü mü? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.
7.06.2022Gündem
En fazla maymun çiçeği vakası Avrupa’da
En fazla maymun çiçeği vakası Avrupa’daDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde yayılmakta olan bulaşıcı maymun çiçeği virüsünün 911'den fazla doğrulanmış ve şüpheli vaka ile en fazla Avrupa ülkelerinde görüldüğünü aktardı.
7.06.2022Sağlık
DSÖ açıkladı! En fazla maymun çiçeği vakasının görüldüğü ülke belli oldu
DSÖ açıkladı! En fazla maymun çiçeği vakasının görüldüğü ülke belli olduDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde yayılmakta olan bulaşıcı maymun çiçeği virüsünün 911'den fazla doğrulanmış ve şüpheli vaka ile en fazla Avrupa ülkelerinde görüldüğünü aktardı.
6.06.2022Dünya
Maymun çiçeği virüsü vakaları üçe katlandı!
Maymun çiçeği virüsü vakaları üçe katlandı!Dünya Sağlık Örgütü açıklama yaparak, maymun çiçeği virüsü vakalarının Afrika dışında hızlı bir artış gösterdiğini duyurdu.
6.06.2022Dünya
Son dakika: Türkiye'de maymun çiçeği vakası var mı? Bakan Koca'dan net açıklama
Son dakika: Türkiye'de maymun çiçeği vakası var mı? Bakan Koca'dan net açıklamaSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Türkiye’de, şu ana dek Maymun Çiçeği tanısı konmuş hasta yoktur” dedi.
4.06.2022Gündem
Maymun çiçeği döküntüsü alerjik döküntü ile karışır mı?
Maymun çiçeği döküntüsü alerjik döküntü ile karışır mı?Vakaların artışıyla yeni bir küresel salgın olarak kabul edilen 'maymun çiçeği hastalığı' günümüzde Afrika dışında ilk kez bu sıklıkta görülüyor. Prof. Dr. Demet Can, maymun çiçeği hastalığında ateş, halsizlik, baş ağrısı, titreme, lenf bezlerinde büyümenin yanı sıra döküntülerin olduğunu ancak bu döküntülerin alerjik döküntülerden farklı olarak sıkça avuç içi ve ayak tabanlarında yoğunlaştığına dikkati çekti.
Sultangazi'de 'maymun çiçeği' hareketliliği
Sultangazi'de 'maymun çiçeği' hareketliliğiSultangazi'de ellerinde çıkan yaralar nedeniyle yabancı uyruklu 2 kişi eczaneye giderek ilaç istedi. Eczacı, 'Maymun çiçeği' şüphesiyle durumu yetkililere bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri, eczaneden çıkarak ilerleyen 2 kişi ile yanlarındaki arkadaşlarını cadde üzerinde durdurdu. 3 kişi ambulansla hastanede götürüldü. Maymun çiçeği şüphesi olan 3 yabancı uyruklunun test sonucu beklenirken yaraların sebebinin 'suçiçeği' olabileceği de kaydedildi.
4.06.2022Haberler
Sultangazi'de 'maymun çiçeği' hareketliliği
Sultangazi'de 'maymun çiçeği' hareketliliğiSultangazi'de ellerinde çıkan yaralar nedeniyle yabancı uyruklu 2 kişi eczaneye giderek ilaç istedi. Eczacı, 'Maymun çiçeği' şüphesiyle durumu yetkililere bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri, eczaneden çıkarak ilerleyen 2 kişi ile yanlarındaki arkadaşlarını cadde üzerinde durdurdu. 3 kişi ambulansla hastanede götürüldü. Maymun çiçeği şüphesi olan 3 yabancı uyruklunun test sonucu beklenirken yaraların sebebinin 'suçiçeği' olabileceği de kaydedildi.
4.06.2022Gündem
Maymun çiçeği virüsü Letonya'ya sıçradı
Maymun çiçeği virüsü Letonya'ya sıçradıDünya genelinde yayılmaya devam eden maymun çiçeği virüsü son olarak Letonya'da tespit edildi.
3.06.2022Dünya
Maymun çiçeği virüsü Macaristan'a sıçradı
Maymun çiçeği virüsü Macaristan'a sıçradıDoğu Avrupa ülkesinde ilk pozitif test sonucu alındı, yetkililer hastayla temasta olanların kendilerini karantinaya almasını istedi.
1.06.2022Dünya
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ NEDİR, ÖLÜMCÜL MÜ, BELİRTİLERİ NELER? Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ NEDİR, ÖLÜMCÜL MÜ, BELİRTİLERİ NELER? Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?Maymun çiçeği virüsü son dönemde dünyanın gündeminde. Koronavirüs salgının ardından ortaya çıkan ve yayılmaya başlayan maymun çiçeği virüsü ile ilgili birçok ülkede pozitif test sonucu haberleri geliyor. Peki, maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?
1.06.2022Gündem
Bir ülkede daha maymun çiçeği vakası tespit edildi! 'Beklenmedik bir durum değil'
Bir ülkede daha maymun çiçeği vakası tespit edildi! 'Beklenmedik bir durum değil'Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Doğu Norveç bölgesinde yer alan Viken ilçesinde bir erkekte maymun çiçeği virüsünün tespit edildiği bildirildi. Söz konusu vaka Norveç’teki ilk maymun çiçeği vakası olarak kayıtlara geçti.
31.05.2022Dünya
Maymun çiçeği semptomu gösterenlere tavsiye: Cinsel ilişkiden uzak durun
Maymun çiçeği semptomu gösterenlere tavsiye: Cinsel ilişkiden uzak durunBirleşik Krallık'ta hafta sonunda 71 maymun çiçeği vakası daha görüldü. Böylece ülkede toplam vaka sayısı 179'a çıktı. Sağlık yetkilileri, hastalık belirtileri gösterenlerin cinsel ilişkiden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.
31.05.2022Dünya
İngiltere'de maymun çiçeği vakaları artıyor!
İngiltere'de maymun çiçeği vakaları artıyor!İngiltere'de 7 Mayıs'tan bu yana teyit edilen maymun çiçeği vaka sayısının 179'a ulaştığı bildirildi.
30.05.2022Dünya
Son dakika: Yeni dönem başladı! Bakan Koca duyurdu, toplu taşımada artık maske isteğe bağlı
Son dakika: Yeni dönem başladı! Bakan Koca duyurdu, toplu taşımada artık maske isteğe bağlıSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Covid-19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 129 bin 961 testte 864 vaka tespit edildi. 2 kişi hayatını kaybederken, 1107 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Vakaların arka arkaya 3 gün binin altına düşmesi ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa! Hastaneler hariç, maske mecburi olmaktan çıktı." ifadelerine yer verdi.
29.05.2022Gündem
Uzmanı uyardı! 42 yaş altı maymun çiçeği enfeksiyonuna açık
Uzmanı uyardı! 42 yaş altı maymun çiçeği enfeksiyonuna açıkMaymun çiçeğinin Kongo ve Birleşik Krallık olarak iki ayrı türü olduğunu belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nafiz Koçak, Kongo türünde yüzde 10’a kadar ölüm riski olduğunu söyledi. Koçak, "Dünya çapında 42 yaşın altındaki popülasyon, çiçek hastalığı aşılama programlarının uygulamasının sonlandırılması nedeniyle enfeksiyona açık durumdadır. Çiçek hastalığı aşıları önleyici tedbir olarak kullanılabilir" dedi.
29.05.2022Gündem
Meksika’da ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi
Meksika’da ilk maymun çiçeği vakası tespit edildiLatin Amerika ülkeleri arasında ilk olarak Arjantin'de tespit edilen maymun çiçeği virüsü Meksika'ya da sıçradı.
28.05.2022Dünya
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ nedir, Türkiye'de var mı? Maymun çiçeği virüsü belirtileri nedir, hangi ülkelerde var, aşısı var mı?
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ nedir, Türkiye'de var mı? Maymun çiçeği virüsü belirtileri nedir, hangi ülkelerde var, aşısı var mı?Son zamanlarda gündemden düşmeyen ve dünya çapında konuşulmaya başlanan maymun çiçeği virüsü ile ilgili araştırmalar devam ediyor. İlk olarak maymun çiçeği virüsü belirtileri merak edilse de ardından farklı sorular da geliyor. Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de var mı, hangi ülkelerde var soruları yoğun ilgi görüyor. Peki maymun çiçeği virüsü aşısı var mı, çıkacak mı? İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan maymun çiçeği virüsü açıklamaları...
28.05.2022Gündem
Maymun çiçeği İrlanda’ya sıçradı
Maymun çiçeği İrlanda’ya sıçradıİrlanda Sağlık Hizmetleri İdaresi, ülkede ilk maymun çiçeği vakasının tespit edildiğini duyurdu.
28.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Maymun Çiçeği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.