Medya Yapılanması

Medya Yapılanması

Son dakika medya yapılanması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan medya yapılanması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan medya yapılanması haber sayfamızda...

Medya Yapılanması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 574 medya yapılanması haberi bulunmuştur.
FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada karar çıktı
FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada karar çıktı FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin "Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım" suçundan haklarında verilen hükümler Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı.
14.02.2024 Gündem
FETÖ'nün medya yapılanması davasında Atilla Taş için istenen ceza belli oldu
FETÖ'nün medya yapılanması davasında Atilla Taş için istenen ceza belli oldu Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin davasında aldığı ceza Yargıtay'da bozularak yeniden yargılanan şarkıcı Atilla Taş hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Atilla Taş hakkında  "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçlarından toplam 6 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
15.06.2023 Gündem
Gezi Parkı Davası'nda mütalaa açıklandı
Gezi Parkı Davası'nda mütalaa açıklandı Gezi ana davasına ilişkin 17 sanıklı davada savcı mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, sanıklar Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı için, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebinde bulundu. Mütalaada, diğer 6 sanıklar için ise "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım etme" suçundan 15 yıldan 20şer yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
4.03.2022 Gündem
FETÖ'nün 'medya yapılanması' davasında Atilla Taş'ın dosyası ayrıldı
FETÖ'nün 'medya yapılanması' davasında Atilla Taş'ın dosyası ayrıldı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanması kapsamında Yargıtay'ın "örgüte üye olmak" ve "örgüte yardım" suçlarından cezalarını bozduğu 8 sanıklı davada, Atilla Taş'ın dosyasının ayrılmasına karar verildi. 
17.02.2022 Gündem
FETÖ davasında Atilla Taş dışındaki sanıkların adli kontrol tedbirleri kaldırıldı
FETÖ davasında Atilla Taş dışındaki sanıkların adli kontrol tedbirleri kaldırıldı Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanması kapsamında Yargıtay'ın "örgüte üye olmak" ve "örgüte yardım" suçlarından cezalarını bozduğu aralarında şarkıcı Atilla Taş ve Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 8 sanığın yargılandığı davada, savunması alınmayan Atilla Taş dışındaki 7 sanığın adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına karar verildi.
26.10.2021 Gündem
Beraat talepleri reddedildi
Beraat talepleri reddedildi FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin Yargıtay’ın 8 sanık yönünden verilen bozma kararının ardından yeniden hakim karşısına çıkan şarkıcı Atilla Taş, “Masumum” dedi.
5.11.2020 Gündem
FETÖ'nün medya yapılanması davasında Yargıtay kararı sonrası ilk duruşma
FETÖ'nün medya yapılanması davasında Yargıtay kararı sonrası ilk duruşma Yargıtay'ın, 25 sanığın yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanması davasında verilen hükmü lehlerine bozduğu 8 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.
4.11.2020 Gündem
FETÖ'nün medya yapılanması davasında 8 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı
FETÖ'nün medya yapılanması davasında 8 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanması kapsamında Yargıtay'ın "örgüte üye olmak" ve "örgüte yardım" suçlarından cezalarını bozduğu aralarında bir dönem köşe yazarlığı yapan şarkıcı Atilla Taş ve Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 8 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşma çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atilla Taş, "Bütün cezalar bozuldu hakkımda. Ben masumum" dedi
4.11.2020 Gündem
Osman Kavala ve Henri Barkey'in iddianameleri  kabul edildi
Osman Kavala ve Henri Barkey'in iddianameleri kabul edildi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala ve yakalama kararı bulunan eski CIA danışmanı Henri Barkey hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
8.10.2020 Gündem
FETÖ'nün ünlü isimleri de hesap verdi!
FETÖ'nün ünlü isimleri de hesap verdi! Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargısal darbeye teşebbüs girişimi olarak kabul edilen 17-25 Aralık süreci ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalarla mahkemelerde yapılan yargılamalarda birçok ünlü isim de sanık veya şüpheli olarak yer aldı.
13.07.2020 Gündem
FETÖ hedeflerine 'sosyal medya algısı üzerinden' ulaşmaya çalışıyor
FETÖ hedeflerine 'sosyal medya algısı üzerinden' ulaşmaya çalışıyor Gaziantep'te FETÖ'nün sosyal medya hesabının yöneticilerinden biri olduğu ve "@kacsaatolduson" adlı hesabı yönettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklanan şüpheli H.Y. ifadesinde, örgütün sosyal medya üzerinden hedeflerine ulaşmak için neler yaptığını anlattı.
6.05.2020 Gündem
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davanın gerekçeli kararı açıklandı
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davanın gerekçeli kararı açıklandı  Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı ve hükme bağlanan davanın gerekçeli kararında, "17-25 Aralık sistemli ve organize operasyon, MİT tırlarının durdurulması ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimi dönemlerinde örgüte adeta can simidi olarak aynı algı faaliyetini üstlendiği, bu konuda yüzlerce algı içeren haberler kamuoyuna sistematik ve süreklilik içerecek şekilde duyurulduğu, bunların gazetecilik faaliyeti kapsamında olamayacağı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.
13.01.2020 Gündem
Ahmet Altan’ın 5 yıl 11 aylık hapis cezası onandı
Ahmet Altan’ın 5 yıl 11 aylık hapis cezası onandı İstinaf Mahkemesi, bir internet sitesinde yazdığı yazıda, "Terör örgütü propagandası" yaptığı ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ettiği gerekçesi ile toplam 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan hakkındaki cezayı, onadı.
3.01.2020 Gündem
Ahmet Altan yine Silivri Cezaevi’nde
Ahmet Altan yine Silivri Cezaevi’nde FETÖ’nün medya yapılanması davasında 10.5 yıl hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen ancak savcılığın itirazı üzerine önceki gün tekrar gözaltına alınan gazeteci yazar Ahmet Altan, dün tutuklanarak cezaevine gönderildi.
14.11.2019 Siyaset
Nazlı Ilıcak tahliye edildi
Nazlı Ilıcak tahliye edildi Gazeteci Nazlı Ilıcak mahkemenin kararının ardından tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye edildi. Ilıcak’ın ilk sözleri “İçeride kalanları Allah kurtarsın. İnfaz yasası bir an önce çıksın lütfen” oldu.
4.11.2019 Haberler
Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’a tahliye
Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’a tahliye FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin gazeteci-yazarlar Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da arasında bulunduğu 6 kişi hakkında Yargıtay’ın bozma kararının ardından mahkeme yeniden karar verdi.
4.11.2019 Haberler
Mahkemeden Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan kararı
Mahkemeden Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan kararı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında, Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa, "Anayasa'yı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararının Yargıtayca bozulması hükmüne uyulması ve 5 sanığın tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı.
8.10.2019 Gündem
'Fuatavni' duruşmaya gelmezse mal varlığına el konulacak
'Fuatavni' duruşmaya gelmezse mal varlığına el konulacak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sosyal medyada propaganda amacıyla açtığı "fuatavni" hesabının kurucusu olduğu tespit edilen ve medya yapılanması davasında ''Anayasayı ihlal'' ve ''silahlı terör örgütü yöneticisi olmak'' suçundan firari olarak yargılanan Said Sefa'nın, bir sonraki duruşmaya gelmediği takdirde tüm mal varlığına el konulacağına yönelik hüküm kuruldu.
26.05.2019 Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlar
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlar Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından darbe girişiminin hazırlık aşamasında başrol oynayan ve ihanet sürecini son ana kadar sevk ve idare eden sivil imamlar, girişim başarısız olunca darbenin kontrol merkezi Akıncı Üssü'nde suçüstü yakalandı.
16.04.2019 Gündem
FETÖ'nün yeni medya yapılanması davasında flaş gelişme!
FETÖ'nün yeni medya yapılanması davasında flaş gelişme! Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla faaliyet gösterdiği belirtilen "haberdar.com" adlı internet sitesinde çalışan, 5'i ByLock kullanıcısı 7 sanık hakkında, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
10.04.2019 Gündem
FETÖ'cü 'Maceracı' için istenen ceza belli oldu!
FETÖ'cü 'Maceracı' için istenen ceza belli oldu! Erzincan'da, Fetullahçı Terör  Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma çerçevesinde  tutuklanan ve kapatılan Samanyolu televizyonunda "Maceracı" adlı programı sunan  Murat Yeni hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15  yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
1.02.2019 Gündem
Son dakika: İsimlerini tek tek sıraladı ve itiraf etti: Sohbetlerimiz...
Son dakika: İsimlerini tek tek sıraladı ve itiraf etti: Sohbetlerimiz... Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan, kapatılan Samanyolu televizyonunda "Maceracı" isimli programı sunan Murat Yeni, savcılık ifadesinde örgütün etkinliklerinde kendilerini vitrin olarak kullandığını anlattı.
3.12.2018 Gündem
Eren Erdem tutuklandı
Eren Erdem tutuklandı İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nce çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda Ankara’da gözaltına alınarak İstanbul’a getirilen eski CHP Milletvekili Eren Erdem, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
29.06.2018 Siyaset
Nazlı Ilıcak'ın "casusluk" davası
Nazlı Ilıcak'ın "casusluk" davası Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasının darbe çağrışımı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan gazeteci Nazlı Ilıcak'ın, 'Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklamak' suçundan yargılandığı davada Milli Savunma Bakanlığı'nın katılma talebi kabul edildi.
23.05.2018 Gündem
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Keten de ByLock kullanıcısı çıktı
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Keten de ByLock kullanıcısı çıktı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir danışmanı daha FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLockçu kullanıcısı çıktı. ByLock kullandığı belirlenen Alper Keten isimli danışmanın yurtdışına kaçtığı, hakkında yakalama kararı bulunduğu iddia edildi.
17.04.2018 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Medya Yapılanması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.