Mehmet Ali Akben

Mehmet Ali Akben

Son dakika Mehmet Ali Akben haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mehmet Ali Akben gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mehmet Ali Akben haber sayfamızda...

Mehmet Ali Akben

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 196 mehmet ali akben haberi bulunmuştur.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve fahiş fiyat açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve fahiş fiyat açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Merkez Bankası'nın rezervinin 115 milyar doların üstünde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, rezervlerin daha iyi bir konuma geleceğini belirtti. Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan, 'Kurdaki fiyatları bahane ederek, fahiş fiyat artışları yapanlar oldu. Günde birkaç defa fiyat listesi düzenleyenlerin etiket değiştirenlerin millet adına takipçisi olacağımızı hatırlatmak istiyorum. İndirimi de özellikle yükselişteki hızdaki gibi bekliyoruz.' açıklamasını yaptı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Körfez ülkeler ve Azerbaycan ile swap görüşmeleri var olumlu haberler geliyor. Kripto para yasası hazır, gecikmeden Meclis'e göndererek bu konuda adım atacağız. Kura dayalı TL mevduatında vatandaş Merkez Bankası'nın garantör olduğunu görecek." dedi.
24.12.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Nebati'den Türkiye Bankalar Birliği ile kritik toplantı!
Son dakika: Bakan Nebati'den Türkiye Bankalar Birliği ile kritik toplantı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantıda küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü.
18.12.2021Ekonomi
Irak Merkez Bankası heyeti BDDK'yı ziyaret etti
Irak Merkez Bankası heyeti BDDK'yı ziyaret ettiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, 26 Kasım 2021 Cuma günü Irak Merkez Bankası Başkanı Mustafa Ghaleb Mukhif ve aralarında Irak Merkez Bankası üst düzey yetkilileri ve Irak bankacılık sektörü temsilcilerinin yer aldığı heyeti kabul etti.
29.11.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlüTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi ve faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Bankacılık sektöründe Türkiye'de ve dünyada en iyi, en başarılı sektörlerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
26.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi bir görüşme oldu. Faydalı bir bilgilendirmeydi. Sektör ve BDDK birbirleri ile uyumlu." ifadelerini kullandı.
25.11.2021Haberler
TCMB Başkanı Kavcıoğlu banka genel müdürleriyle bir araya geldi
TCMB Başkanı Kavcıoğlu banka genel müdürleriyle bir araya geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı banka genel müdürleriyle saat 17.00'da bir araya gelecek
Merkez Bankası Başkanı banka genel müdürleriyle saat 17.00'da bir araya gelecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelecek.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Haberler
Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecek
Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecekMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor.
24.11.2021Haberler
Son dakika: Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecek
Son dakika: Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecekGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor.
24.11.2021Ekonomi
BBVA'nın kararı Türkiye ekonomisine duyulan güveni teyit ediyor
BBVA'nın kararı Türkiye ekonomisine duyulan güveni teyit ediyorBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) yüksek düzeyde bir pay alım teklifinde bulunmasının Türkiye ekonomisine duyulan güveni teyit ettiğini belirtti.
15.11.2021Ekonomi
BBVA'nın kararı ekonomiye güveni teyit ediyor
BBVA'nın kararı ekonomiye güveni teyit ediyorBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) yüksek düzeyde bir pay alım teklifinde bulunmasının Türkiye ekonomisine duyulan güveni teyit ettiğini belirtti.
15.11.2021Uzmanpara
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık kredi
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık krediBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bankaların salgını başlangıcından itibaren 940 milyar lira civarında yeni kredi kullandırımı gerçekleştirdiğini söyledi.
27.10.2021Ekonomi
BDDK Başkanı Akben'den kredi açıklaması
BDDK Başkanı Akben'den kredi açıklamasıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Bankacılık sektörümüz hem sermaye yeterliliği hem kur hem de aktif kalitesi bakımından gayet sağlam bir durumdadır." dedi.
26.10.2021Uzmanpara
Son dakika: BDDK Başkanı'ndan açıklama! 'Bankacılık sektörümüz sağlam durumda'
Son dakika: BDDK Başkanı'ndan açıklama! 'Bankacılık sektörümüz sağlam durumda'Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Bankacılık sektörümüz hem sermaye yeterliliği hem kur hem de aktif kalitesi bakımından gayet sağlam bir durumdadır." dedi.
26.10.2021Ekonomi
Türkiye ‘yeşil fırsatı’ seçti
Türkiye ‘yeşil fırsatı’ seçtiHaftaya Meclis’te görüşülmeye başlanacak ‘iklim yasası’ üretimde karbon salımını düşürecek. Şirketler yüksek karbon vergilerinden kurtulurken yasal altyapısı oluşturulan döngüsel ekonomi, yeni fırsat kapıları açacak
3.10.2021Ekonomi
‘Fiyatlar salgın öncesine döner’
‘Fiyatlar salgın öncesine döner’Fiyat artışlarını değerlendiren Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, normalleşme hız kazandıkça fiyatlama davranışlarının salgından önceki haline döneceğini söyledi
29.09.2021Ekonomi
Bankacılıkta dijital dönüşüm!
Bankacılıkta dijital dönüşüm!Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben 'Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Akben, "Son yıllarda artan dijital dönüşüm hızında bankacılık alanında çalışmalar yaptık. 2022 Mart ayında Resmi Gazete’de yayımlanan elektronik bankacılık dönüşümüyle söz konusu yönetmelikte gelişen teknolojilere ilişkin yeni kurallar ve ilkeler getirdik." dedi.
28.09.2021Ekonomi
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.
13.09.2021Haberler
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.
13.09.2021Ekonomi
Bankacılık okulunda yeni eğitim dönemi
Bankacılık okulunda yeni eğitim dönemiZiraat Bankası Bankacılık Okulu ile Ziraat Katılım Bankası Katılım Bankacılığı Okulu’nun yeni eğitim dönemleri başladı.
5.08.2021Ekonomi
İş dünyası tek ses
İş dünyası tek ses15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi. İş dünyası temsilcileri demokrasinin, ekonomi için şart olduğunu vurguladı.
15.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadıTürk bankacılık sektörü, 5 yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde sistemi ayakta tutarak darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı.
14.07.2021Ekonomi
BDDK Başkanı: Bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü arttı
BDDK Başkanı: Bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü arttıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğünün 2020 yıl sonunda bir önceki yıla göre yüzde 36 artışla 6,1 trilyon TL'ye ulaştığını belirterek, "Benzer şekilde sektörün mevduat ve kredi toplamları 2019 yıl sonuna göre yüzde 35 artarak, sırasıyla 3,5 trilyon TL ve 3,6 trilyon TL olarak gerçekleşmiştir." dedi.
28.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Ali Akben ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.