Mehmet Öz

Mehmet Öz

Türk-ABD'li hekim ve sunucu. Columbia Üniversitesi’nde başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü. Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını (İng. Cardiovascular Institute and Complementary Medicine Program) yönetiyor.Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulundu. Ödüller Ekonomi dergisi Forbes, 2011 yılının en etkili 3. kişisi, Hippocrates Magazin Dergisi tarafından "Yılın Doktoru", Halthy Living Magazin Dergisi tarafından "Milenyum’un İyileştiricisi", New York Magazin Dergisi tarafından "Yılın En İyi Doktoru", World Economic Forum tarafından "Yarının Küresel Lideri" seçildi. Aynı zamanda 1996 yılında "Yılın Türk-Amerikalısı" seçildi. Adı "Castle Connolly Almanağı"na da geçen Mehmet Öz, birçok ödülün de sahibidir."For Healing from the Heart" kitabı ile "Books for a Better America Award"’a değer görüldü. Robert E. Gross Araştırma Bursuna hak kazandı. (AATS, 1994-96) "American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin "Blake more Research Ödülü"'nü de aldı. Birçok profesyonel dernek ve kuruluşa üye olan Mehmet Öz, American Board of Thoracic Surgery (2004) ve American Board of Surgery (1992)'nin Yönetim Kurulu'ndadır. People dergisine verdiği bir röportajda bağırsağında bir kitleye rastlandığından söz edilmiştir. Ancak, bunun zararsız bir polip olduğu anlaşılmış ve basit bir operasyonla tedavi edilmiştir.Aile Yaşamı Lisa Öz ile evli olan Mehmet Öz'ün, Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu vardır. Mehmet Öz, halen Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi Kardiyoloji Direktörlüğü'nün yanı sıra Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nde, cerrah olarak mesleğini devam ettirmektedir.Televizyon Programları "Dr. Öz'le İkinci Bir Görüş" Discovery Health"Hayat Çizgisi" Discovery Health"Daily Rounds" Discovery Health"Yiyecekler Hakkındaki Gerçek"Discovery Health"Live Transplant" Discovery Health"National Body Challenge"Discovery Health"Siz: Diyettesiniz" Discovery Health"Dr. Öz'e Sorun" The Oprah Winfrey Show"Dr. Öz Show" Home TV-DIGITURK"Dr. Öz Show" SHOW TV

Mehmet Öz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.511 mehmet oz haberi bulunmuştur.
Ünlü sunucunun travmatik geçmişi
Ünlü sunucunun travmatik geçmişiAmerikalı ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey Türk doktor Mehmet Öz’ün TV programına katıldı ve çocukluğunda aile içi şiddete uğradığını anlattı. Oprah Winfrey çocukluğunda bir dönem birlikte yaşadığı büyükannesinin kendisini sopayla, kamçıyla dövdüğünü söyledi ve “Hâlâ acı çekiyorum” dedi
30.04.2021Dünya
Dr. Öz'den kardeş tepkisi! 'Sahte...'
Dr. Öz'den kardeş tepkisi! 'Sahte...'Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün iki yıl önce vefat eden babası Prof. Dr. Mustafa Öz’ün vasiyetnamesinin iptali için kız kardeşi Nazlım Öz’e açtığı davada, yeni bir gelişme yaşandı. Mehmet Öz, Nazlım Öz ile babasının bir bankadaki ortak hesap formlarının sahte olduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
29.04.2021Gündem
Ortalığı karıştıran vasiyet! Şimdi de 3'üncü kardeş...
Ortalığı karıştıran vasiyet! Şimdi de 3'üncü kardeş...Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz'ün, babalarının vasiyetnamesini sahte belgelerle değiştirdiğini iddia ederek kardeşi Nazlım Suna Öz'e açtığı vasiyetnamenin iptali davasına, üçüncü kardeş Fatma Seval Öz de dahil oldu. Fatma Seval Öz'ün, Nazlım Suna Öz'ün babaları ile ortak kullandıklarını iddia ettiği banka hesabından yetkisi olmamasına rağmen sahte vasiyetnameyle para çektiğini iddia ederek açtığı dava, bu dava ile birleştirildi. Söz konusu ortak banka hesabının ve hesap hareketlerinin araştırılması için bankaya müzekkere yazılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
28.04.2021Gündem
Mısra Öz yoğun bakımdan çıktı
Mısra Öz yoğun bakımdan çıktıÇorlu tren faciasında kaybettiği oğlu Oğuz Arda Sel için verdiği adalet mücadelesiyle bilinen ve koronavirüs nedeniyle bir haftadır yoğun bakımda olan Mısra Öz, yoğun bakımdan çıktı. Baba Mehmet Öz, “Ben kızımın güçlü olduğunu biliyordum ve iyi olacağına inancım tamdı. Yoğun bakımdan çıktığı haberini alınca da dünyalar benim oldu” dedi.
26.04.2021Gündem
Çorlu’daki tren kazasında oğlu Arda'yı kaybeden Mısra Öz'ün sağlık durumu iyi!
Çorlu’daki tren kazasında oğlu Arda'yı kaybeden Mısra Öz'ün sağlık durumu iyi!Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasında eşi Hakan Sel ve 9 yaşındaki oğlu Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, Covid-19 nedeniyle kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinden normal servise alındı. Sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi.
25.04.2021Gündem
Köy okullarına bilim kiti!
Köy okullarına bilim kiti!Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, YGA’nın bilim seferberliği projesi kapsamında köy okullarına bilim kiti yollamak adına ünlü isimlerle kolları sıvadı
24.04.2021Cadde
Baba Öz: Kızım çok güçlü
Baba Öz: Kızım çok güçlüÇorlu’da 2018’de meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda’yı ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel (37), 12 Nisan’da koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı.
19.04.2021Gündem
Son dakika... Ortalığı karıştıran vasiyet! Mehmet Öz suç duyurusunda bulundu
Son dakika... Ortalığı karıştıran vasiyet! Mehmet Öz suç duyurusunda bulunduBabalarının ölümünden sonra kız kardeşi Nazlım Suna Öz’ün vasiyetnameyi sahte belgelerle değiştirdiğini söyleyen dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz suç duyurusunda bulundu.
5.04.2021Gündem
Tartıştığı sevgilisini bıçakla yaraladı, "Seni öldüreceğim" diyerek tekme savurdu
Tartıştığı sevgilisini bıçakla yaraladı, "Seni öldüreceğim" diyerek tekme savurduBeyoğlu'nda tartıştığı sevgilisini bıçakla yaralayan kadın, polis ekipleri ve sağlık görevlileri tarafından ambulansa bindirilmek üzere götürülen yaralı adama "Seni öldüreceğim" diyerek tekme savurdu. O anlar kameralara yansıdı.
4.03.2021Haberler
Dr. Mehmet Öz havalimanında hayat kurtardı
Dr. Mehmet Öz havalimanında hayat kurtardıABD’de yaşayan ünlü kalp cerrahı, Hürriyet yazarı Mehmet Öz, New Jersey’deki Newark Havalimanı’nda bir yolcunun hayatını kurtardı. Dr. Öz’ün kurtardığı yaşlı adamın yoğun bakımda tedaviye alındığı öğrenildi. Adamın yere düşerken başını çarptığını ve kanaması olduğunu anlatan Dr. Öz “Rengi patlıcan gibi mosmordu. Nefes almıyor, nabzı da atmıyordu” dedi.
4.03.2021Dünya
YGA Zirvesi’ne rekor katılım
YGA Zirvesi’ne rekor katılımÇift kanatlı girişimcilik ekosistemi YGA’nın bu yıl 20’ncisini düzenlediği YGA Zirvesi ilk kez dijitale taşındı. Zirvenin, Türkiye’de kapalı platformdaki en çok katılımın yaşandığı etkinlik olduğu ve 11 bin 401 farklı ekrandan izlendiği açıklandı.
19.12.2020Gündem
Trump, Türk doktor Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak
Trump, Türk doktor Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacakABD Başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz'ü, Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğine atayacağını duyurdu.
11.12.2020Dünya
Doktor Mehmet Öz, korona virüs ile mücadelede etkili ilacın bulunduğunu açıkladı
Doktor Mehmet Öz, korona virüs ile mücadelede etkili ilacın bulunduğunu açıkladıSon dakika haberi... ABD’de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Doktor Mehmet Öz, korona virüs (Covid-19) ile mücadelede etkili ilacın bulunduğunu, "Şimdiye kadar ölüm oranını azaltan tek ilaç" sözleriyle duyurdu.
30.06.2020Haberler
ABD'de yaşayan Türk Dr. Mehmet Öz'den koronavirüs ilacı müjdesi
ABD'de yaşayan Türk Dr. Mehmet Öz'den koronavirüs ilacı müjdesiSon dakika haberi... ABD’de yaşayan ünlü kalp cerrahı Doktor Mehmet Öz, koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede etkili ilacın bulunduğunu açıkladı.
30.06.2020Gündem
Nevşehir'in ilk kadın valisi göreve başaldı
Nevşehir'in ilk kadın valisi göreve başaldıCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çatalca Kaymakamlığından Nevşehir Valiliğine atanan İnci Sezer Becel, yeni görevine başladı.
17.06.2020Haberler
Nevşehir'in ilk kadın valisi Becel, göreve başladı
Nevşehir'in ilk kadın valisi Becel, göreve başladıCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çatalca Kaymakamlığından Nevşehir Valiliğine atanan İnci Sezer Becel, yeni görevine başladı.
17.06.2020Gündem
Türkiye’den doğan ‘İyi Yaşam Günü’ne, tüm dünya 24 saatlik canlı yayında evet dedi
Türkiye’den doğan ‘İyi Yaşam Günü’ne, tüm dünya 24 saatlik canlı yayında evet dediGlobal Wellness Day dünyada bir ilke imza attı. İş insanı ve iyi yaşam aktivisti Belgin Aksoy’un 2012 yılında Türkiye’den başlatıp tüm dünyaya yaydığı Global Wellness Day’in 9’uncusu, 63 ünlü konuşmacı ve tüm dünyayla eş zamanlı gerçekleşen 24 saat süren canlı yayınlarla kutlandı.
16.06.2020Kültür Sanat
Son dakika... Yılan paniği! Bu saatlerde görürseniz...
Son dakika... Yılan paniği! Bu saatlerde görürseniz...Gelen son dakika haberine göre, evlerin ve araçların içine giren yılanlar, korkuya neden oluyor. Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Öz, ''Corona virüs sürecinde insanlar yılanların yaşam alanlarından ayrıldı. Yılanlar bu süreçle birlikte daha serbest hareket etmeye başladı" dedi. Gece saatlerinde plajlarda, dağlık alanlarda olanların mutlaka ayakkabı giymesi gerektiğini aktaran Prof. Dr. Öz, "Çünkü zehirli yılanlar yüzde 99 gece çıkıyor" dedi.
15.06.2020Gündem
İlginç  anlaşma
İlginç anlaşmaDr. Mehmet Öz, bir kuruyemiş firmasıyla ilginç bir anlaşmaya imza attı.
27.05.2020Cadde
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapis
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapisTarım ve Orman Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı gıdada taklit ve tağşişe para cezasının yanı sıra hapis cezası da getirecek düzenleme AK Parti’nin torba yasa teklifi ile hayata geçirilecek.
19.05.2020Ekonomi
Seda Akgül’ün yorumu İrem Derici’yi çıldırttı!
Seda Akgül’ün yorumu İrem Derici’yi çıldırttı!Seda Akgül, sunuculuğunu yaptığı magazin programında, şarkıcı İrem Derici'nin verdiği röportajda kullandığı 'mastürbasyon' kelimesine takıldı. Bunun üzerine ünlü şarkıcı, canlı yayına bağlandı.
10.04.2020Cadde
'Karantinada kimsenin aklına seks gelmiyordur!'
'Karantinada kimsenin aklına seks gelmiyordur!'Corona virüs tedbirleri kapsamında karantinada olan İrem Derici, 'Pop Bizde' Youtube kanalında 'Sansürsüz' programına konuk oldu. 33 yaşındaki şarkıcı, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
8.04.2020Cadde
Prof. Dr. Çilingiroğlu canlı yayında üniversiteden atıldığını iddia etti
Prof. Dr. Çilingiroğlu canlı yayında üniversiteden atıldığını iddia ettiCNN Türk'te yayınlanan Akıl Çemberi programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, canlı yayın sürerken Koç Üniversitesi'nden gelen mektupla üniversiteden atıldığını öğrendiğini söyledi. Prof. Çilingiroğlu, "Koç Üniversitesi'nden benim istifa mektubumu göndermişler. Demişler ki buradaki işiniz bitmiştir, atılmışsınızdır fakülteden. Koç Üniversitesi'ne ihtiyacım yok" dedi. Ancak sosyal medyada Koç Üniversitesi'nden gönderilen mektubun tarihinin 27 Mart olması dikkat çekti.
4.04.2020Televizyon
Prof. Dr. Çilingiroğlu canlı yayında üniversiteden atıldığını iddia etti
Prof. Dr. Çilingiroğlu canlı yayında üniversiteden atıldığını iddia ettiCNN Türk'te yayınlanan Akıl Çemberi programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, canlı yayın sürerken Koç Üniversitesi'nden gelen mektupla üniversiteden atıldığını öğrendiğini söyledi. Prof. Çilingiroğlu, "Koç Üniversitesi'nden benim istifa mektubumu göndermişler. Demişler ki buradaki işiniz bitmiştir, atılmışsınızdır fakülteden. Koç Üniversitesi'ne ihtiyacım yok" dedi. Ancak sosyal medyada Koç Üniversitesi'nden gönderilen mektubun tarihinin 27 Mart olması dikkat çekti.
4.04.2020Gündem
Dr. Mehmet Öz'ün çok konuşulan TikTok videosu
Dr. Mehmet Öz'ün çok konuşulan TikTok videosuDünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, bu kez sosyal medyanın gündemine oturan TikTok videosuyla karşımıza çıktı.
1.04.2020Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Özmagazinkoronavirüscanlı yayınnazlım suna öz

Mehmet Öz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.