Mehmet Öz

Mehmet Öz

Türk-ABD'li hekim ve sunucu. Columbia Üniversitesi’nde başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü. Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını (İng. Cardiovascular Institute and Complementary Medicine Program) yönetiyor.Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulundu. Ödüller Ekonomi dergisi Forbes, 2011 yılının en etkili 3. kişisi, Hippocrates Magazin Dergisi tarafından "Yılın Doktoru", Halthy Living Magazin Dergisi tarafından "Milenyum’un İyileştiricisi", New York Magazin Dergisi tarafından "Yılın En İyi Doktoru", World Economic Forum tarafından "Yarının Küresel Lideri" seçildi. Aynı zamanda 1996 yılında "Yılın Türk-Amerikalısı" seçildi. Adı "Castle Connolly Almanağı"na da geçen Mehmet Öz, birçok ödülün de sahibidir."For Healing from the Heart" kitabı ile "Books for a Better America Award"’a değer görüldü. Robert E. Gross Araştırma Bursuna hak kazandı. (AATS, 1994-96) "American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin "Blake more Research Ödülü"'nü de aldı. Birçok profesyonel dernek ve kuruluşa üye olan Mehmet Öz, American Board of Thoracic Surgery (2004) ve American Board of Surgery (1992)'nin Yönetim Kurulu'ndadır. People dergisine verdiği bir röportajda bağırsağında bir kitleye rastlandığından söz edilmiştir. Ancak, bunun zararsız bir polip olduğu anlaşılmış ve basit bir operasyonla tedavi edilmiştir.Aile Yaşamı Lisa Öz ile evli olan Mehmet Öz'ün, Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu vardır. Mehmet Öz, halen Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi Kardiyoloji Direktörlüğü'nün yanı sıra Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nde, cerrah olarak mesleğini devam ettirmektedir.Televizyon Programları "Dr. Öz'le İkinci Bir Görüş" Discovery Health"Hayat Çizgisi" Discovery Health"Daily Rounds" Discovery Health"Yiyecekler Hakkındaki Gerçek"Discovery Health"Live Transplant" Discovery Health"National Body Challenge"Discovery Health"Siz: Diyettesiniz" Discovery Health"Dr. Öz'e Sorun" The Oprah Winfrey Show"Dr. Öz Show" Home TV-DIGITURK"Dr. Öz Show" SHOW TV

Mehmet Öz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.329 mehmet öz haberi bulunmuştur.
Senatör adaylığında başa baş mücadele
Senatör adaylığında başa baş mücadeleEski ABD Başkanı Donald Trump’ın desteklediği kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, Pensilvanya eyaletinden Cumhuriyetçi Parti’nin senatör adayı olmak için Dave McCormick’le başa baş mücadele veriyor.
19.05.2022Dünya
Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyor
Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyorABD’nin Pensilvanya eyaletindeki senato ve eyalet valiliği adaylarını belirmek için düzenlenen ön seçimleri Prof. Dr. Mehmet Öz önde götürüyor.
18.05.2022Dünya
Öz’ün ‘Türkiye ile bağları’ sorun oldu
Öz’ün ‘Türkiye ile bağları’ sorun olduABD’de Senato yarışında Cumhuriyetçi Parti’nin Pensilvanya adayı olan Türkiye kökenli doktor Mehmet Öz’ün rakipleri, onu, Türk kökenli olması ve Türkiye ile bağları üzerinden eleştirmeyi sürdürüyor.
8.05.2022Dünya
Kamyonet, işçi servis minibüsüyle çarpıştı! Yaralılar var
Kamyonet, işçi servis minibüsüyle çarpıştı! Yaralılar varKonya’da ehliyetsiz sürücünün kullandığı kamyonetle işçi servis minibüsünün çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı.
14.04.2022Gündem
Kavşakta otomobiller çarpıştı; 1 ölü, 4 yaralı
Kavşakta otomobiller çarpıştı; 1 ölü, 4 yaralıKonya'da kavşakta iki otomobilin çarpıştığı kazada sürücülerden Serhat Sırlan (24) hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
28.03.2022Haberler
Kavşakta otomobiller çarpıştı; 1 ölü, 4 yaralı
Kavşakta otomobiller çarpıştı; 1 ölü, 4 yaralıKonya'da kavşakta iki otomobilin çarpıştığı kazada sürücülerden Serhat Sırlan (24) hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
28.03.2022Gündem
Biden ile Öz karşılıklı restleşti!
Biden ile Öz karşılıklı restleşti!ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin ünlü cerrahları arasında yer alan ve “Dr. Oz Show” adlı televizyon programının yıldızı Türk asıllı Mehmet Öz’ün, Cumhuriyetçi Parti’den senatör adayı olması nedeniyle ABD Başkanlığı bünyesindeki görevlerinden istifa etmesini istedi.
25.03.2022Dünya
Arka Sokaklar Suzan (Aşela Demir) kimdir kaç yaşında? Aşela Demir hayatı ve kariyeri...
Arka Sokaklar Suzan (Aşela Demir) kimdir kaç yaşında? Aşela Demir hayatı ve kariyeri...Aşela Demir, Kanal D ekranında yayımlanan fenomen dizi Arka Sokaklar'ın 618. bölümünde örgüt üyesi Suzan karakterine hayat verecek. Diziyi izleyecek olan seyirciler Aşela Demir, Arka Sokaklar Suzan kimdir sorularına yanıt arıyor. Peki Aşela Demir kimdir kaç yaşında aslen nereli?
11.03.2022Cadde
Oscarlı oyuncu THY'nin ikinci kez reklam yüzü oldu
Oscarlı oyuncu THY'nin ikinci kez reklam yüzü olduOscarlı oyuncu Morgan Freeman, beş yıl aradan sonra Türk Hava Yolları (THY)'nın ikinci kez reklam yüzü oldu. Freeman'ın rol aldığı yeni reklam filmi ilk kez, pazar (13 Şubat) günü Amerikan Futbol Ligi'nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi 'Super Bowl'da milyonlarca izleyiciyle buluşacak.
11.02.2022Ekonomi
9 yıldır aranıyordu, trafik kazasında öldüğü ortaya çıktı!
9 yıldır aranıyordu, trafik kazasında öldüğü ortaya çıktı!Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, veri entegrasyonu sayesinde 9 yıldır kayıp olarak aranan şahsın trafik kazasında öldüğünü tespit etti. Öte yandan  19 yıllık faili meçhul cinayet de aydınlatıldı.
22.01.2022Gündem
Adil Beştaş Evi yeniden canlandı
Adil Beştaş Evi yeniden canlandıDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin restore ederek yok olmaktan kurtardığı, Türk Ocakları Derneği Denizli Şubesi’ne tahsis ettiği Tarihi Adil Beştaş Evi hizmete açıldı.
13.12.2021Ege
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladı
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz, Pensilvanya eyaletinden Senato'ya girebilmek için eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olduğunu açıkladı.
30.11.2021Dünya
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladı
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz'ün eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek için yarışacağı ifade edildi.
30.11.2021Haberler
ABD'de ünlü Türk doktor Mehmet Öz siyasete atılıyor
ABD'de ünlü Türk doktor Mehmet Öz siyasete atılıyorABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz'ün eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek için yarışacağı ifade edildi.
30.11.2021Dünya
‘Senato’ya aday’ iddiası
‘Senato’ya aday’ iddiasıÜnlü doktor Mehmet Öz’ün, ABD’nin Pensilvanya eyaletinden senatörlük yarışına katılacağı öne sürüldü.
11.11.2021Dünya
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...Tüm dünyada güne başlarken en önemli öğün sabah kahvaltısı olarak bilinir. Ancak son günlerde kahvaltının tarihinden yola çıkarak yararlı mı yoksa zararlı mı olduğuna dair yeni bir tartışma karşımıza çıkıyor. Peki, kahvaltı kültürü nasıl ortaya çıktı, günün en önemli öğünü gerçekten kahvaltı mı, kahvaltı zararlı mı, sabah kahvaltısı yapılmazsa vücudu nasıl etkiler? Bakın işin uzmanları ne diyor! İşte kahvaltının tarihinden sağlık için önemine kadar merak edilen tüm detaylar...
14.09.2021Gündem
Türk mutfağı dünyaya tanıtılıyor
Türk mutfağı dünyaya tanıtılıyorEmine Erdoğan’ın öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı himayesi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle hazırlanan “Türk Mutfağı Asırlık Tariflerle” kitabı, Türk mutfağının zenginliğini uluslararası alanda tanıtmayı amaçlıyor.
Emine Erdoğan: Türk mutfağı, asırlardan beri ocaktan tüten bir bilgelik birikimidir
Emine Erdoğan: Türk mutfağı, asırlardan beri ocaktan tüten bir bilgelik birikimidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel ve atıksız yönleriyle dünya mutfaklarında öncü bir yer edineceğini belirterek, "Bu güce inanır, el birliği yaparsak, gastrodiplomasi alanında yeni rekorlar kırabiliriz." dedi.
4.09.2021Gündem
Özel konuklar
Özel konuklarKoç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Caroline Koç, Amerika seyahatinden döner dönmez çocukları ile soluğu Bodrum’da aldı ve çok özel misafirlerini ağırladı.
21.07.2021Cadde
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Acun Ilıcalı ve Ahmet Özhan paylaşımı
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Acun Ilıcalı ve Ahmet Özhan paylaşımıSağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele için yürütülen aşılama kampanyası kapsamında, sanatçı Ahmet Özhan ve yapımcı Acun Ilıcalı'nın yer aldığı kamu spotları hazırlandı.
10.07.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan Acun Ilıcalı ve Ahmet Özhan paylaşımı
Sağlık Bakanı Koca'dan Acun Ilıcalı ve Ahmet Özhan paylaşımıSağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele için yürütülen aşılama kampanyası kapsamında, sanatçı Ahmet Özhan ve yapımcı Acun Ilıcalı'nın yer aldığı kamu spotları hazırlandı.
10.07.2021Haberler
Bakan Koca paylaştı! Okan Bayülgen'den aşı çağrısı
Bakan Koca paylaştı! Okan Bayülgen'den aşı çağrısıSağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sanatçı Okan Bayülgen'in yer aldığı kamu spotu hazırlandı.
25.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca paylaştı! İşte aşılama oranı en yüksek 10 il
Son dakika... Bakan Koca paylaştı! İşte aşılama oranı en yüksek 10 ilSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak en az bir doz aşı yaptıranların oranının yükseldiğini duyurdu. Bakan Koca, aşılama oranı en yüksek 10 ili paylaştı.
25.06.2021Gündem
Ünlü sunucunun travmatik geçmişi
Ünlü sunucunun travmatik geçmişiAmerikalı ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey Türk doktor Mehmet Öz’ün TV programına katıldı ve çocukluğunda aile içi şiddete uğradığını anlattı. Oprah Winfrey çocukluğunda bir dönem birlikte yaşadığı büyükannesinin kendisini sopayla, kamçıyla dövdüğünü söyledi ve “Hâlâ acı çekiyorum” dedi
30.04.2021Dünya
Dr. Öz'den kardeş tepkisi! 'Sahte...'
Dr. Öz'den kardeş tepkisi! 'Sahte...'Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün iki yıl önce vefat eden babası Prof. Dr. Mustafa Öz’ün vasiyetnamesinin iptali için kız kardeşi Nazlım Öz’e açtığı davada, yeni bir gelişme yaşandı. Mehmet Öz, Nazlım Öz ile babasının bir bankadaki ortak hesap formlarının sahte olduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
29.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Öz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.