Mektup

Mektup

Son dakika mektup haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mektup gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mektup haber sayfamızda...

Mektup

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.102 mektup haberi bulunmuştur.
‘Titanik batmadan mektup yazıp okyanusa attı’
‘Titanik batmadan mektup yazıp okyanusa attı’Kanada’nın New Brunswick eyaletindeki Fundy Körfezi’nde 2017’de bir şişenin içinde bulunan ve 1912’de buz dağına çarparak batan Titanik gemisinin bir yolcusuna ait olduğu düşünülen mektupla ilgili inceleme başlatıldı.
16.05.2021Dünya
Resmi Yazı Türleri Hangileridir Ve Özellikleri Nelerdir?
Resmi Yazı Türleri Hangileridir Ve Özellikleri Nelerdir?Resmi yazışmalar; kişiden kişiye, kurumlar arasında, kişiden kuruma, kurumdan kişiye olmak üzere toplamda dört ana başlık şeklinde toplanmaktadır. Resmi yazılar, kurumlar ve kişiler arasında bilgi aktarımının doğru ve net bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle yazışmalar resmi bir dille yapılmaktadır. Peki, resmi yazı türleri hangileridir ve özellikleri nelerdir? İşte detaylar.
16.05.2021Eğitim
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...ABD'de 100'ün üstünde emekli üst düzey askerin, ABD Başkanı Biden'a yazdığı mektubun etkileri sürüyor. Son dakika haberine göre, dış basında çıkan mektupla ilgili skandal ifadeler nedeniyle yer yerinden oynadı.
14.05.2021Dünya
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyor
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyorGeçtiğimiz aylarda kızı Luna’yı kucağına alan oyuncu Özge Özder, “Sinan’la aşkın her kademesini çağlayarak yaşadık. Şimdi masalımız Luna ile devam ediyor” dedi.
14.05.2021Cadde
Cezaevlerinde e-görüş sevinci
Cezaevlerinde e-görüş sevinciBakanlığın e-Görüş projesinin pilot olarak uygulandığı ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklular, bayramda aileleriyle görüntülü görüşme sevinci yaşayacak. Türk Kızılayı maddi durumu yeterli olmayan tutuklu ve hükümlü çocuklara telefon kartı dağıttı...
14.05.2021Siyaset
Sokaklar yangın yeri!
Sokaklar yangın yeri!İsrail’in Gazze’ye hava saldırıları sürerken, Hamas da İsrail kentlerine yönelik füze atışlarına devam ediyor. İsrail ordusu Gazze’ye kara harekatı başlatırken, İsrail içinde bazı kentlerde Yahudiler ve Araplar arasında yaşananlar ise iç savaş korkularını gündeme getirdi
14.05.2021Dünya
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savundu
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savunduGelen son dakika haberşne göre; ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var." dedi. Biden, yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.
13.05.2021Dünya
Bazı tutuklu ve hükümlüler, e-Görüş ile aileleriyle bayramlaşacak
Bazı tutuklu ve hükümlüler, e-Görüş ile aileleriyle bayramlaşacakAdalet Bakanlığı, e-Görüş projesinin pilot olarak uygulandığı ceza infaz kurumlarındaki suça sürüklenen çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere hükümlü ve tutukluların, Ramazan Bayramı'nda aileleriyle görüntülü görüştürüleceğini açıkladı.
12.05.2021Gündem
Onlar bizim meleklerimiz! 'Karım öldü mü?'
Onlar bizim meleklerimiz! 'Karım öldü mü?'Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde kovid hastalarına moral olsun diye kurulan ‘Hal hatır’ ekibindeki hemşireler, her gün hastalarla temas kurarak yakınlarının mesajlarını hastalara iletiyor. Hemşireler, “Yoğun bakımdaki hastalar endişeli ve duygusal oluyor. Ailelerinden ve sevdiklerinden haberdar olmaları, yalnız olmadıklarını bilmeleri ise morallerini artırıp, iyileşmelerini destekliyor” diyor.
12.05.2021Gündem
Abese Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Abese Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAbese Suresi, Kur’an’da yer alan önemli surelerden biridir. Bu surenin tüm ayetlerinin Mekke devrinde tebliğ edildiğine inanılmaktadır. Toplamda 42 ayetten meydana gelen sure, Kur’an-ı Kerim’in 80. suresi olarak bilinmektedir. Sure iniş sırasına bakıldığında ise Necm ile Kadr Sureleri arasında kalmaktadır. Abese Suresi’nin adı, 1. ayette yer alan terime dayanmaktadır. Bu bağlamda abese, “huzursuzluk sebebiyle yüz buruşturmak” manasına gelmektedir. Abese Suresi’nin indirilme sebebi ise aynı zamanda Hz. Muhammed’e verilen bir uyarı olarak görülmektedir.
11.05.2021Sureler
Enkazdan çıkan mektup ağlattı
Enkazdan çıkan mektup ağlattıİzmir depreminde Emrah Apartmanı enkazında 2.5 yaşındaki oğlu Barlas Dal ile annesi Fatma Ateş’i kaybeden Yağmur Gürman’ın, yaklaşık 10 yıl önce annesine yazdığı duygu dolu mektup enkaz altından çıktı.
10.05.2021Ege
Anneme mektup şiiri - Necip Fazıl Kısakürek
Anneme mektup şiiri - Necip Fazıl KısakürekNecip Fazıl Kısakürek şiirlerinde Sade, yalın okuyan herkesin rahatça anlayacağı günlük hayatta kullanılan dil kullanmıştır. Şair tür olarak bakıldığında Cumhuriyet sonrası serbest şiir geleneğine uygun eserler ortaya koymuştur. Şair öz şiir akımında eserler ortaya koymuştur.
10.05.2021Şiirler
Lider kadınlar zirvede
Lider kadınlar zirvedeYönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin programına katılan lider kadınlardan 20’si daha önemli görevlere atandı. Türkiye’de daha fazla kadının yönetim kurullarında yer almasını sağlamak amacıyla kurulan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD), 2012 yılından bu yana yürüttüğü, yönetim kurulu alanında saygın akademik kurumların akredite ettiği Şirketler Arası Mentorluk ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’na katılan lider kadınlardan 20’sinin son 4 ayda toplam 24 adet yönetim kurulu üyeliğine atandığını açıkladı.
10.05.2021Ekonomi
Düz Yazının Özellikleri Nelerdir? Düz Yazı İle Şiir Arasındaki Farklar Nelerdir?
Düz Yazının Özellikleri Nelerdir? Düz Yazı İle Şiir Arasındaki Farklar Nelerdir?Edebi eserler düz yazı ve şiir olarak ikiye ayrılır. Nesir ve mensur eser adıyla da bilinen düz yazılar da içeriklerine göre iki ana başlıkta toplanır. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan kurgusal metinlere olay yazıları denir. Bir konuyu tartışmaya açmak ve bir görüş öne sürmek için kaleme alınan metinler ise düşünce yazısı olarak adlandırılır. Düz yazının özellikleri nelerdir? Düz yazı ile şiir arasındaki farklar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Mektup Zarfı Nasıl Yapılır? Yapıştırıcı Kullanmadan Zarf Yapımı...
Mektup Zarfı Nasıl Yapılır? Yapıştırıcı Kullanmadan Zarf Yapımı...Bireysel olarak rengarenk kağıtlar üzerinden harika bir mektup zarfı hazırlamak mümkün. Böylece kişisel olarak doğal yapı altında bu mektup çeşitleri kullanılabilir. Peki mektup zarfı nasıl yapılır? Yapıştırıcı kullanmadan zarf yapımı hakkında detayları derledik.
9.05.2021Eğitim
“Annem hep ‘Sen şarkı söyle kızım’ derdi”
“Annem hep ‘Sen şarkı söyle kızım’ derdi”Oyuncu Selen Uçer, bu Anneler Günü’nde geçen yıl kaybettiği annesine ve tüm annelere armağan ettiği bir tekliyle çıktı karşımıza “Gecenin Öteki Yüzü”
9.05.2021Pazar
AB üyesi 5 ülkeden aşı üretim kapasitesini artırma çağrısı
AB üyesi 5 ülkeden aşı üretim kapasitesini artırma çağrısıAvrupa Birliği (AB) üyesi 5 ülke lideri, Avrupa'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı üretim kapasitesinin artırılması ve diğer ülkelerle aşı paylaşım mekanizması kurulması çağrısında bulundu.
7.05.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardı
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, daha önce 'F-35 Programı'ndan hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz' dediklerini hatırlattı ve ABD'den aldıkları son mektubun kendilerini haklı çıkardığını bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' Yanıtları
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' YanıtlarıKarşı tarafla iletişim kurmak ve haberleşmek için yazılan yazılara mektup denir. Arapça yazmak manasına gelen ''ketb'' kökünden türetilen mektup kelimesinin birden fazla karşılığı vardır. En kısa yanıt 4, en uzun cevap ise 6 harflidir. ''Mektup'' bulmaca cevabı nedir? Mektup kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre listeledik.
7.05.2021Oyun
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle emeklilik yatırım fonlarının merkezi elektronik platform olan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu'nda (BEFAS) alınıp satılabilmesi için gerekli şartlar belirlendi.
6.05.2021Ekonomi
Oktay'a mektuplar şiiri - Orhan Veli Kanık
Oktay'a mektuplar şiiri - Orhan Veli KanıkTürk edebiyatında Garip akımının en büyük temsilcilerinden biri olan Orhan Veli, vezin ve kafiyenin gereksiz olduğunu savunmuş, şiirin diline büyük önem vermiştir. Özellikle halk diline yönelmiş, halkın konuştuğu kelimeleri şiirinde kullanmıştır. Onun en büyük amacı şiiri süsten kurtararak soyut şiir yerine, özüne ulaştığı somut bir şiir yazmıştır. Orhan Veli, bu şiiri arkadaşı Oktay Rıfat'a mektup şiir tarzında kaleme almıştır.
5.05.2021Şiirler
Haluk Levent kim? Haluk Levent aslen nereli, kaç yaşında, evli mi?
Haluk Levent kim? Haluk Levent aslen nereli, kaç yaşında, evli mi?Anadolu Rock müziğin popüler ismi Haluk Levent, sık sık gündeme geliyor. Son dönemde Ahbap adlı dernek ile çok konuşuluyor. Sanatçını takipçileri Haluk Levent'in hayatını merak ediyor. Peki, Haluk Levent nereli, kaç yaşında?
3.05.2021Cadde
Fransa'da 16 emekli generalden bir 'iç savaş' uyarısı daha
Fransa'da 16 emekli generalden bir 'iç savaş' uyarısı dahaFransa'da 16 emekli generalin, Ulusal Meclisteki siyasi gruplara "İslamcılığa ve Fransa'nın parçalanmasına karşı küresel bir stratejinin" geliştirilmesinin talep edildiği ve "iç savaş" uyarısının yapıldığı bir dosya gönderdiği belirtildi.
2.05.2021Dünya
Mektup Eş Anlamlısı Nedir? Mektup Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Mektup Eş Anlamlısı Nedir? Mektup Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerArapçada ''ketb'' yazmak ve dikte etmek anlamına gelir. Bu kelimeden türetilmiş olan mektup sözcüğünün ilk anlamı da yazılı kağıttır. Geride bıraktığımız yüzyıllarda yaygın bir haberleşme aracı olan mektupların birçok türü vardır. Yazar ve sanatçıların birbirleriyle olan mektuplaşmaları bir edebi tür kabul edilir ve kitap olarak yayımlanır. Mektup eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3 yılda 500 bebeğe ulaşıldı
3 yılda 500 bebeğe ulaşıldıDidim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın 2018 yılında başlattığı ‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında yeni doğan 500 bebeğin evi ziyaret edildi, hediye çantası verildi.
1.05.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

mektupabdisrailkoronavirüsege

Mektup ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.