Memurlar

Memurlar

Son dakika memurlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan memurlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan memurlar haber sayfamızda...

Memurlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.780 memurlar haberi bulunmuştur.
Emekli olunca ne kadar maaş alınıyor? İşte detaylar...
Emekli olunca ne kadar maaş alınıyor? İşte detaylar...Emekli olunca alacağımız aylık çalışırken kazandığımız maaşla aynı değil. Memurlar, işçiler ve kendi hesabına çalışanlar için hesaplamalar farklı. Ayrıca emekli aylığı, çalışırken sağlanan kazançtan düşük olsa bile bunun daha fazla azalması engellenebilir. İşte detaylar...
26.10.2021Ekonomi
28 Ekim yarım gün mü, tam gün tatil mi? 29 Ekim resmi tatil mi, yarım gün tatil mi?
28 Ekim yarım gün mü, tam gün tatil mi? 29 Ekim resmi tatil mi, yarım gün tatil mi?28 Ekim ve 29 Ekim günleri ile ilgili araştırmalar hız kesmiyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlanmasına bir hafta kala milyonlarca vatandaş 28 Ekim yarım gün mü, 29 Ekim resmi tatil mi aramalarını yapıyor. Okullar, Kamu, Özel sektör, üniversite ve memurlar 28 Ekim ve 29 Ekim'de resmi tatil mi kullanacak?
25.10.2021Gündem
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan '10 büyükelçi' açıklaması
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan '10 büyükelçi' açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 10 büyükelçinin açıklamasına ilişkin, "Türkiye, asla ve asla kendisine talimat veren bir üslupla konuşulmasına ne müsaade eder ne de bundan sonra müsaade edecektir. Dolayısıyla herhangi bir dış gücün, ister büyükelçileri, ister dışarıdaki araştırma merkezleri, ister yayın organları üzerinden oluşturdukları algılarla Türkiye'yi hizaya sokma çabalarını tamamıyla reddediyor ve geri iade ediyoruz." dedi.
24.10.2021Siyaset
Oğuzhan'ın öldüğü kazada 112'yi aramayan sürücünün dayısı muhtarlıktan uzaklaştırıldı
Oğuzhan'ın öldüğü kazada 112'yi aramayan sürücünün dayısı muhtarlıktan uzaklaştırıldıMuğla'nın Menteşe ilçesinde, Oğuzhan Kemçin'in (17) bisikletine otomobille çarparak ölümüne neden olan sürücü Mestan Göksal (28) ile olay yerine gidip, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramadığı ileri sürülen Yeniköy Mahalle Muhtarı Bayram Güner, kaymakamlık tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Güner'in sürücü Göksal'ın dayısı olduğu öğrenildi.
21.10.2021Gündem
Resmi tatiller takvimi: 28 Ekim ve 29 Ekim yarım gün tatil mi, tam gün tatil mi? 29 Ekim resmi tatil mi?
Resmi tatiller takvimi: 28 Ekim ve 29 Ekim yarım gün tatil mi, tam gün tatil mi? 29 Ekim resmi tatil mi?28 Ekim ve 29 Ekim tarihleri için heyecanlı arayış devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük gururla kutlanacak. Bu yıl 28 Ekim'in Perşembeye ve 29 Ekim Cuma gününe denk gelmesi kafalarda soru işareti oluşturdu. Peki 28 Ekim tatil mi, yarım gün mü? 28 Ekim ne günü, öğleden sonra tatil mi? 29 ekim Cumhuriyet Bayramı hangi gün, resmi tatil mi?
20.10.2021Gündem
‘Tehdit etmek haddim değil’
‘Tehdit etmek haddim değil’Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısıyla ilgili “Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Mafyatik ilişkilere sizi zorlarlarsa onların başına çökeceğim” dedi.
20.10.2021Siyaset
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'Meclis’e gelen bütçe teklifine göre gelecek yıl lojman, arsa ve araziler başta olmak üzere taşınmaz satışından 3.3 milyar lira gelir bekleniyor. Vergi gelirlerinde ise bu yıla kıyasla yüzde 19.4’lük artış öngörülüyor.
20.10.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum
Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorumCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum" dedi.
19.10.2021Siyaset
Memurun fazla mesai ücreti gelecek yıl yükselecek
Memurun fazla mesai ücreti gelecek yıl yükselecekDevlet memurlarının 2 lira 40 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 12,5 artacak. Özel kalem personeliyle makam şoförleri ise saat başına 2,85 lira fazla mesai alacak.
19.10.2021Ekonomi
Bürokrat çağrısına sert tepki geldi
Bürokrat çağrısına sert tepki geldiCHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bürokratlara seslenerek “Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun” dedi. Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine AK Parti, sert tepki gösterdi
17.10.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bürokratlarla ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu, 18 Ekim nedir? Bana şu 18 Ekim'i bir anlat, acaba zihninizin arkasında, dilinizin altındaki baklada, acaba 15 Temmuz gibi, 28 Şubat gibi bir tarih mi var?" dedi.
16.10.2021Siyaset
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyorCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara AK Parti'den peş peşe sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor' dedi. AK Partili Ünal ve Dağ sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, "Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, "Heyyt!" demiş. Çok korktuk(!) Hesabı yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ'ye mi sordurursun." tepkisinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun üst perdeden tehdit ettiğini vurgulayan AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ise "Hiç kimsenin bu insanlara, bu memur kardeşlerimize öyle parmak sallayarak tehdit hakkı da yoktur, haddi de değildir." dedi.
16.10.2021Siyaset
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
16.10.2021Sureler
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Ek göstergede son durum ne?
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Ek göstergede son durum ne?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son yaptığı 3600 ek gösterge açıklamları büyük heyecan yarattı. Memurlar büyük sevinç yaşarken günbegün son durum merak ediliyor. "3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?" sorusu art arda geliyor.
14.10.2021Gündem
3600 ek göstergede son durum nedir? Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak?
3600 ek göstergede son durum nedir? Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak?Milyonlarca memur 3600 ek gösterge için heyecanlı bir şekilde bekliyor. Konunun uzun bir aradan sonra gündeme gelmesi nedeniyle son durum merak ediliyor. Sıklıkla sorulan soru ise "3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? Meclis'e geldi mi?" şeklinde... İşte son detaylar...
7.10.2021Gündem
Yağcıoğlu Apartmanı sanıkları, hakim karşısına çıkıyor
Yağcıoğlu Apartmanı sanıkları, hakim karşısına çıkıyorİzmir’de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6.6'lık depremde 11 kişinin yaşamını yitirdiği Yağcıoğlu Apartmanı'nın fenni mesulü Orhan Ayber (80) ve müteahhidi Şerafettin Ağar (71), 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak' suçlamasıyla tutuklu yargılandıkları davada bugün hakim karşısına çıkacak.
6.10.2021Gündem
Belli oldu! Memur enflasyon farkı ne kadar oldu? Memur ve memur emeklisi zam farkı...
Belli oldu! Memur enflasyon farkı ne kadar oldu? Memur ve memur emeklisi zam farkı...Eylül ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve memur emeklileri enflasyon farkı ne kadar oldu sorusuna yanıt aramaya başladı. Temmuz ayı içerisinde yüzde 5,4 oranında enflasyon farkı alan memur ve memur emeklileri TÜİK tarafından açıklanan Eylül ayı enflasyon rakamlarının ardından enflasyon farkı ne kadar oldu sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte Eylül ayı enflasyon rakamlarının ardından oluşan memur enflasyon farkı...
4.10.2021Ekonomi
Vizontele oyuncuları! Vizontele filmi nerede, ne zaman çekildi, konusu nedir?
Vizontele oyuncuları! Vizontele filmi nerede, ne zaman çekildi, konusu nedir?Yılmaz Erdoğan klasiklerinden olan Vizontele, 2001 yılında beyazperdedeki yerini aldı. Filmde Hakkari'ye televizyonun gelişi anlatılıyor. Peki, Vizontele filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
3.10.2021Cadde
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkat
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkatSon dakika haberlere göre, henüz 13 ve 14 yaşında olan bu iki öğrencinin yüzlerine baktığımızda iki masum çocuk görüyoruz ancak onlar gizlice katliam yapmayı planlarken yakalandı. Evlerine düzenlenen baskında mühimmat, silah ve çok sayıda bıçak bulundu. Ayrıca Columbine saldırısını baştan sona inceledikleri, boru bombası yapmayı öğrenmeye çalıştıkları ve karaborsadan nasıl silah satın alınacağını araştırdıkları ortaya çıktı. Psikolog Mine Gülses, bu gibi saldırılar planlayan çocukların içine kapanık, anti sosyal eğilimleri olan ve genelde aile, okul ya da sosyal çevrede zorbalığa maruz kaldıklarını söylüyor ve uyarıyor! İşte bu gibi durumlarda tüm ebeveynlerin ve eğitmenlerin gözden kaçırmaması gereken bazı işaretler...
16.09.2021Dünya
KDK'dan memurlar için 'idari izin' tavsiyesi
KDK'dan memurlar için 'idari izin' tavsiyesiKamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Kovid-19 temaslısı memurun karantinada geçirdiği sürenin idari izin kapsamında sayılması talebini haklı buldu.
4.09.2021Ekonomi
Memur enflasyon farkı ne oldu? 2021 Memur zam oranları nedir?
Memur enflasyon farkı ne oldu? 2021 Memur zam oranları nedir?Memur enflasyon farkı ve zam oranları ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Ağustos ayı enflasyon rakamları bugün açıklandı. Enflasyon rakamları sonrasında ise gözler memur enflasyon farkına çevrildi. Peki 2021 memur enflasyon farkı nedir ve zam oranı ne kadar?
3.09.2021Ekonomi
Son dakika: Yeni Zelanda'da saldırı! 60 saniye içinde...
Son dakika: Yeni Zelanda'da saldırı! 60 saniye içinde...Son dakika haberine göre Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, şiddet yanlısı aşırılıkçıların, Auckland Alışveriş Merkezi'ndeki bir süpermarkette terör saldırısı gerçekleştirdiğini dünyaya duyurdu.
3.09.2021Dünya
İşçilerin yarısı kirada oturuyor
İşçilerin yarısı kirada oturuyorSendikaların yaptığı araştırmalara göre, işçilerin yarıdan fazlası kirada oturuyor. Çalışanlar özellikle son dönemdeki fahiş kira artışlarıyla gelirlerinin çoğuyla kira ödediklerini belirtirken memurlar konut yardımı istiyor.
3.09.2021Ekonomi
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklaması
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge sorununu sözleşmeyle kayıt altına aldıklarını belirterek, "Bütün memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz." dedi.
2.09.2021Ekonomi
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştü
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kamu Süresiz Sözleşmeli Memurlar Derneği Başkanı Adem Atacan ve Kamu Çalışanları Hak  Sendikaları Konfederasyonu (Hak-Sen) Genel Başkanı Ayhan Çivi ile görüştü.
29.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

son haberler2021chpkemal kılıçdaroğluson dakika haberler

Memurlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.