Merdiven Altı

Merdiven Altı

Son dakika merdiven altı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan merdiven altı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan merdiven altı haber sayfamızda...

Merdiven Altı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.096 merdiven altı haberi bulunmuştur.
Çocuklara bilinçsiz vitamin kullandırılmamalı!
Çocuklara bilinçsiz vitamin kullandırılmamalı!Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, ailelerin çocukları için hekime danışmadan, ezbere bir şekilde vitamin alabildiğini belirterek, vitamin kullanımı için çocuğun önce hekim muayenesinden geçmesini, gerekli tetkikler yapıldıktan ve hangi vitamin eksikliği varsa tespit edildikten sonra takviye alınmasını önerdi.
Gıdada akılalmaz hile! Bulaşık makinesine koyan da var, bezelye katan da...
Gıdada akılalmaz hile! Bulaşık makinesine koyan da var, bezelye katan da...Türkiye'de bir kahve zinciri mağazasında donmuş ürünlerin bulaşık makinesinde ısıtılması, 'pes dedirten' gıda hilelerini bir kez daha gündeme getirdi. Tehlikeye dikkat çeken uzmanlar, can alıcı uyarılarda bulundu. İşte mutfakta dönen dolapların perde arkası...
2.11.2021Gündem
Boyun ağrısı için akupunktur yaptırdı, akciğeri delindi! Suçlu kim?
Boyun ağrısı için akupunktur yaptırdı, akciğeri delindi! Suçlu kim?Brezilya'da boyun ağrıları yaşayan 26 yaşındaki Jessica Aldrey Germiniani'ye, akupunktur yaptırması tavsiye edildi. Akupunkturdan saatler sonra akciğerinde sönme yaşayıp nefes almakta zorlanan genç kadın, az daha canından oluyordu. Peki, genç kadının akciğerinin delinmesine sebep olan şey neydi? Bu durumu 'komplikasyon' olarak değerlendiren Dr. Sinan Akkurt, önemli açıklamalarda bulundu. Jessica Aldrey Germiniani'nin hikâyesi haberimizde...
22.10.2021Gündem
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!Yeni düzenlemeler ve kur artışı nedeniyle ikinci el cep telefonlarına talep fırladı. Türkiye’de yılda ortalama 20 milyon telefon el değiştirirken, 10 milyar TL’lik ekonomi yaratılıyor.
15.10.2021Ekonomi
Artık dur denmeli
Artık dur denmeliTorbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun girdi fiyatlarındaki fahiş fiyatlar nedeniyle ilçede 15 gün yapı durdurma eylemi yapan müteahhitler adına AK Parti İzmir Milletvekili Nasır’dan Rekabet Kurumu’nun harekete geçmesi konusunda destek istedi
12.10.2021Ege
Bahçeli’den Boğaziçili öğrencilere sert sözler: Bunlar Türkiye düşmanlarının  niyeti karanlık taşeronlarıdır
Bahçeli’den Boğaziçili öğrencilere sert sözler: Bunlar Türkiye düşmanlarının niyeti karanlık taşeronlarıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Tok gezip açlık edebiyatı yapanların gençlerimize oy gözüyle baktıkları malumumuzdur. Ancak biz Türk gençliğine bakınca oy görmüyoruz, gelecek görüyoruz” dedi. Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’nde eylem yapan öğrenciler için de “Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlarıdır” dedi.
10.10.2021Siyaset
TBMM’ye ‘gündüz kuşağı’ şikâyeti
TBMM’ye ‘gündüz kuşağı’ şikâyetiTBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’nda konuşan uzmanlar “gündüz kuşağı kadın programlarını” sert bir dille eleştirdi.
8.10.2021Gündem
Kerim Kaan Köse: Dövme sanattır
Kerim Kaan Köse: Dövme sanattırDünya çapında ödülleri bulunan ünlü dövme sanatçısı Kerim Kaan Köse, dövmenin dünyada sanat olarak kabul gördüğünü, Türkiye'de de son yıllarda sektörün gelişmesiyle ön yargıların kırılmaya başladığını söyledi. Köse, dövme yaptırmanın hassas bir konu olduğunu ve dikkatlice araştırılması gerektiğini de belirtti.
6.10.2021Vitrin
Son dakika! MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı
Son dakika! MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldıMHP Merkez Disiplin Kurulu, Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren'in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar karar verdi.
23.09.2021Siyaset
Kazakistan’da kayıt dışı ekonomi yüzde 20'ye düştü
Kazakistan’da kayıt dışı ekonomi yüzde 20'ye düştüKazakistan’da kayıt dışı ekonominin son 4 yılda yüzde 29'dan yüzde 20'ye düştüğü bildirildi.
20.09.2021Uzmanpara
Kazakistan’da kayıt dışı ekonomi yüzde 20'ye düştü
Kazakistan’da kayıt dışı ekonomi yüzde 20'ye düştüKazakistan’da kayıt dışı ekonominin son 4 yılda yüzde 29'dan yüzde 20'ye düştüğü bildirildi.
20.09.2021Ekonomi
Adalet Bakanı Gül: Yargıyı yargıya bırakacak hukuk kültürünü hep beraber oluşturmalıyız
Adalet Bakanı Gül: Yargıyı yargıya bırakacak hukuk kültürünü hep beraber oluşturmalıyız Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hepimizin müşterek duygularına, ortak vicdanına hitap eden olayların soruşturma veya davalarını, bağımsız ve tarafsız yargıyı yıpratma kampanyasına dönüştürme girişimlerini asla kabul etmeyiz. Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber oluşturmamız gerekmektedir." dedi.
20.09.2021Siyaset
Haksız rekabetin önüne geçecek
Haksız rekabetin önüne geçecekİzmir’in en eski lokantalarından Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın İşletmecisi, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkan Adayı Alpay Okyay, sektörün son durumu ve yaklaşan oda seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.
13.09.2021Ege
Endişelendiren söylenti! PCR testinin sahtesi mümkün mü?
Endişelendiren söylenti! PCR testinin sahtesi mümkün mü? Pazartesi’den itibaren COVID-19 aşısı olmayan kişiler çoğu yerde ‘negatif sonuçlu PCR testi’ ibraz etmek zorunda. Peki bu testin sahtesini yapmak mümkün mü? Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek “1.5 yıldır merdiven altı tabir edilen bazı yerlerde, sahte PCR raporları verildiğini duyuyoruz. Parasını veriyorsun, istediğin sonucu alıyorsun. Pazartesi’den itibaren başlayacak uygulama bu dolandırıcıların ekmeğine yağ sürebilir, çoğalabilirler" ifadelerini kullandı.
5.09.2021Gündem
Tarım Kredi, et ve süt ürünlerinde üretici konuma geçiyor
Tarım Kredi, et ve süt ürünlerinde üretici konuma geçiyorYüz binlerce çiftçi ortağıyla Türk tarım sektörünün en büyük kooperatifi olan ve tarımsal faaliyetlerdeki ihtiyaçların giderilmesi noktasında önemli katkıları bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), daha önce tedarikçi firmalar aracılığıyla temin ettiği et ve süt satışını kendi üretimiyle karşılamaya hazırlanıyor.
1.09.2021Ekonomi
3 bin 500 TL’ye anlaşıp lüks mekan diye aldandı
3 bin 500 TL’ye anlaşıp lüks mekan diye aldandıAdana’da bir güzellik merkezinde kristal peeling uygulaması yaptıran N.B.’nin (33) yüzünde yanıklar oluştu. Yüzünde izler kalan N.B., işletme hakkında suç duyurusunda bulundu.
1.09.2021Haberler
3 bin 500 TL’ye anlaşıp lüks mekan diye aldandı
3 bin 500 TL’ye anlaşıp lüks mekan diye aldandıAdana’da bir güzellik merkezinde kristal peeling uygulaması yaptıran N.B.’nin (33) yüzünde yanıklar oluştu. Yüzünde izler kalan N.B., işletme hakkında suç duyurusunda bulundu.
1.09.2021Gündem
Son dakika... 'Ay Yıldız' heyecanı! Erdoğan: Amacımız Cumhuriyet'in 100. yılında projeyi tamamlamak
Son dakika... 'Ay Yıldız' heyecanı! Erdoğan: Amacımız Cumhuriyet'in 100. yılında projeyi tamamlamakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu. "Siber güvenliğin konuşulduğu bir dönemde, bize şu an temelini atacağımız böyle bir proje yakışır." diyen Erdoğan, karargahın açılışının 19 Mayıs 2023'te yapılacağını söyledi.
30.08.2021Siyaset
'160 basan var' diyen uzmanlardan ağır taşıt uyarısı!
'160 basan var' diyen uzmanlardan ağır taşıt uyarısı!Peş peşe yaşanan ve onlarca kişinin öldüğü otobüs kazalarının ardından uzmanlardan kritik uyarı geldi. Uzmanlar, denetimlerin yetersizliğine dikkat çekerek, “Yollarda 160 km hız ile giden kamyonlar, 150 km hız ile giden otobüsler dolaşıyor” dedi.
28.08.2021Gündem
Bir gün giydiği ayakkabı perişan etti!  'Ayağımdan parça alınacak'
Bir gün giydiği ayakkabı perişan etti! 'Ayağımdan parça alınacak'Küçükçekmece'de yaşayan Gonca Gül, 30 liraya satın alarak bir gün giydiği ayakkabıdan bulaşan kimyasalla ayağında yaralar oluştuğu iddiasıyla şikayette bulundu. Gonca Gül, "Doktor, kanserojen maddenin ayağıma yan etki yaptığını söyledi. Ayağımdan parça alınacak" dedi.
25.08.2021Gündem
İstanbul'da kırtasiye ürünleri laboratuvarda böyle test ediliyor
İstanbul'da kırtasiye ürünleri laboratuvarda böyle test ediliyorOkullarda yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanmasının ardından kırtasiyecilerin vitrinleri kırtasiye ve okul malzemeleriyle süslenirken, çocuklara sağlıklı ürünler ulaştırılması amacıyla kırtasiyelerden alınan ürün örnekleri laboratuvarlarda titiz kimyasal ve fiziksel testlerden geçiriliyor. Testlerden geçemeyen malzemeler piyasadan toplatılacak.
25.08.2021Haberler
Memura %5+7 zam
Memura %5+7 zamToplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Memur ve memur emeklisi maaşı 2022’de yüzde 5+7, 2023’te de yüzde 8+6 artırılacak. Enflasyon, bu artış oranlarını geçerse memura enflasyon farkı da verilecek.
24.08.2021Ekonomi
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Ekonomi
Genç kadının yardım çığlığı! 'Dudağıma defalarca yumruk vurdu'
Genç kadının yardım çığlığı! 'Dudağıma defalarca yumruk vurdu'İstanbul Sultangazi'de 18 yaşındaki Melike Y., eski erkek arkadaşı Kenan D. tarafından alıkonularak, 3 gün boyuncu şiddet gördüğünü iddia etti. Melike Y., eski erkek arkadaşının kendisini uyuşturucuya alıştırdığını, 1,5 yıl kendisini şiddet uyguladığını söyleyerek, en büyük cezanın verilmesini istediğini söyledi.
16.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Merdiven Altı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.