Mesam

Mesam

Son dakika MESAM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MESAM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MESAM haber sayfamızda...

Mesam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 258 mesam haberi bulunmuştur.
Arif Sağ'dan 'seçim iptali' davası! 'Eski yönetim gelsin'
Arif Sağ'dan 'seçim iptali' davası! 'Eski yönetim gelsin'Sanatçı Arif Sağ, MESAM'da Orhan Gencebay'ın 'manevi oğlum' dediği Recep Ergül'ün başkan seçilmesi kararının iptali için mahkemeye başvurdu. Genel Kurul'da alınan kararların hukuka aykırı olduğunu iddia eden eski başkan Sağ, önceki yönetimin yeniden görevlendirilmesini talep etti.
8.08.2021Cadde
Yıldırım Gürses kimdir? Yıldırım Gürses neden öldü, nereli? İşte, hayatı
Yıldırım Gürses kimdir? Yıldırım Gürses neden öldü, nereli? İşte, hayatıYıldırım Gürses kim sorusu gündemde. Türk Sanat Müziği'nin adından söz ettiren ismi olan Yıldırım Gürses, şarkıları ile milyonlarca kişinin ilgisini çekti. Dinleyicileri ise Yıldırım Gürses'in hayatını merak ediyor. Peki, Yıldırım Gürses aslen nereli, neden ve ne zaman öldü?
19.04.2021Cadde
115 milyon kez izlenmişti! O şarkını bestesine 'çalıntı' davası
115 milyon kez izlenmişti! O şarkını bestesine 'çalıntı' davasıBesteci Belma Şahin, Bilal Sonses'in Yıldız Tilbe ile düet yaptığı ve YouTube'de 115 milyon kez izlenen 'Hasbelkader' adlı şarkının bestesinin kendisine ait olduğu iddiasıyla Sonses ve iki müzik şirketi aleyhine dava açtı.
17.04.2021Cadde
Ege'den Yorgo Theofanous’a ikinci dava
Ege'den Yorgo Theofanous’a ikinci davaEge, 'Yaz Aşkım' şarkısını intihal ederek yeni bir şarkı yazan Yorgo Theofanous’a Yunanistan’da ikinci kez dava açtı. Ege, Yunan bestecinin 'Dudaklarında Isıt Beni' şarkısını da izinsiz kullandığını iddia etti.
5.03.2021Cadde
Coşkun Sabah: O teklifi reddetmek vatana ihanet
Coşkun Sabah: O teklifi reddetmek vatana ihanetUsta sanatçı Coşkun Sabah, 'Arafta Sorular' programına konuk oldu.
26.01.2021Cadde
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destekKültür ve Turizm Bakanlığı, salgın döneminde mağdur olan müzik sektörü çalışanlarından başvurusu onaylanan 24 bin 522 kişiye 3 ay boyunca 1000 lira destek verileceğini açıkladı.
8.01.2021Ekonomi
Bakanlık desteğine sanatçılardan tepki
Bakanlık desteğine sanatçılardan tepkiKültür ve Turizm Bakanlığı’nın, haftalık veya günlük yevmiye ücretiyle çalışan ve bir sosyal güvencesi olmayanlar başta olmak üzere işini kaybeden ya da işleri durma noktasına gelen ses ve enstrüman sanatçıları ile sektör çalışanlarına yönelik “Müzik Susmasın” projesi sanat camiasında tartışma yarattı.
13.12.2020Siyaset
Selami Şahin ve Ercan Saatçi polis zoruyla ifade verecek
Selami Şahin ve Ercan Saatçi polis zoruyla ifade verecek Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nde (MESAM) yönetim kurulu üyesi olan sanatçı Ali Rıza Binboğa, 2 yıl önce meslektaşı Mustafa Özkent’e tehdit ve hakaret davası açtı. Olay sırasında aynı masada olan Selami Şahin ve Ercan Saatçi'nin de polis zoruyla mahkemeye getirilmesine karar verildi.
13.06.2020Cadde
Müzisyenlere bin TL yardım
Müzisyenlere bin TL yardımMüzik Sanatçıları Platformu (MÜSAP) Başkanı Recep Ergül ve usta sanatçı Fuat Güner'den hem ramazan ayı, hem de corona virüs salgını dolayısıyla müzisyenlere yardım.
21.05.2020Cadde
‘MESAM’da adalet istiyoruz’
‘MESAM’da adalet istiyoruz’Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) üye sanatçılardan oluşan Değişim ve Adalet Platformu, Taksim’de düzenlenen bir basın toplantısı düzenledi. Grup adına konuşan Recep Ergül, “Gayrimeşru, görevi kötüye kullanma ve 109 sahte üye yapmak gibi suçlamalar ve iddialarla, Arif Sağ ve grubu bugüne kadar dört kez görevden alındı.
'Bunlar cenazeye parayla katılan aç keneler'
'Bunlar cenazeye parayla katılan aç keneler'Besteci Burhan Bayar, Neşet Ertaş’ın 7’nci ölüm yıldönümünde MESAM Başkanı Arif Sağ ve arkadaşlarını hedef aldı: Bunlar 7 yıl önce Neşet Ertaş’ın cenaze törenine bile MESAM’dan harcırah alarak gitti. Hâlâ Ertaş’ın eserlerinden geçinen aç keneler var!
26.09.2019Cadde
Sibel Can hakkında şoke eden iddia!
Sibel Can hakkında şoke eden iddia!Şarkıcı Alihan, 'Kış Masalı' isimli şarkının kendi parçasından alıntı olduğunu öne sürerken, Sibel Can’a 500 bin dolarlık dava açacağını açıkladı.
15.01.2019Cadde
Kuyudan 500 bin TL çıktı
Kuyudan 500 bin TL çıktıAleyna Tilki'nin seslendirdiği 'Dipsiz Kuyum' şarkısı ikiliye 3 ayda 500 bin TL kazandırdı
31.12.2018Cadde
Orhan Gencebay, Arif Sağ'ı Cumhurbaşkanı'na şikayet etti mi?
Orhan Gencebay, Arif Sağ'ı Cumhurbaşkanı'na şikayet etti mi?CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40 programına konuk olan usta sanatçı Orhan Gencebay, "Arif Sağ'ı Cumhurbaşkanı'na şikayet ettiniz mi?" sorusuna, "Bu şekilde buna cevap vermek istemem, ispiyonculuğu sevmem" diye yanıt verdi.Gencebay, sözlerine şöyle devam etti:"Şu bilgiyi vereyim, MESAM'a kayyum değil, geçici yönetim atandı. Bunun nedeni de MESAM'ı teftiş eden müfettişlerin verdiği raporlardı. O raporlarda MESAM'da yapılan yanlışlıklar yüzünden geçici yönetimi bakanlığımız atamıştır. Bu kesinlikle böyle değildir, ispiyonculuğu da sevmem. MESAM'ın daha iyi olması için yapılan çalışmaları neticesinde MESAM'da olan olumsuzluklar yüzünden geçici yönetim gelmiştir. Girmek istemiyorum bu konuya.""Ben de üzüldüm"Buket Aydın, Orhan Gencebay'a, "Arif Sağ ile aranızda ne geçti de 55 yıllık arkadaşlığınıza mal oldu?" sorusunu da yöneltti. Gencebay, "İsim zikretmek istemiyorum ama insan çok değer verdiği birilerini kaybedince üzülür. Ben de üzüldüm ama bu benim yaptığım bir şey değil, kaybeden ben değilim" dedi.
11.09.2019Televizyon
Orhan Gencebay'ı duygulandıran Müslüm Gürses anısı
Orhan Gencebay'ı duygulandıran Müslüm Gürses anısıCNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu '40' programına konuk olan usta sanatçı Orhan Gencebay, Müslüm Gürses ile ilgili anısını anlattı. Usta sanatçı, 'Sizin filminiz çekilsin ister miydiniz?' sorusuna verdiği yanıtla izleyenleri şaşırttı.
15.11.2018Cadde
Orhan Gencebay'ı duygulandıran Müslüm Gürses anısı
Orhan Gencebay'ı duygulandıran Müslüm Gürses anısıCNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu '40' programına konuk olan usta sanatçı Orhan Gencebay, Müslüm Gürses ile ilgili anısını anlattı. Usta sanatçı, 'Sizin filminiz çekilsin ister miydiniz?' sorusuna verdiği yanıtla izleyenleri şaşırttı.
15.11.2018Cadde
Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'a 100 bin liralık tazminat davası!
Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'a 100 bin liralık tazminat davası!Ses sanatçısı Onur Akay, Aleyna Tilki’nin yorumladığı ve çalıntı olduğu iddia edilen ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısına ilişkin MESAM kararını duyurdu.
28.09.2018Cadde
Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'a 100 bin liralık tazminat davası!
Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'a 100 bin liralık tazminat davası!Ses sanatçısı Onur Akay, Aleyna Tilki’nin yorumladığı ve çalıntı olduğu iddia edilen ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısına ilişkin MESAM kararını duyurdu.
28.09.2018Cadde
Ahmet Selçuk İlkan canlı yayında açıkladı
Ahmet Selçuk İlkan canlı yayında açıkladıKanal D’nin hafta içi her sabah canlı yayınla izleyicisiyle buluşan programı '4 Kadın Zamanı’ na bugün ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlkan, telefon ile bağlandı.
27.09.2018Cadde
Ahmet Selçuk İlkan, Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'dan özür bekliyor
Ahmet Selçuk İlkan, Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'dan özür bekliyorŞair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, 29 yıl önce kendisinin yazıp Bergen'in söylediği 'Yıllar Affetmez' adlı şarkısını alıntı yaparak 'Dipsiz Kuyum' adlı şarkısına uyarladığını iddia ettiği Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'a dava açmaya hazırlanıyor. Memleketi Hatay'ın tanıtım günleri için düzenlenen basın toplantısına katılan İlkan, Emrah Karaduman ile Aleyna Tilki'yi, "Bizim müzik kuyumuz, onlarınki gibi dipsiz ve ipsiz kuyu değildir" sözleriyle topa tuttu.
26.09.2018Cadde
Aleyna Tilki’nin yeni şarkısı ‘Dipsiz Kuyum’ çalıntı mı?
Aleyna Tilki’nin yeni şarkısı ‘Dipsiz Kuyum’ çalıntı mı?Aleyna Tilki, söz ve müziğinin Emrah Karaduman'a ait olduğu 'Dipsiz Kuyum' isimli şarkısıyla gündemde! Tilki'nin seslendirdiği yeni şarkının çalıntı olduğu iddia edildi.
4.09.2018Cadde
İbrahim Tatlıses tazminat ödeyecek!
İbrahim Tatlıses tazminat ödeyecek!İstanbul Adliyesi'nde görev yapan hakim Habibe Aslan ve avukat kızı Aslı Aslan'a iftira attığı iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davadan beraat eden türkücü İbrahim Tatlıses, hukukçu anne-kıza 5'er bin TL'den 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.
17.07.2018Cadde
Mahmut Tuncer hakkında 5 yıl hapis istemi
Mahmut Tuncer hakkında 5 yıl hapis istemiŞarkıcı Mahmut Tuncer hakkında "bir müzisyenin 'Cincon' adlı eserinin melodisini rızası olmaksızın kendi eseri 'Ankara'da kullandığı" iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istendi -
20.06.2018Cadde
‘Seçimi tanımıyoruz’
‘Seçimi tanımıyoruz’Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz mart ayında üyelerin daha fazla zarar görmemesi için, Arif Sağ başkanlığındaki Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu’na görevden el çektirilerek, yerine Coşkun Sabah başkanlığında geçici bir yönetim kurulu atamıştı.
11.06.2018Cadde
MESAM'da tartışma bitmiyor: Onlarca skandal yaşandı!
MESAM'da tartışma bitmiyor: Onlarca skandal yaşandı!Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin  (MESAM) eski geçici yönetim kurulu üyelerinden Coşkun Sabah ve Recep Ergül, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen MESAM 9'uncu Olağanüstü ve 15'inci Olağan Genel Kurulu'na ilişkin açıklamalarda bulundu.
11.06.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Aleyna TilkiEmrah KaradumanMESAMOrhan GencebayOnur Akay

Mesam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.