Mescid-İ Aksa

Mescid-İ Aksa

Son dakika Mescid-i Aksa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mescid-i Aksa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mescid-i Aksa haber sayfamızda...

Mescid-İ Aksa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.627 mescid-i aksa haberi bulunmuştur.
Bilal Erdoğan: Filistin davasında duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyuyoruz
Bilal Erdoğan: Filistin davasında duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyuyoruz Dünya Etnospor Konfederasyonu ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, "Filistin davasında duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Ama daha güçlü olmak zorundayız. Türkiye olarak, İsrail'in bir daha soykırıma teşebbüs edemeyeceği kadar güçlü olmak zorundayız. Rabbim, Filistinli kardeşlerimize hak ettikleri özgürlüklerini, zaferi nasip edecek. Rabb'im, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgür günlerini de bizlere gösterecek" dedi.
10.05.2024 Gündem
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor Filistin’de yaşanan insanlık suçlarının ele alındığı 5. Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Konferansı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Uluslararası hukukun ve uluslararası sistemin hiçbir kararını uygulamayan İsrail, adeta bir devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor” dedi.
27.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili açıklama Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürecik'teki radar üssüyle ilgili iddialara çok sert tepki gösterdi.
26.04.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürecik'teki radar üssüyle ilgili iddialara çok sert tepki gösterdi.
26.04.2024 Gündem
Osmanlı bayram tebrik kartları
Osmanlı bayram tebrik kartları Osmanlı’da 19. yüzyıl sonunda görülmeye başlayan kartpostallar, bayramların da önemli bir parçasıydı. Bazı kutsal mekânların ve dinî metinlerin kartpostallarda kullanılması yasak olduğundan bayram tebrik kartları çiçek görselleriyle süsleniyordu.
11.04.2024 Gündem
Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Siyasi parti liderleriyle görüştü
Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Siyasi parti liderleriyle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi parti liderleriyle telefonda görüştü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleriyle de peş peşe kritik görüşmeler gerçekleştirdi.
10.04.2024 Gündem
'Kızıl İnek' hortladı! Mescid'i Aksa'yı yıkıp Üçüncü Tapınak kurmak istiyorlar
'Kızıl İnek' hortladı! Mescid'i Aksa'yı yıkıp Üçüncü Tapınak kurmak istiyorlar Bir uçakla ABD'den geçtiğimiz yıl Ağustos ayında getirilen beş kızıl düve, Kudüs'teki Zeytin Dağı'nda kurban edilmek isteniyor. Perde arkasında ise, Mescid-i Aksa'nın Yahudilere açılması var. Newsweek 'Kutsal savaş: Kızıl inekler, Gazze ve dünyanın sonu' başlığını atarken, Binyamin Netanyahu'nun dolaşıma giren fotoğrafı radikal Yahudileri daha da kışkırttı.
10.04.2024 Dünya
‘Kadir Gecesi Özel’ ekrana geliyor
‘Kadir Gecesi Özel’ ekrana geliyor Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camii’nden gerçekleşecek ‘Kadir Gecesi Özel’ yayınında, Kuran-ı Kerim’i güzel okuma dünya birincileri Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien ve Endonezyalı Takdir Fariza Hasan, Mescid-i Aksa Camii Müezzini Filistinli Firas Kazzaz, Ankara Yenimahalle Beştepe Millet Camii imam-hatipleri Fatih Kaya ile Tayyib Hoş ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tasavvuf musikisi topluluğu yer alacak...
5.04.2024 Cadde
Napolyon'un gözde komutanıydı, 'Kürt Süleyman' öldürdü! Başını kesip müzeye koydular
Napolyon'un gözde komutanıydı, 'Kürt Süleyman' öldürdü! Başını kesip müzeye koydular Süleyman el-Halebi, Kürt kökenli bir Osmanlı vatandaşıydı. Ancak bugün kafatası Paris'te İnsan Müzesi'nde sergileniyor. Peki El-Ezher Üniversitesi'nde İslami ilimler okuyan bu genç âlim, Napolyon'un en güvendiği komutanını nasıl öldürmüştü? İşte tüm detaylarıyla Süleyman el-Halebi'nin hikâyesi.
23.03.2024 Yaşam
Fatih Erbakan: Yeniden Refah ahlaklı belediyecilik şiarıyla seçimlere giriyor
Fatih Erbakan: Yeniden Refah ahlaklı belediyecilik şiarıyla seçimlere giriyor Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Milletten oy alamıyor, nereye gitse emekli, memur, işçi, çiftçi tepki gösteriyor. Nereye gitse Gazze'yi soruyorlar. 'İsrail ile neden ticarete devam ediyorsunuz' diyorlar. Bu tabloyu manzarayı görüyor. Anketlere bakıyor. Oylar kartopu gibi eriyor. Gelmiş Yeniden Refah adayını geri çekecekmiş de bize destek olacakmış. Ne münasebet. Herkes çalışacak, herkes millete kendisini anlatacak, hizmet yarışına girecek ve milletimiz özgür iradesiyle kimi istiyorsa onu seçecek" dedi.
16.03.2024 Gündem
Ateşkes için yeni manevralar
Ateşkes için yeni manevralar İsrail ile Hamas arasındaki müzakereler dolaylı olarak sürerken, Netanyahu, Hamas’ın son ateşkes teklifinin “akıl dışı” talepler içerdiğini öne sürdü, ayrıca Refah’a operasyonun onayını verdi.
16.03.2024 Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistin halkına karşı büyük bir zulüm işlenmeye devam ediyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistin halkına karşı büyük bir zulüm işlenmeye devam ediyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Bu Ramazan'ın dünyadaki bütün masum milletlerin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Gazze'deki soykırım boyutlarına çoktan varmış olan bu katliamın bir an evvel durdurulabilmesini ümit ediyorum” açıklamasında bulundu.
12.03.2024 Gündem
Abbas bugün Türkiye’de
Abbas bugün Türkiye’de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle bugün Türkiye’ye geliyor.
5.03.2024 Gündem
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı'
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı' İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır." dedi.
4.03.2024 Gündem
Ateşkeste son durum olumlu gözükmüyor
Ateşkeste son durum olumlu gözükmüyor ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze’de ateşkesin yakın olduğuna dair açıklamaları taraflar tarafından fazla iyimser bulunurken, İsrail ve Hamas arasındaki görüşmelerde hala önemli fikir farklılıkları bulunduğu ifade ediliyor. Mısır ve Katar liderliğinde devam eden müzakerelerde henüz sonuç çıkmazken, Biden’ın sözlerinin İsrail yönetimiyle koordinasyon içinde yapılmadığı ifade ediliyor.
29.02.2024 Dünya
Refah için kritik tarih: 10 Mart!
Refah için kritik tarih: 10 Mart! İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı yürüttüğü savaş devam ederken, endişelerin odağında bulunan Refah kenti için önemli bir gelişme yaşandı. Pek çok ülke lideri ve dünya kamuoyu, bir milyondan fazla Gazzelinin sığındığı Mısır sınırındaki kente İsrail’in kara harekatı düzenlenmesine karşı çıkarken, Tel Aviv’den tarih geldi.
20.02.2024 Dünya
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmek
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmek Gazze Şeridi’nde yaşayanlar, hayat kaygısının yanı sıra yiyecek bulmak için de mücadele veriyor. Kimi ailelerin çocukları için hayvan yemlerinden ekmek yaptığı belirtiliyor...
20.02.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş: Ortak anlayışlar istikametinde birleşmeli ve yolumuza devam etmeliyiz
Numan Kurtulmuş: Ortak anlayışlar istikametinde birleşmeli ve yolumuza devam etmeliyiz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "İsrail’in en büyük gücü ne elindeki askeri gücüdür, ne elindeki teknolojik gücüdür. Ne arkasını dayadığı dayılardır, ne onların desteklediği ülkelerdir, ne de dünyadaki üstün medya güçleridir. İslam dünyasının bu kadar çaresiz olması, dağınık olması, inisiyatifsiz olması, İsrail yönetiminin arkasındaki en büyük güçtür” dedi.
16.02.2024 Gündem
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN MESAJLARI 2024: 🤲 MİRAÇ KANDİLİ mesajları için Ayetli, Dualı, Hadisli, Resimli HAYIRLI KANDİLLER mesajları ve sözleri...
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN MESAJLARI 2024: 🤲 MİRAÇ KANDİLİ mesajları için Ayetli, Dualı, Hadisli, Resimli HAYIRLI KANDİLLER mesajları ve sözleri... Miraç Kandiliniz mübarek olsun! İslam aleminde önemli gün ve gecelerden biri de Miraç gecesi olarak bilinir. Bu anlamlı gecede Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya sonrasında yedi kat semaya yükselişini ve Allah'ın huzuruna kabul edildiği gece olarak bilinir. Bu anlamlı gecede sevdiklerinize ve aile fertlerinize en anlamlı Miraç Kandili mesajlarını gönderebilir, onların yüzünde tebessüm olabilirsiniz. İşte en yeni en farklı Miraç kandili mesajları...
6.02.2024 Bilgi Rehberi
MİRAÇ KANDİLİ İBADETLERİ 6 ŞUBAT 2024 🤲 Miraç Kandili gecesinde ne yapılır, nasıl ibadet edilir, bu geceye özel bir ibadet şekli var mı?
MİRAÇ KANDİLİ İBADETLERİ 6 ŞUBAT 2024 🤲 Miraç Kandili gecesinde ne yapılır, nasıl ibadet edilir, bu geceye özel bir ibadet şekli var mı? Miraç Kandili 6 Şubat (Salı) günü idrak edilecek! Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Mescid'i Haram'dan Mescid'i Aksa'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükselişi Miraç olayı olarak adlandırılır. Bu anlamlı geceyi ibadet ile geçirmek isteyen inananlar Miraç Kandili ibadetleri nelerdir, bu gece nasıl değerlendirilmeli sorularına yanıt aramaya devam ediyor. Peki Kandil gecelerine özel bir ibadet şekli var mıdır?
6.02.2024 Bilgi Rehberi
İsrail polisinden Kudüs'te gazetecilere müdahale
İsrail polisinden Kudüs'te gazetecilere müdahale İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bugün saldırıların gölgesinde 15. Cuma... Mescid-i Aksa'da cuma namazını haftalardır engelleyen İsrail polisi, gazetecilere de müdahale etti.
19.01.2024 Haberler
İsrail polisinden Kudüs'te gazetecilere müdahale
İsrail polisinden Kudüs'te gazetecilere müdahale İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bugün saldırıların gölgesinde 15. Cuma... Mescid-i Aksa'da cuma namazını haftalardır engelleyen İsrail polisi, gazetecilere de müdahale etti.
19.01.2024 Dünya
Fatih Camii'ndeki saldırıya ilişkin TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan son dakika açıklaması
Fatih Camii'ndeki saldırıya ilişkin TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan son dakika açıklaması TBMM Başkanı Kurtulmuş, dün Fatih Camii'nde gerçekleştirilen saldırıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu.
9.01.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Sendikalar toplumumuzu ayakta tutan en önemli sosyal yapılar
Bakan Işıkhan: Sendikalar toplumumuzu ayakta tutan en önemli sosyal yapılar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Türkiye olarak sadece Türkiye'den ibaret değiliz. Bütün bir İslam dünyasının derdiyle dertleniyoruz. Hatta sahip olduğumuz inanç ve temsil ettiğimiz medeniyetin gereği olarak bütün insanlığın sorunları ve ihtiyaçlarıyla muhatap ve sorumlu bir konumda bulunuyoruz" dedi.
6.01.2024 Ekonomi
İsrail gölgesinde 13. cuma! Namaz kılan Müslümanlar hedef alındı
İsrail gölgesinde 13. cuma! Namaz kılan Müslümanlar hedef alındı İsrail polisi, cuma namazı kılmak için Mescid-i Aksa’ya gitmek isteyen Filistinlilere bu hafta da kısıtlama getirirken sokakta namaz kılmak isteyen Müslümanlara saldırdı.
5.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Mescid-İ Aksa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.