Meslek Lisesi

Meslek Lisesi

Son dakika Meslek lisesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Meslek lisesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Meslek lisesi haber sayfamızda...

Meslek Lisesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.937 meslek lisesi haberi bulunmuştur.
Serdar Ortaç kaç yaşında, nereli? Serdar Ortaç biyografisi ve  şarkıları
Serdar Ortaç kaç yaşında, nereli? Serdar Ortaç biyografisi ve şarkılarıBu akşam Kanal D'nin Şarkılar Bizi Söyler adlı programına Serdar Ortaç konuk oluyor. Yıllara sesiyle ve şarkılarıyla damga vuran Serdar Ortaç , dinleyicilerini ekrana kilitleyecek. Sevenleri ise ünlü sanatçı hakkında bilgi almak için arayışa geçecek. Peki Serdar Ortaç kaç yaşında, nereli? İşte Serdar Ortaç'ın biyografisi ve şarkıları haberimizde...
15.01.2022Cadde
‘Birlikte çalışıp Milas’ın çıtasını yükselteceğiz’
‘Birlikte çalışıp Milas’ın çıtasını yükselteceğiz’Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetecilerle buluşan Başkan Reşit Özer, projelerle ilgili bilgi verdi, “Milas’ın çıtasını yükseltmemiz lazım” dedi.
12.01.2022Ege
Liseli kızların kavgası kamerada
Liseli kızların kavgası kameradaAntalya'da bir meslek lisesinde birbirlerine hakaret eden iki kız arkadaş, okul bahçesinde kavga etti. Biri diğerini yere yatırıp önce yumrukladı, daha sonra başını yere vurup, darbetti. Öğrencilerin kavgası arkadaşları tarafından anbean kaydedildi.
12.01.2022Haberler
Kent müzesi yükseliyor!
Kent müzesi yükseliyor!Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, “Denizli’nin uzun yıllar hayalini kurduğu kent müzesinin yapımına başladık” dedi
11.01.2022Ege
Hedef 1 milyon gence istihdam
Hedef 1 milyon gence istihdamOrganize Sanayi Bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerine talebin gittikçe arttığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitime dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
11.01.2022Siyaset
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyor
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyorTürkiye’de yerli üretim cep telefonları adetsel bazda pazarın yüzde 60’ını ele geçirdi. Ancak kurlardaki artışın ardından üretimin çok avantajlı hale gelmemesi nedeniyle firmalar önlem bekliyor. Sektörün istihdamı da 10 binlere dayandı.
11.01.2022Ekonomi
Çiftçi kadınları güçlendirecek destek
Çiftçi kadınları güçlendirecek destekTarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarını sürdüren Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştirdi. Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, Migros mağazalarındaki yerini aldı.
10.01.2022Ekonomi
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntılarını açıkladı
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntılarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği KOSGEB destekli istihdam programı binlerce gence iş kapısı açacak. Buna göre KOSGEB gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir adım attı. Her yeni istihdama 100 bin lira sağlanacak . İşletme 2 yıl sonra faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB'e geri ödeme yapacak. Peki kimler nasıl yararlanacak? KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt canlı yayında tek tek anlattı. İşte detaylar...
5.01.2022Haberler
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntıları açıkladı
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntıları açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği KOSGEB destekli istihdam programı binlerce gence iş kapısı açacak. Buna göre KOSGEB gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir adım attı. Her yeni istihdama 100 bin lira sağlanacak. İşletme 2 yıl sonra faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB'e geri ödeme yapacak. Peki kimler nasıl yararlanacak? KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt canlı yayında tek tek anlattı. İşte detaylar...
5.01.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklama
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlık toplantısında konuştu. Bakan Nebati, "Yeni yatırım ve açılımlarla ihracat hedefine ulaşacağımız açık. Türkiye ihracat eksenli politikasına devam edecek. Salgına ve kapanmaya rağmen 29 milyon turist ile yüksek gelir elde ettik, bu yıl bunu da aşacağız. Cari işlemlerdeki iyileşme sürüyor. Bütçe disiplininden taviz vermemek koşuluyla yolumuza devam edeceğiz. 20 Aralık tarihi bir milattır. Katılım miktarı 91,5 milyar liraya ulaştı. Yakın pazarlarımızdaki çok farklı talepleri karşılayabilecek büyük bir üs olduğumuzu unutmayın. Birilerinin bize söylediği öğrettiği şeyin dışına çıkıyoruz." dedi.
5.01.2022Haberler
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklama
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlık toplantısında konuştu. Bakan Nebati, "Yeni yatırım ve açılımlarla ihracat hedefine ulaşacağımız açık. Türkiye ihracat eksenli politikasına devam edecek. Salgına ve kapanmaya rağmen 29 milyon turist ile yüksek gelir elde ettik, bu yıl bunu da aşacağız. Cari işlemlerdeki iyileşme sürüyor. Bütçe disiplininden taviz vermemek koşuluyla yolumuza devam edeceğiz. 20 Aralık tarihi bir milattır. Katılım miktarı 91,5 milyar liraya ulaştı. Yakın pazarlarımızdaki çok farklı talepleri karşılayabilecek büyük bir üs olduğumuzu unutmayın. Birilerinin bize söylediği öğrettiği şeyin dışına çıkıyoruz." dedi.
5.01.2022Ekonomi
En düşük emekli maaşı 2.500 TL
En düşük emekli maaşı 2.500 TLMemur maaşlarına yüzde 30.5 oranında zam yapıldı. 1 milyon 266 bin emeklinin aldığı 1500 TL maaş 2 bin 500 TL’ye yükseltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.
4.01.2022Siyaset
‘2021’in eğitim karnesi başarılı’
‘2021’in eğitim karnesi başarılı’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021 yılına dair değerlendirmesinde, odak noktalarının eğitimde fırsat eşitliği olduğunu kaydetti. Özer, Meslek liselerinin öncelikli alanlardan biri olduğunu vurgularken, yıllardır beklenen Öğretmenlik Meslek Kanunu için de adım atıldığını söyledi.
4.01.2022Eğitim
KOSGEB nedir, açılımı ne demek? KOSGEB lise ve üniversite mezunu desteği başvuru şartları neler?
KOSGEB nedir, açılımı ne demek? KOSGEB lise ve üniversite mezunu desteği başvuru şartları neler? Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB, desteklerle sayısız kişye iş fırsatı sunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB destekleri hakkında müjdeyi verdi. Peki, KOSGEB nedir?
3.01.2022Ekonomi
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarındaki artışın yüzde 30,5 oranında olacağını belirterek, "Emeklilerimizin maaşlarında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. Buna ilave olarak, düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili yeni bir alt sınır belirledik. Yeni düzenlemeye göre, hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Böylece aylık geliri bin 500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz" dedi.
3.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! KOSGEB destekleri genişletiliyor, kömür yardımı gibi doğal gaz desteği geliyor
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! KOSGEB destekleri genişletiliyor, kömür yardımı gibi doğal gaz desteği geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada KOSGEB destekleriyle ilgili yeni müjdeyi duyurdu. Enerji desteğini de duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımıza yapılan kömür yardımlarının yeni yıl ile birlikte, altını şimdi çiziyorum, doğal gaz faturası desteği olarak da verilebileceğinin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.
3.01.2022Ekonomi
Atık PVC borulardan müzik aleti yaptılar
Atık PVC borulardan müzik aleti yaptılarBursa'da liseli kız öğrenciler 2 yıllık çalışmalar sonucu atık PVC borulardan her şarkıya ritim tutan müzik aleti yaptı.
2.01.2022Teknoloji
Lise öğrencisi Nefise kaza kurbanı oldu
Lise öğrencisi Nefise kaza kurbanı olduMersin'de yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan 16 yaşındaki lise öğrencisi Nefise Buruk, kamyonetin çarpması sonucu yaklaşık 50 metre savrularak hayatını kaybetti.
28.12.2021Haberler
16 yaşındaki öğrenciden acı haber! Geriye bu görüntü kaldı
16 yaşındaki öğrenciden acı haber! Geriye bu görüntü kaldıMersin'de yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan 16 yaşındaki lise öğrencisi Nefise Buruk, kamyonetin çarpması sonucu yaklaşık 50 metre savrularak hayatını kaybetti.
28.12.2021Gündem
Bakan Özer: Ülkelerin en önemli sermayesi beşeri sermayedir
Bakan Özer: Ülkelerin en önemli sermayesi beşeri sermayedirMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık 'Aradığım elemanı bulamıyorum veya istediğim nitelikte bulamıyorum' retoriği tarih olacak. İhtiyaç duyulan insan kaynaklarına mesleki eğitim merkezleri ve mesleki teknik anadolu liseleri ile hızlıca ulaşacağız. Ülkelerin en önemli sermayesi beşeri sermayedir. Bizim de en önemli önceliğimiz beşeri sermayenin niteliğini yükseltmektir" dedi.
28.12.2021Siyaset
Ayvalık’ın projeleri bir bir tamamlanıyor
Ayvalık’ın projeleri bir bir tamamlanıyorBalıkesir Valisi Hasan Şıldak, Ayvalık’ta devam eden ve planlanan projelerle ilgili incelemelerde bulundu.
27.12.2021Ege
“Kent müzesi çok yakışacak”
“Kent müzesi çok yakışacak”Denizli, uzun yıllardır hayalini kurduğu Denizli Kent Müzesi’ne kavuşuyor.
22.12.2021Ege
Büyüleyici taş şehir
Büyüleyici taş şehirTaşın dile gelip kadim hikâyeler anlattığı Mardin’de Deyrulzafaran Manastırı’ndan Ulu Cami’ye, Süryani köylerinden Dara Antik Kenti’ne onlarca yer ve eser asırlardır görenleri büyülüyor.
20.12.2021Arkeoloji
Avrupa'nın da talip olduğu Covid-19 test kiti Bursa'da üretildi
Avrupa'nın da talip olduğu Covid-19 test kiti Bursa'da üretildiBursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin (OİBMTAL) Ar-Ge merkezinde öğrenciler tarafından montajlanıp, kullanıma hazır hale getirilen ve Avrupa'nın da talip olduğu 'BRS-CA' Covid-19 Hızlı Antijen Test Kiti'ni, DHA muhabiri denedi.
19.12.2021Ekonomi
Bakan Özer: 11 ayda meslek liselerimizin üretim geliri 678 milyon liraya ulaştı
Bakan Özer: 11 ayda meslek liselerimizin üretim geliri 678 milyon liraya ulaştıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bu yılın ilk 11 ayında meslek liselerimizin üretim geliri 678 milyon liraya ulaştı. Aralık ayıyla birlikte 2021 yılını çok daha büyük bir artış ile kapatmayı hedefliyoruz" dedi.
16.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Meslek Lisesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.