Metin Gürak

Metin Gürak

Son dakika Metin Gürak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Metin Gürak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Metin Gürak haber sayfamızda...

Metin Gürak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 459 metin gürak haberi bulunmuştur.
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi mevkidaşı ile görüştü
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi mevkidaşı ile görüştüGenelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyarette Suudi mevkidaşı Fayyadh Bin Hamed Al-Ruwaılı ile görüştü.
12.02.2024Gündem
Bakan Güler'in acı günü
Bakan Güler'in acı günüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
10.02.2024Gündem
Bakan Güler ve komutanlar Meclis Başkanı Kurtulmuş'u ziyaret etti
Bakan Güler ve komutanlar Meclis Başkanı Kurtulmuş'u ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve beraberindeki kuvvet komutanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'u makamında ziyaret etti.
8.02.2024Haberler
Bakan Güler ve komutanlar Meclis Başkanı Kurtulmuş'u ziyaret etti
Bakan Güler ve komutanlar Meclis Başkanı Kurtulmuş'u ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve beraberindeki kuvvet komutanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'u makamında ziyaret etti.
8.02.2024Gündem
Erbil’e Süleymaniye uyarısı
Erbil’e Süleymaniye uyarısıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte çıktığı Irak ziyaretini dün de sürdürdü.
8.02.2024Gündem
Bakan Güler, Neçirvan Barzani ile görüştü
Bakan Güler, Neçirvan Barzani ile görüştüMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir görüşme gerçekleştirdi.
7.02.2024Gündem
Milli Savunma Bakanı Güler Erbil'de
Milli Savunma Bakanı Güler Erbil'deIrak'ta olan Bakan Güler Bağdat'taki temaslarını bitirdi ve Erbil'e geçti.
6.02.2024Gündem
Bakan Güler Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti
Bakan Güler Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney'i ziyaret etti.
6.02.2024Gündem
Bakan Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştü
Bakan Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat’ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit ile bir araya geldi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terörle mücadelede işbirliğinin önemine dikkat çekti. Sudani ise görüşmede, “Irak topraklarının saldırı için kullanılmasını önlemek amacıyla sınırda geniş çaplı güvenlik önlemeleri alındı” dedi.
6.02.2024Gündem
Milli Savunma Bakanı Güler Bağdat'a gitti
Milli Savunma Bakanı Güler Bağdat'a gittiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Irak’ın başkenti Bağdat’a gitti.
6.02.2024Gündem
Şehit pilotlara veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ailelere taziye
Şehit pilotlara veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ailelere taziyeGaziantep’in Nurdağı ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit pilotlar Ankara’da düzenlenen resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.
5.02.2024Haberler
Şehit pilotlara veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ailelere taziye
Şehit pilotlara veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ailelere taziyeGaziantep’in Nurdağı ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit pilotlar Ankara’da düzenlenen resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.
5.02.2024Gündem
Sektöre yön veren bir konuma ulaştık
Sektöre yön veren bir konuma ulaştıkYerli ve milli dört füzenin TSK’nın harekât imkân ve kabiliyetlerini daha da artıracağını vurgulayan Bakan Güler, “Savunma sanayi ekosistemimiz; güçlü altyapısı ve ileri teknolojisi ile uluslararası sektöre de yön veren bir konuma ulaştı” dedi.
4.02.2024Gündem
Bakan Güler "Kara Füze Sistemleri İmza Töreni"nde konuştu
Bakan Güler "Kara Füze Sistemleri İmza Töreni"nde konuştuTÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan 4 füze projesinin seri üretim sözleşmesi imzalandı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Bu ürünler yurt içi ve sınır ötesinde, başta terörle mücadele olmak üzere yoğun ve kapsamlı faaliyetler icra eden Kara Kuvvetlerimize çok değerli katkılar sağlayacaktır" dedi.
3.02.2024Gündem
Bin 709 yeni astsubay Bakan Güler'in katıldığı törenle mezun oldu
Bin 709 yeni astsubay Bakan Güler'in katıldığı törenle mezun olduMilli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu 19’ncu dönem ve 2’nci dönem Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi kursiyerlerinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
2.02.2024Gündem
Bakan Güler, Romanya Genelkurmay Başkanı Vlad'ı kabul etti
Bakan Güler, Romanya Genelkurmay Başkanı Vlad'ı kabul ettiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara'da, Romanya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Gheorghita Vlad ile bir araya geldi.
30.01.2024Gündem
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, 'NATO Askeri Komite Toplantısı'nda
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, 'NATO Askeri Komite Toplantısı'ndaGenelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, NATO Askeri Komite Toplantısı'nın 2'nci gün oturumlarına katıldı.
18.01.2024Gündem
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak NATO toplantısı için Brüksel'de
Genelkurmay Başkanı Metin Gürak NATO toplantısı için Brüksel'deGenelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, NATO Askeri Komite Toplantısı için bulunduğu Brüksel'de; Çekya Genelkurmay Başkanı Korgeneral Karel Rehka, Fransa Genelkurmay Başkanı Orgeneral Thierry Burkhard ve Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Oramiral Emil Eftımov ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
17.01.2024Gündem
77 terörist etkisiz hale getirildi
77 terörist etkisiz hale getirildiDokuz askerimizin şehit olmasının ardından düzenlenen hava harekatlarında toplam 77 terörist etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanı Güler, “Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır” dedi.
16.01.2024Gündem
Son dakika: MSB duyurdu! Irak ve Suriye'de 23 terör hedefi imha edildi
Son dakika: MSB duyurdu! Irak ve Suriye'de 23 terör hedefi imha edildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatında 23 hedefin imha edildiğini duyurdu. MSB'den yapılan açıklamada, "Hava Kuvvetlerimiz, terör örgütü PKK/YPG’ye darbe vurmaya devam ediyor." denildi. MSB operasyona ait görüntüleri de paylaştı.
15.01.2024Gündem
Bakan Güler: 77 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Güler: 77 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 78 hedefin imha edildiğini 77 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
15.01.2024Haberler
Son dakika... Bakan Güler: 77 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Güler: 77 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 78 hedefin imha edildiğini 77 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
15.01.2024Gündem
57 terörist etkisiz hale getirildi
57 terörist etkisiz hale getirildiPençe-Kilit Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü saldırıya misliyle yanıt verildi. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde 57 terörist etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ve Kuvvet Komutanları ile Şırnak’a gitti.
14.01.2024Gündem
‘Teröristan’a asla izin verilmeyecek’
‘Teröristan’a asla izin verilmeyecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Dolmabahçe’de  düzenlenen güvenlik toplantısının ardından yapılan açıklamada, Türkiye’nin hangi bahane ile olursa olsun güney sınırları boyunca bir ‘teröristan’ kurulmasına izin vermeyeceği vurgulandı.
14.01.2024Gündem
Dolmabahçe'deki olağanüstü zirvenin şifreleri!
Dolmabahçe'deki olağanüstü zirvenin şifreleri!9 askerimizin şehit olduğu hain saldırının ardından Irak ve Suriye'nin kuzeyinde terör örgütüne ait hedefler yerle bir edildi. Dolmabahçe'de gerçekleştirilen güvenlik toplantısının ardından ise terörle mücadele konusunda net mesajlar verildi. Peki son operasyonlar ve toplantı sonrası yapılan açıklama nasıl değerlendirilmeli? Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar yaşanan son gelişmeleri Milliyet.com.tr için değerlendirdi.
14.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Metin Gürak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.