Michigan

Michigan

Son dakika Michigan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Michigan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Michigan haber sayfamızda...

Michigan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.384 michigan haberi bulunmuştur.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,10 değer kaybederek günü 1.407,76 puandan tamamladı.
15.04.2021Ekonomi
GM üretimini azaltmaya devam edecek
GM üretimini azaltmaya devam edecekGeneral Motors, çip tedariğinde sorunlar nedeniyle ABD'de üretimini azaltmaya devam edecek.
12.04.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun bir haftaya giriyor
Piyasalar yoğun bir haftaya giriyorKüresel piyasalarda beklentilerden iyi gelen makroekonomik verilerin desteği ve enflasyon endişelerinin yatışması ile yükseliş eğiliminin korunduğu görülürken, gelecek hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra ödemeler dengesi, işsizlik oranı ve sanayi üretimi verileri takip edilecek.
10.04.2021Uzmanpara
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, son haftalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının "rahatsız edici derecede yüksek seviyede" olduğunu belirterek, ülkenin yeni bir dalga riski altında olduğunu belirtti.
8.04.2021Dünya
ABD'de 25 eyalette Kovid-19 nedeniyle hastanelere yatışlarda artış
ABD'de 25 eyalette Kovid-19 nedeniyle hastanelere yatışlarda artışABD’deki 25 eyalette, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son bir haftada hastaneye yatışlarda artış olduğu belirtildi.
29.03.2021Dünya
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 450 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,39 artışla 33.072,88 puana çıktı.
26.03.2021Ekonomi
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalarda, makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarında sağlanan ilerlemenin ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri hafiflemesi ile pozitif bir seyir izleniyor.
26.03.2021Uzmanpara
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyor
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyorKüresel piyasalarda merkez bankalarının faiz kararlarının izlendiği haftada dalgalı bir seyir görülürken gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
20.03.2021Uzmanpara
ABD'de tüketici güveni 1 yılın en yüksek seviyesine çıktı
ABD'de tüketici güveni 1 yılın en yüksek seviyesine çıktı ABD'de Michigan Üniversitesince ölçülen tüketici güven endeksi, martta aylık 6,2 puan artışla 83 değerine çıkarak Mart 2020'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
12.03.2021Ekonomi
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) varlık alımlarını hızlandıracağını açıklaması ve ABD'de 1,9 trilyon dolarlık destek paketinin onaylanmasının ardından pozitif bir seyir izliyor.
12.03.2021Uzmanpara
ABD'de lise öğrencisinin evde yapıp sınıfa getirdiği bomba patladı: 5 yaralı
ABD'de lise öğrencisinin evde yapıp sınıfa getirdiği bomba patladı: 5 yaralıABD’nin Michigan eyaletine bağlı Newaygo şehrinde, okula getirilen evde yapılmış bombanın patlaması sonucu 5 öğrencinin yaralandığı belirtildi.
9.03.2021Dünya
Trump’ın seçim sonuçlarıyla ilgili son yasal girişimi de sonuçsuz kaldı
Trump’ın seçim sonuçlarıyla ilgili son yasal girişimi de sonuçsuz kaldıTarihi seçimde hezimete uğrayan Trump'ın Wisconsin'deki sonuçlarla ilgili başvurusu da, Yüksek Mahkeme'den döndü.
9.03.2021Dünya
ABD Yüksek Mahkemesi, Trump'ın Wisconsin seçim sonucu başvurusunu reddetti
ABD Yüksek Mahkemesi, Trump'ın Wisconsin seçim sonucu başvurusunu reddettiABD Yüksek Mahkemesi, başkanlık seçimleriyle ilgili olarak Wisconsin eyaletindeki seçim sonuçlarının hileli olduğunu savunan eski Başkan Donald Trump'ın başvurusunu reddetti.
8.03.2021Dünya
Evsizler, koronavirüs aşılamalarında öncelikli gruplar arasına alındı
Evsizler, koronavirüs aşılamalarında öncelikli gruplar arasına alındıABD'nin Michigan eyaletinde evsizler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarında öncelikli gruplar arasına alındı. Sağlık yetkilileri, sokakta yaşayanların bugünden itibaren aşı olabileceğini duyurdu.
8.03.2021Dünya
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Kuzey Amerika, kuzey yarım kürede bulunan bir kıtadır. Kuzey Amerika’nın kuzeyinde Arktik Okyanusu, doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Karayip Denizi ve kuzeybatısı ise Büyük Okyanus ile çevrili olan kıtadır. Kuzey kıtasının alanı 24.230.000 km²’dır. 2001 yılında yapılan nüfus sayımı ile 454.225.000'dir. Asya ve Afrika Kıtasından sonra üçüncü büyük kıtadır ve nüfus olarak da Asya Kıtası, Afrika Kıtası ve Avrupa Kıtasından sonra en kalabalık dördüncü kıta olmaktadır. İşte, Kuzey Amerika kıtası hakkında bilinmesi gerekenler.
14.09.2020Haritalar
Dünya Göller Haritası: Dünyada Bulunan Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Dünya Göller Haritası: Dünyada Bulunan Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Göl Karalar üzerinde oluşan genellikle ve volkanik tektonik, set şeklinde oluşan gerçekleşen, çanak şeklindeki dört yanının kapalı olduğu alanlardır. Göller yapay ve doğal olarak ayrılmaktadır. Doğal göllerin oluşumu doğal sebeplerle meydana gelirken, yapay göller kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Göllerin bazıları akarsular tarafından beslenirken, bazıları sadece yağmur ve kar suları ile beslenmektedir. Böylece çok çeşitli oluşumlarla göller meydana gelebilmektedir. Dünyanın dünya göller haritası dünyada bulunan göllerin isimleri ve özellikleri bakımından ayrıntıları derledik.
14.09.2020Haritalar
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında Bilgiler
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında BilgilerDünyanın %70'i sularla kaplıdır. Bu nedenle gezegenimizin yarısından çoğunu deniz ve okyanuslar oluşturur. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin'de bulunan Güney Çin Deniz'i dünyanın en büyük denizidir. Ülkemizde ise Akdeniz, Marmara, Ege ve Karadeniz bulunur. Sizin için denizler, göller, akarsular ve boğazlar konusunu anlattık.
13.09.2020Haritalar
Atak Electric dünya ile buluşuyor
Atak Electric dünya ile buluşuyorKarsan, Amerika ve Avrupa’nın gerçek yol koşullarına hazır ilk Seviye 4 otonom özelliklerine sahip otobüsü Otonom Atak Electric’in teknik detaylarını ve sahip olduğu teknolojileri kamuoyuyla paylaştı.
2.03.2021Otomobil
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştü
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştüKüresel piyasalarda ABD'nin 10 yıllık tahvillerdeki satışların hızlanması ile oluşan panik havası pay piyasalarında sert düşüşlere neden oldu.
26.02.2021Uzmanpara
ABD Senatosu'ndan Biden'ın Enerji Bakanı adayı Jennifer Granholm'a onay
ABD Senatosu'ndan Biden'ın Enerji Bakanı adayı Jennifer Granholm'a onayGelen son dakika haberine göre; ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Enerji Bakanlığına aday gösterdiği eski Michigan Valisi Jennifer Granholm'a onay verdi.
25.02.2021Ekonomi
Üniversite kütüphanesini zehirli örümcekler bastı
Üniversite kütüphanesini zehirli örümcekler bastıABD'deki Michigan Üniversitesi'nin kütüphanesini zehirli örümcekler bastı. Zehirli örümcekler nedeniyle kütüphane iki günlüğüne kapatıldı.
25.02.2021Dünya
Son dakika | Jordan Crawford, Galatasaray’da!
Son dakika | Jordan Crawford, Galatasaray’da!Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, ABD'li şutör gard Jordan Crawford'u kadrosuna kattığını duyurdu.
Malcolm X'i arkadaşları anlattı: Mücadele ruhu hepimizi derinden etkiledi
Malcolm X'i arkadaşları anlattı: Mücadele ruhu hepimizi derinden etkilediAmerikan-İslami İlişkiler Konseyinin (CAIR) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çevrim içi düzenlediği panele katılan konuşmacılar, ABD'li siyahi Müslüman lider El Hac Malik el Shabazz'ın (Malcolm X) Müslümanlara bıraktığı manevi mirasını onun hayatından kesitler sunarak anlattı.
22.02.2021Dünya
Biden’dan aşı tesisine ziyaret
Biden’dan aşı tesisine ziyaretABD Başkanı Joe Biden Pfizer’ın Michigan’daki aşı tesisinde incelemelerde bulundu.
21.02.2021Dünya
Obama'yı taklit eden adam tutuklandı
Obama'yı taklit eden adam tutuklandıABD'nin 44. başkanı Obama'yı taklit eden Robert Joseph Hallick adlı adam tutuklandı. Hallick yalan beyanda bulunma, sahtecilik ve kimlik hırsızlığıyla suçlanıyor.
17.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abddünyapiyasaborsakoronavirüs

Michigan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.