Miçotakis

Miçotakis

Son dakika Miçotakis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Miçotakis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Miçotakis haber sayfamızda...

Miçotakis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 653 miçotakis haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yunan medyası kendinden geçti! 'ABD'nin ek üsleri' deprem etkisi yarattı
Son dakika... Yunan medyası kendinden geçti! 'ABD'nin ek üsleri' deprem etkisi yarattıSon dakika haberlere göre, Ankara ile rekabete girebilmek için devasa bir borcun altına girerek yaptığı askeri harcamalarla gündeme gelen ülkeye, ABD iyiden iyiye yerleşiyor. Türkiye sınırına askeri yığınak yaparak gerilimi yükselten Washington yönetiminin buradaki üs sayısını artıracağı haberleri Yunan basınında manşetten verildi. Öte yandan, hava gücünü artırmak için Fransa ile anlaşan Yunanistan'ın, BAE'den kullanılmış çok sayıda savaş jeti alacağı bildirildi.
5.12.2021Dünya
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Haberler
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan'dan U dönüşü! F-35'ler hayal oluyor
Son dakika... Yunanistan'dan U dönüşü! F-35'ler hayal oluyorYunan medyası, Türkiye'nin satın aldığı savaş uçaklarının peşine düşen Atina yönetiminin Washington'dan istediğini almakta zorluklar yaşayacağını yazdı. F-35'lerin maliyeti de Yunanistan'ın gözünü korkutan noktalardan biri.
24.11.2021Dünya
Son dakika... Türk F-35'lerini Yunanistan'a verecek adım atılıyor!
Son dakika... Türk F-35'lerini Yunanistan'a verecek adım atılıyor!Son dakika haberlere göre, neredeyse her hafta Yunanistan ordusuyla tatbikat yapan ABD, Türkiye'nin satın aldığı F-35'lerin Atina'ya verilmesi için Senato'da hızlı bir oylama yapabilir.
22.11.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacak
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacakAnkara ile işbirliğini derinleştirmek için kararlılık vurgusu yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Donfried, F-35 ve F-16 savaş uçaklarında devam eden sürecin çözüme ulaşacağından emin olduğunu söyledi.
19.11.2021Dünya
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendi
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan Başbakanı Miçotakis sığınmacılar konusunda defalarca doğru olmayan şeyler söyledi. Ve defalarca Türkiye’ye iftira attı. Yunan güçlerinin sığınmacılara zalimce davrandığı defalarca belgelendi. Bu zulüm her gün oluyor. Dünya ve Avrupa susuyor." dedi.
18.11.2021Siyaset
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyor
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i basın toplantısında "yalan söylemekle" suçlayan Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, aldığı tehditler sebebiyle bu ülkeden ayrılmayı düşündüğünü açıkladı.
17.11.2021Dünya
Savaş gemisinde skandal poz! Yunanistan bayram ediyor
Savaş gemisinde skandal poz! Yunanistan bayram ediyorTürkiye karşısında Doğu Akdeniz'de etkinliğini artırmaya çalışan ve bunun için sürekli bir ittifak arayışında olan Yunanistan'ın ABD ile düzenlediği ortak tatbikata, çok dikkat çekici bir isim katıldı. ABD'nin Yunan hayranı Atina Büyükelçisi Pyatt, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros ile bir araya geldi. Yunan basınında ise ortak tatbikat nedeniyle bayram havası esiyor.
17.11.2021Dünya
Acılarla nasıl helalleşecek?
Acılarla nasıl helalleşecek?AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çağrısına tepki göstererek, “CHP Yassıada şehitlerinin aileleriyle nasıl helalleşecek? Darbelere destek veren açık beyanlarla, bu ülkeye yaşatılmış acılarla nasıl helalleşecektir?” diye sordu
16.11.2021Siyaset
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklama
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklamaPartisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın Genel Merkez'de başka bir göreve geçmesiyle ilgili "Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir. Değerlendirmelerimizde, İsmet Yılmaz Bey’in ismi öne çıktı. Asıl takdir makamı gruptur. Kararı milletvekillerimiz verecektir." dedi. Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısıyla ilgili de konuşan Çelik, "Darbelere destek vererek ülkeye yaşatılan acılarla nasıl helalleşecekler" ifadelerini kullandı.
15.11.2021Siyaset
Erdoğan, mülteci krizine ilişkin Yunanistan Başbakanı’na sert çıktı: Bizi suçlamak nankörlüktür
Erdoğan, mülteci krizine ilişkin Yunanistan Başbakanı’na sert çıktı: Bizi suçlamak nankörlüktürCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile ikili ve bölgesel konuları ele aldı.
12.11.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye'ye açık tehdit! Yunan basını 'bu füzelerle vuracağız' dedi
Son dakika... Türkiye'ye açık tehdit! Yunan basını 'bu füzelerle vuracağız' dediSon dakika haberlere göre, Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi az da olsa frenleyebilmek için devasa bir borçlanmayla askeri yatırımlar yapan Atina yönetiminin, artık iyiden iyiye gözünü karartarak savaş hazırlıklarına giriştiği bildirildi. Yunan basını, sadece buna yönelik atılan ve özellikle füze sistemlerini içeren yeni adımları yazdı.
11.11.2021Dünya
Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: Nankörlüktür
Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: Nankörlüktür Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına çok sert tepki göstererek, "Kapıları açacak olursak, Yunanistan ne yapar bilemem. Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek nankörlüktür. Miçotakis ve avanesi yalanla gün geçiriyorlar, dürüst davranmadıkları için de güven telkin etmiyorlar." ifadelerini kullandı
11.11.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: Nankörlüktür
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: NankörlüktürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına çok sert tepki göstererek, "Kapıları açacak olursak, Yunanistan ne yapar bilemem. Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek nankörlüktür. Miçotakis ve avanesi yalanla gün geçiriyorlar, dürüst davranmadıkları için de güven telkin etmiyorlar. Mültecilerin botlarını şişleyerek onları ölüme mahkum eden ülke Yunanistan'dır. Elimizde bütün belgeler var." ifadelerini kullandı
11.11.2021Siyaset
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın görüşmesinin ardından imza töreni düzenlendi. Türkiye ve Macaristan arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Törenin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, " İlk etapta ikili ticaretimizde 6 milyar doları yakalamayı hedefliyoruz." diyerek "Macar yatırımcılara gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına tepki göstererek, "Mülteci krizinin Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek gerçekten nankörlüktür." sözlerine yer verdi.
11.11.2021Siyaset
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dedi
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dediYunanistan Başbakanı Miçotakis, Hollandalı mevkidaşı Rutte ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Hollandalı gazeteciyle mülteciler konusunda tartışmaya girdi. Gazeteci, Miçotakis’i yalan söylemekle itham etti.
11.11.2021Dünya
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, canlı yayımlanan bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e, "Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?" diye sordu. Miçotakis, 'Sığınmacıların geri itilmesi, Yunanistan’daki mültecilerle ilgili yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız?' diye soran gazeteci Beugel'e Türkiye'yi suçlayarak yanıt verdi.
9.11.2021Dünya
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyat
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyatABD ile Yunanistan arasında 5 yıllık imzalanan Savunma İş Birliği Anlaşması’nın ardından, Amerikan ordusunun, Kasım ayının ikinci yarısında Yunanistan’a “bugüne kadar görülmemiş büyüklükte” askeri sevkiyat yapacağı bildirildi.
9.11.2021Dünya
Son dakika... ABD'den sınıra korkunç yığınak! Atina büyükelçisi 'Böylesi ilk' dedi
Son dakika... ABD'den sınıra korkunç yığınak! Atina büyükelçisi 'Böylesi ilk' dediSon dakika haberlere göre, Türkiye sınırına sadece 45 kilometre mesafede, Dedeağaç'ta görülmemiş bir yığınak başladı. ABD'ye tahsis edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği üsse, rekor sayıda helikopter ve tank sevk edildi.
3.11.2021Dünya
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!Yunan devlet kanalına röportaj veren ABD'nin eski dışişleri bakanı, Türkiye'ye F-16 temin edilmesinin CAATSA'yı ihlal edeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD lideri Biden'ın F-16 ve F-35'leri ele aldığı görüşme ise, dünya medyasında geniş yer buldu. CNN Biden'ın programında daha önce görüşmenin yer almadığını ve Cumartesi akşamı açıklandığını yazdı. AP ise, 'Biden Erdoğan'a ABD ve Türkiye'nin krizleri önlemesi gerekiyor dedi' başlığıyla dünyadaki abonelerine haberi aktardı.
1.11.2021Dünya
‘Ankara ile makul bir ilişki kurmalıyız
‘Ankara ile makul bir ilişki kurmalıyızYunanistan’a giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel, “Tüm sorunlara rağmen, Türkiye ile makul bir ilişki kurmak zorundayız” dedi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ise “iki ülke arasındaki sorunların Avrupa-Türkiye problemi olduğunu” öne sürdü.
30.10.2021Dünya
Merkel'den Yunanistan'da göç mesajı: Türkiye desteklenmeli
Merkel'den Yunanistan'da göç mesajı: Türkiye desteklenmeliAlmanya Başbakanı Angela Merkel, 4 milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
29.10.2021Dünya
Atina ittifakları genişletiyor
Atina ittifakları genişletiyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Riyad ziyareti kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya gelirken, iki ülke arasında iş birliği açıklaması yapıldı. Yunanistan hükümetinden yapılan açıklamada, Atina ile Riyad’ın işbirliğini genişletmek üzere “Yüksek İşbirliği Konseyi” kurma konusunda anlaştığı ve konseyin ilk toplantısının 2022’de yapılacağı belirtildi.
28.10.2021Dünya
Miçotakis'ten Türkiye itirafı: AB bildirisine benim çabamla eklendi
Miçotakis'ten Türkiye itirafı: AB bildirisine benim çabamla eklendiYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin 2016’da Avrupa Birliği (AB) ile imzaladığı göçmen meselesine ilişkin mutabakata uymasına yönelik çağrının, AB Liderler Zirvesi sonuç bildirisine kendi çabaları sonucu eklendiğini savundu.
22.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Miçotakis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.