Milli Muharip Uçak

Milli Muharip Uçak

Son dakika Milli Muharip Uçak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Muharip Uçak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Muharip Uçak haber sayfamızda...

Milli Muharip Uçak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 249 milli muharip ucak haberi bulunmuştur.
Türkiye gün sayıyor, 3 bin kişiye daha ihtiyaç var! Flaş hamle geldi...
Türkiye gün sayıyor, 3 bin kişiye daha ihtiyaç var! Flaş hamle geldi...Gelen son dakika haberine göre; Milli Muharip Uçak (MMU) için gün sayan Türkiye, insansız uçak teknolojileri için de kolları sıvadı.
30.03.2021Ekonomi
TUSAŞ, insansız uçak teknolojileri için yeni çalışmalar yapıyor
TUSAŞ, insansız uçak teknolojileri için yeni çalışmalar yapıyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, yapay zekanın ikinci bir pilot gibi görev yaptığı Milli Muharip Uçak (MMU) yanında insansız uçak teknolojileri konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti.
30.03.2021Teknoloji
Nae Sao Paulo dönüşüm için İzmir’e geliyor
Nae Sao Paulo dönüşüm için İzmir’e geliyorDünyanın her yerinden kullanım ömrünü tamamlayan gemilerin söküm ve geri dönüşüm için geldiği İzmir’in Aliağa ilçesindeki tersaneler yakın zamanda bir uçak gemisini ağırlayacak.
28.03.2021Siyaset
‘Savunma’ya yeni kritik projeler
‘Savunma’ya yeni kritik projelerSavunma Sanayii Başkanlığı’nda (SSB) kritik projelerin başındaki isimler, yerli silah sistemleriyle ilgili son aşamayı paylaştı. İTÜ SAVTEK tarafından gerçekleştirilen Savunma Teknolojileri Günleri 2021 etkinliği dün başladı. Çevrimiçi platformlarda bugün ve yarın da sürecek etkinlikte, savunma sanayiinde kritik projeleri yöneten isimler soruları yanıtladı.
25.03.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye 'gizli ve açık ambargolar'ı avantaja çeviriyor! 'İyi ki' diyoruz çünkü...'
Son dakika: Türkiye 'gizli ve açık ambargolar'ı avantaja çeviriyor! 'İyi ki' diyoruz çünkü...'Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye’nin F-35 projesinde haklarını korumak için ABD’de başlattığı hukuki süreçle ilgili, “Sadece Türk firmaları değil, ABD firmaları da zarar gördü. Onların da devrede olması bu süreci daha rahat yürütebilir. Türkiye sadece tek taraf olarak hakkını arayan değil, zarar gören tüm şirket ve ülkelerin de hakkını aranması gibi bir yolu izliyor” dedi. Bir taraftan konvansiyonel ürün ve teknolojiler ile ilgili açığı kapatmak üzere çalıştıklarını ifade eden Demir, “Diğer yandan çeşitli gizli ve açık ambargolar, engellemeler devam ediyor. Bu engellemeleri kendi avantajımıza kullanıp, yerli ürünlerle bu açığı doldurmayı fırsat olarak görüyoruz” dedi.
12.03.2021Ekonomi
Milli savaş uçağı için imzalar atıldı!
Milli savaş uçağı için imzalar atıldı!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve TRMOTOR, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığınca (SSB) yürütülen Milli Muharip Uçak (MMU) projesi kapsamında yerli güç üniteleri geliştirmek için yeni bir protokole imza attı.
14.02.2021Teknoloji
MMU projesi öne alındı, GÖKBEY’e 1 yıl erteleme
MMU projesi öne alındı, GÖKBEY’e 1 yıl ertelemeTUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi’nde, 2022’de tamamlanması planlanan Ön Tasarım Gözden Geçirme (PDR) faaliyetinin Nisan 2021’e alındığını açıkladı.
19.01.2021Siyaset
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, savunma sanayisindeki yerlilik oranının son 20 yılda Milli Teknoloji Hamlesi'nin de katkısıyla yüzde 20'lerden yüzde 70'lere ulaştığını söyledi.
31.12.2020Ekonomi
Savunma sanayisi şirketlerinden 'bilgi güvenliği' uyarısı!
Savunma sanayisi şirketlerinden 'bilgi güvenliği' uyarısı!Türk savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri, bilgi güvenliği konusunda uyarıda bulundu ve bu alanın savunma sanayisi kadar önemli olduğunu bildirdi.
22.12.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dır
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dırGelen son dakika haberine göre; Akar: "Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı." açıklamasında bulundu.
9.12.2020Siyaset
Son Dakika: SİHA'lardan sonra Türkiye düşmanlarına yeni gözdağı: MMU!
Son Dakika: SİHA'lardan sonra Türkiye düşmanlarına yeni gözdağı: MMU!Milli Savaş Uçağı ile ilgili son dakika haberi geldi. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Milli Muharip Uçak'ın 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkacağını ve 2029 yılında göreve başlayacağını söyledi. Kotil, proje tamamlandığında Türkiye’nin 5. Nesil savaş uçak üretebilen sayılı ülkelerden biri olacağını ifade etti. İşte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından kullanılan yerli teknoloji ürünü olan silahlar...
9.12.2020Teknoloji
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Siyaset
Uçak motorunda stratejik iş birliği
Uçak motorunda stratejik iş birliğiHAVELSAN, yerli uçak motoru geliştirilmesine de destek verecek. Şirket, tasarım ve test doğrulama altyapısını geliştirerek TR Motor’un ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacak
9.10.2020Ekonomi
Milli savaş uçağının motoru için iş birliği anlaşması
Milli savaş uçağının motoru için iş birliği anlaşmasıHAVELSAN’ın sahip olduğu simülasyon yazılımı teknolojisi, Milli Muharip Uçak Projesi'nden sonra uçak için yürütülen motor projesinde de kullanılacak.
8.10.2020Teknoloji
Gökbey helikopteri yerli motorla buluşuyor
Gökbey helikopteri yerli motorla buluşuyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen yerli Gökbey Genel Maksat Helikopteri, yıl sonunda yerli motoruyla buluşacak.
25.09.2020Haberler
HÜRJET simülatörü ilk kez Teknofest’te yerini alacak
HÜRJET simülatörü ilk kez Teknofest’te yerini alacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii, 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yerini alacak. Türkiye’nin en önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak’ın simülatörünü geçtiğimiz yıl ilk kez TEKNOFEST’te katılımcıların deneyimine sunan TUSAŞ, bu yıl da ilkleri gerçekleştirmeye devam edecek.
23.09.2020Teknoloji
Temel Kotil taburcu edildi
Temel Kotil taburcu edildiKoronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılan ve yoğun bakım ünitesinde entübe edilen Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil sağlığına kavuşarak taburcu edildi.
16.09.2020Gündem
Koronavirüs nedeniyle tedavi görüyordu... Temel Kotil'den açıklama geldi!
Koronavirüs nedeniyle tedavi görüyordu... Temel Kotil'den açıklama geldi!Bir süredir yeni tip koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle tedavi gören Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Twitter hesabından açıklama yaparak sağlığına kavuştuğunu duyurdu.
15.09.2020Gündem
HAVELSAN'dan havada, karada ve denizde yeni projeler
HAVELSAN'dan havada, karada ve denizde yeni projelerTürk savunma sanayisinde yazılım tabanlı çözümlere imza atan HAVELSAN, gelecek dönemde gerek askeri gerekse sivil alanda bir dizi yeniliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
22.08.2020Ekonomi
TUSAŞ'tan heyecanlandıran paylaşım
TUSAŞ'tan heyecanlandıran paylaşımTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) yaptığı paylaşımda, "F-16 uçaklarının yerine entegre etmeyi planladığımız MMU projemiz için büyük bir özveri ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gururu olacak yerli ve modern gücü, gökyüzüne taşımak için sabırsızlanıyoruz" açıklamasını yapması heyecan yarattı.
19.07.2020Haberler
Türk havacılığı için heyecanlandıran paylaşım! Gözler onda...
Türk havacılığı için heyecanlandıran paylaşım! Gözler onda...Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) yaptığı paylaşımda, "F-16 uçaklarının yerine entegre etmeyi planladığımız MMU projemiz için büyük bir özveri ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gururu olacak yerli ve modern gücü, gökyüzüne taşımak için sabırsızlanıyoruz" açıklamasını yapması heyecan yarattı.
19.07.2020Gündem
Yerli uçak bombası SARB-83 seri üretime hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 seri üretime hazırTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Haberler
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazırTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Ekonomi
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazırTÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

TUSAŞtürkiyeMMUMilli muharip uçakson dakika haberler

Milli Muharip Uçak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.