Milli Muharip Uçak

Milli Muharip Uçak

Son dakika Milli Muharip Uçak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Muharip Uçak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Muharip Uçak haber sayfamızda...

Milli Muharip Uçak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 305 milli muharip uçak haberi bulunmuştur.
Milli jette Rus teması
Milli jette Rus temasıTürkiye, ABD'nin yeni nesil savaş uçağı F-35 programından çıkarma kararının ardından milli muharip savaş uçağı projesini daha üst seviyeye taşımaya yöneldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Milli Muharip Uçak TF-X'ın geliştirilmesi konusunda Rusya ile temas kurulduğunu açıkladı.
6.12.2021Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus teması
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus temasıTürkiye, ABD'nin yeni nesil savaş uçağı F-35 programından çıkarma kararının ardından milli muharip savaş uçağı projesini daha üst seviyeye taşımaya yöneldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Milli Muharip Uçak TF-X'ın geliştirilmesi konusunda Rusya ile temas kurulduğunu açıkladı.
5.12.2021Ekonomi
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattı
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattıTürk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Kotil, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtladı.
10.11.2021Haberler
Son dakika: Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattı
Son dakika: Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattıTürk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Kotil, Ahmet Hakan ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtlıyor. Kotil, Milli Muharip Uçak'ın 2022'de biteceğini ve 2028'de seri üretime başlanabileceğini açıkladı.
10.11.2021Gündem
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldı
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Kale Arge arasında Türkiye'nin yeni turbojet motoru ARAT için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında SOM ve Atmaca füzelerinde kullanılmak üzere geliştirilen KTJ-3200 motorundan daha verimli, yakıt sarfiyatı daha az, itkisi (sevki) daha yüksek bir turbojet motor geliştirilecek.
5.11.2021Teknoloji
MMU'dan güzel haber! İlk parça üretimi yapıldı
MMU'dan güzel haber! İlk parça üretimi yapıldıTUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil sosyal medya hesabından güzel haberi duyurdu. Kotil Twitter hesabından yaptığı açıklamada Milli Muharip Uçak için ilk parça üretiminin gerçekleştirildiğini belirtti.
4.11.2021Ekonomi
Son dakika: Milli uçak projeleri için 'Demir Kuş' kuruluyor
Son dakika: Milli uçak projeleri için 'Demir Kuş' kuruluyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yürüttüğü projeleri hızlandıracak yeni bir altyapı tesisi kuruyor.
13.10.2021Ekonomi
Türkiye'de havacılık alanında bir ilk olacak, tarih verildi!
Türkiye'de havacılık alanında bir ilk olacak, tarih verildi!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yürüttüğü  projeleri hızlandıracak yeni bir altyapı tesisi kuruyor.
13.10.2021Teknoloji
Sürpriz F-16 adımı
Sürpriz F-16 adımıAnkara’nın Pentagon’a, yabancı askeri satışlar kanalıyla 40 adet F-16 Block 70 ve ilaveten 80 F-16’nın modernizasyonu için talepte bulunduğunu öğrendim. Bu satışın onaylanmaması, iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin sonunu getirebilir.
8.10.2021Haberler
Dijital TL'de 'cüzdan' HAVELSAN'a emanet
Dijital TL'de 'cüzdan' HAVELSAN'a emanetHAVELSAN, Dijital Türk Lirası Araştırma Geliştirme Projesi'nde dijital para sistemi yönetim araçlarının tasarımı ve geliştirilmesi, siber güvenlik, dijital cüzdan uygulamaları iş paketleri gibi bir dizi alanda ana sorumlu olacak.
24.09.2021Ekonomi
Milli savaş uçağı için dijital ikiz çalışmalarına başlandı
Milli savaş uçağı için dijital ikiz çalışmalarına başlandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18 Mart 2023'te hangardan çıkması hedeflenen Milli Muharip Uçak'ın (MMU) tasarımı ve üretimi için dijital ikiz teknolojisiyle çalışmalara başladı.
16.09.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!Üretilen hava, deniz ve kara araçlarıyla, ihracat başarısı yakalayan insansız hava araçlarıyla adından söz ettiren yerli savunma sanayiinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Sektörün gündemindeki tüm konuları  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir değerlendirdi.
7.09.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!Üretilen hava, deniz ve kara araçlarıyla, ihracat başarısı yakalayan insansız hava araçlarıyla adından söz ettiren yerli savunma sanayiinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Sektörün gündemindeki tüm konuları  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir değerlendirdi.
7.09.2021Haberler
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayız
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıncı TİHA ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur " dedi.
29.08.2021Siyaset
Savunma güç gösterdi
Savunma güç gösterdi53 ülkeden 1236 firmanın katıldığı 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu. Fuarda yerli ve yabancı çok sayıda işbirliği anlaşması imzalandı
20.08.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak 2023'te hangardan çıkıyor
Milli Muharip Uçak 2023'te hangardan çıkıyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, 18 Mart 2023'te HÜRJET ve ATAK-2'nin uçacağını, Milli Muharip Uçağın ise hangardan çıkacağını bildirdi.
18.08.2021Ekonomi
‘Savunma ihracatı 3 milyar $’ı aştı’
‘Savunma ihracatı 3 milyar $’ı aştı’Türkiye’nin İHA üretiminde dünyanın önde gelen üç-dört ülkesinden biri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Daha önce 250 milyon doları bile bulmayan savunma ve havacılık ihracatımız 3 milyar dolar sınırını geride bıraktı” dedi
18.08.2021Ekonomi
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız oldu
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız olduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başta yerli ve milli İHA, SİHA'lar olmak üzere TSK tarafından kullanılarak sahada yeteneklerini ispatlamış bu silah sistemlerimizi uluslararası standartlarda tasarlayan, üreten ve ihraç eden yerli ve milli firmalarımız; dünya devleri ile yarışır hale gelmiş, milletçe gurur kaynağımız olmuştur." dedi.
17.08.2021Siyaset
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmaları sürüyor: 500 milyon dolar
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmaları sürüyor: 500 milyon dolarTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında  yerli ve milli firmayla sürdürdüğü 600'ün üzerinde hava aracı komponentinin  yerlileştirme çalışmalarını tamamlandığında gelecek yıllarda toplam 500 milyon  dolarlık yurt dışı tedarikinin önüne geçmiş olacak.
13.07.2021Teknoloji
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmalarıyla 500 milyon dolar Türkiye'de kalacak
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmalarıyla 500 milyon dolar Türkiye'de kalacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında yerli ve milli firmayla sürdürdüğü 600'ün üzerinde hava aracı komponentinin yerlileştirme çalışmalarını tamamlandığında gelecek yıllarda toplam 500 milyon dolarlık yurt dışı tedarikinin önüne geçmiş olacak.
13.07.2021Ekonomi
Gözler MMU'da! İsmi ilk kez açıklandı
Gözler MMU'da! İsmi ilk kez açıklandıMilli Muharip Uçak, gözlerin üzerinde olduğu projelerden biri… Geçen hafta yapılan bir sunum, projeyle ilgi önemli detayları belki de ilk kez açıkça ortaya koydu. Savaş uçağımızın ilk kez görücüye çıkan muharip gücünü, konunun uzmanına sorduk.
6.07.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak ilk uçuş tarihi verildi! Sözleşme imzalandı
Milli Muharip Uçak ilk uçuş tarihi verildi! Sözleşme imzalandıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Antalya Teknokent ile Türk savunma sanayisinin önemli kuruluşlarından TUSAŞ arasında sözleşme imzalandı. TUSAŞ, 2023 yılında hangardan çıkacak Milli Muharip Uçak'ın yazılımlarını Antalya'da gerçekleştirecek.
19.06.2021Teknoloji
Çok amaçlı rüzgâr  tüneli geliyor
Çok amaçlı rüzgâr tüneli geliyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) bünyesinde hava araçlarının rüzgar tüneli testlerinin yerli ve milli imkanlarla gerçekleştirilmesine yönelik olarak Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 2’nci büyük ses altı rüzgar tüneli tesisinin inşaatı devam ediyor.
19.06.2021Ekonomi
Türkiye'de en büyük, Avrupa'da ikinci! Yapımı başladı
Türkiye'de en büyük, Avrupa'da ikinci! Yapımı başladıTürkiye, savunma sanayinde kendisini geliştirmeye devam ediyorken TUSAŞ'tan yeni bir haber geldi. Türkiye'nin en büyük rüzgar tüneli olarak adlandırılan tesisin inşaatı başladı.
18.06.2021Teknoloji
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlik
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlikTürkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip Uçak (MMU) için ülkedeki tüm kabiliyetler bir araya getirilerek, kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
11.06.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Milli Muharip Uçak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.