Milli Parklar

Milli Parklar

Son dakika Milli Parklar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Parklar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Parklar haber sayfamızda...

Milli Parklar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.654 milli parklar haberi bulunmuştur.
Evde boa yılanı beslemek istedi! Mahkemelik oldu
Evde boa yılanı beslemek istedi! Mahkemelik olduÜniversite öğrencisi Zeynep M. boa yılanı satın alarak evde beslemeye başladı. Yılan hızla büyüyünce kendisine bir şey yapacağından korkan M., yılanı internet sitesinden satışa çıkarınca gözaltına alındı. Hakkında 6 yıla kadar dava açılan Zeynep M. mahkemede verdiği ifadede, “İlk geldiğinde bileğime sarıyordum. Büyümeye başlayınca internetten aldığım ölü farelerle beslemeye başladım. Büyünce korkup satmak istedim” dedi.
23.09.2021Gündem
Arılar, nesli tükenmekte olan 63 pengueni telef etti
Arılar, nesli tükenmekte olan 63 pengueni telef ettiGüney Afrika Cumhuriyeti'nin Cape Town bölgesinde, nesli tükenmekte olan 63 Afrika pengueninin, arı saldırısı sonucu telef olduğu bildirildi.
20.09.2021Dünya
Trabzon'u ziyaret eden turist sayısı 8 ayda yüzde 235 arttı
Trabzon'u ziyaret eden turist sayısı 8 ayda yüzde 235 arttıTürkiye'nin önemli inanç ve doğa turizmi destinasyonlarından Trabzon, 2021 yılının ocak-ağustos döneminde 996 bin 192'si yerli, 226 bin 206'sı yabancı olmak üzere 1 milyon 222 bin 398 turist tarafından ziyaret edildi.
20.09.2021Ekonomi
Zarar veren yandı! 80 bin lira ceza kesilecek
Zarar veren yandı! 80 bin lira ceza kesilecekMuğla'nın Datça ilçesinde sahili süsleyen kum zambaklarını koparmanın veya zarar vermenin cezasının 80 bin 365 lira olduğu bildirildi.
18.09.2021Gündem
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'Göl ve barajlardaki kurumaya karşı harekete geçen Tarım Bakanlığı “yüzer güneş panelleri” projesini gündemine aldı. Pilot proje yürütülen Burdur Gölü’nde yüzer güneş panellerinin yüzde 54.76 buharlaşmayı azalttığı belirlendi.
14.09.2021Gündem
Torbaya konularak ölüme terk edilen köpekler kurtarıldı
Torbaya konularak ölüme terk edilen köpekler kurtarıldıTunceli'de torbaya konularak ölüme terk edilen 6 köpek yavrusu kurtarıldı.
12.09.2021Haberler
Yürüyüş yaparken fark etti! Ölüme terk etmişler
Yürüyüş yaparken fark etti! Ölüme terk etmişlerTunceli'de torbaya konularak ölüme terk edilen 6 köpek yavrusu kurtarıldı.
12.09.2021Gündem
Gönüllüler leylekler için nöbette
Gönüllüler leylekler için nöbetteAvrupa ve Afrika arasında, kuşlar için önemli göç yollarından birisi olan Mersin'de gönüllüler, leyleklerin kondukları elektrik direklerinde akıma kapılmamaları için nöbet tutuyor.
12.09.2021Gündem
Ayağına parke taşı bağlanıp denize atılan caretta caretta kurtarıldı
Ayağına parke taşı bağlanıp denize atılan caretta caretta kurtarıldıÇanakkale'de, ayağına halatla parke taşı bağlanıp, denize atılan caretta caretta, balıkçılar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince kurtarıldı.
11.09.2021Haberler
Eziyetin fotoğrafı! Ayağına parke taşı bağlayıp denize attı
Eziyetin fotoğrafı! Ayağına parke taşı bağlayıp denize attıÇanakkale'de, ayağına halatla parke taşı bağlanıp, denize atılan caretta caretta, balıkçılar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince kurtarıldı.
11.09.2021Gündem
Şanlıurfa'da iki balaban kuşu bulundu
Şanlıurfa'da iki balaban kuşu bulunduŞanlıurfa'da dünyada nesli tükenmekte olan kuşlar listesinde yer alan iki balaban kuşu yorgun ve bitkin vaziyette bulundu.
9.09.2021Haberler
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldü
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldüGelen bir son dakika haberine göre, Tuncel’de 5 bölgede çıkan yangından Hozat, Milli Park, Aktuluk ve Roj Deresi olmak üzere 4 noktadaki yangının söndürüldüğü ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Pülümür Balpayam bölgesinde ise yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
2.09.2021Gündem
33 saka avına 43 bin lira ceza kesildi!
33 saka avına 43 bin lira ceza kesildi!Kahramanmaraş’ta 33 saka kuşu avlayan 2 kişiye 43 bin lira ceza uygulandı. Ele geçirilen saka kuşları ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.
1.09.2021Gündem
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklama
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklamaOrman Genel Müdürlüğü, Bingöl ve Tunceli'deki örtü yangını ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Orman yangınlarına karadan ve karadan müdahalelerimiz devam ediyor." denildi ve müdahale ekipmanı sayılarına yer verildi. Tunceli / Munzur Milli Parkı; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 5 iş makinesi. Bingöl / Yayladere – Sarıtosun; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 2 iş makinesi görevlendirildiğini belirtti.
1.09.2021Gündem
Leylekler için göç nöbetindeler
Leylekler için göç nöbetindelerMersin’de göç sırasında leyleklerin tünedikleri elektrik direklerinde akıma kapılmamaları için hayvanseverler 11 Ağustos’tan bu yana nöbet tutuyor.
1.09.2021Gündem
Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangını
Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangınıBitlis’te, iki ayrı noktada örtü yangını çıktı, bölgeye çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi.
30.08.2021Haberler
Son dakika... Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangını!
Son dakika... Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangını!Gelen bir son dakika haberine göre, Bitlis’te, iki ayrı noktada örtü yangını çıktı, bölgeye çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi.
30.08.2021Gündem
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Yaşam
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Gündem
Bu görüntüler Hatay'dan! Saniye saniye izlediler, telefonlara kaydettiler
Bu görüntüler Hatay'dan! Saniye saniye izlediler, telefonlara kaydettilerHatay'ın Samandağ ilçesi sahilinde, yuvalarından çıkan yeşil deniz kaplumbağası yavrularının mavi sularla buluşma yolculuğu sürüyor.
28.08.2021Haberler
Bu görüntüler Hatay'dan! Saniye saniye izlediler, telefonlara kaydettiler
Bu görüntüler Hatay'dan! Saniye saniye izlediler, telefonlara kaydettilerHatay'ın Samandağ ilçesi sahilinde, yuvalarından çıkan yeşil deniz kaplumbağası yavrularının mavi sularla buluşma yolculuğu sürüyor.
28.08.2021Gündem
Hatay'da vatandaşlar deniz kaplumbağası yavrularının mavi sularla buluşmasını izledi
Hatay'da vatandaşlar deniz kaplumbağası yavrularının mavi sularla buluşmasını izlediHatay'ın Samandağ ilçesi sahilinde, yuvalarından çıkan yeşil deniz kaplumbağası yavrularının mavi sularla buluşma yolculuğu sürüyor.
28.08.2021Gündem
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertte
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertteTrabzon'un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.
27.08.2021Gündem
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 1,5 ay önce mahalle arasında açılan hayvanat bahçesindeki 2'si yetişkin 12 aslan ve 2 kaplan kükremeye başlayınca mahalleli isyan etti. İşletmenin bitişiğinde oturan Niyazi Gürel, "Sabaha kadar aslanların kükremesinden uyuyamıyoruz. Bugün bir aslan kaçsa kim yakalayacak" dedi. Hayvanat bahçesi sahibi Ahmet Zeki Öner ise, "Aslanlar 20 saat uyuyan hayvanlar. Günde 1-2 kere kükrüyorlar. O da 1 veya 2 dakika sürüyor" diye konuştu.
26.08.2021Haberler
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 1,5 ay önce mahalle arasında açılan hayvanat bahçesindeki 2'si yetişkin 12 aslan ve 2 kaplan kükremeye başlayınca mahalleli isyan etti. İşletmenin bitişiğinde oturan Niyazi Gürel, "Sabaha kadar aslanların kükremesinden uyuyamıyoruz. Bugün bir aslan kaçsa kim yakalayacak" dedi. Hayvanat bahçesi sahibi Ahmet Zeki Öner ise, "Aslanlar 20 saat uyuyan hayvanlar. Günde 1-2 kere kükrüyorlar. O da 1 veya 2 dakika sürüyor" diye konuştu.
26.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tunceliyangınhatayTrabzonÇanakkale

Milli Parklar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.