Milli Yüzücü

Milli Yüzücü

Son dakika milli yüzücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli yüzücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli yüzücü haber sayfamızda...

Milli Yüzücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 656 milli yuzucu haberi bulunmuştur.
Beytullah Eroğlu, Paris 2024'te İstiklal Marşı'nı dünyaya dinletmeyi hedefliyor
Beytullah Eroğlu, Paris 2024'te İstiklal Marşı'nı dünyaya dinletmeyi hedefliyorDünya şampiyonu paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, Türkiye'nin paralimpik yüzmede önemli bir seviyeye ulaştığını, 2024 Paris Paralimpik Oyunları'nda İstiklal Marşı'nı dünyaya dinletmenin en büyük hedefi olduğunu belirtti.
12.10.2021Diğer
Viktoria Zeynep Güneş bronz madalya kazandı
Viktoria Zeynep Güneş bronz madalya kazandıViktoria Zeynep Güneş, Dünya Yüzme Kupası'nda bronz madalya kazandı.
10.10.2021Diğer
Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş'ten altın madalya
Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş'ten altın madalyaMilli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Yüzme Kupası'nda altın madalya kazandı.
8.10.2021Diğer
Eski milli yüzücü Uğur Orel Oral, Yüzme Federasyonu başkanlığına aday oldu!
Eski milli yüzücü Uğur Orel Oral, Yüzme Federasyonu başkanlığına aday oldu!Fenerbahçe Kulübü Yüzme Şubesi Sorumlusu eski milli yüzücü Uğur Orel Oral, Türkiye Yüzme Federasyonunda gerçekleştirilecek seçimde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Oral, "35 senedir bu sporun içindeyim. Amacımız bir sistem kurmak. Tüm branşlarda sistemlerin konuşulmasıdır. İleri düzeydeki ülkeler bu sistemi kurmuşlar." diye konuştu.
6.10.2021Fenerbahçe
Kula’da çok özel söyleşi
Kula’da çok özel söyleşiManisa’da TAR sendromu nedeniyle doğuştan elleri ve ayakları tam gelişmemiş olarak dünyaya gelip yüzme sporunda katıldığı şampiyonalarda birçok madalya kazanan bedensel engelli milli yüzücü Sefa Yurtkölesi, Kula’da öğrencilerle bir araya geldi.
1.10.2021Ege
Derin Toparlak: 'Şartlar mükemmel değildi ama birinci oldum'
Derin Toparlak: 'Şartlar mükemmel değildi ama birinci oldum'Dünya şampiyonu milli yüzücü Derin Toparlak, “Madalya aldıktan sonra çok yorgundum ama kürsüye çıkmadan önceki heyecanım ve İstiklal Marşı okunduğu andaki hislerim bana yorgunluğu unutturdu” dedi.
30.09.2021Su Sporları
Dünya şampiyonu yüzücü Derin Toparlak çiçeklerle karşılandı
Dünya şampiyonu yüzücü Derin Toparlak çiçeklerle karşılandı Kolombiya'da düzenlenen CMAS Paletli Yüzme Açık Su Dünya Şampiyonası'nda 5 bin metre su üstü yarışını birinci tamamlayan Derin Toparlak ve antrenörü Canberk Babaoğlu yurda döndü.
28.09.2021Diğer
Down sendromlu rekortmen yüzücü anlattı: Bu sözleri duymaktan bıktık!
Down sendromlu rekortmen yüzücü anlattı: Bu sözleri duymaktan bıktık!Sadece kasları biraz gelişsin diye yüzmeye yazıldı, rekortmen oldu! 2001 yılında Gaziantep'te down sendromlu olarak dünyaya gelen ve Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'ni kazanan İrem Öztekin'in başarılı kariyeri, birçok kişiye umut oluyor. İrem, sürekli karşılaştıkları sorulardan duyduğu rahatsızlığı, 'Bu sözleri duymaktan bıktık' diyerek anlattı.
26.09.2021Gündem
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda yarışan milli yüzücüler yurda döndü
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda yarışan milli yüzücüler yurda döndü2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden milli yüzücüler Sevilay Öztürk, Sümeyye Boyacı ve Beytullah Eroğlu yurda döndü.
Milli yüzücü Elif İldem, S1 kategorisinde 21 yıllık paralimpik rekorunu kırdı
Milli yüzücü Elif İldem, S1 kategorisinde 21 yıllık paralimpik rekorunu kırdı2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda kadınlar 100 metre serbest S3 kategorisinde elemeleri geçemeyen milli yüzücü Elif İldem, 100 metre serbest stil S1 kategorisinde 21 yıllık paralimpik rekorunu kırarak önemli bir başarı elde etti.
Son dakika haberi: Paralimpik Oyunları'nda havuzdan 'umut' çıktı
Son dakika haberi: Paralimpik Oyunları'nda havuzdan 'umut' çıktıTokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Türkiye adına yarışan dört yüzücü finallere kalmayı başarsa da, kürsüye çıkamadı. 15 yaşındaki genç sporcu Koral Berkin Kutlu’nun 200 metre serbest finalinde 5.’liği alması ise, günün gelecek adına umutlandıran neticesi olarak gerçekleşti
Kıtalar kulaçlarla birleşti
Kıtalar kulaçlarla birleştiAsya’dan Avrupa’ya yüzülen tek yarış Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 33.’sünü Polat Turnalı erkekler, Nida Eliz Üstündağ kadınlarda ilk sırada tamamladı
23.08.2021Diğer
Son dakika haberi: Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk başarılı olacaklarına inanıyor
Son dakika haberi: Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk başarılı olacaklarına inanıyor2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda mücadele edecek milli yüzücüler Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk, başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirdi.
Şampiyon yüzücü Sümeyye Boyacı: Bir ilki gerçekleştirmek istiyorum
Şampiyon yüzücü Sümeyye Boyacı: Bir ilki gerçekleştirmek istiyorum2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'ndan madalya ile dönmek istediğini belirten Paralimpik milli yüzücü Sümeyye Boyacı, "Hedefim, en iyi derecemi yapmak. Bu derecenin de bana madalya getireceğini düşünüyorum. Bu zamana kadar, olimpiyat oyunlarında da paralimpik oyunlarda da yüzme branşında henüz madalya alınmamış. Bir ilki gerçekleştirmek istiyorum" diye konuştu.
19.08.2021Su Sporları
Tokyo'ya İzmirli damgası
Tokyo'ya İzmirli damgası2020 Tokyo Olimpiyatları’na Türkiye’den 18 branşta 108 milli sporcu katılım gösterdi. İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi gönderdiği sporcularla büyük gurur yaşadı
6.08.2021Ege
Son dakika: Milli yüzücü Defne Taçyıldız yarı finale yükseldi
Son dakika: Milli yüzücü Defne Taçyıldız yarı finale yükseldi2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları elemelerinde milli yüzücümüz Defne Taçyıldız, 2:10.00'luk derecesi ile yarı finale yükseldi.
Yüzmede Viktoria Zeynep Güneş elendi
Yüzmede Viktoria Zeynep Güneş elendiYüzmede 200 metre bireysel karışık seçmelerinde yarışan Viktoria Zeynep Güneş, serisinde son sırada yer alarak elendi.
Milli yüzücü Baturalp Ünlü, Olimpiyat Oyunları'na veda etti
Milli yüzücü Baturalp Ünlü, Olimpiyat Oyunları'na veda ettiMilli yüzücü Baturalp Ünlü, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na veda etti.
Bakan Kasapoğlu’ndan desteğe devam
Bakan Kasapoğlu’ndan desteğe devamOlimpiyat için hazırlıklarına Türkiye’de devam eden sporcuları tek tek ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun sıradaki durağı Erzurum oldu. Kasapoğlu hazırlıklar hakkında bilgi alırken herkese başarılar diledi
19.07.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu'ndan moral ziyareti
Bakan Kasapoğlu'ndan moral ziyaretiGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020  Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları hazırlıklarını Erzurum'da sürdüren milli  sporcuları ziyaret etti.
Merve Tuncel'in hedefi, Tokyo Olimpiyatları'nda final yüzmek
Merve Tuncel'in hedefi, Tokyo Olimpiyatları'nda final yüzmekAvrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 3 altın madalya kazanan milli yüzücü Merve Tuncel, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda final yüzmek istiyor.
Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 15 madalya kazanan milli takım Ankara'ya geldi
Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 15 madalya kazanan milli takım Ankara'ya geldiAvrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 7'si altın 15 madalya kazanan milli takım, Ankara'ya geldi.
12.07.2021Diğer
Milli yüzücü Yiğit Aslan Avrupa şampiyonu oldu
Milli yüzücü Yiğit Aslan Avrupa şampiyonu olduİtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda milli sporcu Yiğit Aslan, altın madalyanın sahibi oldu.
11.07.2021Diğer Sporlar
Milli yüzücü Yiğit Aslan, 800 metre serbest stilde gençler Avrupa şampiyonu oldu
Milli yüzücü Yiğit Aslan, 800 metre serbest stilde gençler Avrupa şampiyonu olduİtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda milli sporcu Yiğit Aslan, altın madalyanın sahibi oldu.
11.07.2021Diğer
Milli yüzücü Merve Tuncel Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
Milli yüzücü Merve Tuncel Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazandıAvrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda milli sporcu Merve Tuncel, 400 metre serbest stilde altın madalya kazandı
11.07.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

yüzmeolimpiyatViktoria Zeynep Güneşaltın madalyamilli yüzücü

Milli Yüzücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.