Milliyet Executive

Milliyet Executive

Son dakika milliyet executive haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milliyet executive gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milliyet executive haber sayfamızda...

Milliyet Executive

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 68 milliyet executive haberi bulunmuştur.
CHRO’lara büyük iş düşüyor
CHRO’lara büyük iş düşüyor CHRO Summit 2022 Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini ve CHRO’larını bir araya getirdi. Zirvede ‘En Etkin 50 CHRO’ya da ödülleri verildi Zirvede dünyada pandemiyle iş yapışın çok değiştiği vurgulanarak verimlilik, üretkenlik, inovasyon ve bağlılık konularında yeni denge bulunması fikri öne çıktı
Gelecekte iş dünyası nasıl olur?
Gelecekte iş dünyası nasıl olur?Pandemi sonrasında iş dünyası liderleri çalışma hayatını yeni düzene göre uyarlamak zorunda. İş dünyası çok daha dijital, robot kullanımının yaygınlaştığı, çeşitliliğin olduğu bir ortam olmalı
Uzaktan çalışma öncelik olacak
Uzaktan çalışma öncelik olacakDataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 bu yıl beşinci kez düzenlendi.
26.05.2022Ekonomi
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 düzenlendi. Şirket kültürü ve geleceğin işlerinin ele alındığı zirvede, bilişsel yetilerin önem kazandığı belirtildi.
25.05.2022Ekonomi
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurdu
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurduDataExpert katkıları ve Milliyet Executive iş birliğiyle, BMI Business School tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ (İnsan Kaynakları Direktörü) araştırmasının sonuçları açıklandı.
10.05.2022Ekonomi
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’Sosyal girişimcilik nedir? Nasıl etkili olur? Ashoka Türkiye Direktörü Hilal Baykara anlattı...
Şirketler için enflasyon rehberi
Şirketler için enflasyon rehberiZEYNEP AKTAŞHam madde ve enerji fiyatları artarken enflasyon global ölçekte yükseliyor...
Yönetim kurulunda 3. göz
Yönetim kurulunda 3. gözBERRA DOĞANERDünyada ve ülkemizde adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerinde yükselen kurumsal yönetim (corporate governance) kavramı giderek daha fazla benimseniyor...
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Amaçsız şirketin ömrü kısa olur
Amaçsız şirketin ömrü kısa olurSERVET YILDIRIMYönetim gurusu Peter Drucker’a göre ise şirketlerin sadece bir amacı vardır; o da müşteri yaratmak...
‘İşimiz saniyeleri ve kuruşları saymak...’
‘İşimiz saniyeleri ve kuruşları saymak...’Getir’in kurucu ortağı Tuncay Tütek: “İşimizin özü saniye ve kuruş saymak. Bu sayımı yaptığımız için bu yatırımları alıyoruz. İşi izlediğimiz ekranlarda yaşıyoruz...”
‘İlk harfler’den sürpriz yatırıma
‘İlk harfler’den sürpriz yatırımaBirlikte İlkemiz Sanatla Sanayiye Erişmek ifadesindeki kelimelerin ilk harflerinden ismini alan giyim markası BİSSE 45 yaşında... CEO Kefeli’nin ‘sürprizli’ olacağını söylediği yeni fabrika yolda
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeDataExpert ve Milliyet Executive iş birliği ile BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde elen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’larının bir araya geldiği zirvede, ‘En Etkin 50 CFO’nun da ödülleri verildi.
Riskleri yönetme dönemi
Riskleri yönetme dönemiZeynep Aktaş Milliyet Gazetesi Yazarı zeynep...
Çalışırken canınız mı sıkılıyor?
Çalışırken canınız mı sıkılıyor?Şükrü Andaç Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü...
‘Kontrolsüz güç, güç değildir’
‘Kontrolsüz güç, güç değildir’SERVET YILDIRIM BM Global Compact Türkiye Çevre Çalışma Grubu Eş Başkanı servet...
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’CFO Summit 2022, RESHAPE temasıyla düzenlendi. Fırsatları ve riskleri doğru ölçmenin önemine vurgu yapılan zirvede, En Etkin 50 CFO da ödüllendirildi.
24.02.2022Ekonomi
‘CFO dinamik olmalı’
‘CFO dinamik olmalı’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde, BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 düzenlendi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “CFO’lar yalnızca firmanın parasını yöneten üst düzey yöneticiler olarak değil, şirkete esneklik katan, dinamik liderler olarak konumlanmalı” dedi.
23.02.2022Ekonomi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirledi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirlediİş dünyasının dönüşümüne öncülük eden, Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları, Milliyet Executive & DataExpert & İz İletişim iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CFO Summit 2022’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede, pandeminin etkisiyle şirketlerin finans alanında hız kazanan teknoloji kullanımı ve dijitalleşme sürecinin getireceği fırsatlar, riskler, yeni yönelimler ve gündemden çıkan konular değerlendirildi. Zirvede dijitalleşmenin önündeki engeller, dijital finansın geleceği gibi konuların yanı sıra finansal iş süreçlerinin sürdürülebilirlik ve dönüşüm ekseninde yeniden tasarlanmasına yönelik öneri ve yöntemler de ele alındı.
22.02.2022Vitrin
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecekEn Etkin 50 CFO ödül törenin de gerçekleştireceği CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek. Milliyet Executive iş birliğinde düzenlenen zirvede, iş dünyasının dönüşümüne öncülük eden üst düzey yöneticiler, EnerjiSa, QNB Finansbank ve Turkcell ana sponsorluğunda, RESHAPE teması ile bir araya gelecek.
22.02.2022Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’Milliyet Executive ve DataExpert iş birliğiyle Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su belirlendi. Yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturuyor. Danışma kurulunun incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri 22 Şubat’ta verilecek.
4.02.2022Ekonomi
Kuşkonmaz aşkına!
Kuşkonmaz aşkına!“Yılların profesyonel iş hayatını tarlalara taşıyan Aslı Aksoy, kuşkonmaz ile macerasını ‘ilk görüşte aşk değildi’ diye anlatıyor”
Baş belası ‘tesadüfi’ tanıdıklar
Baş belası ‘tesadüfi’ tanıdıklarDört başı mamur bir şirkette, orta düzeyde iyi bir yönetici olduğunuzu varsayın. Başarılısınız ve seviliyorsunuz. Şimdi size bir telefon geldiğini düşünün. Bu kişi, bir başka şirketten, kendine yeni bir iş arayan orta düzeyde bir yönetici olsun. Hakkında patronunuza olumlu referans vererek kendisine yardımcı olup olamayacağınızı, soruyor.
Duvara karşı durdu, genel müdür oldu
Duvara karşı durdu, genel müdür olduRecep Baştuğ: “İş hayatında bir prensibim var: Duvara dayandıysan ısrar etme! Bunu hissetmeye başladığımda bankamdan ayrıldım. Bambaşka bir dünya keşfettim. Sonrasında bankamın beni genel müdür olarak davet etmesiyle geri döndüm”
Çevik şirketler iyi uyum sağlıyor
Çevik şirketler iyi uyum sağlıyorKüresel piyasalar, Kovid 19 salgınının etkisinden çıkmaya çalışıyor. Beri yandan da artan jeopolitik riskler ve enflasyonla uğraşıyorlar. Merkez bankaları yeni önlemler geliştirerek sorunları aşmayı deniyor. Görünen, sıkı para politikasına geçme aşamasının sancılı geçeceği.

Benzer Haber Etiketleri

Milliyet Executive ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.