Dataexpert

Dataexpert

Son dakika DataExpert haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DataExpert gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DataExpert haber sayfamızda...

Dataexpert

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 dataexpert haberi bulunmuştur.
Geleceğin iş dünyası için kurallar yeniden yazılıyor
Geleceğin iş dünyası için kurallar yeniden yazılıyorDataExpert İnsan Kaynakları’nın ev sahipliği yaptığı 2022 CHRO Zirvesi’nde insan kaynakları liderleri geleceğin iş dünyasını değerlendirdi. PwC Organizasyonel Gelişim Lideri Ülker Day’ın sunduğu PwC İş Gücü 2030 Senaryoları çalışmasıyla birlikte katılımcıların çarpıcı örnekleriyle birlikte geleceğin senaryoları masaya yatırıldı. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla devam eden gelişimi pandeminin etkisiyle birlikte iş yapış şekillerini tamamen dönüştürüyor. Hızla değişen çalışma hayatında artık normale dönüldüğünü görüyoruz. Ancak yeni normal pandemi öncesinden çok farklı. Yaşanan değişimin önemli kalıcı etkileri oldu.
CHRO’lara büyük iş düşüyor
CHRO’lara büyük iş düşüyorCHRO Summit 2022 Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini ve CHRO’larını bir araya getirdi. Zirvede ‘En Etkin 50 CHRO’ya da ödülleri verildi Zirvede dünyada pandemiyle iş yapışın çok değiştiği vurgulanarak verimlilik, üretkenlik, inovasyon ve bağlılık konularında yeni denge bulunması fikri öne çıktı
Uzaktan çalışma öncelik olacak
Uzaktan çalışma öncelik olacakDataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 bu yıl beşinci kez düzenlendi.
26.05.2022Ekonomi
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 düzenlendi. Şirket kültürü ve geleceğin işlerinin ele alındığı zirvede, bilişsel yetilerin önem kazandığı belirtildi.
25.05.2022Ekonomi
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurdu
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurduDataExpert katkıları ve Milliyet Executive iş birliğiyle, BMI Business School tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ (İnsan Kaynakları Direktörü) araştırmasının sonuçları açıklandı.
10.05.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeDataExpert ve Milliyet Executive iş birliği ile BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde elen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’larının bir araya geldiği zirvede, ‘En Etkin 50 CFO’nun da ödülleri verildi.
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’CFO Summit 2022, RESHAPE temasıyla düzenlendi. Fırsatları ve riskleri doğru ölçmenin önemine vurgu yapılan zirvede, En Etkin 50 CFO da ödüllendirildi.
24.02.2022Ekonomi
‘CFO dinamik olmalı’
‘CFO dinamik olmalı’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde, BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 düzenlendi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “CFO’lar yalnızca firmanın parasını yöneten üst düzey yöneticiler olarak değil, şirkete esneklik katan, dinamik liderler olarak konumlanmalı” dedi.
23.02.2022Ekonomi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirledi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirlediİş dünyasının dönüşümüne öncülük eden, Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları, Milliyet Executive & DataExpert & İz İletişim iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CFO Summit 2022’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede, pandeminin etkisiyle şirketlerin finans alanında hız kazanan teknoloji kullanımı ve dijitalleşme sürecinin getireceği fırsatlar, riskler, yeni yönelimler ve gündemden çıkan konular değerlendirildi. Zirvede dijitalleşmenin önündeki engeller, dijital finansın geleceği gibi konuların yanı sıra finansal iş süreçlerinin sürdürülebilirlik ve dönüşüm ekseninde yeniden tasarlanmasına yönelik öneri ve yöntemler de ele alındı.
22.02.2022Vitrin
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecekEn Etkin 50 CFO ödül törenin de gerçekleştireceği CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek. Milliyet Executive iş birliğinde düzenlenen zirvede, iş dünyasının dönüşümüne öncülük eden üst düzey yöneticiler, EnerjiSa, QNB Finansbank ve Turkcell ana sponsorluğunda, RESHAPE teması ile bir araya gelecek.
22.02.2022Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’Milliyet Executive ve DataExpert iş birliğiyle Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su belirlendi. Yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturuyor. Danışma kurulunun incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri 22 Şubat’ta verilecek.
4.02.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktı
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktıMilliyet'in aylık iş dünyası dergisi Executive'in ikinci sayısı bugün gazeteyle birlikte bayilerde yerini aldı.
2.02.2022Ekonomi
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?İş dünyasının önde gelen yöneticileri, DataExpert katkılarıyla BMI Business School tarafından yürütülen ve finans, pazarlama ve insan kaynakları alanlarını kapsayan araştırmada, şirketlerinin 2022’de odaklanacağı öncelikli alanları değerlendirdi. Yöneticilerin öncelik sıralaması, çalışma alanlarına ve sektörlerine göre farklılık gösterdi.
Liderler ve zirveler
Liderler ve zirveler2016 yılında DataExpert katkılarıyla BMI Business School organizasyonuyla başlatılan liderlik zirveleri C-Summit Series (CFO Summit, CHRO Summit, CMO Summit) ve En Etkin 50 Fonksiyon Lideri araştırmaları (En Etkin 50 CFO, En Etkin 50 CHRO, En Etkin 50 CMO) son beş yıldır sektörde ses getiren işlere imza attı.
Yarın Milliyet Executive günü
Yarın Milliyet Executive günüMilliyet Gazetesi yarından itibaren iş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor.
4.01.2022Ekonomi
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi
Milliyet Executive Dergisi iş dünyasının kapılarını aralıyor
Milliyet Executive Dergisi iş dünyasının kapılarını aralıyorHayatın gündelik temposu içinde okurlarına nefes aldıracak birçok içerik sunan Milliyet Gazetesi, dergi ve özel ekleriyle farklı ilgi alanlarına yönelik yayınları hayata geçirmeye devam ediyor. Gazete bu defa “Milliyet Executive” dergisi ile her ayın ilk çarşamba günü iş dünyasının nabzını tutacak.
4.12.2021Ekonomi
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştuİş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi.
3.06.2021Vitrin
‘Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız’
‘Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız’Kovid - 19 salgını İK yönetiminde alışılageldik stratejileri yıkarken, oyunun kuralları yeniden yazıldı. CHRO Summit 2021’de yeni süreci gündeme alan uzmanlar, bu sürecin daha az hasarla atlatılmasında temkinli iyimserliğin etkili olacağı görüşünde birleşti.
3.06.2021Ekonomi
Karacaoğlu ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde
Karacaoğlu ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde Demirören Medya’nın son dönemde insan kaynakları alanındaki başarılı çalışmaları ödüllendirildi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu, Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” listesinde yer aldı.
2.06.2021Ekonomi
Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde
Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’ listesindeDemirören Medya’nın son dönemde insan kaynakları alanında yaptığı başarılı çalışmalar ödüllendirildi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu, Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” listesine girerek Türkiye’nin en başarılı 50 yöneticisi arasında gösterildi.
1.06.2021Ekonomi
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'Kovid-19 salgını İK yönetiminde alışılageldik stratejileri yıkarken, her sektörde oyunun kuralları yeniden yazıldı. CHRO Summit 2021’de yeni süreci gündeme alan uzman isimler, bu sürecin daha az hasarla atlatılmasında temkinli iyimserlik bakışının etkili olacağı görüşüne dikkat çekti
1.06.2021Vitrin
İnsan Kaynakları Liderlerinin Büyük Buluşması CHRO Summit 1 Haziran’da düzenlenecek
İnsan Kaynakları Liderlerinin Büyük Buluşması CHRO Summit 1 Haziran’da düzenlenecekİş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla 1 Haziran’da düzenlenecek CHRO Summit 2021’de bir araya gelecek. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede pandeminin etkisiyle ortaya çıkan yeni düzende çalışma hayatının geçireceği dönüşüm ve şirketlerin bu dönüşüme nasıl ayak uyduracağı gibi konular ele alınacak.
28.05.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Dataexpert ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.