Mobing

Mobing

Son dakika mobing haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mobing gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mobing haber sayfamızda...

Mobing

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58 mobing haberi bulunmuştur.
‘Mutsuz ve umutsuz...’
‘Mutsuz ve umutsuz...’Pandemi savaşçılarıyla yapılan araştırma sonuçlarının iç açıcı olmadığını belirten Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Özdemir, “Yüzde 27’si istifa düşünüyor” dedi
21.04.2021Ege
Müşteri her zaman haklı mı?
Müşteri her zaman haklı mı?Yeme-içme sektörü çalışanları ‘Müşteri her zaman haklıdır’ bakış açısı nedeniyle her türlü muameleyi görüyor. Garsonlar, “Bize sürekli ‘Güler yüzlü olun’ diyorlar. Sanki biz insan değiliz de robotuz” diyor
1.04.2021Gündem
'Her şeyi asistanlar yapsın istiyorlar'
'Her şeyi asistanlar yapsın istiyorlar'Türkiye’de her dört akademisyenden üçü mobbinge maruz kalıyor. Bir asistan, ‘Bazı bölüm hocaları okula bile gelmiyor her şeyi asistanından bekliyor. Buna itiraz etme durumunuz da yok’ diyor
31.03.2021Gündem
'Mobbing, çalışana duygusal saldırıdır'
'Mobbing, çalışana duygusal saldırıdır'Pandemi sürecinde hem kamu hem de özel sektörde mobbinge uğrayanların sayısı giderek artıyor. Uzmanlar, liyakat, ehliyet ve adalet ilkelerinin zedelendiği ortamlarda mobbingin daha sık görüldüğüne dikkat çekiyor
28.03.2021Gündem
Kariyer hedefine ulaşmadaki zorluk
Kariyer hedefine ulaşmadaki zorlukTürkiye Gazeteciler Cemiyeti Kadın Gazeteciler Komisyonu’nun 100 kadın gazeteciyle yaptığı ankete göre kadın gazeteciler en çok kariyer hedefine ulaşmadaki zorluktan şikayetçi. Bunu sırasıyla cinsiyetçi yaklaşım, ücret, mobing, aile ve toplumsal kimlik yanıtları takip etti.
9.03.2021Gündem
FETÖ'nün işkence ve mobbing ekibine 15 ilde operasyon...
FETÖ'nün işkence ve mobbing ekibine 15 ilde operasyon...İstanbul merkezli 15 ilde dev FETÖ operasyonu... Kendilerinden olmayan 300'ün üzerinde Hava Harp okulu öğrencisine işkence ve mobbingle okulu bıraktıran 56 ihraç ve aktif rütbeliden 28'i gözaltına alındı.
9.02.2021Haberler
Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru 272 bin kişinin umudu oldu
Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru 272 bin kişinin umudu olduTürkiye'nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesindeki (AİHM) ihlal davalarını azaltmak amacıyla 23 Eylül 2012'de getirdiği Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkı, aralarında ünlülerin, siyasetçilerin, çocuğuna kendi soyadını vermek isteyen boşanmış kadınların, şiddet mağdurlarının da bulunduğu 272 bin kişinin "umudu" oldu.
20.09.2020Gündem
Son dakika! Alman itfaiyesinin Türk kadın başkanı: Ayrımcılığa ve tacize uğradım
Son dakika! Alman itfaiyesinin Türk kadın başkanı: Ayrımcılığa ve tacize uğradımGelen bir son dakika haberine göre; 1 milyon 300 bin itfaiye çalışanının üye olduğu Alman İtfaiye Birliği’nin ilk kadın genel müdürü olan Dr. Müjgan Perçin, birliğe karşı cinsel taciz, hakaret ve ayrımcılık suçlamasıyla dava açtı.
12.08.2020Dünya
İddialara böyle cevap verdi: ‘Mobbing değil, kadro itirazı’
İddialara böyle cevap verdi: ‘Mobbing değil, kadro itirazı’Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Rektörü Handan İnci, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Nihal Kafalı’nın, kendi idaresindeki Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne kadro verilmesine itiraz ettiğini açıkladı. İnci, üniversitede mobbing iddialarının bu yüzden ortaya atıldığını savundu.
7.07.2020Gündem
Arkeolog Merve Kaçmış'ın savunması ortaya çıktı! 'Beni çok yıprattı'
Arkeolog Merve Kaçmış'ın savunması ortaya çıktı! 'Beni çok yıprattı'Zeugma Müze müdürlüğü tarafından eserler üzerine zimmetlenmediği için soruşturmaya tabi tutulan arkeolog Merve Kaçmış’ın intiharının ardından üç sayfalık savunması ortaya çıktı. Kaçmış savunmasında, “Bu kadar özverili çalışmama rağmen benden savunma istenmesi hem psikolojik hem de biyolojik olarak beni çok yıpratmıştır” dedi.
17.02.2020Gündem
'Lan' demek tazminat sebebi sayıldı
'Lan' demek tazminat sebebi sayıldıYargıtay, personeline 'lan' diye hitap ederek, vücuduyla alakalı şaka yapan müdürün manevi tazminat ödemesi gerektiğine hükmetti.
3.02.2020Ekonomi
Site havuzunda "haşema" engeli! "Bizim sitemiz ayrı bir devlettir"
Site havuzunda "haşema" engeli! "Bizim sitemiz ayrı bir devlettir"Üsküdar'daki lüks bir sitede, anneyle kızının havuza haşema ile girmelerine engel olduğu iddia edilen 4 kişinin yargılanmasına başlandı.
2.12.2019Gündem
Gümrük Kanunu'nda değişiklik teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildi
Gümrük Kanunu'nda değişiklik teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, Gümrük Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.
23.10.2019Gündem
“Her üç kadından biri şiddet mağduru”
“Her üç kadından biri şiddet mağduru”Ipsos Küresel İlişkiler CEO’su Najat Vallaud-Belkacem: “Kadına yönelik ayrımcılık sadece bir kültüre, bir dine, bir bölgeye ait bir problem değil. Dünya genelinde üç kadından biri şiddet mağduru”
29.09.2019Pazar
Şikayetçi oldu, iddianameyi kabul etti, duruşmayı yönetti...
Şikayetçi oldu, iddianameyi kabul etti, duruşmayı yönetti...İzmir'in Kınık ilçesinde asliye ceza mahkemesinin kadın hakimi, şikayetçisi olduğu davanın iddianamesini kabul edip, kendisine davetiye çıkarttı. Bununla da yetinmeyip, ilk duruşmayı 'hakim' sıfatıyla yönetti.Duruşma zabtına tebligatların taraflara ulaştığını ve yazılan talimatlara yanıt verildiğinin görüldüğünü geçirten hakim, sanık avukatının, daha önce reddi hakim talebinde bulunduklarını belirterek, şikayetçisi olduğu davayı yönetmesinin hukuk skandalı olduğunu ifade etmesi üzerine dosyadan çekildi.
30.05.2019Gündem
'FETÖ’cülerden hesap sorulmalı'
'FETÖ’cülerden hesap sorulmalı'Kuleli Askeri Lisesi’nde, FETÖ mağduru olan yaklaşık 1000 askeri öğrenci için özel bir soruşturma başlatıldı. 1990 ile 15 Temmuz 2016 arasında FETÖ’nün gazabına uğrayan mağdurlar Milliyet’e yaşadıkları eziyetleri anlattı
26.03.2019Gündem
Mobbing gerçeği
Mobbing gerçeğiİşyerinde psikolojik baskı şeklinde tanımlanan mobing ile mücadelede Türkiye’nin geldiği nokta Yaşar Üniversitesi’nde masaya yatırıldı. Çalışanların yüzde 90’ının şikayetleri olduğu belirtildi.
9.12.2018Ege
Mobingle mücadele
Mobingle mücadeleForum Mobing 2018, Dördüncü Boyut Akademi, Geleceği Paylaşma Sivil İnisiyatifi İş birliği ve Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde 7 Aralık’ta İzmir’de gerçekleştirilecek.
3.12.2018Cadde
Mobingle mücadele İzmir’de tartışılacak
Mobingle mücadele İzmir’de tartışılacakDördüncü Boyut Akademi ile Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi işbirliği ve Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde 7 Aralık 2018 tarihinde ilk kez İzmir’de gerçekleştirilecek olan ‘Forum Mobing 2018’ mobingle mücadeleyi masaya yatıracak.
27.11.2018Ege
Sektörden Talat Bulut kararına tepki var
Sektörden Talat Bulut kararına tepki varYASAK Elma isimli dizi setinde kostüm asistanı genç bir kadını taciz ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Talat Bulut hakkında takipsizlik kararı verildi. Soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanmasına tepki gösteren sinema ve dizi sektörü çalışanları bir bildiri yayınladı.
14.08.2018Cadde
Çalışanlardan yapımcıya uyarı
Çalışanlardan yapımcıya uyarı‘Yasak Elma’nın setindeki taciz iddiaları nedeniyle geçirdiği soruşturmadan takipsizlik çıkan Talat Bulut’un, diziye geri dönmesine sektör çalışanları tepki gösterdi ve yapımcı Fatih Aksoy’u uyardı.
12.08.2018Cadde
Gökhan Dinç: "Galatasaray Gomis'e mobing uyguluyor...'
Gökhan Dinç: "Galatasaray Gomis'e mobing uyguluyor...'Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli Spor Gecesi programında Galatasaray ve Gomis üzerinden dönen haberleri yorumladı. Gökhan Dinç, Galatasaray'ın Gomis'e mobing (baskı) uyguladığını savundu.
28.07.2018Futbol
Kadınların sesi oldular
Kadınların sesi oldularKırşehir’de “Kadın İstihdamı, Sesim Olur Musun”  konulu panel düzenlendi.
18.12.2017Gündem
Mobbing nedir?
Mobbing nedir?İş yerinde son derece etkili olan ve çalışma hayatını olumsuz etkileyen mobbing nedir? Mobbing'in etkileri nelerdir? Mobbing kimlere uygulanır? Mobbing ile karşı karşıya kaldığımızda ne yapmak gerekir? İşte çalışanı özellikle manevi olarak oldukça zor durumda bırakanmobbing hakkında merak edilen her şey...
25.10.2017Kariyer
Vasıfsız yöneticiler  mobbing uyguluyor!
Vasıfsız yöneticiler mobbing uyguluyor!›› İş yerinde yaşanan olumsuzlukların moral bozukluğu, güven ve değer zedelenmesi yarattığı vurgulanan raporda Türkiye’de on kişiden birinin mobbinge uğradığı belirtildi... ›› Raporda liyakate sahip olmayan yöneticilerin mobing olaylarını artırdığı, en sık görülen mobbing türlerinin de yıldırma, iş yükleme ve hakaret olduğu kaydedildi...
13.10.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mobingizmirtürkiyetacizege

Mobing ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.