Moderna

Moderna

Son dakika moderna haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan moderna gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan moderna haber sayfamızda...

Moderna

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 352 moderna haberi bulunmuştur.
Biontech aşısı kimin, nerenin? Hangi aşıyı yaptırmalı: Biontech mi Sinovac mı?
Biontech aşısı kimin, nerenin? Hangi aşıyı yaptırmalı: Biontech mi Sinovac mı?Koronavirüste hangi aşı daha etkili? Biontech ve Sinovac aşısı ve yan etkileri hakkında sorgular sürüyor. Koronavirüsle mücadelede Türkiye'de uygulanan Sinovac aşısına alternatif Biontech aşısı getirildi. Vatandaşlara tercih hakkı sunuluyor. Peki, Biontech mi, Sinovac mı yaptırmalı? Hangi aşı daha etkili? Aşı yaptıracak olanlar iki aşı arasındaki farkları araştırıyor? Biontech aşısı kimin aşısı? İşte Biontech aşısı ile ilgili merak edilenler.
19.04.2021Gündem
Son dakika... İsrail 2022 için milyonlarca doz konusunda Pfizer ile anlaştı!
Son dakika... İsrail 2022 için milyonlarca doz konusunda Pfizer ile anlaştı!İsrail yönetimi, 2022 yılında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı satın almak için Pfizer firmasıyla anlaşma imzaladığını açıkladı. Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail, Pfizer ile BioNTech firmalarının ortaklaşa geliştirdiği Kovid-19 aşısını tercih etmişti.
19.04.2021Dünya
16 yaş ve üzerindeki herkes aşı olacak!
16 yaş ve üzerindeki herkes aşı olacak!ABD Gıda ve İlaç Dairesince kullanımı onaylanan Pfizer/BioNTech aşısı için 16 yaş ve üzeri, Moderna aşısı için 18 ve üzeri yetişkinler, bulundukları bölgelerdeki sağlık merkezlerinden randevu alabilecek.
19.04.2021Dünya
Pentagon, Johnson&Johnson aşısının kullanımını askıya aldı
Pentagon, Johnson&Johnson aşısının kullanımını askıya aldıABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Federal İlaç ve Gıda Yönetimi (FDA) ile Hastalıkları Kontrol Merkezinin (CDC) tavsiyesi ile Johnson & Johnson şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımına ara verdi.
13.04.2021Dünya
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldi
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldiİngiltere'de 50 yaş ve üzerindekiler ile yüksek risk gruplarında bulunanlara randevuların tamamlanmasının ardından Kovid-19 aşısında sıranın 45-49 yaş aralığına geldiği açıklandı.
13.04.2021Dünya
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladı
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladıAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geliştirilen aşıları teslim almaya başladı.
12.04.2021Dünya
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından yapılan bir araştırma, Moderna'nın Kovid-19 aşısının yan etkilerinin, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıdan daha fazla olduğunu ortaya koydu.
11.04.2021Dünya
Avrupa borsaları günü İngiltere hariç düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları günü İngiltere hariç düşüşle tamamladıAvrupa borsaları, ekonomik verilerin ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle İngiltere hariç günü düşüşle kapattı.
7.04.2021Ekonomi
AB'de aşı hedefi Temmuz sonuna kadar yüzde 70
AB'de aşı hedefi Temmuz sonuna kadar yüzde 70Avrupa Birliği (AB), haziran sonuna kadar üye ülkelere dağıtılması planlanan Kovid-19 aşılarıyla yetişkin nüfusun yüzde 70'inin aşılanmış olacağını planlıyor.
6.04.2021Dünya
İki doz Moderna aşısı olan kadın koronavirüse yakalandı
İki doz Moderna aşısı olan kadın koronavirüse yakalandıABD’nin New York kentinde yaşayan Melanie Rosen, Moderna tarafından geliştirilen koronavirüs (Kovid-19) aşısının ikinci dozunu aldıktan bir ay sonra virüse yakalandı.
1.04.2021Dünya
Aşı üretim tesislerinde sorun çıktı: 15 milyon doz aşı çöpe gidebilir!
Aşı üretim tesislerinde sorun çıktı: 15 milyon doz aşı çöpe gidebilir!Johnson and Johnson’ın koronavirüs aşısının üretildiği ABD’deki tesislerden birinde, üretimde yapılan bir yanlışlık sebebiyle 15 milyon aşı çöpe gidebilir.
1.04.2021Dünya
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildi
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildiAvrupa Birliği (AB), üreticilerin yılın ilk çeyreğinde toplam 107 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı teslim ettiklerini duyurdu.
31.03.2021Ekonomi
ABD'de kullanılan aşıların etkisi testlere yakın çıktı
ABD'de kullanılan aşıların etkisi testlere yakın çıktıABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını için geliştirilen Amerikan aşılarının koruyucu etkisi üzerine yapılan araştırmanın tamamlandığını ve aşıların "neredeyse test çalışmalarındaki kadar güçlü" olduğunu açıkladı.
29.03.2021Dünya
3’üncü dalga kâbusu
3’üncü dalga kâbusuÇin, Vuhan’dan dünyaya yayıldığı belirtilen yeni tip koronavirüs salgının ölümcül etkisi küresel ölçekte devam ediyor.
27.03.2021Dünya
AB'de üçüncü dalga endişesi
AB'de üçüncü dalga endişesiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında üçüncü dalganın başladığını, durumun "endişe" verici olduğunu söyledi.
26.03.2021Uzmanpara
AB'de 3. dalga paniği! 'Endişe verici'
AB'de 3. dalga paniği! 'Endişe verici'Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında üçüncü dalganın başladığını, durumun "endişe" verici olduğunu söyledi.
25.03.2021Dünya
Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda aşı denemelerine başladı
Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda aşı denemelerine başladıABD ilaç şirketi Pfizer, Alman ortağı BioNTech'le, 6 ay ile 11 yaş aralığındaki çocuklarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı denemelerine başlandığını duyurdu.
25.03.2021Dünya
Koronavirüs aşısı için flaş araştırma! 'Şaşırtıcı seviyede yüksek'
Koronavirüs aşısı için flaş araştırma! 'Şaşırtıcı seviyede yüksek'Pfizer/BioNTech ve Moderna ilaç firmalarının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıların, hamile ve emziren kadınlarda etkili olduğu ve koruyucu antikorların yeni doğan bebeklere de geçtiği bildirildi.
25.03.2021Dünya
AB, Kovid-19 aşı ihracatına ek sınırlama getirdi
AB, Kovid-19 aşı ihracatına ek sınırlama getirdiAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarına yönelik ihracat kısıtlamalarını katılaştırma ve başta İngiltere olmak üzere diğer ülkelere aşı gönderilmesini sınırlandırma kararı aldı.
24.03.2021Ekonomi
Petrol kaç dolar?
Petrol kaç dolar?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 61,39 dolardan işlem görüyor.
24.03.2021Uzmanpara
Oxford-AstraZeneca'nın koronavirüs aşısı ABD'de güvenli bulundu
Oxford-AstraZeneca'nın koronavirüs aşısı ABD'de güvenli bulunduABD'nin yanı sıra Şili ve Peru'dan da insanların katıldığı 32 bin kişilik üçüncü faz testinde, Oxford-AstraZeneca aşısı koronavirüs kaynaklı ölümleri tamamen durdurdu. Araştırmada, son dönemde bazı ülkelerde endişe yaratan aşının kanda pıhtılaşma yarattığına dair hiçbir bulgu görülmedi.
22.03.2021Dünya
Antikorla doğan ilk bebek
Antikorla doğan ilk bebekABD’li iki çocuk doktoru, Güney Florida’da hamile iken bir doz Kovid-19 aşısı olan bir kadının “anne aşılamasından sonra” Kovid-19 antikorlarıyla doğan bilinen ilk bebeği dünyaya getirdiğini açıkladı.
18.03.2021Dünya
Fransa ve İspanya’da  yeni dalga paniği
Fransa ve İspanya’da yeni dalga paniğiAB üyesi 20’den fazla ülkenin Oxford/AstraZeneca’nın Kovid-19 aşısının kullanımını askıya alması Almanya, Fransa, İtalya’da aşı kaosuna neden oldu. Aşı merkezleri kapatıldı. Aşılama hızının düştüğü Fransa’da 3’üncü dalga paniği yaşanırken, İspanya’da 4’üncü dalganın sinyal verdiği belirtildi. Avrupa Komisyonu ise ‘Aşıları saklamayın’ dedi
18.03.2021Dünya
AB'den aşı ihracatına ilave sınırlama uyarısı
AB'den aşı ihracatına ilave sınırlama uyarısıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ihracatında mütekabiliyet ve orantılılık sağlanmasını istediklerini, bunun için ellerindeki bütün araçları kullanmaya hazır olduklarını söyledi.
17.03.2021Ekonomi
Son dakika... AB'den yeni aşı kararı!
Son dakika... AB'den yeni aşı kararı!Gelen son dakika haberine göre, AB Komisyonu, AB içindeki seyahatlerde kullanılacak aşı sertifikasının yaza kadar hayata geçirilmesi için yasal düzenleme sundu.
17.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

aşıkoronavirüsABDkoronaavrupa birliği

Moderna ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.