Muafiyet

Muafiyet

Son dakika Muafiyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Muafiyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Muafiyet haber sayfamızda...

Muafiyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.280 muafiyet haberi bulunmuştur.
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunuldu
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunulduMakine kimyanın anonim şirketi olmasını düzenleyen teklif Meclise sunuldu. AK Parti'nin TBMM Başkanlığına sunduğu teklifle; Makine Kimya Endüstri Kurumu(MKE) anonim şirketi olacak. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE)  Hazineye bağlanacak.  MKE, Milli Savunma Bakanlığının sevk ve idaresinde Türk Ticaret Kanunu'na göre kurulacak bir anonim şirket olacak.
16.06.2021Gündem
Yeni internet düzenlemesine 'Twitter kurallara kasten uymuyor' ithamı
Yeni internet düzenlemesine 'Twitter kurallara kasten uymuyor' ithamıHindistan hükümeti, sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı, mayıs sonunda uygulanmaya başlanan ve sosyal medya platformlarına yeni kurallar getiren internet düzenlemesine uymamakla suçladı.
16.06.2021Teknoloji
Muafiyet Sınavı Nedir, Girmek Zorunlu Mudur? Muafiyet Sınavı Nasıl Geçilir?
Muafiyet Sınavı Nedir, Girmek Zorunlu Mudur? Muafiyet Sınavı Nasıl Geçilir?Üniversite ile ilgili bir konu olan muafiyet sınavı en çok merak edilen sınavlar arasında gelir. Peki, muafiyet sınavı nedir, girmek zorunlu mudur? Muafiyet sınavı nasıl geçilir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
13.06.2021Eğitim
MSÜ tercih sonuçları sorgulama ekranı! 2021 MSÜ tercih sonuçları duyuruldu
MSÜ tercih sonuçları sorgulama ekranı! 2021 MSÜ tercih sonuçları duyurulduMSÜ tercih sonuçları belli oldu. 2021 Yılı MSÜ tercih sonuçları için erişim 'https://personeltemin.msb.gov.tr/' adresi üzerinden sağlanıyor. Haberimizin devamında Milli Savunma Üniversitesi yerleştirme sonuçları sorgulama linkine ulaşabilirsiniz.
11.06.2021Gündem
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndü
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndüTarım ve Orman Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde aldığı 106 önlemle tarım ve gıda ürünleri üretiminin aksamadan devam etmesini sağladı.
5.06.2021Ekonomi
Son dakika: Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar kaça kadar 2021? 1 Haziran normalleşme kararları neler, yasaklar ne zaman bitecek?
Son dakika: Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar kaça kadar 2021? 1 Haziran normalleşme kararları neler, yasaklar ne zaman bitecek?Yasakların kalkacağı tarih gündemde merak konusu olmuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Diğer taratan ise kafeler ve restoranlar gibi mekanlarda kısıtlamalar bulunuyor. 1 Haziran tarihinde kademeli normalleşmenin bitmesiyle beraber normalleşmenin nasıl olacağı araştırılıyor. Kabine toplantısı sonrası kararlar açıklandı. Sokağa çıkma yasağı saatlerinden okulların durumlarına kadar ayrıntılar belli oldu. Peki 1 Haziran sonrası normalleşme nasıl olacak? Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar neler?
3.06.2021Gündem
İngiltere’de konut fiyatları hızlı arttı
İngiltere’de konut fiyatları hızlı arttıİngiltere’de konut fiyatları, 2021 yılının mayıs ayında yıllık bazda önemli bir artış kaydetti.
2.06.2021Uzmanpara
Haziran ayı normalleşme tedbirleri İçişleri Bakanlığı genelgesi...
Haziran ayı normalleşme tedbirleri İçişleri Bakanlığı genelgesi...Dün yine çok önemli bir Kabine toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası alınan karaları halka duyurdu. Gece ise İçişleri Bakanlığı genelgeyi yayımlandı. Şimdi "Haziran ayı normalleşme tedbirleri neler?" sorusu yöneltiliyor.
1.06.2021Gündem
Cari denge yapısal reformlar ile iyileşecek
Cari denge yapısal reformlar ile iyileşecekDış ticaret hadlerindeki bozulmaya rağmen güçlü mal ihracatı, altın ithalatındaki normalleşme, seyahat gelirlerinde beklenen kısmi iyileşme, ılımlı kredi büyümesi ve yapısal reformların, gelecek dönemde cari dengeyi olumlu etkilemesi, yıl sonunda cari işlemler açığının milli gelire oranının yüzde 3 civarına gerilemesi öngörülüyor.
1.06.2021Uzmanpara
Madde madde yayımlandı! Kısıtlamadan muaflar
Madde madde yayımlandı! Kısıtlamadan muaflarİçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Haziran Ayı Normalleş Tedbirleri konulu genelge gönderdi. Yayımlanan genelgeye göre kademeli normalleşme döneminin 2'nci etabında; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri saat 22.00 ile 05.00 arasında; pazar günleri ise cumartesi günü saat 22.00'den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
1.06.2021Gündem
Son dakika: Dikkat! Sokak kısıtlaması 81 ilde başladı
Son dakika: Dikkat! Sokak kısıtlaması 81 ilde başladıGelen son dakika haberine göre; koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki kısıtlama ne kadar sürecek? Kimler bu kısıtlamadan muaf? İşte tüm detaylar...
28.05.2021Gündem
Twitter 'kaygı duyduğunu' bildirdi!
Twitter 'kaygı duyduğunu' bildirdi!Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Hindistan'da iktidar partisi sözcüsünün paylaşımına, "manipüle edilmiş medya" ibaresi eklenmesinin ardından polisin şirket ofisine gelerek ihtarda bulunması nedeniyle kaygı duyduklarını bildirdi.
27.05.2021Teknoloji
Whatsapp'tan yeni hamle geldi: Dava açtı
Whatsapp'tan yeni hamle geldi: Dava açtıMobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Hindistan'da adli takip için internet mesajlarının içeriklerinin erişilebilir olmasını zorunlu kılan düzenleme nedeniyle hükümete dava açtı.
26.05.2021Teknoloji
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadı
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadıOxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Uzmanı Katja Yafimava, ABD'nin Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'ne yönelik yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağını açıklamasının iki ülke ilişkileri açısından önemli olduğunu ifade etti.
24.05.2021Ekonomi
Son dakika: On binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! 2 yıl ücretsiz...
Son dakika: On binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! 2 yıl ücretsiz...Son dakika gelen habere göre öğrencilik statüsünün kaybı sağlık hakkı açısından önemli. Ancak yeni mezunlar 2 yıl sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. İşte detaylar...
24.05.2021Ekonomi
Son dakika: 81 ilde sokak kısıtlaması! Bunlara dikkat edin...
Son dakika: 81 ilde sokak kısıtlaması! Bunlara dikkat edin...Gelen son dakika haberine göre; Kovid-19'la mücadele tedbirleri kapsamında 24 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki kısıtlama ne kadar sürecek? Kimler kısıtlamadan muaf olacak? Marketler açık olacak mı? İşte detaylar...
21.05.2021Gündem
İngiltere’de konut fiyatları yükseldi
İngiltere’de konut fiyatları yükseldiİngiltere’de 2021 yılının mart ayında konut fiyatları yıllık bazda yüzde 10,2 arttı.
19.05.2021Uzmanpara
Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!
Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!ABD'nin Kuzey Akım 2 boru hattı ile ilgili getirmeyi planladığı yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağı öne sürüldü. Söz konusu muafiyete gerekçe olarak da "ABD'nin ulusal çıkarları" gösterilecek.
18.05.2021Dünya
Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü: Kokoreç pahalıya mal oldu
Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü: Kokoreç pahalıya mal olduAntalya’da, sokak kısıtlamasını ihlal edip, otomobille kokoreç yemeye giden 3 kişiye, 'alkollü araç kullanmak'tan ceza da dahil 10 bin 764 TL para cezası uygulandı. Alkollü çıkan sürücü "Kokoreç yiyip, eve gidecektik, başımıza gelene bak" sözleri üzerine polis memuru, "Kokoreç pahalıya mal oldu" dedi.
18.05.2021Gündem
‘Türkiye genelgelerle yönetiliyor’
‘Türkiye genelgelerle yönetiliyor’CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kovid-19’a karşı uygulanan tam kapanma dönemindeki hak ve özgürlük ihlallerini mercek altına aldı.
18.05.2021Siyaset
19 Mayıs'ta tam kapanma olacak mı? Yasaklar kalktı mı, uzatıldı mı?
19 Mayıs'ta tam kapanma olacak mı? Yasaklar kalktı mı, uzatıldı mı?Bugün itibariyle tam kapanma sona eridi. İçişleri Bakanlığı ise kademeli normalleşme genelgesi yayımladı. Bu genelgenin hemen ardından binlerce kişi Pazartesi sokağa çıkma yasağı var mı, saatleri nedir? Yasaklar kalktı mı, 19 Mayıs'ta tam kapanma olacak mı? sorusu sorulmaya başlandı. İşte madde madde genelgenin ayrıntıları...
17.05.2021Gündem
17 günlük tam kapanma sona erdi kademeli normalleşme başladı
17 günlük tam kapanma sona erdi kademeli normalleşme başladıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan "tam kapanma" dönemi, saat 05.00 itibarıyla sona ererken 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar uygulanacak "kademeli normalleşme" dönemi başladı.
17.05.2021Haberler
Turiste muafiyeti doğru bulan az
Turiste muafiyeti doğru bulan azIPSOS Milliyet okurları için derledi
17.05.2021Gündem
Son dakika haber: 17 günlük tam kapanma sona erdi kademeli normalleşme başladı
Son dakika haber: 17 günlük tam kapanma sona erdi kademeli normalleşme başladıGelen son dakika haberine göre; Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan "tam kapanma" dönemi, saat 05.00 itibarıyla sona ererken 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar uygulanacak "kademeli normalleşme" dönemi başladı.
17.05.2021Gündem
Seyahat yasağı kalktı mı, ne zaman bitecek? 17 Mayıs şehirler arası seyahat kısıtlaması kalkıyor mu?
Seyahat yasağı kalktı mı, ne zaman bitecek? 17 Mayıs şehirler arası seyahat kısıtlaması kalkıyor mu?Şehirler arası seyahat kısıtlaması ile ilgili son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Vaka artışı neticesinde alınan tam kapanma kararı sonrası belirli muafiyetleri olan kişiler dışında il dışı seyahatler de yasaklanmıştı. Vatandaşın gündeminde ise '17 Mayıs'ta seyahat yasağı bitiyor mu, kısıtlama uzayacak mı?' soruları yer alıyor.
16.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tam kapanmatwitterne zamaningilterekonut

Muafiyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.