Muammer Güler

Muammer Güler

Türk eski bürokrat ve siyasetçi, eski İstanbul valisi ve eski Türkiye İçişleri Bakanı'dır.İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayarak 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.İlk kamu görevine 4 Mart 1973 tarihinde Balıkesir'de maiyet memuru (kaymakam adayı) olarak başladı. Sırasıyla Denizli, Çal İlçesi kaymakam vekilliği, Pehlivanköy, Horasan kaymakamlıklarında bulunduktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü’ne atandı. İçişleri Bakanlığı’nda şube müdürü, daire başkanı, personel genel müdür yardımcısı ve personel genel müdürü görevlerinde bulundu.Personel Genel Müdürü iken 29 Ocak 1992 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Daha sonra 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği'ne ve 6 Temmuz 1994 tarihinde Gaziantep Valiliği'ne atandı. Bu görevini sürdürürken 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği'ne atandı. 30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği'ne atanarak 17 Şubat 2003 tarihinde görevine başladı. 12 Mayıs 2010 Valiler Kararnamesiyle Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atandı. 7 Mart 2011 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili olmak amacıyla görevinden istifa etti.24. Dönem Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev yaptı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyesidir.Matematik öğretmeni Neval Hanım'la 1977 yılında evlendi. Güler çiftinin Barış ve Burcu adlarında iki çocuğu bulunmaktadır. 24 Ocak 2013'te yapılan kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı'na getirilmiştir.17 Aralık 2013 tarihinde oğlu rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan İçişleri Bakanı Muammer Güler, 25 Aralık tarihinde görevinden istifa etti.

Muammer Güler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.748 muammer guler haberi bulunmuştur.
Liseliler kurgusal davada yarıştı
Liseliler kurgusal davada yarıştıİstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) hukuk alanına ilgi duyan lise öğrencileri için Liselerarası Kurgusal Dava Yarışması’nı bu yıl online olarak düzenledi. ‘Sosyal Medya Suçları’ temasıyla gerçekleştirilen yarışmada, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki 52 okulun 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden oluşan takımlar, davalı ve davacı olarak haklılık mücadelesi verdi
16.06.2021Eğitim
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanları
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanlarıLGS için geri sayım sürerken en çok merak edilen konulardan birisi de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri. LGS sonrası açıklanacak olan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu yıl ne olacak? Öğrenciler yüzdelik dilim ve puanlara göre lise tercihinde bulunacak. Tercih robotu LGS sonrası yayınlanacak.
5.06.2021Gündem
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdı
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı açıktan giriştiği ilk operasyon" olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'deki "MİT kumpası"na ilişkin 8'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.
3.03.2021Gündem
Son dakika: 17 Aralık kumpas davasında karar!
Son dakika: 17 Aralık kumpas davasında karar!Son dakika haberi... 17 Aralık kumpas davasında son dakika gelişmesi yaşandı. Davada karar çıktı. 15'i ağır müebbet olmak üzere 61 sanığa verilen cezaların tamamı onandı.
11.06.2020Gündem
İstanbul sınırında kilometrelerce araç kuyruğu!
İstanbul sınırında kilometrelerce araç kuyruğu!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 30 büyükşehir ve Zonguldak'a seyahatlerin corona virüs önlemleri nedeni ile kısıtlanması kararı uygulanmaya başlandı. İşe gitmek isteyen vatandaşlar evraklarını göstererek Kocaeli'den İstanbul'a giriş yaptı
4.04.2020Haberler
1035 gün hak mahrumiyeti alan antrenör konuştu
1035 gün hak mahrumiyeti alan antrenör konuştuKayseri'de, 3 yıl önce oynanan amatör futbol maçının devre arasında futbolcularını tokatladığı ortaya çıkan ve 1035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç resmi müsabakalardan men cezası alan antrenör Halit Kurt, kararı eleştirerek, "Bana verilen ceza haksız, itiraz edeceğim" dedi.
Oyuncuları tokatlayan antrenöre, 1035 gün hak mahrumiyeti
Oyuncuları tokatlayan antrenöre, 1035 gün hak mahrumiyetiFutbolcularını soyunma odasında tek tek tokatlayan Meysuspor Teknik Direktörü Halit Kurt'a, 1035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç resmi müsabakalardan men cezası verildi.
30.06.2020Galatasaray
Türkiye'nin konuştuğu teknik adam Halit Kurt'tan özel açıklama..
Türkiye'nin konuştuğu teknik adam Halit Kurt'tan özel açıklama..2016-2017 sezonunda oynanan maçta Kayseri Meysuspor Teknik Direktörü Halit Kurt'un soyunma odasında oyuncularını tokatladığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Skorer'e özel açıklamalarda bulunan Kurt, "3 yıl geçtikten sonra görüntülerin servis edilmesi beni çok üzdü. Kötü amaçlı olarak kullanmışlar. Olmasa daha iyiydi. Spor kamuoyundan özür diliyorum" dedi.
Dink davasında 12 yıl sonra tanık
Dink davasında 12 yıl sonra tanıkAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davanın dünkü duruşmasında Dink cinayeti döneminde İstanbul Valisi olarak görev yapan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, ilk kez tanık olarak dinlendi. İstanbul 14. Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Güler, Hrant Dink öldürülmeden önce yaşanan olaylara ilişkin, “Hrant Dink’in yargılanması esnasında da emniyetimiz gerekli tedbirleri aldı” dedi.
13.06.2019Gündem
Dink Cinayeti'nde Muammer Güler tanık olarak dinlendi
Dink Cinayeti'nde Muammer Güler tanık olarak dinlendiAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 4'ü tutuklu 85 sanığın yargılandığı davada tanıklığına başvurulan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, "F4 ile ilgili (Dink'in öldürüleceği bilgisi) benim cinayetten sonra haberim oldu. Bir yazının geldiğini, bu yazının ham bilgi olduğunu biliyoruz. Bu yazıdan il emniyet müdürünün, il istihbarat müdürünün haberi olmadı. Normalde bu tür konularda il valiliğine bilgi verilir. Ama bizim haberimiz yok. Koruma konusuyla ilgili de, istihbarat birimleri bize bir teklif yapmadı." dedi.
12.06.2019Gündem
İki tahliye kararına savcıdan itiraz
İki tahliye kararına savcıdan itirazAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin görülen davada mahkeme dönemin jandarma istihbarat görevlisi yüzbaşı Muharrem Demirkale ve gazeteci Ercan Gün’ü tahliye ederek yurt dışına çıkış yasağı koydu. Duruşma savcılığı ise tahliye kararına itiraz etti.
15.03.2019Gündem
Hrant Dink davasında tahliye kararı
Hrant Dink davasında tahliye kararıAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 14'ü firari olmak üzere 85 sanıklı davada, tutuklu sanıklar eski İstanbul jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale ve gazeteci Ercan Gün'ün tahliyesine karar verildi.Ercan Gün'ün FETÖ'den tutukluluğu ise devam edecek. Mahkeme, her iki sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Duruşma, 11 Haziran'a ertelendi.
14.03.2019Gündem
Erdoğan Demirören'i sonsuzluğa uğurluyoruz
Erdoğan Demirören'i sonsuzluğa uğurluyoruzDemirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, bugün öğlen Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında defnedilecek.
10.06.2018Gündem
Erdoğan Demirören'i sonsuzluğa uğurluyoruz
Erdoğan Demirören'i sonsuzluğa uğurluyoruzDemirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, bugün öğlen Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında defnedilecek.
10.06.2018 Gündem
Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleri
Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleriDemirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatı nedeniyle Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleri yapıldı.
9.06.2018Gündem
Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleri
Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleriDemirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatı nedeniyle Demirören Ailesi'ne taziye ziyaretleri yapıldı.
9.06.2018Gündem
Denizli'de FETÖ'nün avukat yapılanması davasında karar açıklandı
Denizli'de FETÖ'nün avukat yapılanması davasında karar açıklandıDenizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat  yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında Denizli Büyükşehir  Belediye Başkanlığına 2014'te bağımsız aday olan Muhammed İkbal Çil ile Eksen  Hukuk Derneği üyelerinin de bulunduğu 10 sanık hakkında açılan davada, 8 sanığa 6  yıl 3'er ay ile 7 yıl 6'şar ay arasında değişen hapis cezası verildi.
9.05.2018Gündem
'Gülen'in köpeğiyim' dediği öne sürülen profesör hakkında flaş karar!
'Gülen'in köpeğiyim' dediği öne sürülen profesör hakkında flaş karar!Erzurum'da kendisini 'Gülen'in köpeğiyim' diyerek adlandırdığı ileri sürülen Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Çolak (69), 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı
18.04.2018Gündem
Futbol hakeminden sahada evlenme teklifi
Futbol hakeminden sahada evlenme teklifiKayseri Bölgesi İl Hakemi Mehmet Ceranlı, görev yaptığı U19 maçının ardından kız arkadaşı eski hakem Bilge Aktürk'e evlenme teklifinde bulundu.
21.02.2018Futbol
FETÖ'nün 17/25 Aralık kumpasının şifreleri ByLock'ta
FETÖ'nün 17/25 Aralık kumpasının şifreleri ByLock'taFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi hakim ve savcıların, örgütün talimatıyla 17-25 Aralık kumpas  davalarını kurguladıkları, ByLock yazışmalarına yansıdı.
11.02.2018Gündem
‘TBMM’de hesaplaşacağız’
‘TBMM’de hesaplaşacağız’CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
14.12.2017Siyaset
Sarraf dosyasını yeniden açalım
Sarraf dosyasını yeniden açalım›› 17 Aralık operasyonundan 9 ay önce MİT’in, Erdoğan’a Sarraf’la ilgili bir bilgi notu verdiğini belirten Kılıçtaroğlu kamuoyuna daha önce de yansıyan iddiayla ilgili belgeleri paylaştı...›› Devletin sırlarını Sarraf’a kimin verdiğini soran Kılıçdaroğlu, “Rıza Sarraf, sahtekârdır ama devletin sırlarını da parayla alan birisidir. Bu bilgileri senin bakanların verdi” diye konuştu...
5.12.2017Siyaset
O savcılar için kırmızı bülten talebi
O savcılar için kırmızı bülten talebi17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle yargılanan firari eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol’e yazı yazılmasına karar verildi...
27.11.2017Gündem
Son dakika: 17 Aralık soruşturmasına flaş gelişme! Kırmızı bülten çıkarıldı
Son dakika: 17 Aralık soruşturmasına flaş gelişme! Kırmızı bülten çıkarıldıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığı  gerekçesiyle eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında  açılan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davada, firari sanıklar hakkında  kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.
27.11.2017Gündem
Sevsinler senin  milliyetçiliğini
Sevsinler senin milliyetçiliğiniCHP’nin kafatasçı değil, 80 milyonu vatanseverlikle kucaklayan milliyetçiliğe sahip olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bizim milliyetçiliğimizi sorgulayanlar Süleyman Şah Türbesi’ni kendi topraklarından kaçıranlardır. Ege adalarına sahip çıkamayanlardır” dedi...
9.09.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Son DakikafetöHaberlerHaberİstanbul

Muammer Güler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.