Muhammet Emin Akbaşoğlu

Muhammet Emin Akbaşoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı 1 .sıra Adayı. Aslen Çankırılı olanMuhammet Emin Akbaşoğlu, 1968'de İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu.Küçükköy İmam HatipLisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Akbaşoğlu, AnadoluÜniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi.7 Mart 1994 seçimlerindensonra Gaziosmanpaşa Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve müfettiş olarak görevyapan Akbaşoğlu, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp KurumuBaşkanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.2011 yılında Adli TıpKurumu Başkan Yardımcılığına atanan Akbaşoğlu, evli ve iki çocukbabasıdır.

Muhammet Emin Akbaşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 118 muhammet emin akbasoglu haberi bulunmuştur.
1100 liralık bayram ikramiyesi teklifi...
1100 liralık bayram ikramiyesi teklifi...AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 12 milyonu aşkın emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında 1100 lira emekli ikramiyesi ödenmesine ilişkin kanun teklifini Meclis’e sunacaklarını açıkladı.
29.04.2021Ekonomi
‘Milli Mücadele’nin mirası: Milli irade’
‘Milli Mücadele’nin mirası: Milli irade’TBMM’nin açılışının 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başkentte düzenlenen resmi törenlerle kutlandı... TBMM önünde düzenlenin törenin ardından devlet erkânı Ata’nın huzuruna çıktı. Daha sonra ise Birinci Meclis’te oturum düzenlendi...
24.04.2021Siyaset
AK Parti’den ‘128 milyar dolar” açıklamaları
AK Parti’den ‘128 milyar dolar” açıklamaları‘Bir varlıktan diğerine dönüşür’TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz,  TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerde muhalefetin yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusuna yanıt verdi...
16.04.2021Siyaset
İtalya Başbakanı’na tepki yağdı: Diktatör arayan  tarihine baksın
İtalya Başbakanı’na tepki yağdı: Diktatör arayan tarihine baksınİtalya Başbakanı Mario Draghi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ ifadesine sert tepki gösterildi
10.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan grup toplantısında önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan grup toplantısında önemli açıklamalarCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yapıyor. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
7.04.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
AK Parti’de Elitaş ile Ünal grup başkanvekili
AK Parti’de Elitaş ile Ünal grup başkanvekiliAK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ile Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, grup başkanvekilliğine seçildi.
1.04.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti'de grup başkanvekilleri belli oldu
Son dakika! AK Parti'de grup başkanvekilleri belli olduGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti'de 7'nci Olağan Kongrenin ardından Özlem Zengin ve Mehmet Muş'tan boşalan grup başkanvekilliği görevlerine Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş getirildi.
31.03.2021Siyaset
AK Partili Mahir Ünal 'yeni anayasa hazırlıkları' açıklaması
AK Partili Mahir Ünal 'yeni anayasa hazırlıkları' açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, yeni anayasa hazırlıklarına ilişkin, "Bu çalışmanın şekli nasıl olacak, TBMM hangi mekanizmalarla usul ve yöntemlerle bu çalışmayı yürütecek, bütün tarafların anayasa çalışmasına dönük katılımları hangi mekanizmalarla olacak, önümüzdeki süreç bunu belirleyecektir." dedi.
31.03.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili, "Uluslararası bir sözleşmenin onaylanmasının bir kanunla uygun bulunması yetkisi, yasama organı olan TBMM'ye, bu sözleşmeyi onaylama veya gerektiğinde fesih yetkisi ise yürütme organı olan cumhurbaşkanına aittir. İstanbul Sözleşmesi'nin cumhurbaşkanı tarafından feshedilmesi, hem iç hukukumuza hem de uluslararası hukuka uygundur" dedi.
26.03.2021Siyaset
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?MYK üyeleri belli oldu. Hemen öncesinde MKYK listesi de açıklanmıştı. MKYK anlamı ve açılımı gündemde araştırılıyor. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını belirtti. AK Parti'nin MKYK ve MYK üye isimleri ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki MKYK nedir ve AK Parti MKYK üyeleri kimler? 2021 AK Parti MYK üyeleri kimler, görevleri neler?
24.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale'de Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı ziyaret etti.
18.03.2021Haberler
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale'de Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı ziyaret etti.
18.03.2021Siyaset
Son dakika... HDP'ye kapatma davasıyla ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama
Son dakika... HDP'ye kapatma davasıyla ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamaGelen son dakika haberine göre; HDP'ye kapatma davasıyla ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. Şentop, 'Başka ülkelerde de partiler kapatılabiliyor. Anayasamızda kapatma var. Bu bir ilk değil' dedi.
18.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Korkaksın, bitiksin!
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Korkaksın, bitiksin!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Birileri 15 Temmuz'da Atatürk Havalimanı'nda tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi'ne sığındı. Hayatın korkuyla geçmiş. Korkaksın bitiksin. Bu işler korkakların işi değil. Yürek ister yürek' dedi. Erdoğan, gençlere seslenerek, "Lafa gelince hep davadan söz edip sıra fedakarlığa gelince veya çıkarlarına dokunulunca hemen istikameti bozulanlar göreceksiniz. Sakın örnek almayın." dedi.
15.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop İstiklal Marşı konulu kısa film ödül törenine katıldı
TBMM Başkanı Şentop İstiklal Marşı konulu kısa film ödül törenine katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İstiklal Marşı’mızı, memleketimizin her okulunda, her resmi töreninde bu milletin genci yaşlısı, kadını ve erkeğiyle hep birlikte yürekten ve coşkuyla ilelebet okumaya devam edeceğiz." dedi.
11.03.2021Siyaset
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar! Samsun'daki olayı hatırlatıp açıkladı
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar! Samsun'daki olayı hatırlatıp açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Samsun'da kadına yönelik şiddet olayıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Süratle tekrar yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Adalet Bakanımızla da görüştük' dedi.
8.03.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Rahmetli Abdülhamid Han'ı darbeyle devletin başından uzaklaştıran odaklar, hangi uluslararası odaklarsa ve onların yerli aparatları kimlerse, 28 Şubat sürecinde de rahmetli Erbakan'ı aynı odaklar ve işbirlikçiler devletin başından uzaklaştırmışlardır." dedi.
26.02.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Kılıçdaroğlu'nu daha da hırçınlaştırıyor
AK Parti'li Akbaşoğlu: Kılıçdaroğlu'nu daha da hırçınlaştırıyorAK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "CHP içindeki diktatörlüğünün çatırdadığını görmek Sayın  Kılıçdaroğlu'nu daha da hırçınlaştırıyor. Kılıçdaroğlu, züccaciyeci dükkanına  girmiş fil gibi her tarafı yakıp yıkarak kendine göre şahsi hırslarını tatmin  etmek istiyor" dedi.
9.02.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan ABD'nin 'Boğaziçi' mesajına tepki
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan ABD'nin 'Boğaziçi' mesajına tepkiAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığının Boğaziçi Üniversitesindeki eylemlere ilişkin açıklamasına, "ABD Başkanı Joe Biden da dahil herkes bilsin ki kamu düzenini ve aziz milletimizin huzurunu bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek." diyerek tepki gösterdi.
5.02.2021Siyaset
Son dakika haberi: CHP'den 3 vekil istifa etti
Son dakika haberi: CHP'den 3 vekil istifa ettiGelen bir son dakika haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak, eleştirilerini dile getiren milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel, partiden istifa ettiklerini açıkladı.
29.01.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan muhalefete 'güçlendirilmiş parlamenter sistem" sorusu
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan muhalefete 'güçlendirilmiş parlamenter sistem" sorusuAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, muhalefetin "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisiyle ilgili olarak, "Sizin, 'Eski sisteme geri dönelim' şeklinde, aslında vesayet odaklarını tekrar canlandırmaya dönük bu yaklaşımınızla, milletin kendi uhdesinde olan cumhurbaşkanlığı seçme hak ve yetkisini milletimizden almayı mı düşünüyorsunuz?" sorusunu yöneltti.
21.01.2021Siyaset
‘Hayvan Hakları Yasası Meclis’e getiriliyor’
‘Hayvan Hakları Yasası Meclis’e getiriliyor’AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, hayvan haklarına ilişkin yeni yasa çalışmalarının yapıldığını açıklayarak, “Önümüzdeki haftalarda sıraya almak suretiyle yasalaştıracağız” bilgisini paylaştı.
21.01.2021Siyaset
Son dakika... AK Partili Akbaşoğlu'ndan Hayvan Hakları Yasası açıklaması
Son dakika... AK Partili Akbaşoğlu'ndan Hayvan Hakları Yasası açıklamasıGelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 'Hayvan hakları ile ilgili çalışmalar yapıldı. Önümüzdeki haftalarda sıraya almak suretiyle yasalaştıracağız' dedi.
20.01.2021Siyaset
CHP’ye ‘militan’ tepkisi: Militan değil kahraman
CHP’ye ‘militan’ tepkisi: Militan değil kahramanAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, “Artık rektöründen başçavuşuna, uzman çavuşuna kadar herkes AK Parti militanı” sözlerine, “Kılıçdaroğlu’nun CHP’si tam anlamıyla şirazeden çıkmış” diyerek tepki gösterdi.
18.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

AK Partichpcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanson dakika haberler

Muhammet Emin Akbaşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.