Muharrem

Muharrem

Son dakika muharrem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan muharrem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan muharrem haber sayfamızda...

Muharrem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.533 muharrem haberi bulunmuştur.
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
Ankara Keçiörengücü-Kocaelispor: 0-1
Ankara Keçiörengücü-Kocaelispor: 0-1TFF 1. Lig'in 9. haftasında Kocaelispor, deplasmanda Ankara Keçiörengücü'nü 1-0 mağlup etti.
17.10.20211.Lig
AK Parti'li Özhaseki'den partisinin Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda flaş açıklamalar
AK Parti'li Özhaseki'den partisinin Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Gelecekte de bu ülkede sorun namına ne varsa gözüken her şeyi çözebilecek Allah'a hamdolsun ki yine AK Parti'dir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın." dedi.
16.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ampute Milli Futbol Takımı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ampute Milli Futbol Takımı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı'nı Huber Köşkü'nde kabul etti.
16.10.2021Futbol
Aşure günü neler yapılır, hangi ibadetler? Aşure günü okunacak dualar ve hadisler neler?
Aşure günü neler yapılır, hangi ibadetler? Aşure günü okunacak dualar ve hadisler neler?Aşure günü heyecanı başladı.. Muharrem ayının 10.gününe denk gelen Aşure günü bugün idrak ediliyor. Adım adım yaklaşırken Aşure günü okunacak dualar, hadisler ve yapılacak ibadetler merak ediliyor. Peki Aşure günü okunacak dualar ve yapılacak ibadetler neler?
16.10.2021Gündem
Aşure Günü ne yapılır? Aşure Günü duası ve yapılacak ibadetler
Aşure Günü ne yapılır? Aşure Günü duası ve yapılacak ibadetlerAşure Günü bugün idrak ediliyor. İslam alemi için büyük anlam ve önem taşıyan Aşure Günü ne yapılır? Aşure günü duası var mı? İşte Aşure Günü yapılacak ibadetler...
16.10.2021Gündem
Cuma duası ve cuma sureleri: Cuma günü okunacak dua ve sureler
Cuma duası ve cuma sureleri: Cuma günü okunacak dua ve surelerYarın 21 Muharrem ve aynı zamanda mübarek cuma günü... Yine her zaman olduğu gibi Müslümanların büyük bir bölümü camilerde cuma namazını eda edecekler. Öte yandan müminler bugünden başlamak üzere cuma dualarını ve cuma surelerini aratmaya da başladılar...
16.10.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu: 'Kudüs hepimizin büyük ve kanayan bir yarası'
Bakan Kasapoğlu: 'Kudüs hepimizin büyük ve kanayan bir yarası'Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği Uluslararası Hepimiz Meryemiz Konferansı'na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kudüs davasına sahip çıktıklarını söyledi.
16.10.2021Siyaset
Muharrem İnce: İktidar karşısında muhalefet umut olamıyor
Muharrem İnce: İktidar karşısında muhalefet umut olamıyorMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, siyasi partiler yasasının değişmesi gerektiğini belirterek, "Sizin derdiniz kendi koltuklarınızı sağlama almak. Onun içindir ki, 20 yıllık bir iktidar karşısında bu muhalefet umut olamıyor. Tünelin ucundaki ışığı gösteremiyor" dedi.
16.10.2021Siyaset
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır.
16.10.2021Sureler
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Ustalara vefa
Ustalara vefaİzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, mesleğe bir ömür adamış ustalara onur plaketlerini verdi
15.10.2021Ege
Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalarMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında soruları yanıtlıyor. "Cumhur İttifakı’nın yanında değiliz, ortak aday olmamalı" sözlerine yer veren Muharrem İnce, "Erdoğan 50 + 1 alırsa hepimiz gidelim" ifadelerini kullandı.
13.10.2021Haberler
Son dakika: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalarMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. "Cumhur İttifakı’nın yanında değiliz, ortak aday olmamalı" sözlerine yer veren Muharrem İnce, "Erdoğan 50 + 1 alırsa hepimiz gidelim" ifadelerini kullandı.
13.10.2021Siyaset
Bakan Kasapoğlu'ndan 'Silopi'de tesis yok' açıklamasına yanıt
Bakan Kasapoğlu'ndan 'Silopi'de tesis yok' açıklamasına yanıtGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurdun dört bir köşesinde spor tesisleri yapılmasına ve sporcu yetiştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürürken, bugün gelen bir eleştiriye yanıt verdi.
12.10.2021Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı iddialarına ilişkin, ''Bugün için böyle bir tartışmayı çok doğru bulmuyorum ve yapay bir tartışma olarak görüyorum. Düşüncelerim değişmedi. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak daha önce ifade ettiğim düşüncelerim gene değişmedi. Bundan sonra da değişmeyecek'' dedi.
11.10.2021Siyaset
Türkçe'nin yapısı tehdit altında! 'Ayıp olur...'
Türkçe'nin yapısı tehdit altında! 'Ayıp olur...'Özellikle sosyal medya kullanımındaki artış ve 'plaza Türkçesi' denilen akımdan büyük zarar gören Türkçe, her geçen gün yeni bir tehditle karşılaşıyor. Yanlış kullanımların Türkçe'nin yetersizliğinden kaynaklanmadığını belirten uzmanlar, en büyük sorunun ise 'birebir çeviri'den kaynaklandığı görüşünde. Bozulmanın romanlara kadar yansımaya başladığına dikkat çeken uzmanlar, çarpıcı uyarılarda bulundu.
11.10.2021Gündem
Son dakika haberleri: Bakan Kasapoğlu'ndan şampiyonlara tebrik
Son dakika haberleri: Bakan Kasapoğlu'ndan şampiyonlara tebrikGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İtalya'da düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda mücadele eden milli sporcuları tebrik etti.
10.10.2021Diğer
Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nda şampiyon
Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nda şampiyonÖzel Sporcular Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Down Avrupa Oyunları finalinde Portekiz'i 6-0 mağlup ederek şampiyon oldu. Millilere kupayı getiren golleri Anıl Koçak (2), Resul Orakçı (2), Hami Maldız ve Birkan Dirici kaydetti.
10.10.2021Diğer Sporlar
Son dakika haberi: Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nda şampiyon
Son dakika haberi: Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nda şampiyonÖzel Sporcular Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Down Avrupa Oyunları finalinde Portekiz'i 6-0 mağlup ederek şampiyon oldu. Millilere kupayı getiren golleri Anıl Koçak (2), Resul Orakçı (2), Hami Maldız ve Birkan Dirici kaydetti.
10.10.2021Futbol
Sosyal medyayı sallamıştı! Taksisine almadığı yolcuyu mağdur eden sürücüye ceza
Sosyal medyayı sallamıştı! Taksisine almadığı yolcuyu mağdur eden sürücüye cezaİstanbul Ataşehir'de taksisine binmek isteyen müşteriyi almayarak mağdur eden sürücüye para cezası verilirken, ticari araç kullanma belgesi de geçici süreyle askıya alındı.
9.10.2021Haberler
Sosyal medyayı sallamıştı! Taksisine almadığı yolcuyu mağdur eden sürücüye ceza
Sosyal medyayı sallamıştı! Taksisine almadığı yolcuyu mağdur eden sürücüye cezaİstanbul Ataşehir'de taksisine binmek isteyen müşteriyi almayarak mağdur eden sürücüye para cezası verilirken, ticari araç kullanma belgesi de geçici süreyle askıya alındı.
9.10.2021Gündem
Rabiülevvel ayı 2021 ne zaman başlıyor? Rabiülevvel ayı fazileti, okunacak dualar ve yapılacak ibadetler
Rabiülevvel ayı 2021 ne zaman başlıyor? Rabiülevvel ayı fazileti, okunacak dualar ve yapılacak ibadetlerRabiülevvel nedir, ne demek? Bu gece Rabiülevvel ayının ilk gecesi mi? İslam aleminde önemli bir yere sahip olan Rabiülevvel ayı geldi. Hz. Muhammed'in doğumunun, hicretin bu ayda gerçekleştiği biliniyor. Peki, bu yıl Rabiülevvel ayı ne zaman başlıyor, bu gece mi?
7.10.2021Gündem
Hande Baladın ve Toprak Razgatlıoğlu, Formula 1 pilotlarını ağırladı
Hande Baladın ve Toprak Razgatlıoğlu, Formula 1 pilotlarını ağırladıRed Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu ve Hande Baladın, Formula 1 takımı Scuderia AlphaTauri pilotları Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda ile İstanbul'da buluşarak boğaz turu yaptı.

Benzer Haber Etiketleri

aşure gününe zamanMehmet Muharrem Kasapoğlumuharrem incebebek

Muharrem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.