Muhsin Fahrizade

Muhsin Fahrizade

Son dakika Muhsin Fahrizade haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Muhsin Fahrizade gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Muhsin Fahrizade haber sayfamızda...

Muhsin Fahrizade

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 95 muhsin fahrizade haberi bulunmuştur.
Hüseyin Taib'in görevden alınması İran ve İsrail'in 'gölge savaşına' ilişkin ne anlatıyor?
Hüseyin Taib'in görevden alınması İran ve İsrail'in 'gölge savaşına' ilişkin ne anlatıyor?İran Devrim Muhafızları'nın istihbarat şefi Hüseyin Taib'in 12 yıl sonra görevden alınması, her ne kadar son yıllardaki sızıntılar göze alındığında sürpriz olmasa da, kesinlikle önemli bir gelişmeydi. Peki bu gelişme, İran ve İsrail arasındaki 'gölge savaşa' ilişkin ne anlatıyor? İşte detaylar...
25.06.2022Dünya
Mossad yemek masasında zehirledi!
Mossad yemek masasında zehirledi!Gizemli ölümlere bir yenisi daha eklendi. New York Times, akşam yemeğine katılan uzay mühendisinin evine döndüğünde hastalanıp öldüğünü bildiriyor. Ev sahibi 31 Mayıs tarihinden bu yana kayıp.
16.06.2022Dünya
Son dakika... Hindistan ve Tayvan'ın intikamı İran'da alındı! 'Mossad öldürdü'
Son dakika... Hindistan ve Tayvan'ın intikamı İran'da alındı! 'Mossad öldürdü'Son dakika haberlere göre, İran'da bugün hassas araştırmaların yürütüldüğü bir askeri merkezde 'kaza' gerçekleşti, New York Times ise suikast fırtınasının dinmediği Tahran'da İsrail'in bir kez daha sahne aldığını yazarak gündemi değiştirdi.
26.05.2022Dünya
İran Cumhurbaşkanı: Albay Hüdayi'nin intikamını alacağız
İran Cumhurbaşkanı: Albay Hüdayi'nin intikamını alacağızİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Tahran'da dün evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları'nda görevli Albay Hasan Sayad Hüdayi'nin intikamını alacaklarını söyledi.
23.05.2022Dünya
İsrail televizyonu'ndan Mossad iddiası: Türkiye'deki 12 terör saldırısı engellendi
İsrail televizyonu'ndan Mossad iddiası: Türkiye'deki 12 terör saldırısı engellendiİsrail'in Channel 12'sinin haberine göre, İsrail İstihbarat Teşkilatı (Mossad) son 2 yılda Türkiye'deki İsrail vatandaşlarına yönelik 12 terör saldırısının engellemesine yardım etti.
15.02.2022Dünya
İran'da korkunç şüphe! Mossad üst kademelere kadar sızdı
İran'da korkunç şüphe! Mossad üst kademelere kadar sızdıİran'ın en önemli nükleer bilim insanı Muhsin Fahrizade'yi taşıyan araç konvoyuna 2020 yılının Kasım ayında ateş açıldı. Fahrizade, yapay zeka yardımıyla uzaktan kontrol edilen bir makinalı tüfekten açılan ateşle öldürüldü.
7.02.2022Dünya
‘İranlı nükleer fizikçi yapay zekalı tüfekle öldürüldü’
‘İranlı nükleer fizikçi yapay zekalı tüfekle öldürüldü’İran’ın nükleer programının kilit isimlerinden biri olan Muhsin Fahrizade suikastının, uydudan kontrol edilen ve “yapay zekaya” sahip bir makineli tüfekle gerçekleştirildiği öne sürüldü.
20.09.2021Dünya
İran'dan uranyum metali üretimi "anlaşmalarla uyumlu" iddiası
İran'dan uranyum metali üretimi "anlaşmalarla uyumlu" iddiasıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, uranyum metali üretiminin Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması (NPT) ve diğer anlaşmalarla uyumlu olduğunu savundu.
18.08.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yaptırım açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yaptırım açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinde ABD'nin uyguladığı ekonomik yaptırımların kalkmamasından İran Meclisini sorumlu tuttu.
25.07.2021Dünya
İran, yaptırımlardan sonra nükleer kapasitelerinin arttığını duyurdu
İran, yaptırımlardan sonra nükleer kapasitelerinin arttığını duyurduİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD yaptırımlarının işe yaramadığını ve yaptırımlar sonrasında İran'ın nükleer kapasitesinin daha fazla arttığını belirtti.
14.07.2021Dünya
ABD'li yetkiliden 'İran ile nükleer anlaşma' açıklaması
ABD'li yetkiliden 'İran ile nükleer anlaşma' açıklamasıABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, ABD ve İran arasında 2015'teki nükleer anlaşmanın şartlarına dönülmesi konusunda "önemli ayrılıklar" olduğunu belirterek yakın zamanda bu konuda bir anlaşmaya varılmasının zor olduğu sinyalini verdi.
24.06.2021Dünya
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...İsrail'in Dış İstihbarat Servisi Mossad'ın eski Başkanı Yossi Cohen, görevinin bitmesinden yalnızca bir hafta sonra, İsrail televizyonuna deprem etkisi yapan açıklamalarda bulundu. teşkilatın son yıllarda İran’ın nükleer programına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
12.06.2021Dünya
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidi
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidiİran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, "Bu içeriden yapılmış bir saldırı değildir ve sabotajın kaynağı tamamen belirlenmiştir." dedi.
13.04.2021Dünya
İran, İsrail'i suçladı... İntikam yemini!
İran, İsrail'i suçladı... İntikam yemini!İran Dışişleri Bakanı Zarif, İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'ne yapılan saldırının arkasında İsrail'in olduğunu ileri sürerek, intikam alacaklarını belirtti.
12.04.2021Dünya
Son dakika... İAEK Sözcüsü, saldırıya uğrayan nükleer tesisten dönüşte kaza yaptı!
Son dakika... İAEK Sözcüsü, saldırıya uğrayan nükleer tesisten dönüşte kaza yaptı!İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, saldırıya uğrayan İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra dönüş yolunda kaza yaptı.
11.04.2021Dünya
Son dakika... İran'dan nükleer kaza için 'terör eylemi' açklaması!
Son dakika... İran'dan nükleer kaza için 'terör eylemi' açklaması!İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde meydana gelen kazanın "terör eylemi" olduğunu duyurdu.
11.04.2021Dünya
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kg
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kgİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İran'ın yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stokunun 55 kilograma ulaştığını bildirdi.
7.04.2021Dünya
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladı
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş 17,6 kilogram uranyum ürettiğini bildirdi.
23.02.2021Dünya
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldı
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldıTahran yönetimi beş yıldır Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı müfettişlerine kapılarını açtığı tesislerin, artık izinsiz gezilmesine izin vermeyecek.
23.02.2021Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştı
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştıİran Atom Enerjisi Kurumu (İAEK), Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) ile dün imzalanan geçici anlaşmanın ayrıntılarını kamuoyuna duyurdu.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, İranlı yetkililerle yaptığı görüşmede geçici uzlaşı sağlandığını, Ajansın bu ülkedeki temel doğrulama ve izleme faaliyetlerini 3 ay daha sınırsız sürdüreceğini söyledi.
21.02.2021Dünya
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştü
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştüUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, Tahran temasları kapsamında İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile bir araya geldi.
21.02.2021Dünya
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurdu
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurduİran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kazım Garib Abadi, 23 Şubat’tan itibaren Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması (NPT) kapsamında uygulanan Ek Protokol’den ayrılacaklarını resmen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiğini duyurdu.
15.02.2021Dünya
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisi
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran'ın nükleer anlaşmadaki ihlallerini ve nükleer silah çalışmalarında da kullanılan uranyum metali üretimini durdurmasını isteyen İngiltere, Fransa ve Almanya'nın anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade etti.
12.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Muhsin Fahrizade ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.