Muhsin Fahrizade

Muhsin Fahrizade

Son dakika Muhsin Fahrizade haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Muhsin Fahrizade gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Muhsin Fahrizade haber sayfamızda...

Muhsin Fahrizade

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 84 muhsin fahrizade haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...İsrail'in Dış İstihbarat Servisi Mossad'ın eski Başkanı Yossi Cohen, görevinin bitmesinden yalnızca bir hafta sonra, İsrail televizyonuna deprem etkisi yapan açıklamalarda bulundu. teşkilatın son yıllarda İran’ın nükleer programına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
12.06.2021Dünya
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidi
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidiİran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, "Bu içeriden yapılmış bir saldırı değildir ve sabotajın kaynağı tamamen belirlenmiştir." dedi.
13.04.2021Dünya
İran, İsrail'i suçladı... İntikam yemini!
İran, İsrail'i suçladı... İntikam yemini!İran Dışişleri Bakanı Zarif, İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'ne yapılan saldırının arkasında İsrail'in olduğunu ileri sürerek, intikam alacaklarını belirtti.
12.04.2021Dünya
Son dakika... İAEK Sözcüsü, saldırıya uğrayan nükleer tesisten dönüşte kaza yaptı!
Son dakika... İAEK Sözcüsü, saldırıya uğrayan nükleer tesisten dönüşte kaza yaptı!İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, saldırıya uğrayan İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra dönüş yolunda kaza yaptı.
11.04.2021Dünya
Son dakika... İran'dan nükleer kaza için 'terör eylemi' açklaması!
Son dakika... İran'dan nükleer kaza için 'terör eylemi' açklaması!İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde meydana gelen kazanın "terör eylemi" olduğunu duyurdu.
11.04.2021Dünya
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kg
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kgİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İran'ın yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stokunun 55 kilograma ulaştığını bildirdi.
7.04.2021Dünya
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladı
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş 17,6 kilogram uranyum ürettiğini bildirdi.
23.02.2021Dünya
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldı
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldıTahran yönetimi beş yıldır Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı müfettişlerine kapılarını açtığı tesislerin, artık izinsiz gezilmesine izin vermeyecek.
23.02.2021 Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştı
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştıİran Atom Enerjisi Kurumu (İAEK), Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) ile dün imzalanan geçici anlaşmanın ayrıntılarını kamuoyuna duyurdu.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, İranlı yetkililerle yaptığı görüşmede geçici uzlaşı sağlandığını, Ajansın bu ülkedeki temel doğrulama ve izleme faaliyetlerini 3 ay daha sınırsız sürdüreceğini söyledi.
21.02.2021Dünya
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştü
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştüUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, Tahran temasları kapsamında İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile bir araya geldi.
21.02.2021Dünya
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurdu
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurduİran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kazım Garib Abadi, 23 Şubat’tan itibaren Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması (NPT) kapsamında uygulanan Ek Protokol’den ayrılacaklarını resmen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiğini duyurdu.
15.02.2021Dünya
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisi
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran'ın nükleer anlaşmadaki ihlallerini ve nükleer silah çalışmalarında da kullanılan uranyum metali üretimini durdurmasını isteyen İngiltere, Fransa ve Almanya'nın anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade etti.
12.02.2021Dünya
‘8 ay suikastı planladılar’
‘8 ay suikastı planladılar’İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade suikastıyla ilgili çarpıcı bir haber yayımlandı.
12.02.2021Dünya
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre, İsrailli gizli ajanların, rejimin en iyi nükleer bilim adamını öldürmek için aylarca yüksek teknolojili bir makineli tüfeği, küçük parçalar halinde İran'a kaçırdığı ortaya çıktı.
11.02.2021Dünya
'Mossad İranlı nükleer bilimci Fahrizade'yi sekiz aylık planla öldürdü'
'Mossad İranlı nükleer bilimci Fahrizade'yi sekiz aylık planla öldürdü'The Jewish Chronicle adlı gazeteye göre, İsrail gizli servisi suikast silahını parça parça İran'a soktu, İran'ın nükleer programının mimarını villasına giderken öldürmeye karar verdi. Rotası, hızı, saati hatta kullandığı kapılar bilinen Fahrizade'nin güzergahı üzerine uzaktan kumandalı ve delillerin yok edilebilmesi için bomba entegre edilmiş bir silah yerleştirildi.
11.02.2021Dünya
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı var
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı varİran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
9.02.2021Dünya
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyor
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyorİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, uranyumu daha hızlı zenginleştirmeye imkan tanıyan 1000 adet gelişmiş santrifüj makinesini 3 aydan kısa süre içinde kuracaklarını açıkladı.
28.01.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABD'den bekliyoruz
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABD'den bekliyoruzİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşmayı ihlal eden tarafın ABD olduğunu ve Washington yönetiminin hatasını düzeltmesi halinde Tahran'ın anlaşmadaki taahhütlerine geri döneceğini belirtti.
26.01.2021Dünya
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştü
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştüİran lideri Ali Hamaney, başkent Tahran'da suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ailesiyle bir araya geldi.
25.01.2021Dünya
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz!
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz!İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, sekiz aydan kısa sürede yüzde 20 zenginleştirilmiş 120 kilogram uranyum stoğuna erişeceklerini söyledi.
12.01.2021Dünya
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretti
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiİran Atom Enerjisi Kurumu sözcüsü, "Uranyumu yüzde 20 saflığın üzerinde rahatlıkla üretecek kapasiteye sahibiz ve bu konuyu da değerlendiriyoruz" dedi.
5.01.2021Dünya
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
İran’dan yeni uranyum adımı
İran’dan yeni uranyum adımıİran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiklerini söyledi.
3.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İranUluslararası Atom Enerjisi AjansıİsrailABDnükleer anlaşma

Muhsin Fahrizade ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.